صفحه اصلی آیفون تصویری راهنمای نصب و سیم کشی آیفون تصویری الکتروپیک

راهنمای نصب و سیم کشی آیفون تصویری الکتروپیک

توسط jahangiri
راهنمای نصب آیفون تصویری الکتروپیک

زمان مورد نیاز: 1 ساعت.

برای نصب آیفون تصویری شش کار مهم و تاثیر گذار، برای انجام این عمل باید در نظر گرفته شود، تا با سوختن و خرابی سیستم، به دلیل اشتباه انجام دادن یکی از مراحل نامبرده شده رو به رو نشوید. 6 قدمی که جهت نصب صفحه نمایش درون منزلی باید برداشته شود شامل مواردی همچون شناسایی دقیق نوع درب بازکن، نوع سیم کشی ساختمان، نصب آیفون تصویری، نصب پنل زنگ دم دری، اتصال جریان برق به درون مدار های سیستم و تست نهایی است.

 1. شناسایی آیفون تصویری

  در اولین حرکت جهت نصب آیفون تصویری خریداری شده باید به نوع و برند گوشی فعلی و نصب شده داخل ساختمان توجه ویژه ای داشت تا با در نظر گرفتن نوع محصول در حال استفاده، سامانه ای را تهیه نمایید که در کنار قیمت مناسب ، کارایی مناسبی را به شما ارائه دهد. نمایشگر رنگی الکتروپیک یکی از همین محصولات است، که شما، مراجعه کنندگان گرامی فروشگاه اینترنتی دی سی ای کالا می توانید با مشاهده مدل های متفاوتی از این برند، محصولی متناسب با نیاز و خواسته خود را خریداری نمایید.راهنمای نصب آیفون تصویری الکتروپیک

 2. شناسایی سیم کشی

  شناخت سیم کشی موجود بر روی ساختمان از دومین قدم و مهمترین گام جهت نصب آیفون رنگی است، تا پس از فعال سازی سیستم کیفیت تصویر و صدای قابل قبولی را در پنل رنگی درون منزلی دریافت نمایید. در صورتی که سیم کشی درب باز کن شما برای آیفون های صوتی و آیفون تصویری سیاه سفید باشد برای مشاهده تصاویر رنگی، تعویض سیم کشی آیفون کار اجباری است تا تصاویری با وضوح و شفافیت بالا را دریافت نمایید. سیم کشی پنل درون منزلی با کمک کابل های 06 انجام می پذیرد که هر برند نمایشگر درون منزلی با توجه به استاندارد انحصاری خود که توسط بخش تحقیق و توسعه تعریف می شود از تعداد زوج های متفاوت این قطر استفاده می کند. آیفون تصویری ELECTROPEYK برای انتقال تصویر خود از کابل 4 زوج استفاده کرده است، که این کابل از فضای تعبیه شده برای پنل زنگ دم دری، در کوچه یا خیابان کشیده و به درون ساختمان و هر تعداد واحدی که نیاز به سیم کشی نمایشگر درون منزلی دارد، متصل می شود تا کارایی مناسبی را به کاربران و مشتریان خود ارائه دهد.سیم کشی آیفون تصویری الکتروپیک

 3. نصب آیفون تصویری رنگی

  پس از اتمام سیم کشی ساختمان، کابل 4 زوج آیفون تصویری رنگی الکتروپیک به صورت مجزا به پشت هر نمایشگر متصل شده، تا بعد از انجام این کار تمام رشته سیم های مجزا به یک کابل چهار زوج واحد که در کل ساختمان کشیده شده است متصل شده، و پس از آن به دریافت جریان برق از منبع انرژی پرداخته و شروع به انجام فعالیت هایی همچون باز کردن درب ساختمان و پارکینگ، نمایش تصویر پنل زنگ یا دوربین مدار بسته و پاسخگویی به مراجعه کنندگان بپردازد.

 4. نصب پنل زنگ دم دری

  بعد از نصب اتصالات آیفون رنگی نوبت به نصب پنل زنگ دم دری می شود، که درگاه انتقال جریان برق شهری اصلاح شده به درون ساختمان می باشد. 4 زوج کابل واحد نامبرده شده در قسمت قبل پس از دریافت تمامی اتصالات سیم کشی نمایشگر های رنگی، به پورت ورودی پنل دم دری وصل شده، تا پس از اتصال ترانس به پنل زنگ و دریافت جریان برق شهری، برق دریافتی و اصلاح شده را به درون ساختمان منتقل کند.

 5. تست نهایی

  پس از انجام تمامی مراحل بالا، حالا نوبت به گرفتن تست هایی از سیستم نصب شده است تا کارکرد صحیح آیفون تصویری، پنل زنگ و سیم کشی ساختمان تایید شود. فعالیت هایی که در این راستا باید صورت گیرد شامل مواردی همچون برقراری ارتباط از طریق پنل دم دری، ایجاد مکالمه جهت مشاهده انتقال صحیح صدا از نمایشگر به پنل و بالعکس و تست انتقال تصویر لنز پنل و دوربین مدار بسته به نمایشگر می باشد.

در نگاه اول به تجهیزات الکترونیکی و نمایشگر رنگی شاید به نظر رسد که نصب آیفون تصویری الکتروپیک بسیار سخت باشد ولی در این قسمت به معرفی مرحله به مرحله تمامی سیم کشی ها و روش های نصب و راه اندازی آیفون تصویری با کمک کارشناسان و متخصصان فنی فروشگاه اینترنتی دی سی ای کالا، به صورت کاملا تخصصی و فنی میپردازیم تا در راه اندازی با هیچ گونه مشکلی رو به رو نشوید.

نصب آیفون تک واحدی الکتروپیک
نصب آیفون تصویری الکتروپیک

سیم کشی آیفون الکتروپیک


در اولین گام برای نصب دربازکن الکتروپیک آشنایی با سیم کشی ها و رنگ بندی آن ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است به این دلیل که در صورت پیدا شدن هرگونه مشکل بعد از نصب نمایشگر های رنگی بدون نیاز به حضور کارشناس به رفع ایراد و عیب یابی آن بپردازید. مانیتور های رنگی الکتروپیک با ۴ رشته سیم به دریافت صدا و تصاویر و جریان برق از ترانس تعبیه شده میپردازند که کارایی هر رشته به شکل زیر میباشد.

رنگ قرمز : سیم قرمز رنگ برای دریافت تصاویر از دوربین پنل دم دری به کار میرود.

رنگ آبی و یا مشکی : سیم آبی برای دریافت جریان مثبت برق از ترانس مورد استفاده قرار میگرد.

رنگ زرد : این سیم جریان برق منفی در خود انتقال میدهد تا با عبور جریان مثبت و منفی به صورت همزمان به عملکرد قابل قبولی بپردازد.

رنگ سفید : سیم سفید رنگ برای دریافت صدا است در بیشتر در مدل های آیفون تصویری الکتروپیک از راین رنگ استفاده میشود.


نحوه نصب سیم های آیفون تصویری الکتروپیک بدین شکل است که در آیفون تصویری 5 ورودی و پنل دم دری 4 خروجی وجود دارد که به ترتیب سیم زرد رنگ جریان منفی به شماره 1، سیم قرمز انتقال تصاویر به شماره 2، سیم آبی جریان مثبت به شماره 3 و سیم سفید انتقال صدا به شماره 4 نمایشگر رنگی متصل میگردد و شماره 5 با یک اتصال کوتاه بسته میشود.

سیم کشی نمایشگر رنگی الکتروپیک
نصب و سیم کشی ایفون الکتروپیک

نصب ترانس و قفل برقی در آیفون تصویری الکتروپیک


پس از اتصال سیم کشی ها نوبت به نصب منبع تغذیه میرسد تا با عبور جریان برق سیستم آیفون تصویری راه اندازی شود. جریان برق مورد نیاز نمایشگر الکتروپیک توسط یک ترانس 12 تا 24 ولتی تامین میشود. نحوه اتصال این سیم های ترانس به آیفون تصویری از طریق خروجی AC مستقیما به ترمینالهای ورودی ارتباط و سیمهای قفل برقی به ترمینالهای L1 و L2 متصل میشود که یکی از آنها را به یک سیم درب بازکن پشت پنل دم دری وصل میکنیم و سیم دیگر را به یک رشته سیم از دو رشته ای که از پشت قفل آمده است ارتباط میدهیم، از قفل هم دو رشته سیم تا پشت پنل آیفون تصویری میکشیم که یک رشته آن را به یکی از دو رشته سیم قفل باز کن پنل و دیگری را به سیم اضافه ای که از ترانس آورده ایم وصل میکنیم. لازم به ذکر است سیمی که باید از ترانس به قفل میرسد میتواند هم به صورت مستقیم وارد قفل شود به و یا اینکه به صورت غیر مستقیم به پشت پنل اتصال پیدا کند.

نصب پنل درون منزلی الکتروپیک
سیم کشی چند واحدی آیفون الکتروپیک

نصب یک واحدی و چند واحدی


همانطور که در بخش قبلی گفته شد برای نصب نمایشگر های الکتروپیک از یک رشته سیم 4 عددی استفاده میگردد که به صورت مستقل به یک پنل واحدی متصل میشود ولی شرکت الکتروپیک برای کمک به مشتریان محصولات خود که با تعداد بیشتری واحد مواجه هستند برای جلوگیری از شلوغی بیش از حد در مسیر های عبوری سیم ها، ابزاری با عملکرد خاصی را به کارمیگرد که در زمان اتصال به ساختمان هایی تا هفت واحد از کابل های اشتراکی بهره میبرد و برای ساختمان هایی با بیش از هفت واحد برای جلوگیری از افت کیفیت تصاویر از قطعه ایی با نام سوئیچر استفاده میکند که به صورت همزمان قادر به پشتیبانی از 4 تا 7 سیم از نمایشگر های آیفون تصویری به صورت همزمان میباشد، و باعث کاهش هزینه و استفاده از سیم کمتر برای کاربران میشود.

مقالات مرتبط

100 نظر

امیر تیر ۷, ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱ ق٫ظ

سلام من یک ایفون تصویری طبق مدل نفشه نصب کردم
پس از نصب از گوشی بالا وپایین صدای نویز کمی می اید
این صدا زمانی است که زنگ میزنید وگوشی بالارا بردارید یا ایفون شروع به ضبط تصویر می کنه
ضمنا یکی از لامپهای ال ای دی یک سمت پنل هم چشمک زن می شه شب روز که روشن نیست ولی شب یک سمت روشن وسمت دیگر چشمک زن است
پنل را با گوشی بالا چک کردم نویز نداشت فقط پایین نویر داره
ایفون برای سه طبقه است دو طبقه وصل نیست
سیم ایفون فقط پایین طبقه داخل ترمینال وصل شده

پاسخ
مسلم زمانی تیر ۹, ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹ ق٫ظ

به احتمال قوی سیمهای شما از نوع فویل دار نیست که این ایراد ایجاد میشود

پاسخ
Mohammad تیر ۱۸, ۱۳۹۸ - ۱:۲۳ ق٫ظ

سلام ،من یک آیفون تصویری نصب کردم در یک ساختمان دوطبقه ،طبقه بالا چطوری میتونم با یک شاسی زنگ فقط درب را باز کنم

پاسخ
مهدی مرداد ۲۶, ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰ ب٫ظ

سلام
شماره 5 در صفحه دم درب اتصال کوتاه ندارد
صفحه دارای 3 سوکت است ولی با وصل یک سوکت تمام موارد تصویر و صدا وصا است فقط زنگ یک طبقه وصل است
برای وصل زنگ طبقات دیگر چه کنم ؟

پاسخ
ابراهیم مهر ۴, ۱۳۹۸ - ۹:۵۷ ق٫ظ

با سلام
پنل جلوی درب دزدیده شده است.
آیا این امکان وجود دارد که بدون پنل جلوی درب ، فقط بازکن را فعال کنم؟ یعنی بتونم درب را باز کنم

پاسخ
مسلم زمانی آذر ۱۱, ۱۳۹۸ - ۳:۵۸ ب٫ظ

خیر- فرمان باز کردن درب را پنل آیفون می دهد

پاسخ
محمد مهر ۳۰, ۱۳۹۸ - ۷:۱۱ ب٫ظ

سلام دو سیم قرمز رنگ ک داخل قاب پنل ایفون الکتروپیک می باشد ک مقل کلید عمل میکند ک موقع سرقت زنگ بخورد به کدام ترمینال پنل بسته می شود

پاسخ
یوسف آذر ۱۰, ۱۳۹۸ - ۹:۴۳ ب٫ظ

سه طبقه هستش هرسه طبفه سیمهاایش جدا هستن صداوتصویر اشکال نداره اما زنگ همه مشترک میشود باجابجای سیمها هم درست

پاسخ
غلی آذر ۳۰, ۱۳۹۸ - ۸:۵۹ ق٫ظ

سلام
ایا نصب پنل بیرونی کوماکس به پنل داخلی الکتروپیک امکان پذیر است؟

پاسخ
مسلم زمانی آذر ۳۰, ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰ ق٫ظ

به صورت استاندارد خیر- اما برخی از نصابها این کار رو انجام میدهند

پاسخ
محسن دی ۲, ۱۳۹۸ - ۹:۱۲ ق٫ظ

سلام آیا میشه گوشی ۱۲۸۶ واحدمو با ۱۰۹۶ عوض کنم بدون مشکل؟؟یعنی با توجه به سیمکشی و شرایط موجود فقط من گوشی داخل واحدمو عوض کنم بقیه واحدها با همون ۱۲۸۶ کار کنن؟؟؟؟

پاسخ
مسلم زمانی دی ۲۴, ۱۳۹۸ - ۲:۵۲ ب٫ظ

بله این دو مدل الکتروپیک هست و با هم سازگارند

پاسخ
mohsen دی ۳, ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸ ق٫ظ

سلام ایا پنل سمیران به ایفون تصویری الکترو پیک به همدیگر وصل میشود ممنون

پاسخ
مرادی دی ۶, ۱۳۹۸ - ۴:۲۸ ب٫ظ

با سلام و خسته نباشید .من یک پنل آیفون الکتروپیک مدل ۱۰۸۶ کارت خوان واسه خونه گرفتم توی دفترچه نصبش تذکر داده واسه تغذیه سیستم کارت خوان از برق ۸ ولت dc استفاده شود منبع تغذیه ۱۲ ولت ac رو تامین میکنه پس برا سیستم کارت خوان برق ۸ ولت رو چجوری باید تامین کرد؟

پاسخ
هادی دی ۱۰, ۱۳۹۸ - ۱:۵۶ ب٫ظ

سلام میتونم پنل تابا رو با مانیتور الکترو پیک نصب کنم

پاسخ
موسوی دی ۱۴, ۱۳۹۸ - ۲:۲۲ ب٫ظ

دست شما درد نکنه از راهنمای های شما فقط سوال دارم الکترونیک مدلv1-1286پشت گوشی اتصال کوتاه از چپ به راست کدام سوزنها میشود واشتباه زدن آن چه عواملی دارد متشکرم منظورم اتصال کوتاه حافظست

پاسخ
arash دی ۲۱, ۱۳۹۸ - ۰:۴۲ ق٫ظ

سلام وقت بخیر
در آیفون تصویری الکتروپیک 5 نوع سیم داریم برای انتقال تصویر صدا مثبت منفی و زنگ چرا این 5 نوع سیم بصورت جفت هستند؟

پاسخ
نادر روان بد دی ۲۶, ۱۳۹۸ - ۰:۳۳ ق٫ظ

سلام ، من یک ساختمان 10 طیقه هر طیقه 4 واحدی دارم میخواهم ایفون الکتروپیک کدینگ دار در آینده تصب کنم چگونه از هر واحد کابل کشی کنم .یک رایزر تا پایین همکف دارم . ضمنا میخواهم از هر واحد با نگهبان یا لابی من بیونن صحبت کنند .ممنون میشم راهنمایی بفرمایید . لطفا بگید کابل cat5 f;al dh زشف6

پاسخ
مسلم زمانی دی ۲۹, ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰ ق٫ظ

بهتره از هر واحد یه 4 زوج تا باکس دم درب بکشید- هم ارتباط داخلی و هم سیستم تصویری با این نوع سیم کشی پاسخگو هست. از باکس تا پنل هم بهتره 10 زوج بکشید- نوع سیم بهتره 0.6 کرمان تمام مس با فول باشد

پاسخ
Hossein خرداد ۲۳, ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴ ق٫ظ

سلام
واسه آیفون الکتروپیک رندا، روی شماره زنگها چطوری باید لیست اسامی نفرات واحدها را درج کرد که تاچ پانل دچار اشکال نشه؟

پاسخ
امیر دی ۲۶, ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱ ب٫ظ

سلام سیمی که میخوام به پنل نصب کنم قدری کوتاه اومده ایا با ترمینال میتونم اضافه کنم یا پیشنهاد دیگری دارید

پاسخ
مسلم زمانی دی ۲۹, ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸ ق٫ظ

بهتره لحیم کاری کنید و از وارنیش یا چسب برق استفاده نمایید

پاسخ
mahmoudi بهمن ۶, ۱۳۹۸ - ۱:۰۷ ق٫ظ

سلام میکروسوئیچ در پنل آیفون الکتروپیک به کدام شماره ها بسته می شود با سپاس

پاسخ
مهرداد بهمن ۷, ۱۳۹۸ - ۹:۱۷ ق٫ظ

سلام.
ممنون میشم اگر به من بگویید طلق اسامی واحدها چگونه درمیاد… هر کاری میکنم در نمیاد، می ترسم بشکنه. آیا باید رویه پنل کاملا باز بشه. الکتروپیکه

پاسخ
علی بهمن ۹, ۱۳۹۸ - ۲:۴۳ ب٫ظ

سلام آیفون الکترم پیک یک طبقه نصب کردم صدا از پنل دم درب به داخل نمیاد لطفا راهنمایی کنید

پاسخ
طهماسبی بهمن ۱۰, ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸ ق٫ظ

سلام مانیتور تصویری 897 خریدم به تعداد 3 عدد و پنل 1086 سه واحدی
می خوام واحد ها باهم ارتباط برقرار کنند هر سه واحد و همچنین از جلوی درب مراجعه کننده بتونه شستی زنگ هر واحدی رو مجزا بزنه و مکالمه کنه؟داخل برگه راهنما نوشته وقتی سه واحد رو از طریق سوکت اینترکام به هم وصل کردید یکی رو master و دوتای دیگه رو slaveقرار بده و دراین صورت بافشاردادن شستی زنگ هر سه واحد به صورت همزمان زنگ خواهند خورد.
می خواستم ببینم این مانیتوراولا واقعا قابلیت ارتباط با واحدهارو داره وبعداینکه چطور باید سیم بندی کنم وتنظیمات انجام بدم این اتفاق بیافته؟

پاسخ
reza بهمن ۱۰, ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰ ب٫ظ

سوال- پنل درب بيروني را كه جا ميزنم وزنگ را فشار ميدم همراه با زنگ زدن سوت ميكشد ولي از جايش بيرون مياورم درست ميشود چگونه اين اشكال را رفع كنم؟ 4طبقه 8واحد.

پاسخ
علي بهمن ۱۶, ۱۳۹۸ - ۹:۱۸ ب٫ظ

سلام.مدل پنل 1086_FD هست روش نوشته دوربين چرخشي ميخواستم بدونم چجوري از اين امكان استفاده كنيم؟
با تشكر

پاسخ
مسلم زمانی فروردین ۲, ۱۳۹۹ - ۵:۵۹ ب٫ظ

این برای زمان نصب پنل هست برای گردوندن باید پنل رو باز کرد و زاویه مورد نظر تنظیم نمود و پنل رو دوباره بست

پاسخ
حسن بهمن ۲۱, ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴ ب٫ظ

سلام لطفا نقشه سیم کشی برای دو پنل با سوییچر خارجی رو بفرستید

پاسخ
Muzaffar بهمن ۲۴, ۱۳۹۸ - ۲:۳۵ ب٫ظ

میں انسٹال کر رہا ہوں لیکن ڈیوائس چل نہیں رہی 1088 ماڈل نمبر ہے رہنمائی کر دیں میں پاکستان سے تعلق رکھتا ہوں

پاسخ
مسلم زمانی فروردین ۲, ۱۳۹۹ - ۵:۵۳ ب٫ظ

Please contact your service provider.
00982177356666

پاسخ
Amir اسفند ۹, ۱۳۹۸ - ۶:۲۲ ب٫ظ

سلام خسته نباشید آیا قفل باز کن الکتروپیک یه تابا میخوره یا باید جفتش یک مدل باشه ممنون

پاسخ
مسلم زمانی فروردین ۲, ۱۳۹۹ - ۵:۴۴ ب٫ظ

بله از همه قفل زنجیری ها برای بازکردن درب میشه استفاده کرد. اما کیفیتها با هم یکی نیست!

پاسخ
علی اسفند ۲۳, ۱۳۹۸ - ۹:۳۸ ق٫ظ

سلام وقت بخیر.
آیفون تصویری 1286الکتروپیک استفاده میکنم.دکمه زنگ واحد رو میزنم زنگ نمیخوره.اومدم پشت دستگاه رو نگاه کردم دیدم که یه سیم سبز رنگ مسی بیرونه و لخته پشت دستگاه هم چهار شماره و یه حرف B هستش که سیم های رنگی بهش وصله.آیا سیم سبز رنگ به یکی از این عدد و حرف وصل شه درست میشه یا که ایراد از جای دیگست

پاسخ
مسلم زمانی فروردین ۲, ۱۳۹۹ - ۵:۳۲ ب٫ظ

امتحان کنید- ممکنه مشکل از پنل دم دری باشه- اگر درست نشد می تونید پشتیبانی الکتروپیک کمک بگیرید

پاسخ
حمید اسفند ۲۳, ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸ ب٫ظ

سلام مدل1294هفت اینچدالکتروپیک خریدم بعد از نصب وقتی دکمه doorرو فشار میدی تا تصویر بیرون رو ببینیم اگه گوشی رو برنداریم پنل دم درب سوت ممتد میکشد ولی اگر در همان زمان گوشی رو برداریم سوت قطع می شود ایرادش چیه. ممنون اگر راهنمایی بفرمایید

پاسخ
مسلم زمانی فروردین ۲, ۱۳۹۹ - ۵:۳۰ ب٫ظ

پشت پنل باید دو پتانسومتر وجود دارد با کم کردن کی از آن دو یا هر دو آنها فید بک از بین میرود

پاسخ
Km اسفند ۲۷, ۱۳۹۸ - ۳:۱۱ ب٫ظ

سلام آیا میشه زنگ آیفون پایین به چند طبقه وصل شده باشه و هر باز کسی زنگ ما رو میزنه بقیه واحد ها هم زنگ بخوره؟

پاسخ
مسلم زمانی فروردین ۲, ۱۳۹۹ - ۵:۲۷ ب٫ظ

سلام- بله اما حداکثر 3 مانیتور هم زمان زنگ بخوره بهتره- چون تعداد بیشتر به آمپیلی پنل فشار میاره

پاسخ
مهدی فروردین ۶, ۱۳۹۹ - ۸:۴۹ ب٫ظ

سلام
تنطیمات آیفون بهم ریخته و دایم زنگ میخوره
چیکار باید کرد

پاسخ
مسلم زمانی مهر ۵, ۱۳۹۹ - ۱:۰۸ ب٫ظ

برق مانیتور رو قطع کنید و با خدمات پس از فروش تماس بگیرید. این مشکل از تنظیمات نیست و امکان داره
1- زنگ گیر کرده باشه
2- اتصالی در سیم کشی یا سیم بندی ایجاد شده باشد

پاسخ
موسی مرتضوی فروردین ۸, ۱۳۹۹ - ۴:۵۲ ب٫ظ

سلام خسته نباشید متاسفانه چند روزیه به بهانه ضدعفونی کردن درب ها پنل دم در کار نمیکنه آنقدر وایتکس گرفتن روش که از کار افتاد . چیکار باید بکنم آیا خودم میتونم درستش کنم یا خیر ؟ بفرمایید چقدر هزینه داره،؟

پاسخ
Ali فروردین ۱۲, ۱۳۹۹ - ۵:۲۴ ب٫ظ

سلام دزدگیرمدل mtv۵۹۲ چطوری وصل میشود؟

پاسخ
هادی اذرگون فروردین ۱۸, ۱۳۹۹ - ۷:۵۰ ب٫ظ

سلام پنل جلوی درب ما شش تای هست حالا میخواهیم یه واحد بهش اضافه کنیم بدون اینکه پنل جلوی درب عوض شود امکان دارد یانه اگر میشود لطفا راهنمایی کنید

پاسخ
احمد عبدلی فروردین ۲۴, ۱۳۹۹ - ۹:۰۶ ب٫ظ

سلام سه چراغ ال ای دی پنل تصویری دکمه در باز کن و#وتصویری مدام چشمک میزند.

پاسخ
رضا پروانه زاد اردیبهشت ۳, ۱۳۹۹ - ۶:۴۶ ق٫ظ

سلام من الکتروپیک مدل ۱۰۹۶ خریدم و همه سیم هاشو وصل کردم فقط مدل سیم کشی سویچر یا همان دزد گیر پنل بیرونی رو بلد نیستم لطفا اگه ممکنه راهنمایی کنید

پاسخ
محمد الهی اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۹ - ۷:۰۱ ق٫ظ

با سلام و تشکر . آیا میشود در یک ساختمان دوطبقه که قبلا الکتروپیک صوتی نصب بوده . فقط طبقه اول تصویری الکتروپیک نصب کنم و طبقه بالا همون صوتی قبلی وصل باشد . آیا سازگار هستند . و سیم بندی ها در صوتی چگونه باشد .

پاسخ
مسلم زمانی اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۹ - ۶:۱۴ ب٫ظ

خیر- دو راه وجود دارد
1- یک سیم کشی مجزا با پنل دم دری مجزا
2- پنل دو واحدی تصویری نصب شود- واحد خودتون رو آیفون تصویری بزارید و واحد دیگری آیفون صوتی مدل V2 الکتذوپبک نصب شود

پاسخ
دلی اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۹ - ۴:۰۷ ب٫ظ

سلام
موقع جا انداختن کارت حافظه از فضای باز کنارش افتاد داخل حالا چکار باید کنم؟

پاسخ
مسلم زمانی اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۹ - ۶:۳۹ ب٫ظ

اگر مطمئن هستید با تکان دادن، رم از هیچ جا خارج نیمشه، بهتره از خدمات شرکت الکتروپیک مشاوره بگیرید. چون اگر آیفون تصویری رو باز کنید از گارانتی خارج میشه

پاسخ
الی خرداد ۱۹, ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷ ق٫ظ

با سلام
چراغ نمایشگر تغذیه چرا قرمزه و چشمک میزنه؟؟
اصلا نشوندهنده چیه این چراغ؟؟؟

پاسخ
مسلم زمانی خرداد ۱۹, ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵ ق٫ظ

نشون میده که کسی زنگ زده و شما گوشی رو بر نداشتید. حافظه رو چک کنید تا این چشمک زن خاموش شه

پاسخ
ابراهیم تیر ۱۱, ۱۳۹۹ - ۰:۵۹ ق٫ظ

پنل داخلی الکتروپیک مدام چراغ قرمز رنگ چشمک میزنه،از چی میتونه باشه؟ممنون از راهنمایتون.

پاسخ
محمدرضاخطیبیان تیر ۱۲, ۱۳۹۹ - ۵:۱۱ ب٫ظ

سلام خسته نباشید..
توی نصب آیفون تصویری به مشکل بر خوردم اگه امکان داره بنده را راهنمایی کنید..
نصب آیفون تصویری « مانیتور تابا »
با « پنل سوزوکی » هستش ، بعد نصب صدای رفت و برگشت و تصویر داریم فقط تنها مشکلش اینکه زمانی که شاسی زنگ آیفون را می‌زنیم همزمان با زنگ زدن دربازکن عمل کرده و در را باز میکند اگه راهنماییم بفرمایید ممنون میشم

پاسخ
محمدرضاخطیبیان تیر ۱۴, ۱۳۹۹ - ۹:۴۶ ق٫ظ

سلام خسته نباشید..
توی نصب آیفون تصویری به مشکل بر خوردم اگه امکان داره بنده را راهنمایی کنید..
نصب آیفون تصویری « مانیتور تابا »
با « پنل سوزوکی » هستش ، بعد نصب صدای رفت و برگشت و تصویر داریم فقط تنها مشکلش اینکه زمانی که شاسی زنگ آیفون را می‌زنیم همزمان با زنگ زدن دربازکن عمل کرده و در را باز میکند اگه راهنماییم بفرمایید ممنون میشم

پاسخ
محمد عبائی تیر ۱۴, ۱۳۹۹ - ۳:۵۹ ب٫ظ

سلام من میخام اسمها را جابجا بکنم برای رسیدن به کاغذ دسترسی ندارم

پاسخ
جلیل تیر ۲۷, ۱۳۹۹ - ۵:۳۵ ق٫ظ

سلام
برای نصب دوربین مدار بسته به ایفون الکتروپیک بیش از 8 واحد که با سویچر وصل شده به چه صورت است تشکر

پاسخ
داود مرداد ۱۴, ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶ ب٫ظ

سلام وقت بخیر
ساختمان ما ۱۶ واحد بصورت خورجینی است که قبلا ایفون صوتی داشته ائا امکان استفاده از کابل قبلی برای نصب ایفون تصویری داریم یا می بایست حتما از هر واحد کابل کشی مجزا بشه

پاسخ
مسلم زمانی مرداد ۲۶, ۱۳۹۹ - ۸:۱۸ ق٫ظ

اگر سیم ها 0.6 نباشه اکثر برندها گارانتی نخواهند داد. پس بهتره سیم کشی آیفون تصویری عوض بشه

پاسخ
علی مرداد ۱۶, ۱۳۹۹ - ۳:۵۰ ق٫ظ

سلام
داخل جعبه دم دری یک کلید وجود داره چه کارآیی داره و چطور وصل میشه

پاسخ
مسلم زمانی مرداد ۲۶, ۱۳۹۹ - ۸:۱۷ ق٫ظ

فکر می کنم منظورتون کلید میکروسوئیچی یا رله دزدگیر هست که هنگام باز کردن پنل تحریک میشه و می توان اون رو به زنگها یا دزدگیر وصل کرد. تا از سرقت اون جلوگیری بشه

پاسخ
رشا مرداد ۲۳, ۱۳۹۹ - ۶:۰۳ ب٫ظ

عرض سلام وخسته نباشيد
من آيفون تصويري الكتروپيك نصب كردم با قفل برقي پنج ستاره ولي صدا و تصوير هست ولي درب باز نمي كنه نصابش گفت ترانسش براي قفل برقي ضعيفه بايد ترانس قوي تر بگيري. درست ميگه؟ ممنونم

پاسخ
مسلم زمانی مرداد ۲۶, ۱۳۹۹ - ۸:۰۹ ق٫ظ

اگه درست وصل شده باشد بله این امکان هست. از یه ترانس 730 سیماران استفاده کنید

پاسخ
نعمت الله مرداد ۲۸, ۱۳۹۹ - ۷:۵۶ ق٫ظ

سلام
آیفون تصویری نصب کردیم اما وقتی زنگ میزنیم صدا ی بسیار بالا وز وز میدهد اما وقتی سویچ را فشار داده میگیریم باز خاموش است مشکل از چه خواهد بود

پاسخ
عبدالرحمن مرداد ۲۸, ۱۳۹۹ - ۶:۵۴ ب٫ظ

آیفون تصویری الکتروپیک را نصب کردم همه کار انجام دادم درست شده ولی زنگ میزنی صدا نداره مشکل کجاست.

پاسخ
فرزاد شهریور ۸, ۱۳۹۹ - ۱:۴۳ ب٫ظ

سلام سیم بندی توزیع کننده طبقات در آیفون کدینگ پیک بر چه مبنایی هست و و آیا سیم های زنگ بر ه آن وصل میشود یا خیر

پاسخ
منصور شهریور ۱۲, ۱۳۹۹ - ۹:۳۵ ق٫ظ

سلام من مانیتور سیماران دارم پنل ام را دزد برد یک پنل پیک گرفتم برق ترانس را که وصل می کنم برق داخل پنل می اید سیم 1234 را به سیم 1234 دم در وصل کردم ولی صدا وتصویر ندارم مشکل چی

پاسخ
مسلم زمانی شهریور ۲۷, ۱۳۹۹ - ۵:۱۴ ق٫ظ

سیم بندی این دو دقیقا شبیه هم نیست از یک تکنسین وارد نصب کمک بگیرید

پاسخ
محمد جواد شهریور ۳۱, ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷ ب٫ظ

سلام. من آیفون الکتروپیک مدل 382 دارم. به خاطر نقاشی ساختمان آیفون رو باز کردم ولی متاسفانه یادم رفت سیمبندی رو یادداشت کنم. الان چطور میتونم شماره های پشت آیفون رو با رنگ سیمها تطابق بدم؟

پاسخ
مسلم زمانی مهر ۱, ۱۳۹۹ - ۸:۵۹ ق٫ظ

یکی ار راه ها این هست که پشت پنل رو باز کنید و رنگ سیم ها رو بنویسید- البته ممکن هست سیمها میانه مسیر دو تکه شده باشد و رنگش تغییر کرده باشد که تنها راه استفاده از اهم متر هست

پاسخ
عباسی مهر ۲, ۱۳۹۹ - ۶:۲۶ ب٫ظ

سلام آیفون تصویری مهسان دارم پنل بیرون دزدیده شده میتونم از چه نوع مارکی استفاده کنم که بهش بخوره؟

پاسخ
مسلم زمانی مهر ۵, ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۶ ب٫ظ

شما از مدلهای سیماران، سوزوکی، کوماکس، اف اف و کالیوز می تونید استفاده کنید

پاسخ
آناهیتا آبشاری مهر ۳, ۱۳۹۹ - ۶:۰۱ ب٫ظ

سلام ممنون ازتوضیحاتتون ،من یه سوال دارم چطوری مبشه چهارسیمی که برای وصل سدن به ایفون تصویر الکتروپیک هست فهمید کدام تصویر،وکدام مثبت ومنفیه و کدام صداست درموافعی که رنگبندی استاندارد نباشد ممنونم

پاسخ
مسلم زمانی مهر ۵, ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹ ب٫ظ

بر اساس سیمی که از پنل وصل شده نگاه کنید سیمها به کدوم وصل شده اند. یا اینکه به وسیله اهم متر سیمها رو پیدا کنید

پاسخ
محمد مهر ۱۷, ۱۳۹۹ - ۴:۵۰ ق٫ظ

سلام در ایفون تصویری یک واحدی (گویا)پنل داخل خانه ۱۲۳۴B است B به کجا وصل میشود نیاز هست وصل شود ممنون

پاسخ
مسلم زمانی اسفند ۱۴, ۱۳۹۹ - ۶:۲۵ ق٫ظ

بی همان سیم زنگ است

پاسخ
حمید مهر ۲۴, ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۸ ق٫ظ

سلام
ببخشید فیش آلارم پنل درب ورودی آیفون الکتروپیک در کدوم قسمت از پنل باید نصب بشه؟؟؟

پاسخ
مسلم زمانی اسفند ۱۴, ۱۳۹۹ - ۶:۲۳ ق٫ظ

یکی به بدنه کل زنگ واحدها و یکی هم به واحدی که در صورت باز شدن پنل باید زنگ بخورد

پاسخ
محمدپور آبان ۱۳, ۱۳۹۹ - ۴:۴۰ ب٫ظ

سلام
ممنون میشم راهنمایی کنید که سیمهای میکروسوئیچ رو چطوری وصل کنم که زنگ تمام واحدها زده بشه
وصل کردن به یک آژیر را میدونم اما میخوام هنگام سرقت،زنگ کل واحدها بصدا دربیاد
مدل پنل خارجی: ۱۰۸۶
مدل داخلی: ۹۹۶

پاسخ
احسان اسفند ۷, ۱۳۹۹ - ۱:۱۲ ب٫ظ

سلام.آیفون تصویری الکترو پیک مدل 1286 دارم. جدیدا زنگ که می زنن داخل واحد زنگ میخوره ولی کسی که زنگ میزنه صدای زنگ خوردن رو از داخل پنل دم درب نمیشنوه.بعد از داخل واحد هم درب را باز نمیکنه و صدا از دو طرف قطع هست.ساختمان 4 واحدی هست و فقط واحد من اینجوری شده. بقیه واحد ها مشکلی ندارن. مشکلم کجاست.لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ
مسلم زمانی اسفند ۱۴, ۱۳۹۹ - ۶:۰۶ ق٫ظ

سیم مربوط به صدا قطع شده و یا دو تا از سیم ها جابجا بسته شده باشند. مطمئنا مشکل از سیم بندی پشت گوشی شماست. برای رفع مشکل سیم بندی یکی از واحد های دیگر را ببینید و مطابق آن واحد سیم بندی واحد خودتان را اصلاح کنید

پاسخ
علی اسفند ۱۸, ۱۳۹۹ - ۸:۲۴ ب٫ظ

فراخوان اسانسور چگونه وصل میشود چند سیم میخواهد

پاسخ
محمود فروردین ۸, ۱۴۰۰ - ۷:۰۹ ب٫ظ

من یک آیفون۱۲۹۴ نصب کردم می خواستم ببینم چطور میشه دوربین امنیتی آنالوگ بهش وصل کرد ، به کدام سوکت و چه رنگهایی وصل کنم که بصورت خودکار فیلم ضبط کنه ضمنا کارت حافظه ۳۲ هم گذاشتم

پاسخ
مصطفی اردیبهشت ۲, ۱۴۰۰ - ۶:۲۹ ق٫ظ

سلام وقت بخیریک آیفون تصویری الکتروپیک از یکی از مشتریام به مشکل خورده بود رفتم سر تعمیر دیدم تعمیرکار قبلی سیمها رو جابجا بسته و آیفون نه صوت داره نه تصویرآیا علاوه بر آسیب به برد پنل بیرون به برد گوشی هم آسیب میزنه پنل بیرون کلا آسیب دیده و دوربین هم سوخته برای بیرون برد کامل سفارش دادم

پاسخ
Emran اردیبهشت ۱۳, ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱ ب٫ظ

سلام. یه آیفون تصویری مدل 1268دارم ک خوب کار میکرد الان همه چیش کار می‌کنه فقط تصویرش نمیاد چی شده راهنمایی کنید لطفا

پاسخ
مسلم زمانی اردیبهشت ۱۶, ۱۴۰۰ - ۵:۲۳ ق٫ظ

دو حالت وجود دارد
اول اینکه صفحه سیاه شده که این معنی رو میده که صفحه نمایش سوخته و باید تعویض بشه
دوم این که صفحه آبی شده که نشون میده سیم تصویر قطع شده یا دوربین پنل سوخته که سیم های پشت مانیتور و پنل رو باید چک کنید

پاسخ
محسن اردیبهشت ۲۰, ۱۴۰۰ - ۷:۲۰ ق٫ظ

سلام وقت بخیر
ببخشید یه سوال داشتم، یه آیفون تصویری مدل 1286 نصب کردم و چراغ های کنار دوربین پنل تصویری، بطور مداوم روز و شب روشن هستن. یعنی حتی اگه دکمه off گوشی رو بزنیم باز چراغ های پنل روشن هستن. خواستم بپرسم سیستمشون به همین صورته یا اشکال از مراحل نصب هستش. ممنون میشم پاسخ بدین

پاسخ
مسلم زمانی اردیبهشت ۲۱, ۱۴۰۰ - ۷:۰۶ ق٫ظ

در مقاله تعمیر آیفون تصویری سوال شما پاشخ داده شده است.

پاسخ
حميد اردیبهشت ۲۷, ۱۴۰۰ - ۱:۴۶ ب٫ظ

سلام
ما براي يك خانه تك واحدي ايفون تصويري الكتروپيك براي مانيتور با مدل ١٠٩٠ و براي پنل بيروني مدل ١٠٨٦ نصب كرديم. سيم كشي ها مطابق اموزش متصل شد. مانيتور داخلي داراي ٥ سيم بود كه سيم ٥ روي دستگاه نوشته شده بود براي بيش از ١ واحد و سيم ٥ به جايي متصل نكرديم. دستگاه تمامي وظايف شامل انتقال تصوير انتقال صدا باز كردن در و همچنين زنگ خوردن به درستي و با كيفيت بالا عمل ميكند. اما هنگام ورود به منوي تنظيمات در مانيتور داخلي تصوير مانيتور كمي لرزش پيدا كرده و همچنين از پنل بيروني صداي سوت بلند به گوش ميرسد.ايا مراحل نصب مشكلي داشته و باعث اين ايراد شده؟ راحع به سيم ٥ كه بدون اتصال هست نيز لطفا توضيح دهيد با تشكر

پاسخ
مسلم زمانی اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۶ ب٫ظ

سلام
قاعدتا سیم بندی شما درست بوده، چرا که اگر یک اشتباه وجود داشته باشد باعث می شود که سیستم از کار افتاده یا یه چیزی کار نکند.
پشت پنل دو پتانسیو متر هست با کم کردن آن صدا ورودی و خروجی کم می شود و باعث می شود صدای سوت حذف شود.

در مورد اینکه موقعی که به منو می روید نویز یا لرزش می بینید این امتها را کنید، سیم اتصال به پنل رو قطع کنید- اگر مشکل پا بر جا بود که ایراد از مانیتور هست
اگر نه یا کابل ضعیف است یا پنل دم درب البته در این صورت باید همواره نویز داشته باشید.

پاسخ
سعید خرداد ۲۷, ۱۴۰۰ - ۷:۲۸ ب٫ظ

سلام.وقتی که گوشی روبرمیداریم ازبیرون صدای سوت میده ینی سوتومیکشه چکارکنم؟؟

پاسخ
مسلم زمانی تیر ۳, ۱۴۰۰ - ۶:۳۰ ق٫ظ

سوال شما در مطلب تعمیر آیفون تصویری پاسخ داده شده. لطف آن مطلب را بخوانید.

پاسخ
mahdi تیر ۶, ۱۴۰۰ - ۸:۱۹ ب٫ظ

سلام اگه ۱۲ ولت ترانس رو بهl1l2 اشتباهی وصل بشه در بازکن کار نمیکنه بنظر شما این باعثش میشه؟

پاسخ
مرتضی تیر ۱۹, ۱۴۰۰ - ۱:۰۵ ب٫ظ

سلام
وقتی کسی زنگ منزل رو میزنه پنل دم درب بوق ممتد با صدای بلند میزنه و حدود یک دقیقه ادامه داره مگر اینکه گوشیه داخل منزل رو برداریم لطفا راهنمایی بفرمایید …

پاسخ
مسلم زمانی تیر ۲۰, ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۶ ب٫ظ

این صدای فید بکه بلندگوهاست. از پشت پنل ولوم صدا را کمی کاهش دهید تا فید بک از بین برود. این صدا معمولا تا وقتی گوشی روشن باشد و تصویر دم درب را نشان دهد پخش خواهد شد.

پاسخ
جابر مرداد ۲۱, ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۸ ب٫ظ

سلام
پشت دستگاه آیفن ۴ سیم رنگی هست ولی توی دیوار تعداد سیم رنگی زیاد هست، الان چیکار کنم🤔

پاسخ
مسلم زمانی مرداد ۲۵, ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰ ق٫ظ

این تمام سیم هایی هست که در مسیر سیم کشی آیفون تصویری ساختمان استفاده شده. شما باید بدونید سیم های مربوط به واحدتون چه رنگهایی هست. بهترین شخصی که می تونه کمکتون کنه نصابی هست که آیفون ها رو نصب کرده در غیر این صورت باید پشت پنل رو باز کنید و ترتیب سیم ها رو ببینید

پاسخ
جواد شهریور ۲۴, ۱۴۰۰ - ۹:۰۸ ب٫ظ

سلام.پنل بیرون زیر محل کاغذ یادداشت شب خیلی پر نوره . فکر کنم 3 ال ای دی زیرش هست امکان داره اونها رو قطع کرد از جلوی پنل ؟

پاسخ
مسلم زمانی مهر ۱۸, ۱۴۰۰ - ۳:۰۸ ب٫ظ

خیر- حتما باید پنل باز بشه و مدار یکی یا دو تاشو قطع کنید. اما شاید گارانتی پنل شما باطل بشه

پاسخ

نظر خود را بنویسید

fa_IRPersian