فیلتر محصولات

شاخه‌ها
صفحه نمایش
صفحه نمایش رنگی
نوع صفحه نمایش
استاندارد مقاومتی
more... less
کشور سازنده
more... less
ولتاژ ورودی
جنس بدنه
نوع نصب
نوع محصول
more... less
ولتاژ اسمي ورودي
فرکانس اسمي ورودي
برند سازنده
مدل
more... less
اندازه بدنه
وزن
دمای کارکرد
more... less
فیلتر محصولات

خانه هوشمند (هوشمند سازی ساختمان)

نمایش 1 تا 40 از 67 مورد

فهرست:

معرفی خانه هوشمند

وقتی واژه خانه هوشمند را می‌شنویم ناخودآگاه به یاد تلفن هوشمند و روشن و خاموش کردن تجهیزات و سیستم‌های برقی ساختمان از راه دور می افتیم؛ در نتیجه این جریان را اضافی و لوکس حس می کنیم که ممکن است کارایی و استفاده‌ی آن چنانی از آن نکنیم. اما تصویر روشن و خاموش کردن چراغ‌ها از راه دور برای هوشمند سازی ساختمان را می توان با امکانات یک خودرو لوکس مقایسه کرد که تنها باز شدن اتوماتیک سقفش را متصور هستیم.

سیستم خانه هوشمند

در ادامه مطلب توضیحات کاملی در مورد ساختمان هوشمند ارائه می کنیم.

خانه هوشمند یا اسمارت هوم چیست؟

اولین موردی که می‌بایست بدانید این است که هوشمند‌سازی ساختمان چیز جدیدی نیست و اولین نمونه‌های تجهیزات خانه هوشمند در دهه 70 میلادی روانه بازار شد و با پیشرفت تکنولوژی رنگ و بوی جدیدی گرفت. این سیستم هم اکنون در دهه سوم قرن بیستم به گونه ای رشد یافته که هیچ قطعه ای در خانه وجود ندارد که امکان کنترل آن وجود نداشته باشد.

کنترل روشنایی به معنی روشن و خاموش کردن و حتی کم و زیاد کردن میزان آن، کنترل دمای خانه به وسیله در اختیار داشتن سیستم سرمایشی و گرمایشی، کنترل سیستم‌های مولتی مدیا اعم از تلویزیون و سیستم صوتی خانه و در اختیار داشتن سیستم اعلام سرقت ساختمان، تنها بخشی از یک خانه هوشمند است که نه تنها می توان آن‌ها را از راه دور کنترل کرد، بلکه خود سیستم نیز بر اساس عادات استفاده کننده، این تجهیزات را فعال یا غیرفعال می کند.

مجموعه خانه هوشمند

کارایی خانه های هوشمند چیست؟

در ابتدا هوشمند‌سازی ساختمان بیشتر برای جلوگیری از هدر‌رفتِ انرژی و یا بهینه‌سازی ساختمان به کار می رفت که با واژه BMS شناخته می‌شد. با گذر زمان و پیشرفته‌ترشدن تجهیزات اسمارت هوم، انعطاف در برنامه‌ریزی و همچنین شرطی‌سازیِ هر دستور افزایش یافت و قطعات بیشتری برای کنترل تجهیزات خانه هوشمند ساخته شد.

این فناوری‌ها به تولید کنندگان این امکان را داد تا به‌جز بحث جلوگیری از اتلاف انرژی، موضوعات دیگری مثل در دست گرفتن امنیت ساختمان، در دسترس بودن تمامی وسایل برقی در یک پنل لمسی یا تلفن همراه و همچنین لوکس کردن ساختمان را هدف قرار دهند تا بازار بیشتر و با ارزش تری را ایجاد نمایند. بنابراین اگر بخواهیم مزیت یک ساختمان هوشمند را لیست کنیم باید به موارد زیر اشاره کنیم:

  • بهینه سازی مصرف انرژی
  • امنیت بالا و نظارت سریع خانه
  • فراهم کردن در‌دسترس بودن و کنترل وسایل برقی خانه
  • به‌روز شدن و همگام سازی خانه با تکنولوژی و لوکس شدن ساختمان
  • ارزش افزوده و بالا بردن ارزش ملک

چقدر هوشمند سازی ساختمان مورد نیاز است؟

برای کسی که از خانه هوشمند بی‌بهره است توضیح کاربرد هوشمند سازی ساختمان کمی مشکل به نظر می آید. هوشمند سازی باعث می شود به لوازم بی‌جان یک ساختمان روحی دمیده شود و همگی در اختیار صاحب خود باشند و بخواهند راحتی و لذت بیشتری در خانه فراهم آورند. همچنین به هنگام ترک خانه، دغدغه ای بابت امنیت، سرقت، آتش سوزی و... نداشته باشند.

کنترل دستگاه های خانه هوشمند