صفحه اصلی کرکره برقی 5 مزیت درب کرکره برقی در مقابل جک پارکینگی

5 مزیت درب کرکره برقی در مقابل جک پارکینگی

توسط مسلم زمانی
کرکره برقی

خیلی از سازنده های ساختمانهای نوساز، وقتی به پایان کار ساخت نزدیک می شوند. سر یک دو راهی قرار می گیرند که آیا درب پارکینگی سفارش دهند و جک در پارکینگ تهیه کنند و یا یک پک کامل کرکره برقی تهیه کرده و این بخش را نیز به اتمام برسانند. حال ما در اینجا 5 مزیت کرکره برقی را بر جک پارکینگی بازگو می کنیم.

مزایای کرکره برقی
مزایای کرکره برقی

1-عدم مزاحمت درب موقع باز شدن

جک درب پارکینگ یا موتور ریلی هر کدام که باشد باید برای باز شدن به فضایی نیاز دارند. درب تک لنگه یا دو لنگه بازویی، موقع باز شدن یک گردش 90 تا 110 درجه ای دارد و می بایست این فضا را در نظر گرفت. اما کرکره برقی برای باز شدن به بالا رول می شود و این به آن معنی ست که هیچ فضایی را در سمت چپ و راست اشغال نمی کند.این قابلیت بسیار مناسب ساختمانهایی است که خودرو به محض وارد شدن باید به یک سمت بپیچد و اینجاست که مزیت کرکره برقی به چشم بیاید.

2- قیمت تمام شده کمتر کرکره برقی

اگر سازنده ساختمان بخواهد از سیستم جک پارکینگی استفاده نماید، بجز خرید جک که قیمت کمی ندارد باید به فکر یک درب فلزی باشد که آن هم هزینه ی کمی روی دست کارفرما نمی گذارد. اما در صورت استفاده از کرکره برقی سرجمع کل هزینه شاید به اندازه خرید یک جک درب پارکینگ ایتالیایی شود و حتی کمتر! پس منطق به نظر می رسد از این لحاظ نیز از مزیت کرکره برقی استفاده نمود.

3- باز شدن کرکره برقی در موقع نبود برق

وقتی که با شرکتهای فروشنده کرکره اتوماتیک تماس گرفته شود، متوجه آن می شوید که به طور کلی فروش کرکره برقی یا با موتور بدون برق اضطراری انجام میشود یا این موتور ها به یک UPS تجهیز شده اند که در نبود برق نیز به کار خود ادامه دهند. هر چند موتور های با برق اضطراری کمی گرانتر از موتور کرکره برقی ساده هستند اما این قابلیت وجود دارد. اما برق اضطراری دراکثر جک پارکینگ حتی به صورت آپشن نیز وجود ندارد. تنها در برخی از جکهای 24 که کمیاب هم هستند، برق اضطراری به صورت قابلیت که اضافه می شود وجود دارد.این هم یکیاز مزیت کرکره برقی نسبت به جک پارکینگیست.

4- انتخاب رنگ هم نما با ساختمان

دیگرمزیت کرکره برقی انتخاب رنگ در آن است، تیغه کرکره برقی قبل از آنکه به محل نصب ارسال شود، می بایست رنگش تعیین شود و پس از رنگ آمیزی و به کوره رفتن به محل نصب ارسال گردد. کارفرما می تواند طیف وسیعی از رنگهای مد نظر خود را بر اساس طراحی ساختمان خود انتخاب کرده و سفارش دهد. رنگ تیغه ها با برچسب محافظ که لیبل به آن می گویند محافظت می شودتا پس از نصب واتمام کار، تیغه هایی با رنگ یکدست و تمز تحویل کارفرما شود.

5- محافظت بیشتر در مقابل نفوذ سارقین

حفاظت کرکره برقی
حفاظت کرکره برقی

اکثر جکهای پارکینگی که در حال حاضر نصب می شود بدون استفاده از قفل برقی است و اگر از قفل برقی نیز استفاده شود وسط درب است که هیچ محافظت خوبی را در مقابل نفوذ سارق ایجاد نمیکند. اما از مزیت کرکره برقی امنیت عجیبی است که این سیستم داراست که اصلا ما آن را در جک پارکینگی نمی بینیم. کرکره اتوماتیکی یا باید با موتور خود بالا برود یا از سیستم خلاص کن آن استفاده شود در غیر این صورت نفوذ غیر ممکن خواهد شد. این نکته را باید در نظر گرفت که اگر موتور در بیرون از ساختمان نصب میشود از کاور محافظ مناسب یا از قفل برقی کرکره برقی مناسب استفاده گردد.

اگر شما هم مزیت دیگری را در ذهن دارید می توانید در قسمت نظرات ما وسایر خوانندگان این مقاله، نظر خود را به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط

0 0 امتیاز
Article Rating
اشتراک گذاری
اطلاع از
3 Comments
آخرین ها
جدیدترین بیشترین آرا
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
رضی براتی
1 year ago

مطلب شما بسیار خوب و کوتاه بود، این مزیتهای کرکره برقی رو من قبول دارم. اما به نظر من جک درب پارکینگ مزیتهایی به نسبت کرکره برقی داره که اصلا کرکره نمی تونه جاشو پر کنه. مثل تعداد تردد و سرعت باز شدن درب. لطفا اینها رو هم در نظر بگیرید

3
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx
()
x
fa_IRPersian