فیلتر محصولات

براساس قیمت
تومان تومان
برندها
فیلتر محصولات

آنتن مرکزی فرایاب

انواع آنتن مرکزی فرایاب

با بیشتر شدن برج ها و ساختمان های بلند با جمعیت بالا و گسترش تکنولوژی و نیاز به ارتباطات و رسانه ها نیاز به سیستمی است که از منبع کل اطلاعات را توسط گیرنده ها دریافت و به اشتراک بگذارد و در عین حال قابلیت کاربری آسان و کاربرد و کیفیت بالا باشد. با توجه به افزایش جمعیت رفته رفته این نیاز برای همه ساختمان های اعم از مسکونی، تجاری ، اداری و... گسترش یافته و بهترین راه حل ارتباطی، استفاده از آنتن هوشمندی است که با کمترین نویز بهترین و با کیفیت ترین تصاویر را به ما بدهد و از هرج و مرج حین استفاده از تجهیزات جلوگیری کند. در واقع  استفاده از یک سیستم مشترک مانند آنتن مرکزی ،که به همه گیرنده ها متصل شود، قابلیتی است که آشفتگی را به حداقل می رساند.

قیمت و خرید انواع آنتن مرکزی هوایی فرایاب

ویژگی های آنتن فرایاب

آنتن مرکزی یک دستگاه با تجهیزات متشکل از اجزا و ابزار مجزا با روش کار ساده است که وظیفه دریافت سیگنال ها از آنتن اصلی مرکز و اشتراک به تمامی گیرنده ها را برعهده دارد. برای تقویت سیگنال های دریافتی به دلیل حجم اطلاعات و تقسیم بین تعداد بالای گیرنده ها و نویز بالا جهت دریافت سیگنال ها و افت کیفیت تصاویر، از وسیله ای به نام آمپلی فایر استفاده می شود تا به گیرنده ها تصاویر با کیفیت انتقال داده می شود. امروزه هر ساختمانی که بیش از یک گیرنده داشته باشد، نیاز به آنتن مرکزی دارد. در ادامه با قابلیت های آنتن مرکزی فرایاب بیشتر آشنا می شویم:

 • قابلیت جهت داری خوب با ضریب تقویت بالا و نویز کم
 • دریافت کلیه ی سیگنال های تلویزیون آنالوگ و دیجیتال
 • مقاوم درشرایط بارانی ، طوفانی و در مقابل اشعه ی ماورا بنفش 
 • زاویه دریافت باریک به ویژه در باند UHF در مناطق کوهپایه با سیگنال ضعیف 
 • دارای دایپل و دایرکتور برای بهره بیشتر در عرض فرکانسی
 • ارتباط کابل کواکسیال به آنتن sufy

معرفی تجهیزات آنتن مرکزی فرایاب

اصلی ترین قسمت آانتن مرکزی فرایاب  برد الکتریکی آنست که در داخل جعبه پلاستیکی ضد باران قرارگرفته است و به دو ورقه آلومینیومی به نام دایپل ( Dipole ) که از جعبه بیرون آمده اند.

 • آنتن اصلی ANTENNA
 • پیش تقویت کننده آنتن اصلی
 • آمپلی فایر / میکسر ( تقویت کننده )
 • اسپلیتر Splliter یا جدا کننده ، تقسیم کننده
 • سوییچ جهت دار
 • ترمینال ، کابل های آنتن و اتصالات کابل پریز های دیواری

بررسی انواع مدل های آنتن فرایاب

قرار دادن آنتن روی سقف می تواند به طور قابل توجهی طول کابل را افزایش دهد و هزینه و مشکلات بیشتری به همراه دارد. به طور کلی آنتن مرکزی تمامی اطلاعات و سیگنال ها و حتی تصاویر را با بالاترین کیفیت از منبع گرفته و به چندین گیرنده انتقال می دهد و نیاز به کابل کشی و آنتن مجزا برای تک تک واحدهای ساختمان و هم چنین هزینه ها را به حداقل می رساند. آنتن های هوایی در دو نوع ثابت و گردان با جهت گیری دستی یا اتوماتیک هستند. آنتن های فرایاب با توجه به نوع کاربری به دسته های زیر تقسیم می شوند: آنتن ثابت ،آنتن گردان و آنتن دیجیتال  

آنتن ثابت فرایاب

آنتن ثابت فرایاب اصولا در محیط های بیرون و خارج از محوطه ساختمان در بالاترین نقطه ممکن نصب می شوند و توسط سیم آنتن به گیرنده متصل می شوند. این آنتن نیاز به جهت گیری دارد که با توجه به بهترین موقعیت دریافت سیگنال به صورت دستی تنظیم و ثابت می شوند .در واقع این آنتن برای مکان هایی که سیگنال ها نسبتا قوی و آنتن قدرت دریافت آنها را به راحتی داشته باشد مناسب است. در مکان هایی که دریافت سیگنال از طریق آنتن ثابت به سختی صورت گیرد،از آنتن‌ های گردان استفاده می شود.

آنتن گردان فرایاب

این آنتن معمولا با فاصله قابل توجه با گیرنده قرارگرفته و از طریق سیم امواج و سیگنال را انتقال می دهد. در واقع برای تنظیم جهت آنتن باید بهترین و مناسب ترین جهت که تصویر با کیفیت به ما بدهد را باید انتخاب کنیم که در بسیاری از مواقع در مکان های متفاوت این اتفاق به خوبی انجام نمی شود ؛در این شرایط با استفاده از آنتن های گردان این مشکل قابل حل خواهد بود. آنتن هوایی گردان فرایاب در مکان هایی که نیاز به چرخش و پیدا کردن فرکانس مناسب و سیگنال ها بسیار ضعیف باشند، استفاده می شود.

آنتن گیرنده دیجیتال فرایاب

آنتن دیجیتال فرایاب بهترین جایگزین برای آنتن های گردان بوده و به دو دسته داخلی و هوایی (بیرون) تقسیم می شوند. مجهز به منبع تغذیه قوی بوده و در سایز کوچک و کاربری آسان، قابل استفاده برای انواع تلویزیون و گیرنده دیجیتال می باشد .این آنتن نیاز به نصب آنتن در پشت بام و خرید کابل و تنظیمات دستی برای جهت یابی دقیق ندارد و با داشتن تقویت کننده داخلی ،تنظیمات دستی را کاهش داده است. با قرار دادن یک آنتن دیجیتال ،توسط تلویزیون و آپشن تنظیمات، فرکانس مناسب را طبق سیگنال نشان داده شده تنظیم و جستجو می کنید. در ادامه باچند نمونه آنتن مرکزی فرایاب آشنا می شویم:

آنتن رومیزی فرایاب مدل TV بوستر دار و معمولی

آنتن رومیزی فرایاب دارای یک سیم که به ورودی تلویزیون متصل می شود و در دو مدل TV و USB TV عرضه گردیده است؛ مدل فرایاب TV ساده برای اماکنی با آنتن دهی قوی و مدل فرایاب USB TV برای اماکن با آنتن دهی ضعیف مناسب می باشند. در مدل بوستر دار دارای یک چراغ LED می باشد و با توجه به ظاهر ساده و زیبا ، دارای گیرندگی عالی و کیفیت تصاویر بالاست.

آنتن روی تلوزیونی فرایاب  

آنتن دیجیتال فرایاب مدل SUFY-Ep

این آنتن با تقویت کننده داخلی و عرض باند وسیع کلیه سیگنال های تلویزیونی آنالوگ و دیجیتال را دریافت و با کیفیت عالی به گیرنده انتقال می دهد و در برابر امواج ما وراء بنفش و تغییرات دما مقاوم است. 

با امکان تنظیم تقویت کننده در هر دو باند UHF،VHF به صورت جداگانه دارد. این آنتن به دلیل دریافت سیگنال در باند UHF در مناطقی که سیگنال دریافتی ضعیف دارند مانند کوهپایه ها و... بسیار مناسب است .

آنتن رومیزی فرایاب مدل پهباد

این آنتن مناسب بری گیرنده های آنالوگ و دیجیتال می باشد و با طول کابل7متری کواکسیال امکان فاصله بیشتر از گیرنده را فراهم کرده است. در واقع این آنتن بسیار مناسب برای مکان هایی است که سیگنال ضعیف و یا نویزدار هستند. 

گارانتی و نتیجه گیری

هنگامی که صحبت از موارد تاثیرگذار بر توفیق اولیه یک کالا در بازار خود و در واقع شانسی که در مارکت به آن کالا، به ویژه اگر جزء محصولات الکترونیکی مانند انواع آنتن های امروزی که بالا به صورت مفصل به آنها پرداختیم در میان باشد؛ خوب است بدانیم یکی از مواردی که اگر نگویم بیشتر از امکانات، طراحی ظاهر و قیمت، حداقل تاثیری به میزان برابر با آنها دارد، بحث گارانتی و سیاست گذاری فروش و عرضه می باشد که باید خریدار نهایت دقت به چنین مسائلی را هنگام انتخاب کالایی چنین داشته باشند. در همین راستا، خوب است بدانیم تمامی محصولات عرضه شده تحت برند فرایاب تحت گارانتی طلایی یک ساله هستند که شامل بروز هر خرابی یا مشکل، شکستی و ایراد نصب که از عمد نبوده باشد می شود و بدون پرداخت هزینه ای، تعمیر یا تعویض می گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید و قیمت انواع آنتن های مرکزی فرایاب، با کارشناسان فروش Dcakala از طریق شماره تماس پنج رقمی 72195-021 تماس حاصل فرمائید. 

ادامه مطلب
بستن
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
منوی اصلی
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
تخفیف ها و پیشنهادها
کالای دست دوم
وبلاگ
تماس با ما

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری