صفحه اصلی آیفون تصویری راهنمای نصب و سیم کشی آیفون تصویری آلدو

راهنمای نصب و سیم کشی آیفون تصویری آلدو

توسط jahangiri
راهنمای سیم کشی و نصب آیفون تصویری آلدو

زمان مورد نیاز: 1 ساعت.

برای نصب نمایشگر رنگی درون منزلی شش گام مهم و تاثیر گذار، برای انجام این کار باید در نظر گرفته شود، تا با سوختن و خرابی سیستم، به دلیل اشتباه انجام دادن یکی از مراحل نامبرده رو به رو نشوید. 6 قدمی که جهت نصب صفحه نمایش درون منزلی باید برداشته شود شامل مواردی همچون شناسایی دقیق نوع درب بازکن، نوع سیم کشی ساختمان، نصب آیفون تصویری، نصب پنل زنگ دم دری، اتصال جریان برق به درون مدار های سیستم و تست نهایی است.

 1. شناسایی نوع درب باز کن برقی

  در اولین حرکت جهت نصب آیفون تصویری خریداری شده باید به نوع و برند گوشی فعلی و نصب شده داخل ساختمان توجه ویژه ای داشت تا با در نظر گرفتن نوع محصول، سامانه ای را تهیه نمایید که در کنار قیمت مناسب ، کارایی مناسبی را برای شما فراهم کند. آیفون تصویری آلدو یکی از همین محصولات است، که شما با مراجعه به سایت فروشگاه اینترنتی دی سی ای کالا می توانید این آیفون را خریداری، و قادر به پشتیبانی از چهار برند شناخته شده و مشهور همچون کوماکس، سیماران، کالیوز و سوزوکی بدون هیچ گونه مشکل در انتقال تصاویر و کارکرد باشید.

 2. شناسایی نوع سیم کشی ساختمان

  شناخت سیم کشی موجود بر روی ساختمان از دومین قدم و مهمترین گام جهت نصب آیفون رنگی است، تا پس از فعال سازی سیستم کیفیت تصویر و صدای قابل قبولی را در پنل رنگی درون منزلی دریافت نمایید. در صورتی که سیم کشی درب باز کن شما برای آیفون های صوتی و آیفون تصویری سیاه سفید باشد برای مشاهده تصاویر رنگی، تعویض سیم کشی آیفون کار اجباری است تا تصاویری با وضوح و شفافیت بالا را دریافت نمایید. سیم کشی پنل درون منزلی با کمک کابل های 06 انجام می پذیرد که هر برند نمایشگر درون منزلی با توجه به استاندارد انحصاری خود که توسط بخش تحقیق و توسعه تعریف می شود از تعداد زوج های متفاوت این قطر استفاده می کند. آیفون تصویری ALDO برای انتقال تصویر خود از کابل 4 زوج استفاده کرده است، که این کابل از فضای تعبیه شده برای پنل زنگ دم دری، در کوچه یا خیابان کشیده و به درون ساختمان و هر تعداد واحدی که نیاز به سیم کشی نمایشگر درون منزلی دارد، متصل می شود تا کارایی مناسبی را به کاربران و مشتریان خود ارائه دهد.سیم کشی آیفون تصویری آلدو

 3. نصب آیفون تصویری

  پس از اتمام سیم کشی ساختمان، کابل 4 زوج آیفون تصویری رنگی آلدو به صورت مجزا به پشت هر نمایشگر متصل شده، تا بعد از انجام این کار تمام رشته سیم های مجزا به یک کابل چهار زوج واحد که در کل ساختمان کشیده شده است متصل شده، و پس از آن به دریافت جریان برق از منبع انرژی پرداخته و شروع به انجام فعالیت هایی همچون باز کردن درب ساختمان و پارکینگ، نمایش تصویر پنل زنگ یا دوربین مدار بسته و پاسخگویی به مراجعه کنندگان بپردازد.

 4. نصب پنل زنگ دم دری

  بعد از نصب اتصالات آیفون رنگی نوبت به نصب پنل زنگ دم دری می شود، که درگاه انتقال جریان برق شهری اصلاح شده به درون ساختمان می باشد. 4 زوج کابل واحد نامبرده شده در قسمت قبل پس از دریافت تمامی اتصالات سیم کشی نمایشگر های رنگی، به پورت ورودی پنل دم دری وصل شده، تا پس از اتصال ترانس به پنل زنگ و دریافت جریان برق شهری، برق دریافتی و اصلاح شده را به درون ساختمان منتقل کند.

 5. تست نهایی

  پس از انجام تمامی مراحل بالا، حالا نوبت به گرفتن تست هایی از سیستم نصب شده است تا کارکرد صحیح آیفون تصویری، پنل زنگ و سیم کشی ساختمان تایید شود. فعالیت هایی که در این راستا باید صورت گیرد شامل مواردی همچون برقراری ارتباط از طریق پنل دم دری، ایجاد مکالمه جهت مشاهده انتقال صحیح صدا از نمایشگر به پنل و بالعکس و تست انتقال تصویر لنز پنل و دوربین مدار بسته به نمایشگر می باشد.

پس از ارزیابی و صحبت با کارشناسان فنی فروشگاه اینترنتی Dcakala با هدف کمک رسانی به مراجعه کنندگان فروشگاه روش نصب آیفون تصویری آلدو برای شما کاربران گرامی با جزئیات بسیار دقیق و کاربردی برای شما تهیه کرده ایم تا در صورت برخورد و یا مواجهه با ایرادات های مختلف بدون نیاز به حضور کارشناس به رفع مشکل و نصب و راه اندازی بپردازید و اگر در هر صورت نتوانستید به هر روش آیفون تصویری خود را راه اندازی کنید متخصصان ما در هر لحظه حاضر هستند تا به شما راهنمایی دهند.

نصب آیفون تصویری آلدو

سیم کشی آیفون آلدو

در اولین و مهم ترین گام برای شناخت و نصب ایفون آلدو نحوه سیم کشی و رنگ بندی آن است تا کسانی برای اولین با استناندارد های جهانی سیم کشی های نمایشگر رنگی درون منزلی برخورد میکنند دچار سردرگمی نشوند. سیم کشی های آیفون آلدو از طریق 4 رشته سیم با رنگ های آبی، قرمز، زرد، سفید صورت میگیرد که کارایی هر کدام از سیم ها با شناسنامه آن ها که همان رنگ آن است شناسایی و شناخته میشوند. از نکات قابل توجه در هنگام سیم کشی تفاوت سیم هر برند است، که با وجود رنگ های یکسان قابلیت های متفاوتی را در اختیار مصرف کننده قرار میدهد که کاربرد آن ها را در ادامه به شما توضیح میدهیم.

رنگ قرمز: این سیم برای Voice یا صدا در رنگبندی سیم کشی آیفون تصویری آلدو مورد استفاده قرار میگیرد.

رنگ آبی: به عنوان منفی در رنگ بندی سیم کشی آیفون تصویری آلدو استفاده میشود .

رنگ زرد: به عنوان مثبت دستگاه آیفون تصویری آلدو مورد استفاده است

رنگ سفید: به عنوان سیم تصویر در آیفون تصویری آلدو مورد استفاده قرار میگیرد.

نصب ترانس و قفل برقی در آیفون تصویری الکتروپیک

پس از نصب سیم کشی جهت بهره بری از سامنه نوبت به نصب منبع جریان و قفل برقی برای بالا رفتن امنیت میرسد که در این بخش به نحوه نصب سیم ها و نام های پورت های ورودی آن ها میپردازیم. جریان برق در آیفون تصویری ایرانی به صورت تقریبی بین 12 تا 24 آمپر است در صورت افزایش فشار انرژی به صورت ناگهانی از سوختن سیتم کل ساختمان جلوگیری میکند.

نحوه اتصال این سیم ها به آیفون تصویری آلدو از خروجی AC ترانس برای قفل برقی و از خروجی DC ( یا همان مثبت و منفی ) آن برای برق پنل استفاده مینماییم. برای برق رسانی به قفل برقی درب ساختمان از خروجی AC ترانس دو سیم به پشت پنل آیفون تصویری میبریم و یکی از آنها را به یک سیم درب بازکن پشت پنل وصل میکنیم و سیم دیگر را به یک رشته سیم از دو رشته ای که از پشت قفل آمده است ارتباط میدهیم. از قفل هم دو رشته سیم تا پشت پنل آیفون تصویری میکشیم و یک رشته را به یکی از دو رشته سیم قفل باز کن پنل و دیگری را به سیم اضافه ای که از ترانس آورده ایم وصل میکنیم. از تفاوت جالب توجه شرکت آلدو نسبت به دیگر برند های ایرانی علاوه بر روش معمول که سیم به صورت مستقیم به پنل دم دری وصل میشود با توجه به نیاز خود برای جلوگیری اتصالی سیستم میتوانید سیم را به صورت غیر مستقیم به پشت پنل انتقال داد.

مقالات مرتبط

15 نظر

ابی مرداد ۲۱, ۱۳۹۸ - ۹:۵۹ ب٫ظ

س.خسته نباشید.من ایفون تصویری آلدو رامیخوام نصب کنم اون دوتا سیم که از منبع تغذیه به پشت پنلمیرود یعنی مثبت و منفی منبع تغذیه که روش نوشته حالا ازکجا بفهمیم روی پنل کدام مثبته کدام منفی روی پنل هم مشخص نکرده.ممنونم

پاسخ
مسلم زمانی مرداد ۳۰, ۱۳۹۸ - ۳:۵۹ ب٫ظ

تا اونجا که می دونم مثبت و منفی در الدو نداریم- پس فرقی نمی کند

پاسخ
مهران شهریور ۱۱, ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱ ب٫ظ

سلام خسته نباشید
سیم کشی کارت خور ایفون الدو چگونه

پاسخ
کاظمی از شیراز آبان ۳۰, ۱۳۹۸ - ۱:۰۸ ب٫ظ

با سلام
چند سال است که من آیفون تصویری آلدو را نصب کردم و حالا زنگ داخل منزل روی پنل صدا نمی دهد میخواهم بدانم چه باید انجام دهم؟ لطفا راهنماییم نمایید با تشکر فراوان

پاسخ
مسلم زمانی آذر ۷, ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳ ق٫ظ

چندین دلیل می تون داشته باشد- یا شستی زنگ خراب شده و یا ملودی زنگ آسیب دیده و حتی ممکن هست گوشی مانیتور خراب شده باشه

پاسخ
رضا بهمن ۱۹, ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲ ق٫ظ

سلام
ایفون الدو دو تاسیم آبی و مشکی پشت مانیتور داره برای چیه؟

پاسخ
مسلم زمانی فروردین ۲, ۱۳۹۹ - ۵:۵۸ ب٫ظ

فکر میکنم ورودی سیم برق 220 ولت منظورتون هست که برای روشن شدن آیفون تصویری استفاده می شه

پاسخ
میلاد ایرانی فروردین ۱۱, ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲ ب٫ظ

سلام دوست عزیز،یک آیفون تصویری آلدو قدیمی ۴ سیم دارم که خراب شده،پنل جدید خریدم ۵ سیم هست که سیم زنگ جداگانه است،ولی پنل داخلی ۴ سیم داره،چطور میتونم مانیتور ۴ سیم رو به پنل بیرونی ۵ سیم وصل کنم؟

پاسخ
علی رضی فروردین ۳۱, ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷ ق٫ظ

سلام چرا بعضی از ترانس های الدو دوتا خروی DC12،18 داره ؟دلیل .ممنون میشم البته Acموجوده یعنی ترانس سه تا خروجی داره

پاسخ
zamani اردیبهشت ۱, ۱۳۹۹ - ۵:۲۱ ق٫ظ

بعضی از پنل های دم ری قدیمی آیفون تصویری نیاز به تغذیه DC داشت، و برای باز کردن در نیز به ولتاژ ac نیازه به خاطر همین دو خروجه بودند

پاسخ
رحیم غریبی خرداد ۲۹, ۱۳۹۹ - ۷:۰۰ ب٫ظ

سلام اگر سیم ترانس برق ACبا DC در پنل دری برعکس بسته بشه چه ایرادی پیدا میکند

پاسخ
zamani تیر ۸, ۱۳۹۹ - ۵:۴۹ ق٫ظ

اگر بجای AC ورودی Dc وصل کنید مشکلی ندارد- اما برعکس ممکن است آسیب برساند

پاسخ
حسین مرداد ۲۴, ۱۳۹۹ - ۴:۰۹ ب٫ظ

سلام، ببخشید، در پنل درب مدل AL-4UCM
۴محل اتصال وجود داره که هیچکدوم +و- نیست، ۲تاAC۱۵V و۲تا LOCK درحالیکه ترانس ACوDC داره….

پاسخ
مجیدغلامی مهر ۲۹, ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷ ق٫ظ

سلام پنل آیفون بیرون و شستی هاشو عوض کردم الان کابل هاشو وصل میکنم قاطی کرده چرا؟مثلا زنگ دو میزنم چهار میخوره یا چهار میزنم بازم شش میخوره دلیلش چیه با اینکه مطمنم درست زدم ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ
zamani آبان ۲۹, ۱۳۹۹ - ۸:۲۴ ق٫ظ

احتمالا سیم ها رو جا بجا زدید. بهتره برید کنار پنل. دونه دونه زنگ ها رو بزنید و پس از متوجه شدن واحدها سیم ها را در جای صحیح وصل کنید.

پاسخ

نظر خود را بنویسید