صفحه اصلی آیفون تصویری راهنمای نصب و سیم کشی آیفون تصویری تابا

راهنمای نصب و سیم کشی آیفون تصویری تابا

توسط jahangiri
راهنمای نصب آیفون تصویری تابا

زمان مورد نیاز: 1 ساعت.

برای نصب نمایشگر رنگی درون منزلی شش گام مهم و تاثیر گذار، برای انجام این کار باید در نظر گرفته شود، تا با سوختن و خرابی سیستم، به دلیل اشتباه انجام دادن یکی از مراحل نامبرده رو به رو نشوید. 6 قدمی که جهت نصب آیفون تصویری باید برداشته شود شامل مواردی همچون شناسایی دقیق نوع درب بازکن، نوع سیم کشی ساختمان، نصب آیفون تصویری، نصب پنل زنگ دم دری، اتصال جریان برق به درون مدار های سیستم و تست نهایی است.

 1. شناسایی نوع درب باز کن برقی

  در اولین حرکت جهت نصب آیفون تصویری خریداری شده باید به گوشی فعلی و نصب شده داخل ساختمان توجه ویژه ای داشت تا با در نظر گرفتن نوع محصول، سامانه ای را تهیه نمایید که در کنار قیمت مناسب خود، کارایی مناسبی را برای شما فراهم کند. آیفون تصویری تابا الکترونیک یکی از همین محصولات است، که شما به راحتی و با مراجعه به سایت فروشگاه اینترنتی دی سی ای کالا می توانید این آیفون تصویری ایرانی با کیفیت را خریداری نمایید. نکته قابل توجه در هنگام این برند از نمایشگر رنگی، عدم همخوانی با دیگر برند های موجود اعم از خارجی، ایرانی است که این موضوع تعویض حتمی و اجباری سیم کشی ساختمان را برای ساختمان شما به ارمغان می آورد.

  راهنمای نصب آیفون تصویری تابا الکترونیک

 2. نوع سیم کشی ساختمان

  شناخت سیم کشی موجود بر روی ساختمان از دومین قدم مهمترین گام جهت نصب آیفون تصویری است، تا پس از فعال سازی سیستم کیفیت تصویر و صدای قابل قبولی را در پنل رنگی درون منزلی دریافت نمایید. در صورتی که سیم کشی درب باز کن شما برای آیفون های صوتی و آیفون تصویری سیاه سفید باشد برای مشاهده تصاویر رنگی، تعویض سیم کشی آیفون کار اجباری است تا تصاویری با وضوح و شفافیت بالا را دریافت نمایید. سیم کشی آیفون تصویری با کمک کابل های 06 انجام می پذیرد که هر برند نمایشگر درون منزلی با توجه به استاندارد انحصاری خود که توسط بخش تحقیق و توسعه تعریف می شود از تعداد زوج های متفاوت این قطر استفاده می کند. آیفون تصویری TABA ELECTRONICS برای انتقال تصویر خود از کابل 4 زوج استفاده کرده است، که این کابل از فضای تعبیه شده برای پنل دم دری، کوچه یا خیابان کشیده و به درون ساختمان و هر تعداد واحدی که نیاز به سیم کشی نمایشگر درون منزلی دارد، متصل می شود تا کارایی مناسبی را به کاربران و مشتریان خود ارائه دهد.

  سیم کشی آیفون تصویری تابا

 3. نصب آیفون تصویری

  پس از اتمام سیم کشی ساختمان، کابل 4 زوج آیفون تصویری رنگی تابا به صورت مجزا به پشت هر نمایشگر متصل شده، تا بعد از انجام این کار تمام رشته سیم های مجزا به یک کابل چهار زوج واحد که در کل ساختمان کشیده شده است متصل شده، و پس از آن به دریافت جریان برق از منبع انرژی پرداخته و شروع به انجام فعالیت هایی همچون باز کردن درب ساختمان و پارکینگ، نمایش تصویر پنل زنگ یا دوربین مدار بسته و پاسخگویی به مراجعه کنندگان بپردازد.

 4. نصب پنل زنگ دم دری

  بعد از نصب اتصالات آیفون رنگی نوبت به نصب پنل زنگ دم دری می شود، که درگاه انتقال جریان برق شهری اصلاح شده به درون ساختمان می باشد. 4 زوج کابل واحد نامبرده شده در قسمت قبل پس از دریافت تمامی اتصالات سیم کشی نمایشگر های رنگی، به پورت ورودی پنل دم دری وصل شده، تا پس از اتصال ترانس به پنل زنگ و دریافت جریان برق شهری، برق دریافتی و اصلاح شده را به درون ساختمان منتقل کند.

 5. تست نهایی

  پس از انجام تمامی مراحل بالا، حالا نوبت به گرفتن تست هایی از سیستم نصب شده است تا کارکرد صحیح آیفون تصویری، پنل زنگ و سیم کشی ساختمان تایید شود. فعالیت هایی که در این راستا باید صورت گیرد شامل مواردی همچون برقراری ارتباط از طریق پنل دم دری، ایجاد مکالمه جهت مشاهده انتقال صحیح صدا از نمایشگر به پنل و بالعکس و تست انتقال تصویر لنز پنل و دوربین مدار بسته به نمایشگر می باشد.

راهنمای نصب آیفون تصویری تابا

همیشه در اولین نگاه به تجهیزات الکترونیکی و برقی احساس میشود برای نصب و راه اندازی باید فردی متخصص و کاربلد برای راه اندازی آن در محل حضور داشته باشد. فروشگاه اینترنتی Dcakala به عنوان یک هدف و ارزش گذاری برای مشتریان خود در کنار فروش این نوع تجهیزات روش نصب آن ها را به ساده ترین روش ممکن به شما آموزش میدهیم تا به شما کمکی کاربردی در زمینه عیب یابی سیستم به شما کرده باشیم. با ما همراه باشید تا با روش نصب آیفون تصویری تابا که با کمک متخصصان فنی برای شما تهیه شده است آشنا شوید.

نصب آیفون تصویری تابا

سیم کشی و استاندارد رنگ های آیفون تابا

شرکت تابا به دلیل اینکه یکی از اولین کمپانی ها در زمینه تولید نمایشگر رنگی است تفاوت چشمگیری در نوع تولید سیستم و استاندرد سیم های خود دارد که به همین دلیل شاید به نظر رسد، که با نصب سخت مواجه هستید، ولی تا توضیحات کامل ارائه شده در ادامه شما هیچگونه مشکلی برای نصب آیفون تصویری خود نخواهید داشت. سیم کشی های نمایشگر رنگی تابا از طریق ۴ رشته سیم صورت میگیرد، که برای شناسایی کارایی هر نوع سیم روکش های رنگی به خصوصی برای هر یک رشته در نظر گرفته اند که به نوعی مانند یک شناسنامه برای سیم ها عمل میکند. رنگ بندی سیم ها به ترتیب از سمت راست شامل رنگ آبی، نارنجی، قرمز، قهوه ای، میباشد و کارایی هر رشته سیم در زیر توضیح داده شده است.
رنگ آبی : این سیم برای Voice یا صدا در رنگبندی سیم کشی آیفون تصویری تابا مورد استفاده قرار میگیرد.
رنگ نارنجی : به عنوان منفی در رنگبندی سیم کشی آیفون تصویری تابا استفاده میشود.
رنگ قرمز : به عنوان مثبت دستگاه آیفون تصویری تابا مورد استفاده است.
رنگ قهوه ای : به عنوان سیم تصویر در آیفون تصویری تابا مورد استفاده قرار میگیرد.

سیم کشی و نصب آیفون تصویری تابا الکترونیک

نحوه نصب منبع انرژی و قفل برقی آیفون تصویری تابا

همانطور که در قسمت قبل گفته شد برای به کارگیری ایفون تصویری تابا ۴ رشته سیم از پنل دم دری به مانیتور درون منزلی تابا وصل شده اند که وظیفه انتقال صدا، تصویر و جریان برق را دارند. انتقال جریان به درون سیستم جهت بازکردن درب و مشاهده تصاویر و صدا از طریق یک ترانس با قدرت 12 تا 24 آمپر تامین میشود که از خروجی AC ترانس برای قفل برقی و از خروجی DC ( یا همان مثبت و منفی ) آن برای برق زنگ دم دری و آیفون تصویری استفاده مینماییم.از خروجی AC ترانس دو سیم به پشت پنل آیفون تصویری ایرانی میبریم و یکی از آنها را به یک سیم درب بازکن پشت پنل وصل میکنیم و سیم دیگر را به یک رشته سیم از دو رشته ای که از پشت قفل آمده است ارتباط میدهیم. از قفل هم دو رشته سیم تا پشت پنل آیفون تصویری میکشیم و یک رشته را به یکی از دو رشته سیم قفل باز کن پنل و دیگری را به سیم اضافه ای که از ترانس آورده ایم وصل میکنیم. یکی از مهم ترین وجه تمایز آیفون تصویری تابا الکترونیک آزادی عمل برای اتصال سیمی که باید از ترانس به قفل می باشد که میتواند هم به صورت مستقیم آن را وارد قفل کنید و یا اینکه به مانند توضیحی که داده شد به صورت غیر مستقیم و در پشت پنل اتصال پیدا کند. وجه تمایز دیگر نمایشگر های رنگی تابا وجود سوئیچر داخلی درون پنل آیفون تصویری است که دیگر نیاز نیست همانند مدل های دیگر سویچر های جداگانه تهیه شود . از ایجاد هزینه اضافی برای کاربر جلوگیری میشود.

مقالات مرتبط

5 1 امتیاز
Article Rating
اشتراک گذاری
اطلاع از
100 Comments
آخرین ها
جدیدترین بیشترین آرا
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
نیما
2 years ago

سلام،
آیا این راهنمای نصب آیفون تابا برای همه آیفون های تصویری تابا صدق می کند. من قصد دارم که یک آیفون از شما تهیه کنم و خودم آن را در ویلایمان در شهرستان نصب کنم. می خواستم مطمئن شوم که خودم می توانم کار نصب را انجام دهم.
تشکر بابت راهنمایی

Admin
مسلم زمانی
2 years ago
پاسخ دادن به  نیما

سلام
راه اندازی آیفون تصویری تک واحده بسیار ساده است که ما در این صفحه به صورت کامل توضیح داده ایم. در صورت نیاز می توانید از کارشناسان ما تضیح تلفنی نیز دریافت نمایید

Admin
مسلم زمانی
2 years ago
پاسخ دادن به  نیما

درود
بله تمامی مدلهای آیفون تصویری تابا نصب یکسانی دارند. نصب آیفون تک واحدی بسیار ساده می باشد.

مهران رحمانی
2 years ago

سلام آقای زمانی،
ما از آیفون تصویری تابا 4.3 اینچ با حافظه TVD-1043I و پنل دم دری تابا مدل 1840 دوازده واحدی استفاده می کنیم. چطور می توانم ارتباط داخلی بین واحدها را فعال کنم؟ آیا نیاز به سیم کشی یا استفاده از دستگاه خاصی برای برقراری ارتباط داخلی هست؟
الان در تنظیمات هر آیفون تصویری که در واحدها نصب شده، تنظیم مربوط به شماره واحد هست، ولی وقتی شماره واحدهای دیگر را می گیرم، هیچ اتفاقی نمی افتد.
ممنون می شوم راهنمایی کنید.

اسماعیل
1 year ago
پاسخ دادن به  مهران رحمانی

سلام
آیفون تابا TVD2070 دارم
به خط تلفن ثابت وصل کردم
وقتی آیفون زنگ بخوره و کسی جواب نده خودکار به گوشی همراه زنگ میزنه
میخواستم ببینم چجوری میشه درب رو با تلفن همراه باز کرد

مهدی
9 months ago
پاسخ دادن به  اسماعیل

یک مربع درو باز میکنه و ۴ مربع مانیتور رو خاموش میکنه

محمود خیرالله پور
2 years ago

سلام لطفا نقشه آیفون تابا مدل TVD 1892VIC را درامکان برای اینجانب ارسال نمایید مرسی‌

محمدرضا
1 year ago

سلام میخواستم یک کنترل راه دوربرای اتصال به آیفون تصویری برای باز کردن درب قرار دهم کجا باید نصب شود و سیم باز کردن درب در پشت گوشی ۱۸۹۲ کدام است

Admin
مسلم زمانی
1 year ago
پاسخ دادن به  محمدرضا

شما باید رسیور را پشت پنل یا نزدیک ترانس بگذارید-پشت پنل یک سیم برای دربازکن تعبیه شده از آنها استفاده کنید

حسین علیزاده
1 year ago

سلام در یک پروژه ۳۴ واحدی ۱۴ طبقه قصد دارم از آیفون کدینگ استفاده کنم الزامات سیمکشی با مدل متعارف تفاوتی دارد یا خیر
ممنون میشم راهنمایی کنید

Admin
مسلم زمانی
1 year ago
پاسخ دادن به  حسین علیزاده

برای این تعداد واحد اگر می خواهید از سیستم کدینگ استفاده کنید حداقل از هر واحد یک کابل دو زوج تا جعبه تقسیم بیاورید. تنها در مدل تکنما که روش نصب در داخل سایت گذاشته شده است، رجوع فرمایید.

علی اصعر
1 year ago
پاسخ دادن به  مسلم زمانی

سلام ما یک آیفون تصویری تابا مدل tvd_1026 از این لامپی ها داریم و حالا میخواستیما آیفون تصویری tvd_2043 بخریم و جایگزین آن کنیم پنل دم درب رو هم میخواهیم عوص کنیم و لز نوع تابا بءداریم ساختمان ما ۱۱ واحده هستش میخواستم ببینم با همون سیم کشی و همون رنگ بندی قدیمی چون رنگ سیم ها هم مثل توصیحات شماست و ۴ سیم قهوهدای و قرمز و زرد و نارنجی در آیفون تصویری هامون داریم با یک سیم دو رشته ۲۲۰ ولت برق که از داخل ایفون بیرون اومده و مستقیم به برق وصل میشه خوب با همون سیم کشی قدیمی میتوتیم عینا همون رنگ ها رو جایگزین کنیم و ببندیم جواب میده ؟

Admin
مسلم زمانی
1 year ago
پاسخ دادن به  علی اصعر

امکانش هست اما ممکن هست پس از رنگی کردن مانیتورها فشار بیشتری به سیم بیاد و برخی واحدها همچنان سیاه سفید نشون بده- اگر کابل شما از قفبل 0.6 فویل دار باشد این اتفاق نمی افته

Shahrokh
1 year ago

سلام وقتتون بخیر، واسه یه واحد آپارتمان در طبقه چهارم(ساختمان 15 واحدی) یه گوشی تصویری تابا خریدم، پنل دم در هم تاباست، و هفت رشته سیم به رنگهای ( سبز،آبی، سفید، قرمز، زرد، قهوه ای و مشکی) وارد واحد شده، سوکت پشت گوشی دوتا پنج رشته هست که با یکیش کار نداریم، و میمونه یک پنج رشته ای که سیم 4 و 5 مشترکند(سفید و زرد) و 3 رشته سیم قرمز، نارنجی و قهوه ای، محبت کنید راهنمایی کنید که کدام رنگ سیمهارو به هم ببندم، خودم طبق نقشه سیم های قهوه ای رو به هم، سیم قرمز رو به هم سیم مشترک 4و 5(زرد و سفید) رو به زرد و سیم نارنجی باقی مونده رو به آبی بستم ولی نه صدا دارم نه تصویر لطفا راهنمایی کنید ممنون..

محمد
1 year ago

سلام
چراغ پایین آیفون تابا مدل ۱۰۹۰ من چشمک بین سبز و نارنجی می زد و بعد از تغییرات setting به رنگ ثابت نارنجی در اومد
آیا مشکلی داره؟

معین
1 year ago
پاسخ دادن به  محمد

سلام من هم از آیفون مدل ۱۰۹۰ استفاده میکنم وقتی چراغ چشمک زن بین نارنجی و سبز است یعنی کسی زنگ زده و بانگاه کردن به عکسی که گرفته چراغ دیگر چشمک نمی زند ولی به نظرم در حالت عادی باید چراغ سبز روشن باشد که مال من هم چراغ نارنجی روشن است .نمی دانم مشکلی دارد یا نه ؟ لطفا اگر به جوابی رسیدی به من هم بگید .

احمد قیصری
1 year ago

سلام.
لطفا نقشه سیم کشی ایفون تابا مدل ۱۰۹۰ همراه با دو پنل جداگانه را توضیح بفرمایید

فرزاد
1 year ago

سلام خست نباشید.بعدنصب ایفون یک واحدی چراغ های ال ای دی پایین همیشه روشنه یا مشکل داره

Admin
مسلم زمانی
1 year ago
پاسخ دادن به  فرزاد

احتمالا سیم بندی رو اشتباه انجام دادید که آمپیلی دائم روشن می ماند

علی درخشنده از مشهد
1 year ago
پاسخ دادن به  فرزاد

سلام جناب مهندس شبتون بخیر
بنده خواستم اموزش ایفون تصویر را یاد بگیرم ایا سی دی از ابتدا تا انتها رو دارید ممنون میشم رهنمای بفرماید

اسدی
1 year ago

سلام من یک ایفون تابا 1070خریدم ولی پنل دم دراالکتروپیک هست ایا میتونم نصبش کنم باهمین پنل

Admin
مسلم زمانی
1 year ago
پاسخ دادن به  اسدی

تابا 5 ورودی هست و پیک 4 ورودی – احتمالا با نصب یک سوئیچر و تغییر سیم بندی امکان پذیر است

رضا
1 year ago

سلام خسته نباشید
من آیفون تصویری تابا رو نصب کردم اولش صدا واضح بود ولی بعد یه سال وقتی گوشی رو بر میدارم هم از بیرون خر خر میکند وهم از گوشی .
راه حل چیه؟

سعید مرادی
1 year ago

سلام من دارم خونه رو بازسازی می کنم. آیفون تصویری تابا مدل TVD_1090C دارم برای دو واحد، لطفا نقشه سیم کشی رو ارسال فرمایید. ممنون

شیرزاد
1 year ago

سلام من از سنندج تماس می گیرم من ایفن تصویری مدل tvp1800تابا کدینگ نصب کردم ولی کد هارو اشتباه داده ام اگه بفرماید چطوری رسیتش کنم ممنون میشم سپاس

Mir5
1 year ago

سلام
دستگاههای تابا اصلا بدرد بخور نیستن من برای یک ساختمان 4 طبقه سه تا مانیتور 1043 ای و یک 1070 ای گرفتم و نصاب انها را وصل کرد 1070 ای از همان ابتدا با وجود خریدن رم 8 گیگ پرسرعت فیلم برداریش مشکل داشت یعنی اصلا فیلم نمیگرفت و ضمنا چراق نشان دهنده زنگ در صورت نبودن ساکنین چه در حالت فیلم و چه عکس ثابت روشن میماند و چشمک نمیزد . با نمایندگی تماس … امدن و دستگاه را با رم جهت امکان تست در کارخانه بردن بعد از یکماه که دستگاه امد باز وقتی فیلم میگرفت که ساکنین گوشی را برمیداشتن و اگر کسی دست به گوشی نمیزد اصلا فیلمی گرفته نمیشد . دستگاه مجددا عودت داده شد بعد دوهفته برگشت باز باهمان مشکلات دوباره عودت داده شد و بعد 6 روز امد اینبار بدون کارتن بود و علاوه بر مشکلاتی که داشت نگهدارنده گوشی روی دستگاه را شکسته بودن و گوشی روی دستگاه نمیماند ضمن اینکه انگار گوشی را در یک تعمیرگاه اتومبیل تعمیر کرده بودن از بس سیاه و کثیف شده بود طوری که با دستمال اغشته به محلول پودر ماشین هم تمیز نشد و باز دستگاه رفت شرکت و الان دوهفته است که بردن . از طرفی یکی از 1043 ای ها هم بجای 15 دقیقه 30 ثانیه فیلم میگیره و روی عکس هم که دستگاه را تنظیم میکنیم باز فرقی نداره طی 30 ثانیه بعد از زنگ و روشن شدن صفحه دستگاه خاموش میشه . خلاصه حیف 980 هزارتومان پول 1070 و 635 هزارتومان پول 1043 .
جالبه ترانس 12 ولتی تابا 75 هزارتومان است در حالی که ترانس 12 ولتی شرکت الدو شکیلتر و جان دارتر از تاباست با قیمت 45 هزارتومان . تابا دربازکن زنجیری داره و هنوز برقی نداره و اینکه دربازکن تابا 185 هزارتومان بود ولی الدو 145 هزارتومان و برقی
خلاصه سه ماه تابا گرفتیم با کلی مشکل و نماینده محترم شرکت تحریم ها را عامل این خرابی ها میدانند و میگویند از قطعات مشابه و نامرغوب استفاده میشود صرفا برای نخوابیدن خط تولید و رفع تقاضای مشتری.
فکر میکنم اینبار باید کل دستگاه را باز کرده و روانه زبالدان کنیم چراکه نصاب گفت الکتروپیک ساده بگیری از تابای پیشرفته بهتره ولی ما گوش نکردیم و کسی که به تجربه انسان خبره عمل نکند باید ضرر کند

علی درخشنده از مشهد
1 year ago

سلام خسته نباشید
آموزش تعمیرات آیفون تصویری رو از مبتدی تا پیشرفته دارید؟

Admin
مسلم زمانی
1 year ago
پاسخ دادن به  علی درخشنده از مشهد

دی سی ای کالا در حال حاضر آموزش حضوری آیفون تصویری ندارد

امیدلشگری
1 year ago

سلام بنده آیفون تصویری تابارانصب نموده وتمام مراحل کاری خودرابه خوبی انجام می دهدولی درحالت عادی اگربخواهیم ازطریق مانیتورداخل واحدفضای بیرون رامشاهده نماییم این امکان رانمی دهددرصورتیکه اگرفردی زنگ آیفون رابزندتصویرمشاهده می شودلطفاراهنمایی فرمایید

Admin
مسلم زمانی
1 year ago
پاسخ دادن به  امیدلشگری

احتمال زیاد دکمه مشاهده بیرون در این مانیتور تصویری خراب شده است

صفا
1 year ago

با سلام،در آیفون صوتی دو طبقه تابا همیشه از پنل بیرون نویز شدیدی به گوش می رسد ، علت آن چیست؟ با تشکر

Admin
مسلم زمانی
1 year ago
پاسخ دادن به  صفا

دو علت دارد- یا آمپیلی پنل مشکل دارد و یا سیم فرسوده می باشد

مهرپرور
1 year ago

سلام وقت بخیر گوشی تصویری تابا رو چطور میشه به پنل سوزوکی وصل کرد؟

Admin
مسلم زمانی
1 year ago
پاسخ دادن به  مهرپرور

این دو برند از لحاظ سیم بندی با هم یکسان نیستند

مجتبی
1 year ago

سلام خسته نباشید
یک ایفن تابا مدل ۱۰۲۶ داریم درب بازکن کار نمیکنه صدای تیک تیک در بازکن داخل پنل میاد ولی در باز نمیشه ممنون میشم کلیه مشکلات احتمالی رو بگید

Admin
مسلم زمانی
1 year ago
پاسخ دادن به  مجتبی

به احتمال قوی یا ترانس دم درب و یا قفل برقی یا زنجیری سوخته است

علی
1 year ago

سلام
برای ارتباط داخلی در آیفون ۱۰۷۰ باید سیم کشی خاصی انجام داد یا بعد از نصب به صورت معمولی این امکان فراهم میسه

Admin
مسلم زمانی
1 year ago
پاسخ دادن به  علی

برای ارتباط داخلی آیفون تصویری بجز اون پنج رشته اصلی می بایست 4 رشته مشترک بین واحدها کشیده بشود

محمد2
1 year ago
پاسخ دادن به  مسلم زمانی

خب اون چهار رشته را توضیح بیشتربدهید. از کجا به کجا وصل کنیم.

مجید
1 year ago

سلام.نحوه اتصال دوربین دوم به آیفون چجوریه؟؟؟

Admin
مسلم زمانی
1 year ago
پاسخ دادن به  مجید

اگر تو گوگل همین رو سرچ کنید ما قبلا فیلمش رو تو آپارات و بقیه شبکه های ویدئویی گذاشتیم –

محمد
1 year ago

با سلام بهترین نوع سیم برای اتصال مدار دربازکن کدام هست

Admin
مسلم زمانی
1 year ago
پاسخ دادن به  محمد

به طور کلی سیم آیفون می بایست با مقطع 0.6 باشد

محمد2
1 year ago

سلام.
اگر واقعا علم این کار را دارید کامل پاسخ دهید. بیشتر جوابه ناقص هست و تعدادی از سولات را اصلا جواب ندادید.
ارتباط داخلی بین واحدها چطوری برقرار میشه. میدونم سیم‌کشی جدا لازم داره. شما توضیح بدهید از کجا به به کجا وصل کنیم. البته اگر بلد هستید. اگر هم بلد نیستید بیخودی وقط مردم را نگیرید.

Admin
مسلم زمانی
1 year ago
پاسخ دادن به  محمد2

به درخواست شما دوست عزیز آموزش نصب اینترکام آیفون تصویری هم در سایت بارگذاری شد
https://www.dcakala.com/articles/internal-communication-installation-guide/

آذری
1 year ago

سلام،رنگ ال ای دی مانیتور تابا قرمز شده،نشانه چیه؟

Admin
مسلم زمانی
1 year ago
پاسخ دادن به  آذری

مشکل از مانیتوره و باید تعمیر شه- با خدمات شرکت تابا تماس بگیرید

Farhad
1 year ago

سلام . سوالم اینه
دستگاه تابا TVD-1040-M
برای نقاشی ساختمان سوکت را کشیدم بعد از اتمام کارها نصب کردم، حالا ال ای دی قرمز روشن و خاموش میشه و صدا یا تصویر قطع، ودرب هم باز نمیشه. اگر امکان داره راهنمایی بفرمایید. ممنونم

Admin
مسلم زمانی
1 year ago
پاسخ دادن به  Farhad

وقتی led روشن و خاموش می شود یعنی جایی اتصالی می کند. سوکت خروجی و ورودی را تمز کنید. اگر درست نشد سوکت را عوض کنید

رسول
1 year ago
پاسخ دادن به  مسلم زمانی

سلام
من یه پنل کدینگ تابا نصب کردم تعداد واحد ها ۴۰ واحده
ساختمان ۱۰ طبقست هر طبقه ۴ واحد
تو هر طبقه هم یدونه دیکودر نصب کردم که سیم های ۴ واحد به اون نصب میشه
الان وقتی شماره ۱ رو میزنیم ، واحد A تمام طبقات زنگ میخوره و به همینطور وقتی شماره ۲ رو میزنم واحد B تمام طبقات به صدا در میاد
میتونین راهنمایی کنید ببینیم کجا اشتباه کردیم

محمدرضا
1 year ago

سلام و عرض وقت بخیر
ما یه پنل 12 واحدی تابا داریم، شماره واحدهای ما از طرف سازمان ثبت اسناد جابجا شده، یعنی واحدهای غربی که قبلاً شماره زوج داشتن الان فرد شدن و برعکس. میخواستم بدونم شماره زیر طلق واحدها رو چه جوری میشه عوض کرد؟

Admin
مسلم زمانی
1 year ago
پاسخ دادن به  محمدرضا

سلام- بهتره از یک نصاب کمک بگیرید- چون باید پنل باز شود و از پشت کلیدها شماره ها جاش عوض شود

اسماعیل
1 year ago

سلام دوست عزیز ..آیفون ۱۷ واحدی ما به مشکل خورده برق مستقیم وارد سیم کشی میشه دوبار برد پنل جلوی درب سوزنده مشکلش چیه که تعمیر کار سه روز ور میره پیدا نمیکنه

اسماعیل پیمانی
1 year ago

سلام و وقت به خیر
من یک آیفون صوتی تک واحدی تابا الکترونیک مدل سپهر خریدم و طبق راهنما و نقشه مربوطه نصب و سیم کشی آن دقیقا انجام شده و همه امور انجام میشه لیکن پس از نصب دستگاه ، گوشی را که می گذاریم بوق ممتد می زند لذا اجبارا دستگاه را خاموش نمودم بعضی ها گفتند احتمالا از دزد گیر دستگاه است ، ضمنا یک سیم زرد کوتاه آزاد بلا استفاده نیز در پنل ورودی وجود دارد . ممکنه جهت رفع اشکال و قطع زنگ دائمی ایجاد شده راهنمایی کنید با تشکر پیمانی لطفا پاسخ به ایمیل برای تسریع ممنون

علی
1 year ago

ببخشید من تو ی ساختمون سه واحدی زندگی میکنم
میخوام در باز کن تصویری بذارم اما همسایه ها قبول نمیکنن
اگر بخوام خودم تنها این کارو بکنم . فقط واحد خودم چه راهکاری پیشنهاد میدید ممنونم

Admin
مسلم زمانی
1 year ago
پاسخ دادن به  علی

تنها راه سیم کشی مجزا و فکر کنم روکار و یک پنل دم دری آیفون تصویری می باشد

آرش پشنگ پور
1 year ago

سلام وقت بخیر گوشی ۲۰۷۰ تابا دارم.. همه سیستم درست کار میکنه فقط تصویر جلوی درب را نداریم … واحد های دیگه تصویر دارن

Admin
مسلم زمانی
1 year ago
پاسخ دادن به  آرش پشنگ پور

سیم تصویر یا همان سیم سفید رو از پشت مانیتور چک کنید . احتمالا اون سیم قطع شده

mehdi
1 year ago

سلام ایا میتوان با یک ایفون تصویری دوطبقه جوری سیم کشی کنیم که از هر طبقه فقط یک درب توانی باز کردن داشته باشه

Admin
مسلم زمانی
1 year ago
پاسخ دادن به  mehdi

اگر هر دو به یک پنل وصل شده باشند خیر

فروزان
1 year ago

سلام یک آیفون تابا مدل ۱۰۴۰ خریدم که این ۵رشته سیم سفید زرد نارنجی قرمز قهوه ای داره وپنلمون هم تابا هست،و اینکه رو دیوار رنگهای سفید طوسی قرمز و آبی هست و مهمتر اینکه برق ورودی که باید به آیفون تصویری میخواد وصل بشه هر دو رشته برق داره نمیدونم چطوری وصلش کنم لطفاً راهنماییم کنید ممنون

Admin
مسلم زمانی
1 year ago
پاسخ دادن به  فروزان

شما کاملا با نصب آیفون نا آشنا هستید لطفا از یک برقکار کمک بگیرید. در مورد سیمهایی که از دیوار بیرون آمده باید ببینید که هر یک به کدام ترمینال پنل دم دری خورده و بعد سیمها رو به ترتیب به مانیتور آیفون تصویری وصل کنید. همه مانیتورها به برق 220 شهری نیاز دارند

مهرداد
1 year ago

سلام خسته نباشید
در ایفون تصویری تابا وقتی زنگ واحد دوم را میزنیم خود به خود در بازکن درب رو باز میکنه به نظر شما مشکل کجاست؟ بقیه واحدها درسته ممنون میشم راهنمایی کنید…

Admin
مسلم زمانی
1 year ago
پاسخ دادن به  مهرداد

احتما بیسار بالا مشکل از مانیتور واحد2 است. لطفا با شرکت تابا تماس بگیردو مشکل رو برطرف کنید.

مهدی طاهری
9 months ago
پاسخ دادن به  مهرداد

اگر مدل مانیتورتون ۱۰۴۳ هستس ایراد از برد ال سی دی هست و باید تعمیر بشه

کمال
1 year ago

سلام سه واحد دارم با ۱۱ تا سیم میشه کاریش کرد؟

Admin
مسلم زمانی
1 year ago
پاسخ دادن به  کمال

شما به 12 رشته نیاز دارید. تنها راهش اینه که منفی مشترک بگیرید . به این صورت که برای دو واحد سیم منفی مانیتور رو یک رنگ در نظر بگیرید

قاسم نژاد
1 year ago

آیفون تصویری تابا3070نصب کردم رم هم روش انداختم ولی نه عکس می گیره نه فیلم چیکار کنم؟

Admin
مسلم زمانی
1 year ago
پاسخ دادن به  قاسم نژاد

اگر مطمئن هستید تنظیمات مربوطه رو درست انجام داردید و رم شما سالم و فرمت شده است با گارانتی شرکت تابا الکترونیک تماس بگیرید

محمد شیخ
1 year ago

سلام جناب مهندس ،آیا با سیم کشی قدیمی میتوان پنل سویچ برای مجتمع ۲۰ واحدی تهیه کرد ؟در دو سه واحد ایراد وجود دارد .هزینه نصب یک پنل ۲۰ واحدی حدودا چقدر میباشد و آیا برای هر چهار واحد حتما باید سویچ گذاشت؟و چه ترانسی برای ۲۰ واحدی کفایت میکند؟

Admin
مسلم زمانی
1 year ago
پاسخ دادن به  محمد شیخ

اگر صوتی قدیمی هست و میخواهید تصویری کنید، خیر می بایست سیم کشی از نو انجام شود. بستگی به نوع و برند آیفون دارد- اگر تابا میخواهید استفاده کنید پیشنهاد ما سیستمهای کدینگ این شرکت می باشد

J.a
1 year ago

سلام ببخشید من دفترچه ایفونمو گم کردم از کجا میتونم دانلودش کنم مدل tvd 2070

ahoora
1 year ago

سلام من ایفون تابای گرفتم نصبش کردم متاسفانه اخر کار نصاب متوجه شده که فیش دم دری نداره.دیگه نصبش کردم نمیشه پسش داد.باید چکار کنم ایا ۵ فیش بهش میخوره یا باید همان فیش تابای فابریک باشه؟

Admin
مسلم زمانی
1 year ago
پاسخ دادن به  ahoora

بهتره از فیش فابریک استفاده کنید- مدلهای دیگه رو می شه روش خوروند-فیش های 5 تایی کوماکس و سیماران منظورمه

ali
1 year ago

سلام خسته نباشید
سیم کشی این ایفون دوسیم تابا چطوریه اقای مسلم زمانی؟؟ طریقه نصبش رو میشه بذارید؟

حسن
1 year ago

سلام بنده آیفون تصویری تابا ۱۸۹۲ خریداری کردم ولی متاسفانه سوکت پشت پنل داخلی مفقود شده می تونید مرا راهنمایی کنید

Mohsen
1 year ago

سلام وقت بخیر مهندس.ببخشید ما یه آیفن تابا مدل 1070گرفتیم الان درب طبقه با درب پارکیگ جدا هست آیا امکان داره که هم درب طبقه را باز کنه هم درب پارکینگ.1070دوواحده گرفتم…ممنون میشم راهنمایی کنید

Admin
مسلم زمانی
8 months ago
پاسخ دادن به  Mohsen

خیر مانیتور 107 تابا و به طور کلی تمام محصولات تابا قادر به باز کردن جک پارکینگ نیستن- البته تا حالا

جواد اسدی
1 year ago

با عرض سلام
مشکل قطع نکردن بعد از ۱ دقیقه به صورت خودکار از چیست؟

هامانه
11 months ago

با سلام،ایفون ما تصویری هست،گوشی شکسته کلا سوخته،یه ایفون صوتی قدیمی دارم میخام بدونم میشه این قدیمیه(صوتی)بجاش بزارم
ممنون میشم راهنمایی کنید

Admin
مسلم زمانی
11 months ago
پاسخ دادن به  هامانه

سلام- خیر آیفون صوتی قدیمی با آیفون تصویری هم خوانی ندارد- دو راه دارید یا گوشی تصویری بگیرید یا از گوشی های صوتی موازی تصویری استفاده نمایید.

امیر
11 months ago

سلام در منزل ما یک ایفون تابا مدل TVD-1043I نصب هست تا دیروز زنگ می خورد ولی الان اگه کسی زنگ بزنه فقط تصویر را نشون می ده ولی صدا نداره، مشکلش چیه و ایا میشه با تنظیمات کارخانه حلش کرد یا خیر؟

نوید
11 months ago

باسلام من آیفون 3070 گرفتم،خواستم بدونم واسه ارتباط داخلی، کدوم یکی از درگاه های پشت گوشی هر طبقه رو باید ب هم وصلشون کنم.آخه تو بروشورش بصورت پنج سیم بهم دیگه وصل شده، پشت گوشی رو نشون نداده. ممنون میشم راهنمایم کنین.

محمد
10 months ago

سلام. من میخوام چراغ روی پنل کوچه رو قطع کنم که موقع زنگ خوردن روشن نشه. چطور باید اینکار رو بکنم؟

Admin
مسلم زمانی
9 months ago
پاسخ دادن به  محمد

این مورد باید توسط شرکت تابا انجام شه اما به صورت کلی برق مربوط به اون LED هار رو از پشت پنل قطع میکنن

محمدرضا حجتی
10 months ago

با سلام یک آپارتمان ۱۵ واحد هست من پنل رو دادن به سرویسکار مجاز رفع اشکال کرد فقط یکی از واحد ها از پنل زنگ نمیخوره صدا و تصویر داره فقط زنگ نمیخوره میشه راهنمایی کنید؟

Admin
مسلم زمانی
9 months ago
پاسخ دادن به  محمدرضا حجتی

چند علت ممکن هست اشکال رو ایجاد کرده باشد- از شستی دم در که ممکن هست خراب شده باشه تا سیم مربوز به زنگ که ممکن هست برای اون واحد قطع شده باشد و در نهایت ملودی زنگ

مجتبی
9 months ago

سلام
پنل داخلی آیفون ما ی مدت مدام خود به خود درحال عکس گرفتن و خاموش روشن شدن مانیتور شده.
پنل جلوی در رو چک کردم دکمش مشکل نداشت.
سیم زرد و سفید رو هم از بیرون به داخل با ی سیم دیگه جابجا کردم. کلا از ی سیم دیگه استفاده کردم
اما مشکل حل نشده
لطفا راهنمایی کنید

Admin
مسلم زمانی
8 months ago
پاسخ دادن به  مجتبی

یک بار هم سیم ورودی رو از پشت مانیتور جدا کنید اگر روشن و خاموش شد که اشکال از خود مانیتوره و اگر نشد باید تست های بیشتری از پنل و سیم کشی بگیرید

عباس فراهانی
8 months ago

یه پنل کدینگ داریم که این پنل الان شماره واحد رو که میزنیم‌و دکمه زنگ رو فشار میدیم eror میزنه. فکر میکنم برنامش پریده. چطور میتونم واحد ها رو براش تعریف کنم؟

Admin
مسلم زمانی
8 months ago
پاسخ دادن به  عباس فراهانی

شما با خدمات یا نصاب آیفون تماس بگیرید تا این کارو براتون انجام بده. چون ممکنه کد تمام واحدها بهم بریزه

باقری
7 months ago

سلام من در یک مجتمع 34واحدی هستم، سیستم آیفون تصویری تابا دارد و من گوشی مدل 2043گرفتم، کابلی که از جلودرب مجتمع اومده 9رشته است که چهار رشته سفید ویک رشته نقره ای، یک رشته سبز وآبی زرد قهوه ای دارد، می‌شود راهنمایی بفرمایید،

Admin
مسلم زمانی
3 months ago
پاسخ دادن به  باقری

هر نصابی برای سیم بندی یک اصولی دارد. شما می بایست از نصاب آیفون تصویری که این ساختمان رو در دست داشته کمک بگیرید

100
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx
()
x
fa_IRPersian