صفحه اصلی راهبند راهنمای خرید راهبند

راهنمای خرید راهبند

توسط eshraghi
راهنمای خرید راهبند

راهنمای خرید راهبند Barrier

خرید راهبند اتوماتیک به واسطه کارکرد خاص و متفاوت آن و البته قیمت نسبتا بالای آن می تواند کار پیچیده ای به نظر برسد، انواع آن با توجه به ساختار و کارکرد برای موقعیت های گوناگون به کار می روند، راهبند می تواند از یک زنجیر ساده برای بستن مسیر تا مدل ستونی (که در داخل زمین فرو می رود) متفاوت باشد. در این مقاله انواع و حدود قیمت راهبند به همراه کارکرد و شرایط استفاده آن را معرفی می کنیم.

راهبند فراز سیماران؛ 5 متری با فلاشر

راهبند فراز سیماران؛ 5 متری با فلاشر

راهبند ارزان قیمت (کمتر از 3 میلیون تومان)

راهبند بوم شامل یک بدنه (شامل موتور، گیر بکس و مدار کنترل) حدوداً یک متری است که بر روی زمین ثابت می شود، یک بوم با اندازه های مختلف بر روی آن قرار می گیرد که از یک سمت ثابت است و از سمت دیگر به بالا حرکت می کند تا مسیر را باز کند. شما می توانید با هزینه ای در حدود 3 میلیون تومان محصول ایرانی یا چینی تهیه کنید که در این مجموعه راهبند سیماران یا راهبند بتا قرار می گیرد. این مورد که از نوع الکترومکانیک است، قابلیت استفاده تا 500 بار در روز را دارند و جزو محصولاتی با تردد متوسط به شمار می روند. شما می توانید این مدل را که دارای بوم 5 و یا 6 متری هستند، برای ساختمان های مسکونی، اداری و پارکینگ های عمومی کوچک به کار برید.

 

راهبند با قیمت متوسط (3 تا 5 میلیون تومان)

انواع الکترومکانیک با تردد نسبتا بالا (تا حدود هزار مرتبه در روز) قیمتی تا 5 میلیون تومان دارند. مشخصا با پرداخت هزینه بیشتر برای خرید نوع اروپایی آن می توانید از موتوری با کیفیت بالاتر و ساختار بهتر بهرمند شوید به علاوه اینکه ظاهر بهتری نیز خواهد داشت. در این میان می توان به راهبند زومر آلمان، راهبند بی اف تی ایتالیا و راهبند ارکا اسپانیا اشاره کرد. استفاده از محصولات این دسته همانند دسته قبلی برای ساختمان های مسکونی و اداری مناسب است، با این تفاوت که می توانید آن را برای پارکینگ های عمومی پر تردد استفاده کنید.

راهبند حرفه ای (با قیمت بالای 6 میلیون تومان)

این نوع که از انواع هیدرولیک به شمار می روند و عموما ایتالیایی هستند و از بهترین موارد آن می توان راهبند فک را معرفی کرد و می توان آن برای موقعیت هایی که تردد نامحدود دارند به کار برد؛ جایی مثل گیت عوارضی بین شهری. در کنار آن می توان راهبند نایس Wide-L را معرفی کرد که دارای بوم 7 متری تاشو است، به این معنا که پس از دریافت فرمان حرکت، بوم به روی خود تا می شود تا فضای کمتری را اشغال کند. شما می توانید نوع تاشو را جایی که با محدودیت فضا مواجه اید، به کار ببرید.

راهبند تاشوی نایس Wide-L

راهبند تاشوی نایس Wide-L

 

راهبند ستونی (بولارد)

راهبند ستونی فادینی Talos

راهبند ستونی فادینی Talos

این محصول که نوع ویژه تری به شمار می رود شامل یک ستون می گردد که با دریافت فرمان حرکت به داخل زمین فرو می رود. بولارد که می توان آن را یکی از برترین خلاقیت سازندگان سیستم های کنترل به شمار آورد، نیازمند فضایی برای حرکت به داخل زمین است. می توان در این دسته راهبند فادینی Talos را معرفی کرد. همان طور که مشخص است بولارد ستونی قیمت بسیار بالاتری نسبت به نوع بوم دارد و می تواند قیمتی در حدود 10 تا 30 میلیون تومان داشته باشند. استفاده از راهبند ستونی در اماکنی مانند سفارت ها و بانک ها که امنیت بالا در آن ها از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است، پیشنهاد می شود.

مقالات مرتبط

نظر خود را بنویسید