فیلتر محصولات

براساس قیمت
تومان تومان
برندها
فیلتر محصولات

قفل کرکره برقی

کرکره برقی در وهله اول برای تسریع در باز و بسته کردن کرکره های سنتی به کار برده شد و پس از ایجاد تنوع در تیغه ها از این تنوع برای زیبا سازی نمای ساختمان هم استفاده شد. اما درباره امنیت کرکره برقی بحث بسیار است و اکثر افراد معتقدند که برای بالا بردن امنیت کرکره برقی می بایست از قفل استفاده کرد. هم اکنون بسیار از فروشگاه ها نیز از قفل دستی استفاده میکنند تا این امنیت را برای کسب و کار خود ایجاد نمایند. ما در ادامه انواع روش ها و تجهیزاتی را که برای قفل کردن کرکره برقی استفاده میشود را بررسی می کنیم.

مقاله های مرتبط:

کرکره برقی ها تا چه حد امنیت را بالا می برند؟

استفاده از قفل کتابی با جا قفلی روی کرکره

جا قفلی ساده کرکره برقی

این مورد به دلیل هزینه پایین و نیاز به کمترین تغییرات و دستکاری روی موتور و تیغه ها بیشترین استفاده را دارد و البته بیشترین خطر را نیز برای خود کرکره برقی و تیغه ها ایجاد می نماید. در این روش پس از نصب کرکره برقی نصاب یک جا قفلی ساده بر روی درب و ریل کناری نصب می کند تا صاحب فروشگاه پس از پایین کشیدن کرکره آن را با یک قفل کتابی ایمن نماید. این جا قفلی و قفل دستی کرکره می تواند تا حدودی خیال صاحب مغازه را از جانب امنیت فروشگاه تامین نماید اما مشکلی که دارد از بابت دستی بودن آن و برقی بودن کرکره است. این یعنی بسیار پیش آمده که به طور اتفاقی یا به علت فراموشی قبل از اینکه قفل باز شود دکمه بالا رفتن کرکره فشرده شود و در بهترین حالت تیغه اول و دوم از هم جدا شود و در بدترین حالت به موتور و تیغه ها آسیب برسد.

استفاده از جاقفلی برقی

جا قفلی هوشمند و دزدگیر دار

جاقفلی برقی یا جا قفلی هوشمند کرکره به طور کلی مشابه جا قفلی ساده است. با این تفاوت که در صورت قفل بودن قفل کتابی، کرکره برقی به صورت کلی از کار می افتد و اگر اتفاقی دست صاحب فروشگاه به دکمه بالا رفتن ریموت بخورد هیچ اتفاق ناخوشایندی برای کرکره برقی نمی افتد. این جا قفلی هوشمند کرکره که به صورت ساده و دزدگیر دار ساخته شده از میکروسوئیچی بهره می برد که در صورت اتصال قفل به آن برق اصلی کرکره را قطع میکند. برای نصب آن روی کرکره اتوماتیک باید یک سیم کشی از پایین کرکره یعنی جایی که جا قفلی نصب می شود تا مدار کنترل کرکره انجام داد. به لحاظ امنیتی این مدل نیز می تواند خیال صاحب فروشگاه را راحت کند ولی مدل دزدگیر دار به دلیل داشتن یک رله بیشتر که می توان آن را به دزدگیر مغازه یه حتی یک بیزر وصل کرد امنیت فوق العاده ای به فروشگاه می بخشد.

قفل برقی کرکره برقی

این نوع قفل برقی ها چند سالی است باب شده و نحوه کار آن به این صورت است که در وقتی کرکره برقی پایین می آید قفل برقی کرکره را قفل کرده و ضامن آن بجز با فشردن ریموت یا استفاده از کلید دستی باز نمی شود. این قفل برقی زحمت صاحب فروشگاه یا ساکن یک ساختمانی که از کرکره برقی استفاده میکند را کم کرده و او اصلا متوجه کارکرد قفل در مدار نمی شود و این سیستم فقط با بسته و باز کردن کرکره وارد مدار شده و به صورت اتوماتیک از آن خارج می شود.

جالب اینجاست که می توان برخی از قفل های برقی کرکره اتوماتیک را سمت داخل ساختمان نصب کرد تا به طور کل دسترسی به آن ممکن نباشد. این نوع قفل برقی به همه لحاظ بهترین امنیت را برای کرکره برقی به ارمغان می آورد و از بابت آسیب رسیدن به کرکره به دلیل لمس تصادفی ریموت خیال مصرف کننده آن را راحت میکند. برای نصب این نوع قفل ها به تخصص، وقت و هزینه ی بیشتری نیاز است که به صورت استاندارد آن را روی درب سوار نماید.

فروش جا قفلی یا قفل برقی کرکره برقی

فروشگاه دی سی ای کالا با عرضه انواع جا قفلی  ساده، جا قفلی هوشمند و دزدگیر دار و همچینین قفل برقی کرکره برقی تنوع بی نظیر برای امن کردن کرکره اتوماتیک دارد. پس کاربران کرکره اتوماتیک می توانند با توجه به نیاز و بودجه در نظر گرفته شده هر یک را که مد نظرشان بود تهیه و استفاده کنند.

چرا باید کرکره برقی را قفل کنم؟ آیا امنیت آن کافی نیست؟

کارشناسان ما تایید کردند بیش از نیمی از کرکره برقی های نصب شده در صورتی که از قفل استفاده نکنند خطر نفوذ دارند. به این صورت که می شود با فشار به زیر تیغه ها آن را به قدری بالا آورد که یک نفر دراز کش بتواند وارد فروشگاه یا ساختمان شود. پس نصب قفل برای کرکره برقی توصیه می شود.

قفل کرکره برقی چیست؟

قفل برای زمانی استفاده می شود که در زمانی که پایین است یک سیستم امنیتی جداگانه بجز موتور و وزن تیغه ها مانع از بالا رفتن دستی کرکره گردد. حال می توان برای این کار از جا قفلی و قفل دستی استفاده نمود و یا از یک سیستم اتوماتیک استفاده کرد که وقتی کرکره برقی پایین می آید قفل عمل کند و با فشردن ریموت برای بالا رفتن کرکره، قفل اتوماتیک باز شده کرکره بالا رود.

ادامه مطلب
بستن
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
منوی اصلی
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
تخفیف ها و پیشنهادها
کالای دست دوم
وبلاگ
تماس با ما

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری