فیلتر محصولات

شاخه‌ها
براساس قیمت
تومان تومان
تجهیزات آنتن مرکزی
تعداد کانال
کشور سازنده
پورت USB
جنس بدنه
ابعاد قوطی
اندازه بدنه خارجی
نوع محصول
more... less
تعداد راه
ولتاژ اسمي ورودي
اعوجاج ولتاژ خروجی
برند سازنده
دیگر امکانات
مدل
more... less
اندازه بدنه
وزن
مقدار گارانتی
فیلتر محصولات

تجهیزات آنتن مرکزی

آنتن و تجهیزات آنتن مرکزی

آنتن مرکزی تلویزیون و تجهیزات آن از مهترین محصولاتی است که توسط شرکت هایی مانند سیماران و فرایاب تولید می شود. آنتن مرکزی فرایاب که توسط این شرکت تولید می شود، شامل آنتن شاخه ای (مناسب برای گیرنده دیجیتال و آنتن مرکزی)، مدلاتور و... است. شرکت صنایع الکترونیک سیماران نیز یکی از برترین تولید کنندگان ایرانی است که خط تولید کاملی از انواع محصولات الکترونیکی را تولید و روانه بازار کرده است. سیماران با شناسایی نیاز های کاربران خود و با ارائه مجموعه کاملی از انواع محصولات ، تبدیل به یکی از بهترین تولید کنندگان داخلی شده است که اطمینان قابل توجهی را در مورد کیفیت برای کاربران فراهم می آورد. سیماران کار خود را در دهه پنجاه آغاز کرد و اولین محصول تولیدی توسط آن آنتن و آنتن مرکزی بود. بخش مهم دیگری از محصولات این شرکت که همگی در سایت دی سی ای کالا موجود هستند شامل آیفون تصویری سیماران، راهبند سیماران، جک فراز سیماران و... می شود که قبلا در مورد هر کدام توضیحات کاملی ارائه کردیم. در ادامه این مطلب با انواع سیستم های آنتن های تلویزیونی سیماران و آنتن فرایاب، دسته های گوناگون و جزییات آن آشنا می شویم.

آنتن مرکزی

تجهیزات آنتن مرکزی می تواند شامل تقویت کننده چند ورودی، سوئیچ ماهواره انتهایی، آمپلی فایر ماهواره، تپ آف 1، 2 و 4 راه و اسپلیتر 2 راه گردد. این محصولات به خصوص انواع سیستم آنتن تلویزیون سیماران قابلیت پشتیبانی از تصاویر به صورت Full HD را دارد، تپ آف و اسپلیتر سیماران نیز با بدنه فلزی شان از تجهیزات توزیع سیگنال می باشند که شامل قطعاتی چون تقسیم کننده های انشعابی (مقسم انتهایی)، تقسیم کننده عبوری (میانی) و مقاومت های انتهایی برای تحویل سیگنال به گیرنده ها و جدا سازی هر گیرنده از سیستم هستند. دریافت به روزترین قیمت اسپلیتر سیماران به سادگی در فروشگاه دی سی ای کالا ممکن شده است.

آنتن

برای انتخاب آنتن می بایست به نوع آنتن، فرکانسهای ارسالی و جهت آنتن توجه شود. هر چقدر فرستنده به مکانی که آنتن مرکزی نصب می شود نزدیکتر باشد، فرکانس قوی تر است و نیاز به تقویت کنندهای کمتری وجود دارد. در اماکنی که سیگنال ضعیف است نیاز به آنتن های پهن و بزرگ است تا سیگنالهای بیشتری دریافت نمایند. البته برای دریافت شبکه های دیجیتال، می توان از نوع خاصی آنتن استفاده کرد که ابعاد کوچکی دارند.

این دسته شامل آنتن مخصوص گیرنده دیجیتال و آنتن اکتیو می شود. آنتن های اکتیو ضریب تقویت بالا و نویز بسیار کمی دارند، همچنین دارای موتور گردان داخلی قدرتمند با قابلیت چرخش 360 درجه نیز هست. این محصولات در برابر شرایط نامساعد جوی بسیار مقاوم هستند. همچنین با استفاده از محصولاتی مانند آنتن اکتیو OUT DOOR SMA 2013 سیماران می توانید تمامی شبکه های تلویزیونی دیجیتال را در هر استان کشور که هستید، دریافت کنید، به علاوه اینکه قابلیت دریافت سیگنال های تلویزیونی با رزولوشن های 1080i، 1080p و 720 را دارند.

آمپیلی فایر

دستگاه آمپیلی فایر در آنتن مرکزی باعث می شود که از افت ولتاژ که مصرف کنندگان (خروجی ها) باعث آن می شوند، جلوگیری شود. به بیان ساده اگر آمپیلی فایری مناسب 10 واحد خریداری شود، این دستگاه سیگنال دریافتی را به اندازه 10 خروجی تامین میکند و تفاوت کیفیتی بین واحد 10 و یک وجود نخواهد داشت. اما نکته ای که می بایست به آن توجه کرد این است که آمپیلی فایر آنتن مرکزی میبایست کاملا متناسب با تعداد واحد ها و تعداد خروجی های هر واحد باشد. به صورت کلی ما برای حداکثر 12 واحد با 2 خروجی در هر واحد آمپیلی فایر 30 دیسیبلی را پیشنهاد میکنیم و برای 30 واحد که هر کدام نیز دو خروجی دارد آمپیلی فایر 40 دیسیبلی را کارشناسی می کنیم.

لاین آمپیلی

لاین آمپیلی همان آمپیلی فایر است که در مجتمع های ساختمانی بزرگ در میانه راه سیم کشی (مثلا در یک ساختمان 30 طبقه در طبقه پانزدهم) قرار می گیرد تا از افت ولتاژ سیم کشی و تقویت سیگنال برای واحدهای پایین دست مورد استفاده قرار بگیرد. علت این موضوع این است که گاهی آنقدر تعداد واحد زیاد است که نمی توان با چند تقویت کننده تصویر در قسمت پشت بام مانع از افت ولتاژ و سیگنال شد و حتما باید آمپیلی فایر ها را به صورت منطقه ای تقسیم بندی نمود.

اسپلیتر

اسپلتر نوعی تقسیم کننده تصویر است که قادر است سیگنالها را به صورت مساوی بین واحد ها تقسیم نماید. این قطعه در سیستم آنتن مرکزی بعد از آمپیلی فایر قرار می گیرد و  می بایست یک ورودی و به تعداد واحد ها خروجی داشته باشد. به طور کلی اسپلیتر از دو خروجه تا 16 خروجه تولید می شود و اگر ساختمانی بیش از 16 واحد باشد می بایست از ترکیب چند اسپلیتر استفاده نماید.

تپ آف

تپ آف یک قطعه است که از دو تا چهار راه عرضه می شود. این قطعه دارای یک ورودی و یک خروجی با کمترین افت و چند خروجی فرعی میباشد که جهت مسیرهای انشعابی می باشد. کاربرد این قطعه در مسیرهای اصلی می باشد، به این صورت که می توان از این تپ آف آنتن مرکزی برای انشعاب طبقات استفاده کرد بدون اینکه افت سیگنالی در لاین اصلی به وجود آید. مثلا اگر یک کابل اصلی با انشعاب در واحدها وجود داشته باشد بهتر است از تپ آف در هر طبقه استفاده نمود تا در لاین اصلی افت ولتاژی به وجود نیاید.

کابل آنتن مرکزی

کابل وظیفه انتقال سیکنال را در یک ساختمان بر عهده دارد. کابل آنتن مرکزی از انواع RG59 ، RG6 و RG11 می باشد که هر یک کاربرد خاص خود را دارد. کابل آنتن از دو قسمت مغزی که معمولا مسی می باشد و وظیفه انتقال سیگنال را دارد و فسمت شیلد که به دور مغزی بافته شده و از افت ولتاژ جلوگیری می کند ساخته شده است.

در بازار سازنده کابل مهم طلقی می شود و علت آن این است که شرکت سازنده چه مقدار استانداردها را در تولید کابل آنتن رعایت می کند. هر چقدر این کابل استاندارد تر باشد بهای کارخانه نیز افزایش پیدا می کند و علت آن هم استفاده بیشتر از مس در تولید کابل است.

پریز آنتن مرکزی

پریزها آخرین حلقه سیستم آنتن مرکزی میباشند که وظیفه رساندن تصویر به تلویزیون را دارند. پریز آنتن مرکزی توکار نصب می شود و می بایست برای هر اتاقی که نیاز به تصویر تلویزیون دارد یکی تعبیه شود. پریزها در دو سری میانی و انتهایی ساخته می شوند. پریز آنتن مرکزی میانی برای اتاقهایی که در ابتدا یا وسط کار قرار گرفته و باید به اتاقی دیگر انشعاب دهند مورد استفاده قرار می گیرند و پریز انتهایی همانطور که از نامش مشخص است در انتهای مسیر واحد قرار میگردد و مانع برکشت سیگنال خواهد شد.

انتهایی ها در آنتن مرکزی

بهتر است در پایان خط هر انشهاب 75 اهمی یا فرعی استفاده نشده لز یک مقاومت 75 اهمی یا ترمینال بلوکه کننده ولتاژ استفاده شود.علت این موضوع جلوگیری از برگشت سیگنال به خط و ایجاد مشکل در تصویر می باشد.

مدولاتور آنتن مرکزی

وظیفه مدولاتور تبدیل تصویر دوربین مدار بسته بر روی بستر آنتن مرکزی می باشد. مدلاتور خروجی دی وی آر را به سیگنال  VHFو Uhf می باشد تا به واسطه اتصال به آنتن مرکزی و دریافت از طریق تلویزیون در یکی از شبکه ها بتوان تصاویر دوربین مدار بسته را دید. مدولاتور در دو مدل معمولی و اچ دی موجود است که در مدل معمولی خروجی AV مستقیما به مدولاتور وصل می شود و در مدل HD ورودی کابل HDMI را دارا می باشد.

گیرنده دیجیتال

گیرنده دیجیتال سیماران یکی از محصولاتی است که با استفاده از آن تمامی شبکه های تلویزیونی را با کیفیت بالا دریافت خواهید کرد. نسل جدید این گیرنده ها دارای بدنه ای فلزی است که از خروجی های USB - HDMI - AV - Digital Audio پشتیبانی می کند. با استفاده از این گیرنده می توانید به طور دستی یا اتوماتیک جستجوی کانال ها را انجام دهید و تا 1000 کانال را ذخیره کنید. این گیرنده که قفل کودک هم دارد، اگر به مدت طولانی استفاده نشود، به طور خودکار خاموش می شود تا در مصرف برق نیز صرفه جویی شود.

دیگر محصولات

از دیگر محصولاتی که در بخش فروش آنتن مرکزی به آن ها اشاره می شود، می توان به آنتن رومیزی و آنتن هوایی سیماران اشاره کرد. آنتن اکتیو ایگل سیماران را می توانید با باتری هم استفاده کنید. انواع آنتن گردان سیماران نیز دارای موتور و تغذیه گردان هستند که کار دریافت سیگنال ها را تکمیل می کند. همچنین شما می توانید در بین این متعلقات، تقویت کننده آنتن مرکزی و آمپلی فایر آنتن مرکزی را هم مشاهده کنید. شما می توانید برای اطلاع از قیمت آنتن مرکزی فرایاب و همینطور دریافت لیست قیمت آنتن مرکزی سیماران با همکاران ما در بخش فروش دی سی ای کالا تماس بگیرید.

 

ادامه مطلب
بستن
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
منوی اصلی