شماره تلفن 02177247145 - 02177186056
02177132831 - 02177132832
راهبند

براساس تردد

تردد بالا

تردد نامحدود

نوع راهبند 

بوم ساده

بوم تلسکوپی

بوم زنجیری

ستونی

اندازه بوم

3 متر

5 متر

6 متر

بالای 6 متر

راهبند

تیغه کرکره های برقی 4 محصول وجود دارد

تیغه کرکره برقی

تیغه کرکره اتوماتیک از اصلی ترین اجزای سازنده آن است که باید در هنگام خرید به ویژگی های آن توجه ویژه ای داشت. در ادامه مطلب به بررسی ویژگی های این بخش از کرکره برقی می پردازیم:

  

عملکرد

تیغه کرکره برقی تیغه ای است که لبه بالایی آن (برای استحکام بیشتر) دوبار تا خورده است. هر تیغه از کرکره در محور خود به تیغه بعدی متصل شده و در نهایت یک لولای پیوسته را می سازد. وقتی یک تیغه در جهتی خاص شروع به چرخش کند، تیغه بعدی به دنبال آن حرکت می کند. این پره ها به روی یک میله آزاد متحرک (شفت) می چرخند.

    

تیغه کرکره برقی

   

برای تکمیل سیستم بالا بردن تیغه، باید دو اهرم موازی برای بالا بردن یک تیغه عمل کنند. یکی از این اهرم ها با فشار یک میله آزاد به پایین، رها می شود و اهرم دیگر با نیرو دادن به یک آهن ربای الکتریکی که به یک مدار زمانی ثابت، متصل است، آزاد می گردد. هر پره در قسمت ابتدا و انتهای خود دارای کپس (لاستیک انتهایی با برش هایی قالب خورده) هستند که باعث حرکات جانبی نرم و بی صدا می گردد.

   

جنس

تیغه کرکره برقی می تواند از جنس آلومینیوم، ورق گالوانیزه و پلی کربنات باشد. کرکره برقی آلومینیومی دارای مقاومت بالاتری هستند و برای پارکینگ ها، مغازه ها و... استفاده می شوند. درصد بسیار بالایی از کرکره های برقی استفاده شده در ایران از جنس آلومینیوم هستند. کرکره برقی آلومینیومی دارای شرایطی است که می توان به راحتی از آن در آب و هوای بسیار مرطوب و یا بسیار خشک استفاده نمود. کرکره های اتوماتیک گالوانیزه با قیمتی مناسب تر در دسترس هستند.کرکره برقی پلی کربنات، شیشه ای بوده و ظاهری بسیار زیبا دارند. از این کرکره های اتوماتیک برای اماکنی مانند بانک ها، صرافی ها و... که نیاز هست در هنگام بسته بودن درب نیز محیط داخلی معلوم باشد، استفاده می گردد. 

   

تیغه کرکره برقی

   

انواع و فرم

تیغه های کرکره برقی می توانند بر اساس ویژگی ها مختلفی تقسیم بندی شوند که در زیر به انواع آن اشاره می شود.
تیغه آلومینیومی کرکره های برقی می توانند دارای یک، دو یا سه پل، درون خود باشند، این پل ها باعث استحکام و مقاومت بیشتر تیغه می گردد. تصویر زیر نشان دهنده تیغه ای با ابعاد مشخص و دو پل (که تقسیم کننده بخش داخلی تیغه به سه قسمت است) می باشد.

   

تیغه کرکره برقی


   
نوع دیگری از تقسیم بندی فرم تیغه ها بر اساس یک یا دو جداره بودن آن ها انجام می گیرد. تیغه های یک جداره تنها از یک صفحه تشکیل شده اند. اما تیغه های دو جداره دارای دو صفحه هستند که با اندکی فاصله به یکدیگر متصل شده اند. استفاده از پل برای استحکام تیغه و فوم برای ایجاد عایق صدا، تنها برای این نوع از تیغه ها امکان پذیر می باشد. تصویر زیر به خوبی نشان دهنده تیغه های یک و دو جداره و تفاوت آن هاست.

    

تیغه کرکره برقی
   

نوعی دیگر از تیغه ها به صورت پانچ شده وجود دارند که باید در نظر داشت برای استفاده از آن تنها می توان تیغه یک جداره را به کار برد. در رابطه با تیغه های پانچ شده ذکر این نکته الزامی به نظر می رسد که از آنجایی که این تیغه ها یک جداره هستند، استحکام پایین تری نسبت به دیگر تیغه ها دارند و بهتر است به صورت ترکیبی با دیگر تیغه ها استفاده شوند. به علاوه برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل ساختمان، می توان از طلق یا شیشه استفاده کرد.

   

تیغه کرکره برقی
  

همچنین نوعی دیگر از تیغه ها به نام تیغه غضروف دار کرکره برقی معروف هستند. در محل اتصال این تیغه ها به یکدیگر زوائد غضروف مانندی دیده می شود که نقش آن ها در ایجاد حرکت نرم و آرام تیغه ها در کنار یکدیگر می باشد.

   

تیغه کرکره برقی

   

روش دیگر برای تقسیم بندی تیغه ها بر اساس قوس دار یا تخت بودن آن ها است، تیغه های قوس دار بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند چرا که به راحتی به دور شفت می گردند. تیغه های تخت برای بخش انتهایی کرکره (تیغه ای که بعد از باز شدن به روی زمین قرار می گیرد) نیز استفاده می گردند.

   

تیغه کرکره برقی

   

فرم دهی به تیغه آلومینیومی

در هنگام ساخت تیغه های آلومینیومی از بیلت (یا شمشال که سطح مقطع آن دایره یا مربعی با عر ض کمتر از 15 سانتی متر می باشد) استفاده می شود. بیلت ها در کانتینر قرار می گیرند و اعمال فشار بر روی آن ها، به تیغه شکل می بخشد. این شکل یا فرم دهی، می تواند به صورت سرد و یا گرم انجام گیرد؛ روش گرم به این صورت است بیلت پیش از قرار گیری در دستگاه، اندکی حرارت می بیند.

   

رنگ تیغه آلومینیومی

رنگ آمیزی برای تیغه های کرکره برقی با ضخامت 7 میکرون انجام می گیرد. برای تیغه های سفارشی می توان از رنگ های پادر کوتینگ (یا پوشش با رنگ پودری) استفاده نمود که به دلیل قرار گیری در کوره به مدت 30 دقیقه دارای ضخامت 20 میکرون خواهند بود. می توان از رنگ های دلخواه برای رنگ آمیزی تیغه استفاده کرد، اما به طور کلی اکثر تیغه های آلومینیومی به رنگ سفید در می آیند.

      

ابعاد و اندازه های تیغه

تیغه های کرکره برقی با توجه به شرایط و موارد استفاده، می توانند دارای عرض های متنوعی باشند که در زیر به انواع و کاربرد های آن اشاره می گردد:
• تیغه کرکره برقی با عرض 40 میلی متر مناسب برای مصارف صنعتی
• تیغه کرکره برقی با عرض 60 میلی متر مناسب برای مصارف خانگی و فروشگاهی
• تیغه کرکره برقی با عرض 60 و 80 میلی متر مناسب برای مصارف فروشگاهی و صنعتی
• تیغه کرکره برقی با عرض 80 و 100 میلی متر مناسب برای مصارف امنیتی بالا

   

محاسبه مساحت مورد نیاز تیغه کرکره برقی

برای ورودی های مختلف به تیغه هایی با مساحت های مختلف نیاز است. برای محاسبه مساحت تیغه، کافیست از فرمول ساده زیر استفاده کنید:


 عرض ورودی × (40 سانتی متر + طول ورودی) = مساحت مورد نیاز تیغه


اضافه کردن عدد 40 به طول ورودی، با در نظر گرفتن فضای مورد نیاز برای قرار گیری شفت و بدنه آن انجام می گیرد.
برای مثال یک ورودی را با ابعاد 2×3 متر در نظر بگیرید. با توجه به فرمول بالا به نتیجه زیر دست خواهیم یافت:


6.8=3.4×2

مساحت تیغه مورد نیاز برای این ورودی 6.8 متر مربع خواهد بود.

سیستم های حفاظتی

تولیدکنندگان