فیلتر محصولات

براساس قیمت
تومان تومان
جک درب پارکینگ
ولتاژ جک یا موتور
مسافت
قابلیت ضد آب
استاندارد مقاومتی
زاویه دید
کشور سازنده
ولتاژ ورودی
جنس بدنه
اندازه بدنه خارجی
نوع محصول
تعداد خروجي
برند سازنده
دیگر امکانات
مدل
اندازه بدنه
دمای کارکرد
مقدار گارانتی
فیلتر محصولات

چشمی جک پارکینگ

چشمی درب پارکینگ که خیلی ها آن را به اسم فتوسل جک پارکینگی می شناسند قطعه ای است که دو طرف ورودی درب نصب شده و خط نامرئی ای ایجاد می کند تا اگر در هنگام کارکرد درب، شخصی یا وسیله ای این خط را قطع کرد تنظیماتی که کاربر برای آن در نظر گرفته شده اعمال گردد. به طور کلی این قطعه برای امنیت خودرو و اشخاص در نظر گرفته شده تا آسیب به جان و مال ساکنین وارد نشود.

چشمی درب پارکینگ چطور کار می کند؟

یکی از قطعاتی که درپک هر جک پارکینگی ای وجود دارد چشمی است که می بایست در نزدیکی درب در ارتفاع کمتر از یک متر نصب گردد. چشمی ها باید دقیقا روبروی هم نصب شده تا همانطور که گفته شد یک خط نامرئی بین هم ایجاد کنند. تنظیمات مدار کنترل این امکان را میدهد که مشخص شود که در صورت قطع شدن این خط در هر زمان چه اتفاقی بیفتد. مثلا خیلی ها برای زمانی که درب در حال باز شدن است و کسی جلو چشمی بیاید هیچ سناریو ای در نظر نمی گیرند و تنظیمات به این صورت است که درب مسیر خود را ادامه دهد. 

چگوننگی کارکرد چشمی جک درب پارکینگ

اما چیزی که در همه سیستمها فعال است زمانی است که درب در حال بسته شدن است و کسی یا چیزی جلو چشمی بیاید در این صورت می توان تنظیم کرد که درب در جای خودش بایستد یا به مسیر عکس برگردد و درب باز شود. این همان حفاظتی است که چشمی برای درب پارکینگ ایجاد می کند.

آیا چشمی چپ و راست جک پارکینگی با هم متفاوت هستند؟

بله. یکی از چشمی ها دارای ورودی برق و رله است و دیگری صرفا ورودی برق 24 یا 12 ولت دارد. چشمی درب پارکینگ به صورت دوتایی به فروش می رسد و به صورت تکی قابل خریداری نیست. خروجی رله برای چشمی ها از نوع No و NC است که در اکثر جک های پارکینگی از NC استفاده می شود.

داخل چشمی جک پارکینگ

چرا باید از چشمی اضافه استفاده کرد؟

بسیار اتفاق می افتد که چشمی اصلی هر جک پس از کارکرد طولانی به علت فرسایش درست عمل نمی کند یا در موارد دیگر آب به داخلش نفوذ کرده و می سوزد و حتی ممکن است شکسته شود یا به سرقت برود در این صورت باید صاحب خانه به فکر یک چشمی درب پارکینگ جدید باشد. در این هنگام او میتواند یا یک فتوسل به مانند قبلی خریداری کرده و یا چشمی ای از سایر برند ها و ارزان تر خریداری کند.

آیا چشمی ها درب پارکینگ به هر برندی می خوردند؟

بله. شما می توانید از هر چشمی جک درب پارکینگی برای خود استفاده کنید. تغذیه چشمی ها به گونه ای هستند که 12 تا 24 ولت را پشتیبانی کنند ولی قبل از استفاده دفترچه راهنما چشمی را مطالعه کنید تا متوجه شوید که چگونه می توان این ورودی را تغییر داد. پس می توان برای جک های ایتالیایی یا آلمانی که چشمی یشان خراب شده از چشمی ارزان ایرانی یا چینی استفاده نمود.

خطرات استفاده از چشمی چیست؟

خیلی ها با چگونگی کارکرد چشمی درب پارکینگ آشنایی دارند. سارقانی که از هر باگی کمال استفاده را می برند دقیقا میدانند که موتور جک تا زمانی که کار می کند اگر دستشان را جلو چشمی درب پارکینگ بگذارند درب باز می شود. ما همواره این توصیه را به کسانی که ار جک پارکینگی استفاده میکنند کرده ایم که تا زمانی که درب کامل بسته نشده و فلاشر چشمک زن خاموش نشده چشم از درب پارکینگ بر ندارند و محل را ترک نکنند چرا که سارق می تواند به راحتی به ساختمان وارد شود.

چشمی جک پارکینگی خراب شده آیا می شود تعمیر کرد و روش نصب چگونه است.

معمولا چشمی درب پارکینگ را تعمیر نمی کنند اما در خیلی از موارد اصلا چشمی خراب نشده و مشکل از جای دیگر است. ما در یک مقاله آموزشی به نام چشمی جک پارکینگی و رفع خرابی آن روش هایی را آموزش داده ایم که خواندن آن می تواند کمک بزرگی برای رفع خرابی و روش نصب چشمی درب پارکینگ باشد.

ادامه مطلب
بستن
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
منوی اصلی
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
تخفیف ها و پیشنهادها
کالای دست دوم
وبلاگ
تماس با ما

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری