نوع فیلتر
مقایسه محصولات
  • هیچ آیتمی برای مقایسه وجود ندارد.
فیلتر محصولات
تماس با ما

سیم و کابل آیفون تصویری به عنوان رکن اصلی سازنده این محصول برای نصب و راه اندازی به شمار می رود که در واقع با بکارگیری درست این مهم می توانیم ارتباط درستی بین پنل درب منزل و آیفون تصویری یا صوتی داشته باشیم. در این فاکتور جنس و قطر کابل یا سیم می تواند تعیین کننده و مهم تلقی شود.

سوالات متداول
آخرین خبرها
برندها

سیم و کابل آیفون تصویری

بدیهی است که برای انتقال صدا در آیفون صوتی و همچنین صدا و تصویر به صورت همزمان در آیفون تصویری نیاز به سیم و کابل می باشد. سیم و کابل علی رغم ظاهر ساده ای که دارد نقش حیاتی را در انتقال صدا و تصویر بازی می کند. از این رو از گذشته تا به امروز انواع مختلفی از سیم و کابل تولید و در بازار موجود شده است. در این بین مناسب ترین نوع سیم و کابلی که می تواند در بازار موجود باشد بستگی به دو عامل اصلی جنس و قطر کابل آیفون تصویری دارد. حال انتخاب بهترین کابل جهت نصب آیفون صوتی و آیفون تصویری کاملا متفاوت است. امروزه ما حتی شاهد ساختمان هایی هستیم که آیفون صوتی خود را تبدیل به آیفون تصویری کردند اما باز هم از همان کابل آیفون صوتی قدیمی جهت تغذیه آیفون تصویری استفاده می شود که این امر باعث بروز مشکلاتی از قبیل نویز می شود.

انواع سیم و کابل آیفون تصویری

کابل آیفون تصویری به عنوان بخشی از سیستم ارتباطی با وظیفه انتقال پیام ها و اطلاعات از اهمیت بالایی برخوردار است. حال کابل های آیفون تصویری که به طور کلی به دو نوع کابل های آیفون معمولی و کابل آیفون فویلدار تقسیم می شوند در درون خود دارای هادی هستند که وظیفه انتقال هرچه بهتر صدا و تصویر را بر عهده دارند. حال از نظر این هادی ها در درون سیم با قطر 0.6 یا فویل دار شاهد دسته بندی زیر می باشیم:

  • کابل 2 زوج 0.6 فویلدار
  • کابل 4 زوج 0.6 فویلدار
  • کابل 6 زوج 0.6 فویلدار
  • کابل 10 زوج 0.6 فویلدار

عوامل تاثیر گذار در عملکرد سیم و کابل آیفون تصویری

همانطور که اشاره کردیم عواملی نظیر جنس سیم و قطر آن جزو تاثیر گذار ترین عوامل بر کارکرد سیم آیفون تصویری یا کابل آن برای انتقال صدا و تصویر می باشند. خوب است بدانیم که در زمان های قدیم کابل های فویلدار در بازار موجود نبودند اما با گذشت زمان این کابل ها وارد بازار گردیدند تا بسیاری از مشکلات را برطرف سازند. از طرفی همانطور که می دانید سیم از یک رشته سیم و کابل از چند رشته سیم تشکیل شده است و جنس روکش آن ها از عایق pvc معمولا تهیه می شود. در ادامه به تفصیل به بررسی هر کدام از عوامل جنس و قطر می پردازیم.

سیم و کابل آیفون تصویری

جنس سیم و کابل آیفون تصویری

به طور کلی جنس سیم یا کابل آیفون تصویری به دو نوع مسی و آلومینیومی تقسیم می شود که در واقع جنس آلومینیوم قیمت به صرفه تر و جنس مس دارای رسانایی بهتر می باشد. از این رو اکثرا از جنس مس برای نصب و خرید آیفون تصویری استفاده می شود چرا که رسانایی بهتری داشته و حدالامکان مانع نویز می شود. البته به علت گران شدن مس در بازار، امروزه مخصوصا در ایران از کابل های دارای آلیاژ و یا به اصطلاح بازاریان کابل های CC استفاده می شود که در واقع از آن ها برای تعداد واحد بالا در ساختمان استفاده نمی شود اما در صورتی که متراژ مورد استفاده آن زیاد نباشد تفاوتی با جنس مسی را آنچنان حس نخواهیم کرد.

قطر سیم و کابل آیفون تصویری

قطر کابل نیز مساله مهمی در انتقال صدا و تصویر در آیفون تصویری به شمار می رود. در واقع اگر ساختمان شما هنوز مجهز به کابل کشی آیفون تصویری نشده باشد بهتر است از کابل های نمره ۰٫۶ و فویلدار استفاده کنیم. در واقع بهترین کابل جهت تغذیه آیفون صوتی کابل نمره 0.5 و فویلدار است و جهت تغذیه آیفون تصویری کابل 0.6 و فویل دار می باشد. در واقع انتخاب قطر مناسب برای سیم و کابل آیفون تصویری می تواند از ایجاد نویز در صدا و تصویر جلوگیری کند و این امر می تواند در نوع خود مزیت بزرگی تلقی شود.

قیمت سیم و کابل آیفون تصویری

پر واضح است همانطور که گفته شد بهترین نوع سیم آیفون تصویری سیم یا کابل مسی می باشد. چرا که این نوع کابل یا سیم ها هیچ نوع مقاومتی را در مسیر انتقال صدا و تصویر ایجاد نمی کنند و باعث می شوند تا شما صدایی صاف و تصویری واضح را تجربه کنید. در مسیرهای طولانی در ساختمان ها باید از جنس مسی استفاده شود. چراکه هیچ گونه افتی چه در ولتاژ و چه در رفت و برگشت سیگنال در کابل های مسی دیده نمی شود. البته قیمت سیم و کابل آیفون تصویری که از جنس مس باشند به دلیل بهای بالای خود فلز مس کمی هزینه ی سنگینی را بر دوش مشتریان مصرف کننده قرار می دهد و این مهم خود می تواند دلیلی بر تولید آلیاژ های نامرغوب امروزه باشد.