فیلتر محصولات

براساس قیمت
تومان تومان
جک درب پارکینگ
ولتاژ جک یا موتور
قابلیت دو زمانه
برق اضطراری UPS
نوع صفحه نمایش
استاندارد مقاومتی
اتصال به گیت تردد
قدرت موتور بر اساس کیلو
منوی فارسی
کشور سازنده
نوع محصول
ولتاژ اسمي ورودي
فرکانس اسمي ورودي
محدوده ولتاژ ورودي
برند سازنده
مدل
مقدار گارانتی
قابلیت استفاده برای درب با قفل برقی
فیلتر محصولات

مدار کنترل جک درب پارکینگ

مدار کنترل جک درب پارکینگ، مغز متفکر هر سیستم درب اتوماتیک به حساب می آید که فرمان های خود را به محتویات پک جک پارکینگی ارسال می کند. مدار فرمان به طور کلی شامل ویژگی های کلی زیر می شود:

  • ارتباط با کلیه متعلقات جک درب پارکینگ به صورت کابل یا بی سیم
  • موجود در مدل های مختلف از قبیل تایمینگ، میکرو سوییچی و ....
  • دارای اجزای اصلی از قبیل برد اصلی، ترانس تغذیه، فیوز و دیپ سوییچ، ترمینال و....

مدار فرمان جک پارکینگ

به عنوان مغز متفکر سیستم درب اتوماتیک همگی از مدار فرمان یاد می کنند، که کلیه لوازم و متعلقات جک درب پارکینگ را توسط کابل یا به صورت بی سیم(امواج رادیویی) به خود متصل دیده و فرمان های خود را به اجزای مختلف جک پارکینگی ارسال می کند. مدار فرمان درب اتوماتیک به طور کلی از قطعات الکترونیکی مختلفی تشکیل شده است که مهمترین آن ها عبارتند از:

  • برد اصلی و ترانس تغذیه
  • کارت رادیویی و ترمینال
  • فیوز و دیپ سوییچ
  • لامپ های LED
  • صفحه نمایشگر

در ادامه مطلب با مدار فرمان این جک درب پارکینگ از لحاظ ویژگی های فنی بیش از پیش آشنا خواهیم شد.

محتویات تابلو فرمان جک درب پارکینگ

در ارتباط با برد اصلی مدار فرمان باید گفت که در داخل سرور یک برد بزرگ و اصلی قرار دارد که تمام قطعات روی آن نصب می شوند و بر روی آن یک میکرو پروسسور تعبیه شده که اطلاعات را از سیستم دریافت کرده و پس از پردازش، دستور نهایی را صادر می کند. وظیفه تغدیه این برد اصلی و سایر متعلقات سیستم درب اتوماتیک بر عهده ترانس تغذیه می باشد. قسمت ورودی ترانس معمولا 3 پایه دارد که دو پایه آن ورودی برق 220 ولت بوده و ورودی سوم برای ارت کاربرد دارد. خروجی این ترانس نیز به صورت ولتاژ مستقیم 12 ولت و 24 ولت به برد اصلی می رسد. کارت های رادیویی که در تابلو فرمان جک پارکینگی بکار می روند وظیفه دریافت امواج از ریموت کنترل و ارسال آن به برد اصلی را بر عهده دارند. به طور کلی اتصال برد اصلی به کلیه متعلقات سیستم درب اتوماتیک از طریق ترمینال ها صورت می گیرد. به طور کلی تمامی فرامین از طریق ترمینال ها به سایر اجزا ارسال می شود. در انتها باید گفت که در تابلو مرکزی دو عدد فیوز قرار می گیرد که هر کدام وظیفه خاصی بر عهده دارند:

  • فیوز آمپر پایین: برای محافظت سنسور های چشمی
  • فیوز آمپر بالا: برای محافظت بازوها، فلاشر، قفل برقی

البته در بعضی از دستگاه ها فیوز های بیش تری وجود دارند، که در آن ها مسئولیت محافظت بر عهده یک فیوز در هر قسمت می باشد. به طور مثال برای قفل برقی و برق ورودی و موتورها هر کدام فیوز مجزا در نظر گرفته می شود.

ترمینال مدار جک پارکینگی

ویژگی های مدار فرمان

مشخصا مغز متفکر هر سیستم مهم ترین عضو سازنده آن به شمار می آید. در مورد مدار فرمان نیز این مهم صادق بوده و حتی شرکت های ایتالیایی بزرگ دنیا مثل بی اف تی نیز نسل به نسل سعی کرده اند تا محصولات خود را با تغییر در ساختار اصلی ترین عضو سازنده جک درب پارکینگ روانه بازار کنند. مدار های فرمان که هر کدام ویژگی های خاصی دارند و با عنوان های مختلف از قبیل میکرو سوییچی و تایمینگ و ....عرضه می شوند که به طور مثال سیستم تایمینگ قابلیت ترمز گیری را در انتها و ابتدای مسیر را به خوبی به اجرا می گذارد ولی در فصول گرم و سرد نیاز به تنظیم فصلی دارند در حالی که این مهم دقیقا برعکس عملکرد مدار فرمان میکرو سوییچی می باشد که نیاز به تنظیم فصلی ندارد ولی با گذشت زمان قابلیت ترمز گیری در ابتدا و انتهای مسیر را به خوبی به اجرا نمی گذارد.

مدار فرمان جک درب پارکینگ

ادامه مطلب
بستن
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
منوی اصلی
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
تخفیف ها و پیشنهادها
کالای دست دوم
وبلاگ
تماس با ما

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری