فیلتر محصولات

برند یا فضای نصب
نوع محصول
more... less
براساس قیمت
تومان تومان
کشور سازنده
نوع دستگاه تلفن کننده
نوع سیستم دزدگیر
فیلتر محصولات

دزدگیر منزل و اماکن و مغازه

پکیج ها
پکیج دزدگیر کلاسیک با 1 تا 4 چشمی ساده و تلفن کننده سیم کارتی پکیج دزدگیر کلاسیک با 1 تا 4 چشمی ساده و تلفن کننده سیم کارتی
ارسال سریع 3 ساعته در تهران
7,890,000 تومان
پکیج دزدگیر بتا چشمی بیسیم تلفن کننده سیم کارتی پکیج دزدگیر بتا چشمی بیسیم تلفن کننده سیم کارتی
ارسال سریع 3 ساعته در تهران
5,215,000 تومان
پکیج دزدگیر 1 تا 4 چشمی با سیم سایلکس - اماکن کوچک پکیج دزدگیر 1 تا 4 چشمی با سیم سایلکس - اماکن کوچک
ارسال سریع 3 ساعته در تهران
6,116,000 تومان
پکیج دزدگیر فایروال F9 با چشمی باسیم پکیج دزدگیر فایروال F9 با چشمی باسیم
ارسال از ۱ روز کاری دیگر
6,690,000 تومان
پک دزدگیر آنیک دو واحدی با مرکز مشترک و ریموت مجزا پک دزدگیر آنیک دو واحدی با مرکز مشترک و ریموت مجزا
ارسال از ۱ روز کاری دیگر
8,800,000 تومان
10%
پکیج دزدگیر حرفه ای آنیک A670 با کیپد لمسی K910 و چشمی پکیج دزدگیر حرفه ای آنیک A670 با کیپد لمسی K910 و چشمی
ارسال از ۱ روز کاری دیگر
12,100,000 تومان 10,890,000 تومان
<
>

راهنمای انتخاب دزدگیر اماکن

 • دزدگیر منزل باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
 • تفاوت دزدگیر مغازه یا فروشگاه چیست؟
 • برای فضای باز از چه دزدگیری استفاده می شود؟
 • اجرای دزدگیر اماکن چیست؟
 • چرا بهتر است پکیج دزدگیر خریداری شود؟

محصولات دزدگیر

دزدگیر چیست؟

هر سیستمی که باعث جلوگیری از سرقت و یا کند شدن و دشواری سرقت هر وسیله ای گردد، یک نوع دزدگیر می باشد. حفاظ های روی دیوار یک نوع دزدگیر است و نوع پیشرفته تر آن از مجموعه قطعات الکتریکی است که سارق را تشخیص داده و با توجه به سناریو طراحی شده سیستم عمل می کند.  حال اگر این دزدگیر برای جلوگیری از ورود به مکانی باشد دزدگیر اماکن نام دارد و در صورت استفاده از آن در خودرو یا موتورسیکلت،  دزدگیر خودرویی نام گرفته است.  

دزدگیر خودرو

دزدگیر خودرویی این نوع دزدگیر ها به گونه ای طراحی شده اند که هرگونه ورود اشخاص غیره را به داخل خودرو یا صندوق و موتور شناسایی کرده و با به صدا در آوردن آژیر، صاحب خودرو را آگاه ساخته و اطرافیان را از این ورود غیر قانونی مطلع سازند. سنسورهای دزدگیر خودرو به گونه ای طراحی شده اند که به روشهای گوناگون نفوذ را شناسایی نمایند. اصلی ترین سنسور دزدگیر خودرویی، سنسور میکروسوئیچ درها می باشد که در صورت باز شدن هر کدام از دربها فعال میگردند. اما این سطح حفاظت با آنکه بسیار خوب است اما ضعف هایی نیز دارد. به طور مثال با شکست شیشه خودرو، این سنسور عمل نمی کند. پس می بایست از سنسور چشمی روی داشبورد خودرو استفاده گردد تا در صورت تشخیص هرگونه تحرک در محیط خودرو، سیستم اعلام سرقت فعال گردد.

دزدگیر اماکن 

وقتی می خواهیم یک ساختمان را جدا از فعالیتی که دارد که می تواند مسکونی یا تجاری و یا مغازه باشد به دزدگیر تجهیز کنیم در اصطلاح کلی به آن دزدگیر اماکن می گوییم. دزدگیر اماکن در کل واژه ای است کلی که شرکت های فعال در این صنف از این نام استفاده میکنند. اما ممکن است تجهیزات حفاظتی ای که در یک فروشگاه نصب می شود با تجهیزات داخل منزل متفاوت باشد و کاربرد دیگری داشته باشد. مثلا اغلب منازل از چشمی یا سنسور مگنتی برای حفاظت در دزدگیر استفاده میکنند اما در فروشگاه ها برخی از پدال یا سنسور ضربه نیز بهره می برند که هزگز در خانه ها استفاده نمی شود.  دزدگیر اماکن


پس اگر بخواهیم دزدگیر اماکن را طبقه بندی کنیم به لیست زیر خواهیم رسید:

 • دزدگیر منزل
 • دزدگیر مغازه
 • دزدگیر شرکت های کوچک
 • دزدگیر شرکت های بزرگ
 • دزدگیر فضای باز

دزدگیر منزل و قابلیت هایی که باید داشته باشد

عمده مشتریان دزدگیر، کسانی هستند که می خواهند خانه خود را در برابر سرقت ایمن کنند و اغلب به دلیل اینکه بودجه خرید آن باید به صورت شخصی تامین شود رو به کالاهایی می آورند که به لحاظ قیمتی خیلی گران نباشند. از این رو ممکن است این دزدگیر منزل آن چیزی نباشد که آنها بتوانند از آن استفاده ببرند. کافیست یکی دو باری این دزدگیر بی دلیل آژیر پخش کند تا دفعه بعدی برای برای اینکه دزدگیر را فعال کنند یا خیر دچار تردید شوند. پس اولین نکته در انتخاب دزدگیر منزل این است که هیچ وقت به دلیل قیمت بهتر محصولی خرید نشود که استفاده نگردد. 

چه دزدگیری برای منزل مناسب است؟

خیلی از برندها معتبر برای مشتریانشان انتخاب های اقتصادی نیز می گذارند تا بی دلیل هزینه برای مواردی که نیاز ندارند نکنند. مثلا شرکت سایلکس محصولی به نام SG8-Lite معرفی کرده که تلفن کننده خط ثابت و رله های خروجی آن حذف شده و قیمت این محصول 25درصد از مدل فول کمتر است. این نوع محصولات را می توان از اکثر برندها پیدا کرد و در صورتی که واقعا به این قابلیت ها نیاز نیست، بی دلیل بابت آنها خرج نکرد. به نظر ما مهمترین قطعه ای که در دزدگیر وجود دارد چشمی های آن است که اگر کیفیت بالایی نداشته باشد می تواند صاحب خانه را آسی کند. پس اگر از برند های معتبر استفاده میکند بهتر است چشمی ها را از همان برند و یا از بهترین برندهای بازار تامین کنید.

چه پکی برای دزدگیر منزل استفاده شود؟

به دلیل معماری و نقشه گوناگون ساختمان ها نمی توان فرمول ثابتی برای پک خوب دزدگیر منزل تجویز کرد. اما آن گونه که شرکت های سازنده تاکید دارند بی نقص ترین سیستم دزدگیر از مدل های کابلی است و نمی توان روی مدل های بی سیم حساب ویژه ای باز کرد. ما مثالی برای منازل  طبقه اول می زنیم. اگر واحدی در طبقه اول واقع بود و درب ورودی و آشپزخانه در یک سو و در سوی دیگر اتاق خواب ها بود که آنجا نیز پنجره داشت بهتر است از یک پک دزدگیر که شامل یک چشمی با سیم و یک چشمی بی سیم است استفاده شود. در این شرایط مرکز و چشمی با سیم که نزدیک آن است در یک سمت و چشمی بی سیم که فاصله بیشتری دارد در سوی دیگر نصب خواهد شد.

بهترین ویژگی های دزدگیر منزل

وقتی کسی بخواهد در منزل خود از دزدگیر استفاده کنید شاید مهمترین دغدغه او تمیزی کار و نصب نامحسوس دزدگیر باشد. منازلی که در هنگام ساخت برای تجهیز ساختمان به سیستم اعلام سرقت سیم کشی ها را انجام داده اند این مورد اصلا وجود ندارد. اما در اکثر منازل پس از سکونت، صاحب خانه به فکر استفاده از دزدگیر می افتند که ممکن است نصب تمیز و اصولی را به چالش بکشد. از این روست که بسیاری رو دزدگیرهایی با سنسورهای بیسیم می آورند و پی تعویض ماهانه باتری این چشمی ها را تن می مالند. بهترین ویژگی دزدگیر منزل وابسته به نیازها و سلیقه شخصی است. با این حال، برخی از ویژگی‌های مهم که در انتخاب بهترین دزدگیر منزل می‌توانند مورد توجه قرار بگیرند عبارتند از:

 •  امکان اتصال به سیستم هوشمند: دزدگیرهایی که قابلیت اتصال به سیستم هوشمند را دارند، امکان کنترل و مانیتورینگ آنها را از راه دور فراهم می‌کنند.
 •  حسگرهای متنوع: دزدگیرهایی که دارای حسگرهای مختلفی مانند حسگرهای حرکت، حسگرهای درب و پنجره و حسگرهای دود هستند، امکان تشخیص و هشدار دادن در مورد هرگونه تهدیدی را به شما می‌دهند.
 •  اعلان هشدار: دزدگیرهایی که قابلیت ارسال هشدار در صورت وقوع حادثه را دارند، می‌توانند به شما اطلاع دهند و اقدامات لازم را انجام دهید.
 •  صداهای تهدید آور: دزدگیرهایی که دارای صداهای تهدید آوری هستند، می‌توانند به صورت خودکار صداهایی مانند صدای سگ های خشمگین و صدای آژیر را پخش کنند تا دزدان را از ورود به منزل منصرف کنند.
 •  مقاومت در برابر قطع برق: دزدگیرهایی که دارای باتری پشتیبان هستند و در صورت قطع برق همچنان عملکرد خود را ادامه می‌دهند، می‌توانند از وقوع حوادث ناخواسته جلوگیری کنند.
 •  طراحی زیبا و هماهنگ با دکوراسیون منزل: انتخاب دزدگیری با طراحی زیبا و هماهنگ با دکوراسیون منزل، به شما اجازه می‌دهد تا از این دستگاه بدون ایجاد تغییرات بزرگ در ظاهر منزل خود استفاده کنید.

با توجه به اینکه نیازها و سلیقه ها متفاوت هستند، بهتر است قبل از خرید دزدگیر منزل، نیازها و خواسته های خود را مشخص کنید و بر اساس آنها دستگاه مناسب را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید نظرات و تجربیات کاربران دیگر را مطالعه کنید تا ایده‌ای از بهترین دزدگیرهای موجود در بازار بدست آورید.

دزدگیر مغازه

شاید به نظر تجهیز کردن یک مغازه به دزدگیر ساده آید اما واقعا اینطور نیست. دزدگیر در مغازه نه در هنگام تعطیلی، بلکه در هنگام فعالیت فروشگاه نیز باید عمل کند. اما عملکرد این دزدگیر در روز متفاوت با زمانی تعطیلی است. برای فروشگاه ها می توان از سنسور چشمی و سنسور مگنت استفاده کرد. اما در صورتی که فروشگاه در جایی واقع شده که امکان ورود با تخریب دیوار وجود داشت باشد از سنسورهای نظیر سنسور لرزش نیز استفاده کرد تا در صورت ضربه به دیوار این سنسور تحریک شود و دزدگیر را فعال کند.

کارکرد دزدگیر مغازه در زمان کاری فروشگاه

همانطور که گفته شد دزدگیر فروشگاه باید حتی در زمان کاری نیز در دسترس باشد تا در صورت نیاز نظیر حمله مسلحانه با سلاح سرد یا گرم، فروشنده بتواند بدون جلب توجه سیستم را فعال کند. این کار به وسیله پدال یا دکمه ای که در دسترس فروشنده قرار دارد انجام می پذیرد و فعال کردن آن مستقیما و بدون وقفه آژیر سیستم اعلام سرقت را به صدا در می آورد. البته صاحبان فروشگاه ها و کسب کارهای حساس می توانند سیستم دزدگیر شان را به سیستم های مه ساز یا قفل کننده درب اتصال دهند تا سارق را از هرگونه عملی عاجز سازند.

دزدگیر برای شرکت ها

وقتی شرکتی می خواهد دفتر کار یا انبارش را به دزدگیر تجهیز کند و نیاز به چشمی های فراوانی دارد اینجاست که توانایی دزدگیر را به چالش می کشد. در این شرایط از زون های بیشتری استفاده شده و نباید سیستم هیچ خطای اشتباهی صادر کند. معمولا در شرکت ها از زون 24 ساعته برای پوشش دهی مکانهایی که همیشه باید حفاظت شوند و زون های ساده برای زمان تعطیلی شرکت استفاده میشود. برخی از شرکت ها به دلیل وسعتی که دارند نیاز به زون های بیشتری دارند و از این سو سراغ اکسپندر های زون می روند که به مرکز دزدگیر اضافه شوند. برند های نظیر پارادوکس و کلاسیک به صورت حرفه ای روی این موضوع کار کرده اند و می توانند راهکارهای مناسبی برای تجهیز شرکت های بزرگ به سیستم اعلام سرقت ارائه نمایند.

دزدگیر برای فضای باز

چشمی های دزدگیر به گونه ای طراحی شئه اند که هر حرکتی را ثبت کنند و این موضوع هر چقدر برای فضای بسته خوب است اما برای فضای باز که پرندگان، حیوانات و همچنین حرکت برگ درختان و گیاهان وجود دارد اصلا عملی نیست. از این سو است که استفاده از دزدگیر در فضای باز به طور کل دگرگون شده و با تجهیزات منحصر به فرد انجام می شود و ما در ادامه چند سنسور مخصوص فضای باز را به شما معرفی میکنیم.

چشمی وزنی

یکی از محبوبترین چشمی های فضای باز و حتی منازل که حیوان خانگی دارند همین چشمی وزنی است. عملکرد این این چشمی به این صورت است که با دو سنسوری که روی آن است ابتدا اجسام متحرک را در محیط یافته و سپس سنسور دوم حجم و وزن آن جسم را محاسبه می کند و اگر از یک عدد فراتر رود آن را به عنوان یک تهدید شناسایی میکند و دزدگیر را فعال می نماید.

چشمی وزنی دزدگیر خانه

چشمی بیم

این چشمی ها که دارای دو سنسور هستند روبروی هم بر روی دیوار یا ورودی باغ نصب می شوند و  در صورتی که خط نامرئی مادون قرمز این دو چشمی قطع شود متوجه نفوذ فرد خواهند شد. این همان سیستمی است که در جک پارکینگی هم وجود دارد و وقتی درب در حال بسته شدن است مانع از برخورد آن به خودرو می شود.

فنس الکتریکی

فنس الکتریکی یک بازدارنده قوی است که خود می تواند با شکی که ایجاد می کند مستقیما از نفوذ جلوگیری کند. این فنس ها به صورت فیزیکی روی دیوار نصب می شوند و می تواند به دزدگیر نیز متصل گردد. البته خیلی از این فنس ها به صورت جداگانه سیستم اعلام سرقت دارند تا در صورت تخریب فنس محل دقیق آن را روی دستگاه نشان دهند.

لزوم استفاده از دزدگیر چیست؟

در یک نظرسنجی در مورد قربانی شدن سرقت در سال 2016 مشخص شد که بیشترین زمان سرقت از ساعات ظهر تا 4 بعد از ظهر بوده است. داده های سرقت FBI از سال 2019 نشان داد که 45 درصد از کل سرقت های گزارش شده در طول روز در مقایسه با 39 درصد در شب رخ داده است. درصد سرقت ها بر اساس روز و شب

در آماری که از سرقت منازل گرفته شد، نکته قابل توجه آن این بود که 34 درصد این سرقتها از درب ورودی شروع شد بود. پس نتیجه این است که اکثر منازل امنیت کافی را برای جلوگیری از نفوذ سارقان ندارند. زمان بسیاری از سرقت ها از صبح زود تا بعد از ظهر است یعنی دقیقا زمانی که افراد به سر کار میرون دو اصلا فکرش را نمی کنند، ممکن است سرقت انجام شود و این موارد لزوم استفاده از دزدگیر منزل را بالا می برد.

چگونگی کارکرد دزدگیر

دزدگیر های اماکن برای کنترل و نظارت بر امنیت اماکن نظامی، منازل، کارخانه ها، انبارها و... استفاده می شوند. دزدگیر ها یک حسگر دارند. به محض تشخیص حرکت، ضربه یا ... فعال شده و هشدار می دهند. این هشدار می تواند به صورت پخش آژیر و یا تماس با شماره تلفن های تعریف شده برای دستگاه (2 تا 20 شماره تلفن) باشد. برخی از دستگاه های دزدگیر اماکن قابلیت قرارگیری سیم کارت را نیز دارد و می تواند از طریق تماس تلفنی مستقیم و یا پیامک به کاربر اصلی وی را مطلع گرداند. پس صفحه اصلی سیستم باید در مجاورت منبع انرژی و یک خط تلفن نصب گردد.

 برای عدم قطع سیستم در هنگام قطعی برق، دستگاه ها به یک باتری هم مجهز می باشند که تاریخ انقضای این باتری (عموماً دو سال) نیز باید کنترل گردد. به این سیستم ها می توان دوربین های مدار بسته، حسگر نشت گاز، حسگر اعلام حریق و... را نیز متصل نمود. برای کنترل فضاهای وسیع از چشمی های خطی حساس به حرکت استفاده می شود. برای حفاظت از پنجره ها و درب ها از حسگر شوک (شوک سنسور) و حسگر تشخیص صدا استفاده می گردد.

به تله انداختن سارق و سناریو بعد از آن

سناریو به تله انداختن سارق

اینکه به صورت غیر کارشناسی دزدگیری در فضایی نصب شود، بیشتر شبیه کار را از سر خود باز کردن است. اصولی این است که ورودی های یک ساختمان مشخص گردد. باید توجه داشت هر راهی که  امکان ورد به خانه را دهد هر چند آن راه کوچک و یا ورود از آن بعید باشد را در نظر گرفته شود. (مثل ورودی از بالکن در طبقات بالا یا ورودی از کانال کولر)

در ادامه با توجه به فضا و نوع ورودی سنسور مورد نیاز تهیه گردد و در آن فضا نصب شود. به طور مثال برای فضای خارجی از چشمی مناسب فضای خارجی، برای پنجره ها از شوک سنسور و برای دربها از سنسور مگنتی بین درب استفاده شود. 

یکی از مهمترین بخش ها مکان نصب مرکز دزدگیر و آژیر است که می بایست در مکانی باشد که سارق پس از ورود به راحتی به آن دسترسی نداشته و مدت بالایی را برای پیدا کردن و آسیب رساندن به آن خرج نماید. در نهایت سناریو بعد از شناسایی نفوذ هم می تواند در ترس و فرار سارق تاثیر بگذارد. یکی از این سناریوها این است که دزدگیر پس از نفوذ سارق تحریک شده و هم زمان با به صدا در آمدن آژیر، تلفن کننده دزدگیر نیز با صاحب خانه و پلیس تماس بگیرد. استفاده از دو آژیر یکی خارج از ساختمان و یکی داخل خانه باعث میشود که سارق وحشت کرده و پا به فرار بگذارد.

اجزای دزدگیر خانه 

اجزای دزدگیر خانه

در ادامه این مطلب انواع تجهیزات مورد نیاز در هنگام خرید دزدگیر اماکن را به شما معرفی می کنیم. این موارد برای کارکرد کامل دزدگیر ضروری به نظر می رسند، شما می توانید با خرید پکیج کامل دزدگیر اماکن تمامی این ابزار ها در اختیار داشته باشید. به علاوه اینکه قیمت پکیج دزدگیر اماکن نسبت به خرید اجزای آن، مناسب تر خواهد بود:

مرکز دزدگیر اماکن

مرکز دزدگیر خانه را می شود قلب و مغز یک سیستم اعلام سرقت دانست. این مرکز که درون یک باکس چهارگوش است، شامل تعداد زیادی ورودی و خروجی می شود. تغذیه این مرکز از برق شهری است که می توان با اضافه کردن یک باتری، در هنگام نبود برق نیز از دزدگیر اماکن استفاده کرد.

مرکز دزدگیر اماکن

مرکز دزدگیر شامل تعدادی زون می شود که هر یک کارایی خود را دارند. این زون ها را می توان برای یک یا تعدادی سنسور استفاده نمود. معمولا از یک زون برای کنترل یک منطقه استفاده می شود. مثلا می توان از یک زون برای یک اتاق یا یک طبقه استفاده کرد تا در صورت تشخیص حرکت در آن منطقه زون مربوط به آنجا روشن شود و صاحب خانه را از محل ورود آگاه سازد.به طور کلی دزدگیرها چندین نوع زون دارند که در ادامه به معرفی زون ها می پردازیم.

زون معمولی

این کانکتور پر استفاده ترین و همچنین  کاربردی ترین زون دزدگیر خانه است. سنسورهایی که به این زون وصل می شوند در هنگام فعال شدن دزدگیر عمل کرده و تشخیص حرکت می دهند.

زون سنسور وایرلس

بسیاری از مرکز دزدگیر های کنونی از چشمی های بی سیم پشتیبانی می کنند اما تعداد سنسورهای پشتیبانی شده محدودتر از مدلهای با سیم است. عملکرد این زون نیز دقیقا مشابه زون معمولی می باشد.

زون 24 ساعته

دزدگیر ها ممکن است در اماکنی نصب شوند که شامل محدوده ای است که عملکرد سنسورهای آن همیشه باید فعال باشد. در این گونه مواقع می بایست از زون 24 ساعته استفاده کرد که حتی با غیر فعال کردن دزدگیر نیز فعال هستند.

زون اعلام حریق

در برخی از دزدگیر های اماکن می توان تعدادی دتکتور دود یا آتش اعلام حریق اضافه کرد. عملکرد زون اعلام حریق مشابه با زون 24 ساعته است و در هر زمانی که سنسوراش تحریک شود آژیر دزدگیر به صدا در می آید. نکته ای که باید در اینجا ذکر شود این است که دتکتورهای استفاده شده در سیستم دزدگیر خانه با دتکتورهای سیستم اعلام حریق از لحاظ ولتاژ کارکرد متفاوت است و نمی توان از آنها برای دیگری استفاده نمود.

تلفن کننده

یکی از مهمترین اجزای تشکیل دهنده در این سیستم حفاظت ساختمانی، تلفن کننده آن است. می توانید از بین انواع تلفن کننده سیم کارتی و تلفن کننده معمولی دزد گیر اماکن یکی را تهیه نماید. در ادامه این دو نوع تلفن کننده را معرفی می کنیم:

 تلفن کننده معمولی

تلفن کننده معمولی دزدگیر

تلفن کننده معمولی این امکان را فراهم می کند که با دریافت پیام خطر، آن را به شما اطلاع دهد؛ با تعریف یک شماره تلفن خط ثابت برای آن، این پیام را به شما انتقال می دهد. این پیام می تواند به صورت آژیر و یا یک پیام صوتی ضبط شده باشد. یکی از مشکلات این نوع تلفن کننده ها این است که در صورت قطع خط تلفن این دستگاه بی استفاده می ماند. موضوع دیگر این که نمی توان این تلفن کننده های دزدگیر را از راه دور فعال و غیر فعال نمود.

 تلفن کننده سیم کارتی

تلفن کننده سیم کارتی می تواند در کنار خط تلفن ثابت، از یک سیم کارت هم استفاده کند. پس می تواند انعطاف بیشتر را برای شما داشته باشد به این معنی که در صورت قطع شدن هر یک از خط های تماس، از خط  دیگر برای تماس هشدار استفاده نماید. به علاوه اینکه امکان فعال یا غیر فعال کردن سیستم از راه دور را هم دارید که این مورد می تواند از طریق ارسال پیامک و یا نصب اپلیکیشن روی تلفن همراه انجام پذیرد. تلفن کننده دزدگیر سیم کارتی

 یکی از قابلیت های خاص تلفن کننده سیم کارتی این است که می تواند چند رله آزاد را هم در اختیار شما بگذارد. به این ترتیب که بر روی اپلیکیشنی که در گوشی خود نصب کرده اید، چند رله آزاد در اختیار دارید. می توانید آن ها را مانند خانه هوشمند برای روشن یا خاموش کردن سیستم روشنایی، گرمایشی یا هر مورد دیگری به کار برید.

انواع سنسور دزدگیر

در این قسمت به معرفی انواع سنسور هایی می پردازیم که برای دزدگیر اماکن به کار می رود. این دزد گیر ها در موقعیت های گوناگون و برای شرایط مختلفی به کار می رود. عملکرد هر کدام از این حسگر ها متفاوت با دیگری بوده و کارکرد خاص خود را دارد. شما می توانید بنا بر موقعیت و مساحت فضایی که در آن هستید، نوع سنسور و همین طور تعداد آن را انتخاب کنید. در ادامه به معرفی این سنسور ها می پردازیم:

چشمی حرکتی

یکی از اصلی ترین اجزای آن به شمار می رود؛ چرا که اعلام خطر برای کاربر باید با تشخیص توسط سنسور انجام شود. این سنسور ها می توانند حساسیت های مختلف به موارد گوناگونی داشته باشند. در مورد انواع  سنسور ها در ادامه توضیحات بیشتری ارائه می دهیم.

چشمی حرکتی دزدگیر منزل

 اصلی ترین این سنسور ها سنسور تشخیص حرکت است. تشخیص دادن حرکت توسط این سنسور ها با استفاده از حسگر مادون قرمز انجام می گیرد. این حسگر را می توانید در هر جای ساختمان به کار روند. می توان آن ها را در جاهایی مانند ورودی ها، راهرو ها بالکن و غیره نصب کرد. از معروف ترین برند های دزدگیر اماکن می توان به کلاسیک، بتا و پارادوکس هستند. تعداد بسیار زیادی محصول در بخش های مختلف وجود دارد. می توانید با توجه به شرایط خود یکی را انتخاب کنید.


چشمی مادون قرمز

متداول ترین نوع سنسور حرکتی است که می تواند با تشخیص حرکت در مقابل آن، مرکز کنترل را مطلع کرده و اعلام خطر کند. این نوع چشمی که PIR نام دارد با تاباندن امواج مادون قرمز، منبع گرمایی را در محیط شناسایی و فرمان را به مرکز بدهد.

 چشمی ماکروویو

گرانقیمت ترین نوع سنسورها در دزدگیر هستند. سنسورهای ماکروویو به نوعی تقلید از حواس ارتعاشی خفاش می باشد. به این صورت که با ارتعاش پالس هایی به محیط و بازگشت آن، از محوطه تصویری را ذخیره می نماید، و اگر کسی این تصویر را بر هم بزند متوجه تغییر در محیط شده و رله بسته را باز می کند.

چشمی ماکروویو دزدگیر

  


از دیگر سنسور های حفاظتی دزد گیر که در گروه چشمی های دزدگیر قرار نمی گیرند به موارد زیر می توان اشاره کرد:

انواع سنسور دزدگیر

 سنسور بین درب یا مگنتی

این قطعه به این صورت است که یک مگنت آهنربایی که از دو قسمت تشکیل شده، یکی بر روی درب و دیگری روی چهارچوب نصب گردد. حال وقتی درب باز شد، حالت مغناطیسی از بین رفته و رله این سنسور باز می شود و فرمان را به مرکز دزد گیر می فرستد. از این نوع سنسور می توات برای پنجره ها نیز استفاده نمود.

 سنسور ارتعاشی

اماکنی وجود دارد که احتمال تخریب دیوار وجود دارد. به طور مثال بانک ها یا دیوار انبارهای بزرگ. استفاده از چشمی یا هر سنسور دیگری برای پوشش دهی دیوار، منطقی یا حتی شدنی نیست. تنها وسیله ارزان قابل استفاده سنسور ارتعاشی می باشد.

 پدال

این قطعه هم مطابق اسمی که دارد قطعه ای است مانند پدال گاز خودرو، که زیر پا قرار گرفته و با فشردن آن دزدگیر فعال می گردد. حال شاید سوال پیش آید این پدال به چه کاری می آید؟ در پاسخ باید گفت این قطعه بسیار کاربری است. در اماکن حساسی مثل طلافروشی ها یا بانک ها قرار می گیرد که در صورتی که نتوان از دست استفاده کرد. با فشار دادن این پدال، حتی در زمانی که سیستم دزدگیر غیر فعال است، آژیر را به صدا در آورد.

 ریموت دزدگیر اماکن

دزدگیر های اماکن هم مانند دیگر ابزار های حفاظتی ساختمان می توانند با ریموت کنترل شوند. کارکرد اصلی ریموت کنترل ها در فعال و یا غیر فعال کردن سیستم دزدگیر شما است. شما می توانید با استفاده از آن، در مواقعی که نیاز به کارکرد چشمی ها (یا سنسور ها) ندارید، مجموعه را غیر فعال کرده تا صدای مزاحمی نداشته باشد و آن را تنها در مواقعی که نیاز به کنترل محیط دارید فعال کنید. این عملکرد می تواند در هنگام فعال شدن آژیر ها هم به کار رود؛ به این شکل که با روشن شدن آژیر ها، از ریموت کنترل برای غیر فعال کردن و خاموش کردن آژیر آن استفاده کنید. این ریموت ها فرکانس متفاوتی با ریموت کنترل جک یا کرکره برقی دارند.

 آژیر و کاور آژیر دزدگیر

آژیر و کاور دزدگیر همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، اعلام وضعیت خطر در این مجموعه توسط آژیر صورت می گیرد که با صدای بلند خود، خطر را به طور عمومی اعلام می کند. این آژیر ها می توانند با یک کاور هم پوشانده شوند، چرا که این احتمال وجود دارد که با یک ضربه از جای خود جدا شده و یا دچار شکستگی شود. می توان در زونی که مجموعه دزدگیر نصب می شود، چند دتکتور حریق یا دود از سیستم های اعلام حریق هم قرار داد. به این ترتیب این دتکتور ها با تشخیص دود یا حریق و بدون نیاز به ارسال اطلاعات به مرکز کنترل، آژیر را به صدا در می آورد. این دتکتور ها به طور ویژه برای دزدگیر ها ساخته می شوند، چرا که دتکتور های اعلام حریق 24 ولت و دتکتور های دزدگیر اماکن 12 ولت هستند.

 بلندگو دزدگیر این قطعه نیز به مانند آژیر وظیفه پخش آلارم را دارد، اما تفاوت این قطعه با آژیر این است که آژیر برای پخش صدای آلارم نیاز به یک مثبت و منفی 12 ولت دارد اما بلندگو به خروجی مخصوص باید متصل شود تا ملودی آلارم که توسط مرکز دزدگیر ساخته می شود توسط بلندگو پخش شود.

 آژیر پیزو این هم یک نوع آژیر است در ابعاد کوچکتر و به طبع با صدای کمتر که در کنار مرکز نصب می شود و وضعیت سیستم را مشخص می کند. به این معنی که وقتی صاحب خانه، می خواهد از خانه خارج شود، دکمه قفل ریموت را میفشارد و آژیر پیزو با به صدا در آوردن یک صدا ممتد دو ثانیه ای به صاحب خانه این را اعلام می کند که عمل مورد نظر انجام شده و در زمان برگشت و با فشردن دکمه باز شدن، دو صدای ممتد از آژیر پیزو پخش می شود که اعلام غیر فعال شدن دستگاه می باشد.

قیمت محصولات دزدگیر اماکن

اگر بخواهیم یک سیستم کامل دزدگیر اماکن برای محل کار یا واحد مسکونی تهیه کنیم، با توجه به حساسیت مکان، قیمت دزدگیر اماکن هر یک تفاوت دارد. معمولا برای اماکن مسکونی از دزدگیر های ساده استفاده می شود که حداقل امکانات را داشته باشد. اما برای اماکن تجاری می توان از بهترین و با امکانات ترین سیستمهای بازار استفاده نمود. قیمت دزدگیر اماکن با قابلیتهای ویژه معمولا چند برابر سیستمهای معمولی است. به طور مثال پارادوکس نگاه ویژه ای به آن دارد. البته از  محصولات کلاسیک نیز می توان برای این چنین اماکنی استفاده کرد، اما قطعا همه ی امکانات دزدگیر اماکن پارادکس را به شما نخواهد داد.

 گارانتی دزدگیر اماکن

دزدگیر منزل هم مانند دیگر ابزار های حفاظتی ساختمان دارای برند های گوناگونی است. هر کدام از این برند ها با فروش محصولات خود مقدار معینی از گارانتی را در اختیار کاربر قرار می دهند. این مقدار گارانتی می تواند بین یک تا سه ساله متغیر باشد که به برند سازنده آن مرتبط است. در نظر داشته باشید شرکت های فروشنده محصولات مسئولیتی در قبال گارانتی محصولات ندارند. این شرکت های سازنده و یا وارد کننده محصولات هستند که خدمات پس از فروش را ارائه می دهند.

 فروش دزدگیر اماکن

پکیج کامل دزدگیر اماکن مجموعه ای است که تمامی ابزار های مورد نیاز در هنگام خرید دزدگیر منزل را در اختیار شما می گذارد. محتویات این پکیج ها می توانند با یکدیگر متفاوت باشند و شما می بایستی متناسب ترین مورد را با شرایط خود انتخاب کنید. در ادامه این مطلب دو مورد از مهم ترین دسته بندی پکیج ها را معرفی می کنیم:

پکیج دزدگیر 

خیلی از عرضه کنندگان دزدگیر اماکن برای اینکه خرید دزدگیر را برای خریدار ساده سازی کنند، پک های که شامل مرکز، تلفن کننده، آژیر و باتری و همچنین سنسورهای گوناگون است را تهیه کرده و با تخفیف مناسب آن را در معرض دید مشتریان شان میگذارند. حالا تنها مشتری می بایست با توجه به نیاز خود یکی از پکیج ها را انتخاب و خریداری نماید. فروشگاه دی سی ای کالا نیز به پکیج های گوناگونی را از برندهای مختلف تهیه کرده تا تنوع بی نظیری را جلوی روی خریدار قرار دهد.

 پکیج بی سیم

همانطور که مشخص است اصلی ترین خصوصیت این نوع پکیج در این مورد خلاصه می شود که نیازی به سیم کشی و استفاده از داکت به صورت روکار ندارد. بنابراین به لحاظ ظاهری با مشکلی مواجه نخواهید شد. اما به خاطر داشته باشید که برای مجموعه بی سیم، هر کدام از چشمی ها یا کنترل پنل ها باتری مخصوص به خود را دارد، بنابراین باید مدام میزان باتری و شارژ آن ها را کنترل کنید. در این پکیج دزدگیر از مرکز دزدگیر با قابلیت پشتیبانی از سنسور های بی سیم استفاده شده و سنسورها نیز در فرکانس تعیین شده مرکز در پک قرار گرفته است. از بهترین ها در این گروه می توان پکیج دزدگیر کلاسیک 4 چشمی بی سیم ار معرفی کرد.

 پکیج سیم دار

پک دزدگیر اماکن پکیج با سیم دزدگیر اماکن این امتیاز را دارد که با اتصال به مرکز، برق خود را تامین کند. بنابراین نیازی به کنترل دائمی آن ندارید. اما به خاطر داشته باشید که باید آن را قبل از اتمام ساخت ساختمان نصب کنید. یا اینکه با نصب روکار آن مشکلی نداشته باشید. از این گروه می توان پکیج دزدگیر کلاسیک 4 چشمی باسیم با تلفن کننده معمولی را معرفی کرد.

نصب و سیم کشی دزدگیر

نصب دزدگیر اماکن کار پیچیده ای نیست، چرا که سنسورها به 4 رشته سیم نیاز دارند که می توان کابل کشی را به صورت متوالی انجام داد. ان نوع سیم کشی باعث میشود با هزینه کم بتوان از تعداد زیادی سنسور برای یک زون استفاده نمود. نصب و سیم کشی دزدگیر

نصب دزدگیر اماکن کار پیچیده ای نیست، چرا که سنسورها به 4 رشته سیم نیاز دارند که می توان کابل کشی را به صورت متوالی انجام داد. ان نوع سیم کشی باعث میشود با هزینه کم بتوان از تعداد زیادی سنسور برای یک زون استفاده نمود.

مورد مهمی که در سیم کشی و نصب دزدگیر اماکن باید توجه شود این است که سیمها می بایست به گونه ای به سنسور ها برسند که در هیچ جای از مسیر امکان قطع کردنشان وجود نداشته باشد. سنسورها نیز باید در فضایی باشند که قبل از تحریک شدنشان، دسترسی به آنها امکان پذیر نباشد.

مرکز دزدگیر به همراه تلفن کننده و همچنین آژیر از مهمترین اجزای سیستم اعلام سرقت هستند که در امن ترین مکان یک ساختمان باید نصب شوند و نصب آژیر هم به گونه ای باشد که بجز امنیت فضا، قادر باشد صدا را به بلندی در محیط پخش نماید.

ادامه مطلب
سوالات متداول
چگونه یک دزدگیر با کیفیت با قیمت مناسب برای منزل خود انتخاب کنم؟ برندهایی در بازار وجود دارند که به صورت پک شده محصول را در اختیار مشتری قرار میدهند. این محصولات از قیمت بسیار مناسبی برخودارند و برای اماکن مسکونی کوچک بسیار مناسب می باشند. از جمله امکانات این پک های دزدگیر اماکن پشتیبانی از چشم های سیمی و وایرلس و همچنین برقرار کردن تماس از طریق خط تلفن ثابت و سیم کارت است.
آیا فروشگاه دی سی ای کالا خدمات نصب را نیز انجام می دهد؟ فروشگاه دی سی ای کالا برای مشتریان تهران و کرج، سرویس نصب مستقیم را ارائه میدهد که تکنسین وابسته به این شرکت است. اما برای سایر شهرستانها نیز سرویس نصب از طریق همکاران امکان پذیر می باشد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش هماهنگ فرمایید.
برای محل کار خود به یک سیستم دزدگیر اماکن بسیار با کیفیت نیاز دارم، کدام موردها را انتخاب کنم؟ برندهای وجود دارند که از برچسب قیمتی بالایی برخوردارند اما ساخته شده اند که در عین سادگی امنیت زیادی را برای مشتری فراهم آورند. محصولات پارادکس با محصولات گران خود مناسب طلافروشی ها بانکها و اماکن حساس است و دزدگیر کلاسیک که ایرانی نیز می باشد با قیمتی به مراتب پایین تر محصولات با کیفیت و فوق العاده امنی را به بازار عرضه نموده است.
آیا می توانم از ترکیب چند برند پک دزدگیر اماکن خود را فراهم آورم؟ به طور کلی بله، اکثر شرکتها از یک الگو برای برقرای ارتباط بین محصولاتشان استفاده کرده اند، اما می بایست در استفاده از چشمی های وایرلس این دقت را داشت که دقیقا چشمی ها با فرکانس مرکز دزدگیر همسان و مشابه باشند. بهتر از قبل از بستن سبد خرید به این شکل با کارشناسان دی سی ای کالا تماس حاصل شود.
برای باغ یا حیاط خانه که فضای باز را شامل می شود، چطور می شود از دزدگیر استفاده کرد؟ بسیار از شرکتها نوعی چشمی به بازار عرضه نموده اند که چشمی وزنی نام گرفته اند. این چشمی های دزدگیر قادراند بدن انسان را شناسایی و تفاوت آن را به نسبت بدن و نوع حرکت حیوانات تفکیک سازند. این موضوع کمک می کند در صورتی که از این نوع چشمی ها در فضای باز استفاده شده با گذر یک پرنده یا گربه و یا سگ دستگاه تحریک نشود.
برای داخل خانه بهتر است از چشمی استفاده کنم یا از مگنت درب ورودی؟ اگر منزل شما فقط یک ورودی قابل دسترس دارد، مثلا طبقه سوم یک آپارتمان هستید بهتر است از مگنت یا سنسور لای درب استفاده کنید که هم هزینه کمتری دارد و هم از لحاظ اطمینان کارکرد بسیار کارا تر از چشمی است. در غیر این صورت چشمی دزدگیر به دلیل وسعت پوشش بیشتر کارا تر است.
سایتهای زیادی محصولات دزدگیر می فروشند، از کجا به محصولات شما اطمینان کنم؟ دقیقا یکی از دغدغه های عمده مشتریان همین مورد است. دی سی ای کالا بجز مشاوره و فروش اجناس بر اساس مکان نصب، تیم نصب کننده در اکثر شهرهای ایران دارد که به صورت اصولی نصب را انجام داده و به مدت گارانتی محصول خدمات رایگان عرضه کرده و پس از آن نیز مشتری می تواند سرویس خدمات از این تیم دریافت نماید.
آیا دزدگیرها قابل ارتقا هم هستند؟ مثلا تعداد چشمی یا مگنت بیشتر شود؟ بله، اکثر دزدگیر ها دارای زون های متعدد ورودی هستند که هر کدام را می توان برای یک قسمت ساختمان استفاده نمود. اما از نظر تعداد پشتیبانی از چشمی وایرلس، هر دستگاه با یک محدودیتی روبرواست. این مورد را باید از دفترچه راهنما و یا از کارشناسان فروش جویا شد.
اگر قرار باشد یک مدت طولانی در محل کار یا خانه ام نباشم از کجا مطمئن باشم دزدگیر به درستی کار می کند؟ اگر در این شرایط قرار دارید بهتر است از تلفن کننده سیم کارتی استفاده نمایید و مکان را به چشمی های سیمی مجهز نمایید و دستگاه از باتری 7.2 آمپری تجهیز شده باشد. با این شرایط می توانید به مدت بیش از یکسال و تا وقتی باتری برق اضطرای منقضی شود از سیستم دزدگیر خود مطمئن باشید.
بالاخره دزگیر بهتر است یا دوربین مداربسته، کدام را انتخاب کنم؟ اگر نگران سرقت اموال خود هستید قطعا دزدگیر بسیار کارا تر از دوربین است. دزدگیر باعث می شود سارق احساس ترس کند و از مکان متواری شود اما دوربین مدار بسته جنبه نظارت دارد و اگر سرقتی انجام شود و بر فرض عدم پوشش صورت سارق، مال باخته خیلی باید خوش شانس باشد تا سارق را از روی فیلم شناسایی و پیدا کند و بتواند اموال خود را پس بگیرد. پیشنهاد ما ابتدا دزدگیر و در درجه دوم دوربین مداربسته همزمان می باشد.
بستن
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
منوی اصلی
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
تخفیف ها و پیشنهادها
کالای دست دوم
وبلاگ
تماس با ما

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری