فیلتر محصولات

براساس قیمت
تومان تومان
جک درب پارکینگ
لیست قیمت
قدرت هرلنگه
عرض لنگه درب
ولتاژ جک یا موتور
نیاز به قفل برقی
قابلیت دو زمانه
برق اضطراری UPS
نوع جکها
کاربری جک ها
بازکردن درب پارکینگ
استاندارد مقاومتی
قدرت موتور بر اساس کیلو
برق اضطراری در حالت قطع برق
کشور سازنده
جنس بدنه
نوع محصول
برند سازنده
مدل
دمای کارکرد
مناسب درب
مقدار گارانتی
فیلتر محصولات

جک پارکینگی تک لنگه

یکی از انواع درهایی که برای پارکینگ استفاده میشود و بعد از درب دو لنگه بیشترین فراوانی را دارد، درب پارکینگ تک لنگه است که همانطور که از نامش پیداست این درب دارای یک لنگه است که فقط به یک سمت باز می شود. اما علت استفاده از درب پارکینگ تک لنگه چیست و چه مزایایی باعث میشود کارفرما از این نوع درب استفاده کند.

مزایای درب پارکینگ تک لنگه

1- امکان گردش بالای خودرو بدون محدودیت

گردش بالای خودرو در هنگام ورود

قوی ترین دلیل استفاده از درب تک لنگه پارکینگ همین مورد است. بسیاری از آپارتمانها به دلیل دارا بودن پارکینگ دو طبقه از رمپ استفاده میکنند. به همین دلیل نیاز است که خودرو به محض ورود گردش بالایی به سمت پارکینگ پایین یا بالا داشته باشد و این کار با وجود درب دو لنگه پارکینگی امکان پذیر نیست. درهای تک لنگه با بازشو یی که تنها به یک طرف است فضای کافی را برای گردش خودروها ایجاد میکنند.

2- هزینه ساخت و اتوماتیک نمودن پایینتر

درب تک لنگه به دلیل استفاده از لولا کمتر و همچنین گاها استفاده از آهن پایینتر، هزینه ساخت کمتری دارند. در ادامه برای اتوماتیک کردن آن به واسطه جک پارکینگی نیز اگر درب در وزن و اندازه استاندارد باشد هزینه آن به مراتب از مدل های درب های دولنگه پایین تر است.

بسیاری از افرادی که در ساختمانشان از درب پارکینگ تک لنگه استفاده شده، برای انتخاب و خرید جک پارکینگی ای که مناسب آپارتمان شان باشد مستاصل هستند و نمی دانند از چه سیستمی استفاده کنند. ما در ادامه مواردی را که باید قبل از خرید جک پارکینگی تک لنگه به آن توجه کنید را آورده ایم.

تعداد تردد روزانه

این مهمترین مورد در انتخاب یک جک مناسب برای هر درب پارکینگی است. اگر برای استفاده از یک مجتمع پر ترددی که روزانه صدها ورود و خروج دارد از جک های الکترومکانیکی استفاده کنید قاعدتا نباید انتظار عمر مفید بیش از دو سه ماه را برای آن داشت. حتی ممکن است همان روز اول جک پارکینگی از کار بیفتد و تا زمانی که خنک نشود کار نکند. در این ساختمانها می بایست از جک های هیدرولیکی استفاده نمود تا در تعداد تردد محدودیتی ایجاد نشود.

اما برخی ساختمانها هستند که تردد خیلی بالایی ندارند و از طرفی کم تردد هم نیستند. مثلا برای ساختمان های 20 تا 30 واحد پارکینگ، پیشنهاد ما استفاده از جک های الکترومکانیک با موتور 24 ولت است که کارکرد زیاد باعث داغ شدن موتور نگردد. البته باز هم اگر بتوان از جک های هیدرولیکی استفاده شود عمر بیشتری را برای سیستم درب اتوماتیک متصور هستیم.

بسیاری از ساختمان ها هم هستند که زیر 20 واحد پارکینگ دارند که در آنها می شود از جک های پارکینگی الکترومکانیک 220 ولت استفاده نمود که ارزانترین نوع از جک های دربهای تک لنگه می باشند.

عرض درب 

عرض استاندارد درب تک لنگه

دومین موردی که در انتخاب جک پارکینگی می بایست به آن توجه کرد، عرض درب پارکینگ است. هر جک پارکینگی ای در دیتاشیت خود اطلاعاتی دارد که نشان میدهد تا چه عرض دربی را پشتیبانی میکند. رابطه عرض و وزن درب در این دیتاشیت معکوس است. به این معنی که هر چقدر عرض درب بالا رود، قدرتی که این جک برای بازشوندگی درب ایجاد میکند کمتر و کمتر میشود. 

علت اینکه جک های مناسب درهای تک لنگه شفت بلندتری به نسبت مدل های معمولی دارند همین عرض بالای درهای تک لنگه است که معمولا اندازه ای بین 3.5 تا 5 متر دارد.

وزن درب پارکینگ

وزن درب هم بسیار مهم است. گاها دیده شده یک درب پارکینگ با عرض استاندارد و تردد پایین، وزن بالایی دارد و استفاده از جک های تک لنگه معمولی برای آن امکان پذیر نیست. پس همانطور که در پاراگراف قبلی ذکر شده در انتخاب جک پارکینگی مناسب برای درب تک لنگه می بایست متناسب با عرض درب و وزن آن بهترین گزینه را انتخاب نمود.

ویژگی های جک درب پارکینگ تک لنگه

ویژگی های جک پارکینگی تک لنگه:

  • قدرت بالا برای به حرکت در آوردن درب پارکینگ که حداقل باید 350 کیلوگرم باشد
  • شفت بلند برای کنترل دقیقتر درب پارکینگ تا فشار کمتری به موتور وارد شود
  • مدار فرمان کنترل پذیر با قابلیت نصب قفل برقی اتوماتیک
  • استحکام بالای شفت در مقابل فشار مقابل

کمپانی های مختلفی برای دربهای دولنگه جک تولید می کنند اما کمتر کمپانی ای وجود دارد که تنها برای یک درب جک پارکینگی معرفی کند، چون فروشندگان می توانند بر اساس نیاز سیستمهای دو لنگه را تک لنگه کرده و به مشتریانشان تحویل دهند.

برای انتخاب بهترین جک پارکینگی تک لنگه می بایست از کارشناس درخواست کرد که از پروژه بازدید کند یا اطلاعات مربوط به درب پارکینگ را داشت و آن را با جکهای این قسمت سایت دی سی ای کالا مطابقت داد و بهترین مدل را انتخاب نمود.

ادامه مطلب
بستن
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
منوی اصلی
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
تخفیف ها و پیشنهادها
کالای دست دوم
وبلاگ
تماس با ما

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری