فیلتر محصولات

براساس قیمت
تومان تومان
قابلیت کارتخوان
قابلیت تشخیص چهره
قابلیت تشخیص اثر انگشت
قابلیت گزارش گیری و تحت شبکه
صفحه نمایش
برق اضطراری UPS
نوع صفحه کلید
قابلیت ضد آب
قابلیت تشخیص رمز عبور
اتصال به گیت تردد
ظرفیت تردد
برند سازنده
نوع محصول
نوع نصب
فیلتر محصولات

دستگاه اکسس کنترل

پرفروش ترین های اکسس کنترل
دستگاه کارت خوان بتا - مدل BSI1201 دستگاه کارت خوان بتا - مدل BSI1201
ارسال از ۱ روز کاری دیگر
680,000 تومان
دستگاه کارتخوان روکار CD32K سیماران دستگاه کارتخوان روکار CD32K سیماران
ارسال از ۱ روز کاری دیگر
565,000 تومان
اکسس کنترل بتا مدل 1212 اکسس کنترل بتا مدل 1212
ارسال از ۱ روز کاری دیگر
2,700,000 تومان
اکسس کنترل هوشمند مدل T11 ID اکسس کنترل هوشمند مدل T11 ID
ارسال از ۱ روز کاری دیگر
565,000 تومان
3%
پکیج قفل برقی و اکسس کنترل اثر انگشتی کارتی پکیج قفل برقی و اکسس کنترل اثر انگشتی کارتی
ارسال از ۱ روز کاری دیگر
4,850,000 تومان 4,700,000 تومان
اکسس کنترل سیمکارتی ماناهور اکسس کنترل سیمکارتی ماناهور
ارسال از ۱ روز کاری دیگر
2,730,000 تومان
5%
اکسس کنترل کارتی و رمزی ماناهور اکسس کنترل کارتی و رمزی ماناهور
ارسال از ۱ روز کاری دیگر
1,260,000 تومان 1,197,000 تومان
<
>

لیست قیمت محصولات کنترل دسترسی

اکسس کنترل رمز یا کد

یکی از ساده ترین دستگاه های کنترل دسترسی است که افراد می بایست کد مربوط به خود را به وسیله صفحه شاستی تعبیه شده بر روی آن وارد نمایند و سپس دستگاه اجاره تردد را به آن شخص می دهد. این شماره می تواند شماره انحصاری آن فرد باشد و یا شماره ای عمومی که به یک گروه اختصاص داده شده است.
راهنمایی برای کنترل دسترسی رمزی

اکسس کنترل های کارتی

این دستگاه های کنترل دسترسی که امروزه بسیار کاربردی تر از قبل شده را می توان در بسیاری از دربازکن های تصویری دید. خیلی از اتاق های بیمارستانها نیز برای عبور و مرور پرسنل و عدم دسترسی بیماران و همراه بیمار به دیگر اتاق ها از این وسیله استفاده میکنند. پس می توان اکسس کنترل کارتخوان را پر مصرف ترین نوع اکسس کنترل دانست.
راهنمایی برای کنترل دسترسی کارتی

اکسس کنترل اثر انگشتی

این دستگاه نیز از روش تشخیص اثر انگشت برای ورود یا احراز هویت استفاده میکند. در حال حاضر اکثر دفاتر اسناد رسمی یا دفترخانه ها و حتی بانکها از این دستگاه برای ثبت و شناسایی اشخاص استفاده میکنند. همچنین برخی ادارات برای کنترل ورود و خروج افراد از دستگاه کنترل دسترسی اثر انگشتی استفاده میکنند.
راهنمایی برای کنترل دسترسی اثر انگشتی

اکسس کنترل تشخیص چهره

رشد فزاینده و استقبال از دستگاههای کنترل دسترسی تشخیص چهره به گونه ای بوده که می توان آینده را از آن این دستگاه ها دانست. بیماری کرونا نیز باعث شده که بسیاری به اکسس کنترل هایی که عمل فیزیکی نخواهد متمایل شوند. دستگاه های تشخیص چهره با سرعت شناسایی خیره کننده و قابلیت عدم نیاز به ثبت انگشت یا کارت باعث شده اند بسیاری از شرکتها برای تردد کارکنانشان از این سیستم استفاده نمایند.
راهنمایی برای کنترل دسترسی تشخیص چهره

اکسس کنترل چیست؟

دستگاه اکسس کنترل همانطور که از نامش قابل استنباط است قرار است یک سری دسترسی ها را به افراد مشخص دهد تا هر شخصی بتواند به اطلاعات و یا محیط کنترل شده یک شرکت یا ارگان دستیابی پیدا کند. حالا این کنترل و محدودیت می تواند شامل کنترل اطلاعات و یا کنترل ورودی و خروجی آن مکان شود. اکسس کنترلی که ما قصد تعریف آن را داریم قرار است دسترسی افراد به بخش های مختلف یک مکان را مشخص کند. این دستگاه عموما شامل رله هایی هستند تا وقتی فرد شناسایی شده قادر باشد به واسطه آنها ورودی ای را باز کند تا تردد از آن طریق انجام پذیرد. شناسایی افراد به روش های مختلف قابل انجام است که هر مکان با توجه به سطح اهمیت و امنیت باید بهترین روش را برگزیند.

بحث حفاظت و کنترل عبور مرور مخصوصا در اماکنی که دارای وسعت زیادی هستند به یک ضرورت تبدیل شده است و کنترل کردن آن با نیروی انسانی غیر منطقی و حتی غیر عقلانی می باشد. از این رو استفاده از دستگاه های اکسس کنترل که قادر باشد این کار را با سرعت انجام دهد به یک ضرورت تبدیل شده که باعث شده در این دهه تنوع آنها بسیار بسیار افزایش یابد.

ویژگی های کلیدی دستگاه اکسس کنترل

  • تنوع تشخیص افراد مجاز به روش های گوناگون
  • سرعت بالای پردازش اطلاعات
  • دارای مدل های بدون لمس (تشخیص چهره)
  • قابلیت گزارش گیری از ورود و خروج در مدل های تحت شبکه
  • قابلیت محدودیت در رفت و آمد
  • تنظیم زمانبندی برای عبور و مرور کاربردی برای بیمارستانها
  • قابلیت حفظ امنیت دستگاه با استفاده از پورت ویگاند

دستگاه اکسس کنترل یا کنترل دسترسی

دستگاه های اکسس کنترل

اینکه بخواهید یک ورودی را به دستگاهی مجهز کنید که تنها اشخاص مجاز قادر باشند از آن ورودی عبور و مرور کنند، تنها به وسیله قطعه ای به نام اکسس کنترل امکان پذیر است. گر چه شاید کار این دستگاه ساده باشد اما وقتی انواع مدل های دستگاه های کنترل می نگریم به این نتیجه میرسیم که می بایست موقع خرید این دستگاه باید تعمیل و تجسس بیشتری انجام پذیرد.

چه زمانی باید از دستگاه اکسس کنترل استفاده شود؟

این دستگاه برای ثبت کسانی است که می خواهند به یک مجموعه یا اتاق وارد شوند و برای وارد شدن نیاز به احراز هویت و مطابقت آن با اطلاعاتی که قبلا ثبت گردیده دارند. بسیاری از این دستگاه ها به یک رله نیز مجهز شده اند تا پس از ثبت اطلاعات مراجعه کننده درب را باز نمایند. این همان کاریست که گیت های تردد در مترو انجام می دهد و پس از کسر موجودی اجازه تردد را به مسافر خواهد داد. پس بسیاری از دستگاه های که در طول روز به راحتی از کنار آن می گذریم از یک اکسس کنترل بهره برده اند.

دستگاه کنترل دسترسی کجاها استفاده می شود؟

در حال حاضر آنقدر استفاده از دستگاه های کنترل دسترسی فراگیر شده که حتی یک ساعت نبود این سیستم می تواند حرکت درست یک کشور را مختل کند. از اکسس کنترل های گیت ورودی مترو، قطار و هواپیما گرفته تا ورودی های شرکت ها و حتی ورودی اماکن حساسی نظیر اتاق های بیمارستان ها از دستگاه کنترل دسترسی استفاده میکنند که برای آنها یک دستگاه حیاتی محسوب می شود.

فرق اکسس کنترل و دستگاه حضور و غیاب

فرق اکسس کنترل و حضور و غیاب

کار این دو دستگاه آنقدر شبیه به هم است که متمایز کردن آنها کمی سخت است. اگر بخواهیم درست و کامل تفاوت این دو را بدانیم باید بگوییم که دستگاه حضور و غیاب، اکسس کنترلی است که دارای نرم افزار حقوق و دستمزد است تا در انتهای ماه حقوق کارکنان را محاسبه نماید. اما اشتباه نکنید دستگاه هایی که در اصل برای حضور و غیاب ساخته شده اند نمی توانند کار اکسس کنترل را به صورت کامل انجام دهند، چرا که این دستگاه ها فاقد رله خروجی برای باز کردن درب یا گیت ورودی می باشند.

روش های شناسایی دستگاه اکسس کنترل

شناسایی افراد به وسیله دستگاه کنترل دسترسی

اینجا دقیقا جاییست که در قیمت محصول بسیار تاثیر گذار است، چرا که هر چه روش احراز هویت اشخاص دقیق تر باشد، قیمت محصول بالاتر میرود. در ادامه به بررسی هر یک از این روش ها میپردازیم.

اکسس کنترل رمز یا کد

دستگاه کنترل رمز و کد یکی از ساده ترین دستگاه های کنترل دسترسی است که افراد می بایست کد مربوط به خود را به وسیله صفحه شاستی تعبیه شده بر روی آن وارد نمایند و سپس دستگاه اجاره تردد را به آن شخص می دهد. این شماره می تواند شماره انحصاری آن فرد باشد و یا شماره ای عمومی که به یک گروه اختصاص داده شده است.

دستگاه های کارتخوان کنترل دسترسی

این دستگاه های کنترل دسترسی که امروزه بسیار کاربردی تر از قبل شده را می توان در بسیاری از دربازکن های تصویری دید. خیلی از اتاق های بیمارستانها نیز برای عبور و مرور پرسنل و عدم دسترسی بیماران و همراه بیمار به دیگر اتاق ها از این وسیله استفاده میکنند. پس می توان اکسس کنترل کارتخوان را پر مصرف ترین نوع اکسس کنترل دانست.

اکسس کنترل کارت خوان

اکسس کنترل اثر انگشتی

دستگاه اثر انگشتی کنترل تردد این دستگاه نیز از روش تشخیص اثر انگشت برای ورود یا احراز هویت استفاده میکند. در حال حاضر اکثر دفاتر اسناد رسمی یا دفترخانه ها و حتی بانکها از این دستگاه برای ثبت و شناسایی اشخاص استفاده میکنند. همچنین برخی ادارات برای کنترل ورود و خروج افراد از دستگاه کنترل دسترسی اثر انگشتی استفاده میکنند.

نکته: بسیاری از دستگاه های کنترل دسترسی به چند سنسور تجهیز شده اند و امکان استفاده از هر یک به صورت مجزا و یا ترکیبی وجود دارد. مثلا اجازه ورد به اشخاص با ترکیب تشخیص چهره و اثر انگشت امکان پذیر باشد.

اکسس کنترل تشخیص چهره

رشد فزاینده و استقبال از دستگاههای کنترل دسترسی تشخیص چهره به گونه ای بوده که می توان آینده را از آن این دستگاه ها دانست. بیماری کرونا نیز باعث شده که بسیاری به اکسس کنترل هایی که عمل فیزیکی نخواهد متمایل شوند. دستگاه های تشخیص چهره با سرعت شناسایی خیره کننده و قابلیت عدم نیاز به ثبت انگشت یا کارت باعث شده اند بسیاری از شرکتها برای تردد کارکنانشان از این سیستم استفاده نمایند.

اکسس کنترل تشخیص چهره

این دستگاه ها قارداند تنها با نصب در سر در ورودی به سرعت افراد را شناسایی و در دیتابیس ثبت نمایند بدون اینکه این افراد از حرکت باز ایستند. این قابلیت برای شرکتهای پر رفت و آمد بسیار کارآمد می باشد. این همان قابلیتی است که پلاک خودرو را نیز تشخیص داده و در ثبت تخلفات به پلیس کمک می کند پس ممکن است ما از این سیستم دل خوشی نداشته باشیم.

موقع خرید دستگاه اکسس کنترل به چه موارد توجه کنیم؟

اگر قصد خرید دستگاه کنترل دسترسی را دارید باید بدانید که قرار است از این دستگاه چه استفاده ای ببرید و کجا آن را نصب کنید. پس در ادامه موارد مهم را بیان میکنیم.

ضد آب باشد یا خیر

اگر دستگاه اکسس را برای ورودی اتاقی مثل اتاق عمل می گذارید پس مهم نیست که آن دستگاه ضد آب باشد. اما استفاده از آن برای خارج از ساختمان مستلزم این است که مقاومت خوبی در برابر نفوذ آب داشته باشد. پس این مورد بسیار مهم است.

ضد ضربه و مناسب محیط خارجی

استفاده از اکسس کنترل برای ورودی ساختمان و اماکنی که امکان آسیب رساندن به آن وجود دارد فقط با مدل های فلزی ممکن است. این مدل ها در برابر ضربه مقاوم هستند و نمی توان آنها را به راحتی از کار انداخت. به این نکته توجه کنید که برای محیط های خارجی که امکان دستکاری وجود دارد باید از ریدر در بیرون ساختمان و اکسس در محیط داخلی استفاده کرد تا امنیت ساختمان به خطر نیفتد.

روش شناسایی را انتخاب کنید

ما در بالا گفتیم که دستگاه های اکسس کنترل به چه روش هایی فرد را تشخیص میدهند. حالا شما باید انتخاب کنید که برای مجموعه ی شما بهترین روش شناسایی افراد چیست؟ کارت، رمز، تشخیص چهره یا اثر انگشت؟ البته می توان از ترکیب آنها هم استفاده کرد. مثلا پیش فرض اثر انگشت باشد و برای کسانی که اثر انگشت ضعیفی دارند از کارت استفاده شود.

قابلیت گزارش گیری دستگاه اکسس کنترل

یکی از امکانات خیلی مهم برای اماکن دولتی و خصوصی که مجهز به سیستم کنترل دسترسی هستند، قابلیت گزارش گیری آن می باشد. ابتدا باید بدانید که همه ی این دستگاه ها قابلیت گزارش گیری ندارند و صرفا برخی قادر به این کار هستند. این قابلیت کمک می کند تا ورود و حتی خروج افراد در سیستم ثبت شود تا در صورتی که نیاز به پیگیری بود این اطلاعات در دسترس باشد. معمولا دستگاه های تحت شبکه به این قابلیت مجهز هستند اما می توان دستگاه های ساده ای یافت که امکان گزارش دهی به صورت آفلاین (انتقال به USB) را داشته باشد.

کنترل دسترسی ساده و تحت شبکه

اما یکی دیگر از مواردی که می تواند در قیمت اکسس کنترل تاثیر زیادی داشته باشد مدل کارکرد دستگاه است. همانطور که در بالا گفته شد بسیاری از افراد از اکسس کنترل صرفا برای تردد افراد مجاز استفاده میکنند و این دستگاه صرفا برای باز کردن درب استفاده می شود. مثلا کارتخوان هایی که در آیفون تصویری کار شده یا ورودی اتاق های بیمارستان که تنها برای پرسنل مجاز است از نمونه کاربرد این دستگاه هاست.

کنترل دسترسی ساده یا تحت شبکه

اما اکسس کنترل های تحت شبکه قادر اند اطلاعات ورود افراد را در جایی ثبت کنند و تا در صورت نیاز از این اطلاعات استفاده شود. این اطلاعات می تواند از شارژ استفاده از یک دستگاه استفاده کند درست مانند کارت هایی که در شهر بازی برای استفاده از وسایل استفاده می شود و یا یک امضا تلقی شده متصل ثبت اثر انگشت در دفاتر رسمی. در هر صورت استفاده از دستگاه های کنترل دسترسی شبکه طیف گسترده تری از امکانات را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد.

قیمت اکسس کنترل

قیمت دستگاه کنترل تردد

در بالا دو دلیل تاثیر گذار در قیمت را برشمردیم. یکی از آنها نوع شناسایی افراد بود که می توانست به وسیله، رمز، کارت، اثر انگشت و یا تشخیص چهره باشد و دیگری نوع کارکرد دستگاه بود که می توانست به صورت استندالون یا تحت شبکه باشد. اما در کنار این دو می توان برند سازنده، کیفیت ساخت و گارانتی را نیز گنجاند تا به یک پکیج کامل در قیمت گذاری اکسس کنترل ها برسیم. که هر چقدر نوع شناسایی، تکنولوژی ساخت و کیفیت پایین تر باشد قیمت پایین تر و به طبع برعکس این حالت قیمت بالاتر می رود.

برند های زیادی کار ساخت دستگاه اکسس کنترل را دارند اما در ایران از تنوع برندهای معتبر خبری نیست و اگر هم مورد یافت شود قیمت اکسس کنترل هایش سر به فلک می کشد. البته شرکت های نظیر سیماران، تایگر و بعد پنجم وارد کننده دستگاه های خوب چینی هستند که بیشتر توسط شرکت ZKT طراحی و ساخته شده است. مدل های ارزان تر هم به وفور در بازار موجود هستند.

امنیت دستگاه های کنترل تردد چقدر است؟

بسیاری از اشخاص برای ورودی درب منزلشان از دستگاه اکسس کنترل استفاده میکنند بدون اینکه بدانند با این کار امنیت منزلشان را پایین آورده اند. بسیاری از اکسس کنترل های ساده برای محیط های داخلی و جهت عبور مرور داخلی پرسنل ساخته شده اند و نباید در خارج از ساختمان و ورودی اصلی استفاده شوند. چرا که سارقین قادراند به سادگی با باز کردن یا شکستن این اکسس کنترل ها به سیم های پشت این دستگاه دسترسی پیدا کنند و درب را در کثری از ثانیه باز نمایند.

امنیت دستگاه اکسس کنترل

پس می بایست در این گونه اماکن از دو دستگاه اکسس و ریدر استفاده نمود که ریدر در بیرون ساختمان کار شده و صرفا کارت را شناسایی کرده و در صورت مجاز بودن سیگنالی را به اکسس ارسال می نماید. که در صورتی که اگر شخصی به سیمهای پشت ریدر دسترسی داشت هم نتواند کار خاصی کند.

پس در صورت نا آشنایی با این دستگاه ها حتما با مشاوران متخصص در دی سی ای کالا مشورت نمایید.

خرید اکسس کنترل از کجا؟

همانطور که در بالا در مورد امنیت و خطرات استفاده از اکسس کنترل گفته شد، خرید دستگاه کنترل دسترسی باید از جایی انجام شود تا فروشنده نسبت به کالای خود اطلاعات کاملی داشته باشد و بتواند نیازهای مشتری را سنجیده و بر اساس نیاز او بهترین محصول را پیشنهاد دهد.

فروشگاه اینترنتی دی سی ای کالا به عنوان با سابقه ترین فروشگاه های سیستم حفاظتی با قادر است که به صورت تلفنی و همچنین حضوری مشتریان را مشاوره داده و اکسس کنترل مناسب و خوش قیمت را به آنها تقدیم نماید.

ادامه مطلب
بستن
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
منوی اصلی
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
تخفیف ها و پیشنهادها
کالای دست دوم
وبلاگ
تماس با ما

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری