فیلتر محصولات

براساس قیمت
تومان تومان
کشور سازنده
نوع سیستم اعلام حریق
زون
تعداد متعلقات در هر زون
فیلتر محصولات

اعلام حریق ویستا Vista

شرکت مهندسی آشکار ساز صنعت ایمن با 25 سال سابقه درخشان در زمینه مشاوره، طراحي، فروش، نصب و راه اندازي سيستم هاي اعلام و اطفاء حريق که با برند تجاری ویستا به بازار کشورمان ارائه شده اند، جزء نام های معتبر در بین تولید کنندگان در این حوزه کشور می باشد. این شرکت که محصولات خود را با نظارت و طراحی مشترک مهندسان ایرانی و انگلیسی با رعایت بالاترین استاندارد ها ارائه می کند، توانسته تا با قرار دادن گارانتی 2 ساله رضایت مصرف کنندگان را تا حد بالایی به دست آورد.

معرفی سیستم اعلام حریق ویستا

امروزه وجود سیستم اعلام حریق که مشخصا نقش پر رنگی در تامین امنیت هر ساختمان دارد، یکی از پارامتر های واجب اخذ پایان کار در پروژه های ساختمانی به شمار می آید. شرکت مهندسی آشکارساز، تولید کننده سامانه های اعلام حریق ویستا می باشد که با بیش از 20 سال سابقه در حوزه مشاوره ، طراحي ، فروش و نصب و راه اندازي سيستم هاي اعلام و اطفاء حريق و همچنین اخذ نمايندگي رسمي از چندین کمپاني معتبر اروپايي، در زمره معتبر ترین برند ها در این زمینه می باشد. این برند بعد از اجرای و تکمیل صد ها پروژه و ارائه خدمات پس از فروش مطمئن در سرتاسر کشور، توانسته رضایت خاطر مشتریان را جلب کند و نهایتا از سال 1392 با تلفیق تجربه و تکنولوژی، شروع به تولید سیستم اعلام حریق نموده است، کماپنی ویستا در راستای افزایش کیفیت محصولات خود تفاهم نامه ای، با کمپانی Digital System Technology انگلستان منعقد نموده و طی آن انجام عملیات طراحی و ساخت قطعات را با تایید و همکاری مهندسین هر دو شرکت آغاز کرد. در حال حاضر این برند داخلی، بخش عمده ای از تجهیزات مطابق با آخرین فن آوری و استاندارد روز دنیا را در ایران تولید و محصولی برخوردار از کلیه موازین و استاندارد های نوین را با نام تجاری ویستا به بازار کشور عرضه می کند که می توان گفت تحولی شگرف در زمینه تولید سامانه های اعلان حریق با کیفیت برپا کرده است.

اعلام حریق ویستا

تنوع مرکز کنترل و دتکتور اعلام حریق

سیستم های اعلام حریق که با نام سامانه های آگاه سازی هشدار نیز شناخته می شوند، انواع گوناگونی دارند که مصرف کنندگان گرامی می بایست بر اساس نیاز سازه مورد نظر خود و همینطور با در نظر گرفتن مقدار بودجه قابل اختصاص به این امر یکی از انواع آن را انتخاب کنند. شرکت آشکارساز ارائه دهنده انواع مختلفی از سامانه های اعلان و اطفاء حریق است که از جمله آنها می توان به سیستم اعلام حریق متعارف یا Conventional Fire Alarm System، سیستم اعلام حریق هوشمند آدرس پذیر یا Intelligent Addressable Fire Alarm System، سیستم اطفاء حریق آب افکن یا Sprinkler System و سیستم اطفاء حریق گازی اشاره کرد. در ادامه به معرفی و بررسی تجهیزات سیستم متعارف اعلام حریق ویستا می پردازیم:

مرکز اعلام حریق متعارف

سیستم اعلام حریق متعارف ویستا از اجزای گوناگونی تشکیل شده که هر یک از آنها وظیفه مشخصی دارند و در لحظه اضطراری به صورت مرحله به مرحله دستورات از پیش تعریف شده را در کسری از ثانیه انجام می دهند. مرکز اعلام حریق اما وظیفه مدیریت و راهبری این سامانه ها را عهده دار است و تمامی اجزاء، هر یک به نحوی به این مرکز وصل هستند و در واقع از آن مرکز فرمان می گیرند. فرامین آن دستوراتی هستند که کاربر بر روی مرکز اعلام حریق تنظیم می کند. دستگاه های مرکز اعلام حریق ویستا مدل های متفاوتی دارند که هر یک بر اساس نیاز کاربران تفاوت هایی با یکدیگر دارند. تفاوت اصلی این دستگاه ها در تعداد زون (zone) یا منطقه در هر دستگاه و همچنین وجود خروجی های کمکی مانند خروجی AUX می باشد کاربر محترم می تواند بر اساس نیاز خود مرکز اعلام حریق از سری MH که با تعداد 2، 4، 8 یا 16 زون که دارای 2 یا 4 مدار خروجی آژیر هستند و یا مرکز اعلام حریق از سری SH که با تعداد 2، 4، 6، 8، 10، 12، 14 و 16 زون هریک با 2 مدار خروجی آژیر و خروجی کمکی AUX نیز، دستگاه مرکز متناسب با نیاز خود را انتخاب نماید.

دتکتور دود اعلام حریق ویستا

یکی از اصلی ترین اجزای هر سیستم اعلام حریق دستگاه دتکتور (Detector) یا آشکار ساز است که بسته به نوع حساسیت، قابلیت تنظیم میزان حساسیت و نوع حسگر یا سنسور می توان متفاوت باشد. برند ویستا نیز انواع گوناگونی از دتکتور ها را تولید و عرضه نموده است که به مصرف کننده این امکان را می دهد تا گستره ی انتخاب متنوعی داشته باشد و دقیقا آنچه متناسب سازه خود می داند را انتخاب نماید. از پر کاربرد ترین آشکار ساز ها که برحسب میزان نیاز بازار بیشترین تقاضا را داشته اند می توان به دتکتورهای حرارتی، دودی و تلفیق این دو یعنی آشکار ساز دودی-حرارتی ویستا اشاره کرد.
دستگاه آشکار ساز یا دتکتور دودی ویستا بر اساس اصل پراکندگی نور کار می کند. به این صورت که محفظه دود داخلی این دستگاه آشکارساز با توجه به انعکاس نور مادون قرمز که با دقت بسیار بالایی تنظیم شده قادر است تا ذرات دود اولیه ناشی از آتش سوزي را به سرعت دریافت و اعلام نماید. این محفظه داخلی دارای خاصیت ضد گرد و غبار نیز می باشد. طراحی و ساخت دتکتور دود ویستا به گونه ای است که زمان اعلام سیگنال آتش سوزي سریع، آلارم های کاذب را حذف کرده و هشداری با دقت بالا اعلام می کند. دتکتور های Vista دارای خروجی ریموت اندیکاتور نیز می باشد که با کیفیت ساخت بالا در قطعات بکار رفته، مطابقت با استاندارد هاي معتبر جهانی به بازار های داخلی و خارجی معرفی می گردند. نصب آسان از دیگر ویژگی های منحصر به فرد دستگاه دتکتور دودی ویستا که با مدل MH-214 به بازار ارئه شده می باشد.

دتکتور دود و حرارت Vista

نمونه بعدی، دستگاه آشکار ساز، دتکتور حرارتی ویستا است که بر اساس حرارت محیط فعال می شود. در این دستگاه دتکتور امکان استفاده از حسگر حساس به درجه حرارت ثابت و یا مدام رو به افزایش وجود دارد. این دستگاه آشکار ساز که یکی از جدید ترین نمونه های عرضه شده در سطح جهان است، عملا با چنین قابلیتی برای نصب در تمامی فضا های داخلی با کاربرد های مسکونی، صنعتی، تجاری و اداری نمونه ای ایده آل به حساب می آید. این آشکار ساز که دارای خروجی ریموت اندیکاتور (Indicator) بوده و از کیفیت ساخت بالا و برخورداری از بالاترین استاندارد های روز جهانی بهره مند است با مدل MH-215 شناخته می شود.

دیگر دستگاه آشکار ساز عرضه شده توسط برند ویستا، دستگاه دتکتور (Detector) دودی-حرارتی می باشد که ان چنان که از اسمش هم مشخص است، در کارایی تلفیقی از دو نمونه بالا می باشد، به این معنا که هر دو حسگر به کار برده شده در دستگاه های MH-215 و MH-214 را دارد و قابلیت کنترل تغییرات دود و هم کنترل تغییرات حرارت را به صورت هم زمان دارا است. این دستگاه آشکار ساز که دارای خروجی ریموت اندیکاتور نیز است و از کیفیت ساخت بالا در قطعات بهره می برد ضمن برخورداری از بالاترین استاندارد های روز دنیا بهره می برد و با نام MH-216 شناخته می شود.

دستگاه های اعلام کننده حریق

می توان گفت یکی از مهم ترین اجزاء سیستم اعلام حریق ویستا، دستگاه هایی می باشند که وظیفه اعلام نهایی وجود خطر (آتش سوزی) را به ساکنین و یا حاضرین را بر عهده دارند. سامانه اعلام حریق ویستا که در این مورد نیز از تنوع جالب توجهی برخوردار است، توانسته همگام با بهره بری از آخرین تکنولوژی و بالاترین استاندارد ها، از حیث گوناگونی محصولات نیز جایگاه مناسبی داشته باشد. دستگاه های اعلام حریق ویستا را می توان در 4 نوع آژیر اعلام حریق ویستا MH-222S، آژیر فلاشر اعلام حریق ویستا MH-222، ریموت اعلام حریق ویستا MH-230 و شستی اعلام حریق متعارف روکار/توکار ویستا MH-218 که قابلیت تست و راه اندازی مجدد به جهت استفاده از شیشه نشکن را دارد تقسیم نمود.

گارانتی و قیمت اعلام حریق ویستا

در متن بالا با شرکت مهندسی آشکار ساز و سیستم اعلان حریق تولید شده توسط این شرکت با برند تجاری ویستا آشنا شدیم که طی آن به جرات می توان گفت این برند ایرانی با رعایت تمامی موازین و استاندارد های جهانی، همچنین با بهره گیری از آخرین تکنولوژی روز دنیا توانسته محصولاتی با کیفیت ساخت بسیار بالا و تکنولوژی جهانی را مطابق نیاز مصرف کننده بازار داخلی تولید و عرضه کند. از آنجا که هرچه در راستای بالا تر بردن امنیت و پایین آوردن ریسک خطر هزینه کنیم راهی به گزاف نرفته ایم، و از آنجایی که قیمت محصولات اعلام حریق ویستا ممکن است در مقایسه با همتا های ایرانی اندکی بالاتر به حساب بیاید، با در نظر گرفتن کیفیت ساخت محصولات این برند و همچنین گارانتی 2 ساله و خدمات 10 ساله که به خریدار ارائه می دهد، دیگر این فزونی قیمت نقطه ضعف به حساب نمی آید و پای کیفیت آن گذاشته خواهد شد.

ادامه مطلب
بستن
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
منوی اصلی
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
تخفیف ها و پیشنهادها
کالای دست دوم
وبلاگ
تماس با ما

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری