صفحه اصلی درب اتوماتیک معرفی جک درب پارکینگ ایرانی به همراه مشخصات و قیمت

معرفی جک درب پارکینگ ایرانی به همراه مشخصات و قیمت

توسط zamani
جک درب پارکینگ ایرانی

جک درب پارکینگی در ایران عمری در حدود 20 سال دارد. اما جک درب پارکینگ ایرانی مدت زیادی نیست که تولید میشود . باید گفت در ابتدا نمی توانستیم به محصولات جک درب اتوماتیک ایرانی اعتماد کنیم اما در حال حاضر می توانیم به صورت قطع مهر تاییدی زد بر محصولات با نام نشان و با کیفیت ایرانی .
بالا رفتن ارزش ارز در کشور شاید ناخواسته مردم را به استفاده از محصولات ایرانی و ارزان قیمت تر برده و حالا که مدتی است به صورت بالا از جکهای پارکینگی ایرانی استفاده می شود، فیدبکی موفق از این محصولات دریافت شده است. البته کارشناسان سیستمهای حفاظتی قبلا از بالا بودن کیفیت این محصولات گفته بودند اما وقتی در عمل تجربه موفقی دریافت شود نتیجه چیز دیگری می شود.

ما در ادامه سعی خواهیم کرد اکثر جکهای ایرانی را با مشخصات و درجه بندی کیفیت به همراه قیمت معرفی نماییم.

جک درب پارکینگ سیماران

سیماران برند شناخته شده و با سابقه درکنترلی و آیفون تصویری در ایران می باشد. سابقه این شرکت در واردات محصولات جک پارکینگی ایتالیایی پروتکو می باشد که در ابتدا با کمک آن شرکت به تولید جک پارکینگی پرداخت و در ادامه جک کاملا ایرانی تولید و عرضه نمود که ما به بررسی آن می پردازیم.

این شرکت چهار مدل مدل جک درب پارکینگ تولید نموده که گرانترین آن از بازوی پروتکو ایتالیا بهره برده است که اکنون به دلیل سختی واردات، تولید آن متوقف شده است. سه مدل دیگر تنها در بازوها تفاوت دارند و کلیه متعلقات جانبی که شامل مدار کنترل، چشمی، فلاشر و ریموت می باشند، مشترک می باشند. محصولات این شرکت جزء بهترین های بازار قرار می گیرد و در صورتی که مشکل بودجه وجود نداشته باشد، درب اتوماتیک سیماران میتواند به عنوان جک درب پارکینگ ایرانی قابل اعتماد نام گیرد. در ادامه سه مدل جک پارکینگ سیماران به اختصار معرفی می گردد.

تصویر جک فراز سیماران

جک سیماران فراز S4

این مدل یکی از اولین جک درب پارکینگ ایرانی است که سالها دربازار ایران وجود دارد و کاملا قابل اطمینان می باشد. این محصول از دو بازو با ظاهری شبیه جک پروتکو ایتالیا ساخته شده و از سیستم خلاص کن سوئیچی بهره می برد تا امنیت در پارکینگ را بالا ببرد. درصد خرابی این بازوها بسیار پایین است و این بازوها وقتی با سایر قطعات که شامل مدارکنترل Q70، چشمی و فلاشر ریموت این شرکت ترکیب شود می تواند سیستمی قدرتمند و قابل اطمینان برای هر درب پارکینگی باشد.

جک سیماران فراز V و N

این دو مدل نیز جزو محصولات جدید سیماران هستند که  در سال 1398 معرفی شده اند. ما هنوز فید بک کاملی از این دو مدل نداشته ایم، چرا که یکی از معیارهای یک محصول خوب کارکرد طولانی و بی دردسر است که به جهت جدید بودن این دو هنوز اطلاعات کامل نگردیده است. اما اگر یک بررسی اولیه داشته باشیم، فراز N سیماران کیفیت بسیار بالایی دارد به گونه ای که جنس کارشده و نوع کارکرد جک فراز N سیماران کاملا نظر ما را جلب کرده است و به نوعی رغیب مستیم فراز S4 سیماران است.

فراز V که ظاهری شبیه وی تو کالیپسودارد و گویی می خواهد بازار جک پارکینگ ایرانی ارزان قیمت را مال خود کند. پوسته رویی بازو از پلاستیک ساخته شده به گونه ای که این پوسته روی موتور باید پیچ شود. اما این اطمینان را میدهیم که این محصول نیز به واسطه برند سناخته شده سیماران از بسیاری جکهای پارکینگی هم رده می تواند بهتر باشد. ما در آینده با دریافت فید بک کامل این بخش را تکمیل می کنیم.

تصویر محصولمدل و مشخصاتحدود قیمت
جک فراز اس 4 سیمارانجک درب پارکینگ فراز S4
مناسب هر لنگه 2.5 متر و عرض 350کیلوگرم
4.050.000 تومان
خرید
جک درب پارکینگ فراز Nجک درب پارکینگ فراز N
مناسب هر لنگه 3 متر و عرض 350کیلوگرم
4.000.000 تومان
خرید
جک پارکینگ سیماران فراز Vجک درب پارکینگ فراز V
مناسب هر لنگه 3 متر و عرض 380کیلوگرم
3.450.000 تومان
خرید

جک درب پارکینگ یال

یال نیز یک شرکت ایرانی است که اکنون یکی از بزرکترین تولید کننده های جک درب پارکینگ در کشور می باشد. این کارخانه بجز تولید محصولات یال، بازوهای خود را به دیگر شرکتها می فروشد و این محصولات با هیمن ظاهر با نام های گوناگون در بازار مو جود هستند!

شرکت یال دو سری محصول عرضه می کند که یک سری در مدلهای میان قیمت و ارزان قیمت میباشد و سری دیگر که به نام پرایم است برای بازار گرانقیمت و خاص عرضه شده است که در ادامه هر سری را بررسی می کنیم.

تصویر جک یال و پرایم

جک یال X1، X2 و تیفون

این سه با ظاهری مشابه که تنها تفاوتشان در مقدار شفت است تولید شده اند. ظاهر این جک درب پارکینگ ایرانی بسیار مشابه پروتکو ACE ایتالیا می باشد و از ظاهر خطی بهره برده تا هم جای کمی بگیرد و هم قسمت خلاص کن بازوها کاملا در دسترس باشد.

جک X2 برای دربهایی تا هر لنگه 2 متر، X1 تا هر لنگه 2.5 متر و تیفون برای هر لنگه درب 3متری قابل استفاده می باشد. قیمت محصولات این سری بسیار مناسب است و برای ساختمانهای پرتردد نیز قابل استفاده می باشد. به صورت کلی کیفیت محصولات یال کیفیت بالایی دارند و با گارانتی 3 ساله عرضه شده اند.

هر سه مدل از مدارکنترل، چشمی و فلاشر یکسان بهره می برند که در این قسمت نیز یال تمام تلاش خود را کرده تا بهترین کارایی و کیفیت را به مصرف کننده ارائه نماید. این محصولات نیز جزو پرفروشترین محصولات جک پارکینگی ایرانی می باشند که شانه به شانه سیماران در بازار به فروش می رسند.

جک درب پارکینگ پرایم P1، P2و کاستومایز

سری پرایم شرکت یال جزو بالا رده های این شرکت هستند که بازوها آن شباهتی با سری X  دارند اما کاملا مشابه نیستند. یکی از تفاوتهای فاحش این دو در ابعاد موتور و کل بازو است که در سری پرایم بسیار بزرگتر و قطور تر است و به صورت کلی برای درهای خاص و بزرگ طراحی شده اند. البته از این سری جک درب پارکینگ ایرانی می توان در دربهای معمولی نیز استفاده نمود و سالیان سال از آن بهره برد.

پرایم P1 و P2 دارای شفتهای 60 و70 سانیتمتر است و آن هم به این معناست که این بازو ها می توانند قدرتی معادل 800کیلوگرم  برای هر لنگه درب داشته باشند. این عدد تقریبا بیش از 2 برابر اکثر چک پارکینگی ایرانی می باشد. شرکت یال، پرایم را با گارانتی 5 ساله و نصب رایگان عرضه کرده تا پک کامل بدون نقص و با نصب دقیق به مصرف کننده تحویل گردد. پرایم سیستم بی نقصی است که یال تلاش کرده هرچه که دارد را روی آن پیاده کند تا در رنج بالا رده ها قرار گرفته و خود را به سیستم های جک پارکینگی خارجی نزدیک نماید.

پرایم کاستومایز یکی از معدود جکهایی است که صرفا برای درب پارکینگ تک لنگه ساخته شده است و در ایران تا کنون تنها مدل تولید شده می باشد. این سیستم کاملا بهینه سازی شده تا روی درب تک لنگه نصب شود. شفت اعجاب آور 80 سانتیمتری، قفل برقی داخل پک،5 سال گارانتی و نصب رایگان همه و همه باعث می شود مصرف کننده را مثل آهنربا به خود جذب نماید.

نصویر محصولمدل و مشخصاتقیمت
جک پارکینگی یال Xجک درب پارکینگ یال x1
مناسب درهایی با عرض هر لنگه 2 متر و وزن 350کیلوگرم
3.900.000 تومان
خرید
جک پارکینگی یال Xجک درب پارکینگ یال x2
مناسب درهایی با عرض هر لنگه 2.5 متر و وزن 400کیلوگرم
3.700.000 تومان
خرید
جک پارکینگی تیفونجک درب پارکینگ تیفون
مناسب درهایی با عرض هر لنگه 3 متر و وزن 450کیلوگرم
4.000.000 تومان
خرید
جک درب پارکینگ پرایمجک پارکینگ پرایم P1
مناسب درهایی با عرض هر لنگه 4 متر و وزن 900کیلوگرم
5.500.000 تومان
خرید
جک درب پارکینگ پرایمجک پارکینگی پرایم P2
مناسب درهایی با عرض هر لنگه 4 متر و وزن 800 کیلوگرم
5.400.000 تومان
خرید
جک درب پارکینگ پرایم تک لنگهجک پارکینگی پرایم کاستومایز
مناسب درهایی با عرض هر لنگه 5 متر و وزن 1000کیلوگرم
5.000.000 تومان
خرید

جک پارکینگی میلان

تصویر جک میلان ایرانی

روزهای اولی که این جک درب پارکینگ ایرانی به بازار عرضه شد به واسطه نام ایتالیایی و شباهت کامل آن به پروتکو سری لیدر و قیمت بسیار مناسب، در بازار شناخته شده بود. اما جالب است بدانید که اکنون به واسطه کیفیت بسیار مطلوب و بی نقص و همچنین قیمت بسیار مناسب تقاضای بسیار بالایی دارد. جک میلان نیز به مانند دیگر محصولات در سری شفت 400 برای دربهایی تا 2.5 متر هر لنگه و شفت 500 برای دربهایی با عرض حداکثر 3.5 متر در هر لنگه عرضه شده است.

بازوهای با کیفیت، مدار کنترل رامونا، چشمی و فلاشری که درصد خرابی پایینی دارد به همراه گارانتی دو ساله و قیمت مناسب می تواند توجه هر مصرف کننده ای را به خود جلب نماید.

تصویر محصولنام و مشخصاتقیمت حدودی
جک درب پارکینگ میلانجک میلان 400
قدرت هر لنگه تا 350 کیلوگرم و هر لت درب 2.5 متر
2.600.000 تومان
خرید
جک درب پارکینگ میلانجک پارکینگی میلان 600
قدرت هر لنگه تا 500 کیلوگرم و هر لت درب 3.5 متر
2.750.000 تومان
خرید

جک درب پاریکنگ سوزوکی

سوزوکی به واسطه نام شناخته شده ای که دارد به تبلیغات جهت برند سازی نیاز ندارد. اما جالب است بدانید جک سوزوکی با سوزوکی ژاپن هیچ ارتباطی ندارد و این محصول لایسنس سنگاپور را دارا میباشد.

جک درب پارکینگ سوزوکی را می توان ارزانترین محصول ساخت ایران دانست که به نظر کارشناسان ما برای ساختمانهای کم تردد می تواند موجود باشد. این جک پارکینگی ایرانی کیفیت متوسطی در تمامی قطعات دارد که ما در مطلبی جداگانه در موضوعی به نام ” آیا جک سوزوکی خوب است یا نه؟” آن را بررسی نموده ایم

جک سوزوکی نیز در اندازه بازو 400 و 600 عرضه شده که در مدل پایه شفت 400 می توان آن را برای دربهای 350کیلوگرم و حداکثر عرض درب 2.5متر استفاده و در مدل شفت 600 برای عرض 3.5 و وزت 450کیلوگرم از این سیستم استفاده نمود. گارانتی 3 ساله و قیمت پایین می تواند دلایلی باشد که توجه بسیاری را به خود جلب نماید.

تصویر محصولنام و مشخصات محصولقیمت
جک درب پارکینگ سوزوکیجک سوزوکی SZ400
مناسب درهایی با عرض 2 متر و وزن 350 هر لنگه
3.300.00 تومان
خرید
جک درب پارکینگ سوزوکیجک سوزوکی SZ400
مناسب درهایی با عرض 3 متر و وزن 500 هر لنگه
3.600.000 تومان
خرید

مقایسه جک پارکینگی ایرانی یال، سوزوکی و فراز سیماران


ما در اینجا می خواهیم بر اساس نظر کارشناسان دی سی ای مقایسه ای از سه محصول پرفروش ایرانی انجام دهیم تا نقاط ضعف و قوت هر یک را اعلام نماییم. مقایسه ما بین جکهای پارکینگی فراز مدل S4، سوزوکی مدل SZ400 و یال X2 می باشد که در ادامه انجام میپذیرد.

جک پارکینگی فراز S4


دو بازو با ظاهر تقریبا کلیشه ای که در بسیاری از جکهای ایرانی و ایتالیایی با این نمونه برخورد کرده ایم. ظاهر این جک درب پارکینگ ایرانی شباهت فراوانی با مدلهای پروتکو ایتالیا دارد و سیستم خلاص کن این بازوها نیز سوئیچی است تا از لحاظ امنیتی بتواند اطمینان خاطر را به استفاده کننده از آن بدهد.
مدار کنترل جک سیماران که به تازگی بروز رسانی شده تمام قابلیتهای یک مدارکنترل تمام عیار و همه کاره را به این جک ایرانی اضافه نموده است. با مدار Q70 فراز می توان به صورت مجزا برای هر لنگه درب زمان باز و بسته شدن تعیین نمود و همچنین خرجی قفل برقی بدون نیاز به کیت قفل برقی، اضافه شده است. قابلیتهایی مثل فست کلوز، سنسور برخورد با مانع قابلیتهایی هست که توانسته جک سیماران را از یک محصول معمولی به یک محصول بالارده پر قابلیت تبدیل نموده است.نمره دی سی ای به ظاهر و کارایی فراز S4 سیماران 7 از 10 می باشد که آن سه نمره کم به دلیل ظاهر معمولی و کلیشه ای این جک پارکینگی ایرانی می باشد.

یکی از نقاط ضعف فراز S4 سیماران قیمت بالای این محصول به نسبت دو محصول بررسی شده این مطلب می باشد که میتواند این جک پارکینگی را از گزینه خرید بسیاری از مصرف کننده گان خارج سازد

کنترل کیفیت و عدم خرابی

به ندرت با جک پارکینگی فراز سیمارانی بر می خوریم که همان ابتدا موقع نصب با مشکل روبرو شود. مدار کنترل و بازوها فراز S4 از کنترل کیفیت بالایی برخوردار هستند این نشان از قدرت بسیار خوب QC شرکت سیماران در این بخش است.
تجربه ما نشان میدهد جک درب پارکینگ ایرانی سیماران پس از نصب نیز بسیار کم به خرابی بر میخورد و می توان اطمینان کافی از کارکرد بلند مدت و بدون ایراد این جک کنترلی داشت. ما نمره 10 از 10 در این بخش به سیماران می دهیم.

گارانتی و خدمات پس از فروش

سیماران یکی از گسترده ترین خدمات پس از فروش را در ایران دارد. این خدمات درب محل نصب نیز انجام می پذیرد. زمان گارانتی 30 ماهه سیماران مناسب است و خیال مصرف کننده را از جهت کیفیت محصول آسوده خواهد نمود. نمره دی سی ای از لحاظ خدمات و گارانتی به سیماران 10 نمره از 10 می باشد.

جک پارکینگی سوزوکی Sz400

جک سوزوکی SZ-400 نیز ازلحاظ ظاهری، بازوهایی مشابه فراز سیماران استفاده می کند. این بازوها کلیشه ای و کلید خلاص کن آلنی هشت گوش استفاده می شود. این مورد می تواند کمی از لحاظ امنیتی دلسرد کننده باشد. کارکرد جکها نرم و بی صدا است و دور دوم این بازو به درستی عمل می کند.
مدارکنترل این جک پارکینگی مدل رز می باشد که دارای بالاترین قابلیتها برای درب اتوماتیک می باشد. تایم برای باز و بسته نمودن درب به صورت ثانیه ای، فست کلوز، کلاج باز شدن و بسته شدن نرم از جمله قابلیتهای بارز مدار رز سوزوکی می باشد. کارشناسان ما در این قسمت نمره 6 از 10 به قسمت بازوها و کارایی مدار کنترل به جک پارکینگی ایرانی سوزوکی می دهیم که دلیل عمده کسر نمره سوزوکی طراحی کلیشه ای و استفاده از آلن بجای سوئیچ می باشد.

کنترل کیفیت و عدم خرابی

شاید اگر سوزوکی واحد کنترل کیفیت قویی داشت اکنون به عنوانپرفروشترین جک ایرانی معرفی میشد، اما دریغ از این اشتباه بزرگ که شرکت سوزوکی QC را چنان جدی نگرفته. آمار خرابی جک پارکینگیایرانی سوزوکی پس از جعبه گشایی به نسبت سایر دربهای کنترلی این مطلب بیشتر است امااگر مصرف کننده پس از خرید بدشانس نباشد و جنس بی عیب تحویل بگیرد، جک سوزوکی بهندرت با کارکرد استاندارد خراب می شود. در این قسمت امتیاز 5 از 10 را به سوزوکی میدهیم.

گارانتی و خدمات پس از فروش

هر چقدر شرکت سوزوکی در واحد کنترل جدی نیست اما در قسمت گارانتی وخدمات پس از فروش واحد قدرتمندی دارد. در صورت معیوب بودن هر کدام از قطعات جک یابرد سوزوکی، شرکت در سال اول به سرعت جنس را تعویض میکند و در سال دوم و سوم بهواحد تعمیرات منتقل شده و بدون هیچ هزینه ای اجناس تعمیر میگردد. در تهران و کرجخدمات از سوی شرکت سوزوکی درمحل نصب نیز انجام میپذیرد و سایر شهرها میبایست توسطنمایندگی و نصاب این خدمات انجام پذیرد. در این قسمت امتیاز کارشناسان دی سی ایکالا 9 از 10 است که علت کسر یک امتیاز عدم گستردگی خمات در تمامی نقاط ایران میباشد.

شاید مطالب زیر برایتان جالب باشد!

راهنمای خرید جک درب اتوماتیک
سیستم کنترل تردد خودرویی؛ از چوب بالاسر تا مدیریت دسترسی

جک پارکینگی یال مدل X2

جک پارکینگی ایرانی یال بالاخره سنتها را شکسته و ظاهری متفاوت به بازار عرضه نموده است. بازوهای یال X2 مشابه جک پارکینگی پروتکو مدل ACE می باشد. محل خلاص کن جکها بسیار جای مناسبی قرار گرفته و از نوع سوئیچی می باشد از این جهت می توان گفت امنیت ساختمان را مد نظر قرار داده است. شاید بزرگترین ایرادی که می توان از این جک گرفت صدای ایجاد شده از آن می باشد که ما قبلا در مدل ایتالیایی ACE پروتکو نیز دیده بودیم. به نظرعلت این صدا ساختار این نوع بازوها می باشد که بعید به نظر میرسد راهکار خاصی برای بیصدا کردن آن وجود داشته باشد. این صدا بلند و آزار دهند نیست اما به نسبت دو جک سوزوکی و فراز بیشتر می باشد.

شرکت یال از برد مخصوص خود استفاده میکند که شباهت فراوانی با برد Ms1 دارد. این برد یکی از بی نقص ترین و کاربردی ترین برد جک پارکینگی ایرانی میباشد.فست کلوز، تایم باز و بسته شدن جداگانه، بسته شدن اضطراری درب از جمله قابلیتهای این مدار کنترل است. امتیاز ما به این قسمت 9 از 10 میباشد که دلیل یک امیتاز کمتر صدای بازوها می باشد.

کنترل کیفیت و عدم خرابی

می توان اطمینان بالایی داشت که پس از باز نمودن جعبه جک یال هیچ قطعه ای معیوب نخواهد بود و این نشان از کنترل کیفیت بالای محصولات یال می باشد. ما به ندرت با خرابی محصولات یال برخورد کرده ایم، حتی پس از نصب نیز بازوها و مدار کنترل ماندگاری بالایی دارند و بی علت معیوب نخواهند شد. بیشتر خرابی هایی که ما در جک پارکینگی ایرانی یال دیدیه ایم به خاطر برخورد خودرو با درب و شکستگی بازو بوده که می تواند برای هر درب کنترلی پیش آید. ما در این بخش امتیاز 10 از 10 را برای یال X2 در نظر می گیریم.

گارانتی و خدمات پس از فروش

بر خلاف جک سوزوکی و همچنین فراز، روی جک یال در این بخش نمی توان زیاد حساب باز نمود. محصولات یال دارای دو سال گارانتی می باشد که در هیچ شهری از طرف خود شرکت خدمات در محل ارائه نمی شود. گستردگی نمایندگی ها هم به مانند سوزوکی و فراز سیماران نیست و در صورت خرابی جدی میبایست، محصول را مستقیما به کارخانه فرستاد. در دو سال اول یال بابت خرابی محصولاتش هیچ گونه هزینه ای دریافت نخواهد کرد. مگر در صورتی که بندهای گارانتی انجام نپذیرد. ما در این بخش امتیاز 6 از 10 را به یال X2میدهیم.

نتیجه و امتیاز کلی جکها

ما تمام موارد بجز قیمت را در نظر گرفته ایم که شاید اگر این مورد را نیز به جمع امتیازات اضافه کنیم، رقابت این سه جک پارکینگی ایرانی کمی متفاوت گردد.

1- بالاترین امتیاز را جک پارکینگی فراز اس سیماران دریافت نمود. این در کنترلی از 30 امتیاز ممکن عدد 27 را کسب کرد تا در رده بهترین و با اعتمادترین جک پارکینگی ایرانی شناخته شود

2- جک پارکینگی یال با اینکه تا همین چند سال پیش خیلی شناخته شده نبود اما با کیفیت بالا و قیمت مناسب بازار فروش مناسبی برای خود به وجود آورد در رده دوم 25 امتیاز ار 30 امتیاز ممکن را کسب نماید.

3- جک سوزوکی که یکی از پرفروشهای درب کنترلی در ایران است در این مقابسه با امتیاز 20 از 30 امتیاز ممکن در انتهای بررسی قرار گرفت اما همچنان از بسیاری جکهای ایرانی در رده بالاتر قرار دارد که توانسته نظر ما را برای قرار دادنش در این بررسی جلب نماید.

آیا واقعا جک درب پارکینگ ایرانی قابل اعتماد است؟

کارشناسان ما سالهاست که د ر زمینه بررسی و مقیسه جک پارکینگی فعالیت دارند. این اطمینان را به شما می دهیم در صورتی که از برندهای معتبر ایرانی استفاده کرده و جکی مناسب برای درب ساختمان خود خریداری نمایید، قادراید سالهای سال از آن سیستم بهره ببرید. با این حال پیشنهاد می کنیم این مطلب را کامل بخوانید.

بهترین جایی که می توانم جک پارکینگی خریداری کنم کجاست؟

فروشگاههای زیادی محصولات جک پارکینگی را عرضه می کنند. حال می خواهد فروشگاه حقیقی باشد یا مجازی. اما پیشنهاد ما این است که بهتر است جک درب پارکینگ را از نمایندگی های اصلی و فروشگاههای معتبر تهیه کرد که در صورت ایجاد مشکل فروشنده به اجناس فروخته شده تعهد داشته باشد.

چرا اینقدر جکهای ایرانی و خارجی اختلاف قیمت دارند؟!

بالا رفتن قیمت ارز، سختی واردات به علت وجود کالاهای مشابه خارجی و در نتیجه کمبود جنس میتواند هر کدام دلایل مهمی برای بالا رفتن بیش از حد جکهای پارکینگی خارجی باشد. ممکن است این موضوع اصلا هم خوب نباشد و شرکتهای تولید کننده ایرانی به تبعیت از محصولات خارجی قیمتها را افزایش دهند.

مقالات مرتبط

نظر خود را بنویسید