فیلتر محصولات

براساس قیمت
تومان تومان
برندها
فیلتر محصولات

دوربین لامپی

نمایش 1 تا 7 از 7 مورد

ما در زمانی هستیم که سعی می شود لوازمی که تولید می شود به راحت ترین شکل قابل استفاده باشد و نیاز به راه اندازی و هزینه بابت نصب آن کاملا از بین برود. دوربین بی سیم از جمله کالاهای دیجیتال است که در صف اول این گونه تجهیزات ایستاده و با راه اندازی ساده ای که دارد نیاز به تکنسین را به صفر رسانده است. یکی از کارآمدترین دوربین های بیسیم دوربین لامپی است. این دوربین حتی به ترانس هم نیاز نداشته و مستقیما به سرپیچ لامپ وصل می شود. به طور کلی ظاهر این دوربین ها به لامپ های حبابی LED شباهت دارد ولی دوربین می تواند از نوع پاناروما باشد یا از نوع گردان که هر یک محاسن و معایبی دارند که می بایست با توجه به مکان خریداری گردند.

مزایای استفاده از دوربین لامپی

بزرگترین سهولت استفاده از دوربین لامپی نصب آن است که در صورتی که یک سرپیچ اضافه در محل نصب داشته باشیم تنها زحمت فیزیکی ما پیچانده دوربین لامپی در سرپیچ می باشد. بعد از آن است که مراحل مربوط به راه اندازی نرم افزاری می بایست انجام بپذیرد که آن را باید با تلفن همراه انجام داد. دوربین های لامپی همگی دارای ارتباط بی سیم به مودم، صدای دو طرفه، قابلیت ذخیره فیلم در حافظه میکرو و قابلیت تصویر برداری 360 درجه ای می باشند. این دوربین های کارآمد بیشتر به صورت تکی برای فضاهای کوچک استفاده می شوند اما می توان آنها را به صورت چندتایی هم استفاده نمود.

تنوع مدل های دوربین لامپی

دوربین لامپی پاناروما و گردان

تاکنون دو مدل دوربینی که بتوان مستقیما به سرپیچ لامپ وصل کرد معرفی شده است که می بایست با توجه به مکان آن را خریداری نمود. نوع اول دوربین لامپی چشم ماهی است که کاملا شبیه لامپ است و باید به آن توجه کنید تا متوجه تفاوت آن با لامپ ساده LED شوید. البته این دوربین کار لامپ را نمی کند و نور اندکی دارد که صرفا وضعیت دوربین را نشان می دهد. این دوربین تصویری عریض از محل تهیه می کند و در نرم افزار می توان این تصویر را به صورت تکی یا چهار تایی تماشا کرد. بزرگترین حسن این دوربین دیدن تمام محیط بدون اینکه برای دیدن یک بخش، تصویر بخش دیگری از درست برود است و اما ضعف این دوربین هم اینجاست که نمایش جزئیات در این دوربین بسیار ضعیف است و این ای دوربین تنها می تواند نشان دهد فرد در محیط درحال چه کاری است و نماید این انتظار را داشت که تصویر برای تشخیص فرد مناسب باشد.

اما دوربین لامپی دیگری وجود دارد که به نوعی دوربین مینی PTZ است و قادر است به اطراف بگردد و تصویر تهیه کند. البته این کار اتوماتیک انجام نمی شود و کاربر باید به وسیله تلفن همراه چرخش را انجام داده و دوربین را در زاویه مورد نظر خود تنظیم کند. این دوربین بر خلاف دوربین لامپی پاناروما جزئیات را به صورت دقیق نمایش می دهد اما نمی تواند در آن واحد تمام اتفاق های یک اتاق را ثبت کند و گردش این دوربین به همین دلیل است که این ضعف را به گونه ای پوشش دهد.

قیمت دوربین لامپی

تا کنون تمامی دوربین های لامپی که وارد ایران شد نام و نشان شناخته شده ای ندارد و همه ی این دوربین ها با برنامه سورس باز V380 راه اندازی می شود. از این رو قیمت این نوع دوربین ها بالا نیست و جزو ارزانترین دوربین هایی است که می توان در گروه دوربین وایرلس خریداری نمود. البته دوربین لامپی پاناروما کمی ارزانتر از دوربین لامپی PTZ است و علت آن عدم وجود موتور گردان برای گرداندن لنز دوربین می باشد.

موانع قانونی دوربین لامپی

قانون در مورد دوربین لامپی چه می گوید؟

دوربین بیسیم لامپی چون به لحاظ ظاهری شبیه دوربین مدار بسته نیست پس از دسته دوربین های مخفی به حساب می آید و استفاده کردن از آن بدون اینکه افرادی که در آن محل هستند از تجهیز دوربین و محل آن باخبر باشند به نوعی جرم تلقی می گردد و می تواند دردسرهای زیادی برای استفاده کننده ایجاد نماید.نصب دوربین مداربسته مخفی به هر نحو (در محیطهای مشاع یا خصوصی) نیازمند مجوز است. در صورت شکایت به واسطه نصب دوربین مخفی حتی در منزل خود فرد، این موضوع می تواند به پرداخت جریمه سنگین یا تعقیب قضایی منجر شود.

پس توصیه می شود اگر از این نوع دوربین وایرلس برای ساختمان، مغازه یا دفتر خود استفاده میکنید حتما با برچسب هایی از تجهیز آن محل به دوربین مدار بسته آگاه سازی لازم را انجام دهید.اگر در این مورد اطلاعات بیشتری می خواهید پیشنهاد میکنیم مطلب آیا نصب دوربین مدار بسته مجاز است؟ را بخوانید.

ادامه مطلب
بستن
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
منوی اصلی
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
تخفیف ها و پیشنهادها
کالای دست دوم
وبلاگ
تماس با ما

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری