فیلتر محصولات

براساس قیمت
تومان تومان
فیلتر محصولات

منبع تغذیه دوربین مداربسته

منبع تغذیه دوربین مداربسته

منبع تغذیه یکی از اصلی ترین متعلقات دوربین مداربسته برای نصب سیستم دوربین مداربسته به شمار می رود. البته بعضی از دوربین ها که دارای PoE هستند نیاز به تغذیه مجزا ندارند، اما برای بیشتر دوربین ها نیاز به تغذیه دارید. صحیح نبودن نصب و تغذیه دوربین مداربسته می تواند باعث آسیب به دوربین شود یا حتی کیفیت دید در شب آن را با اختلال مواجه کند. برای اینکه بتوانید سیستم دوربین مداربسته خود را به کار بیندازید، باید از برق 12 ولت استفاده کنید و برای این کار نیاز به آداپتوری دارید که برق 220 ولت شهری را به برق 12 ولت تبدیل کند.
برای اینکه بتوانید بهترین آداپتور را انتخاب کنید ابتدا باید ولتاژ منبع تغذیه آن را بدانید که در بالا توضیح داده شد. اما باید بدانید که میزان جریان عبوری از آن نیز مورد بسیار مهمی است که مستقیما به بار وصل شده به آن مربوط است. بدیهی است که هرچه مصرف بیشتر باشد، جریان عبوری از آن نیز بیشتر خواهد بود. به طور کلی مصرف یک دوربین مداربسته را 1 آمپر در نظر بگیرید، با یک محاسبه ساده می توانید جریان دوربین خود را انتخاب کنید، مثلا برای 5 دوربین مداربسته از 5 آداپتور 1 آمپر یا یک منبع تغذیه 5 آمپر استفاده کنید.

منبع تغذیه مشترک یا مجزا؟

اگر از آداپتور مشترک برای همه دوربین ها استفاده می کنید، عیب یابی آن ها ساده تر خواهد بود و به لحاظ هزینه ای نیز اقتصادی تر است. البته باید در نظر داشته باشید که اگر منبع تغذیه شما دچار مشکل شود، تمامی دوربین ها از مدار خارج می شوند، به علاوه اینکه برای مسیر هایی با سیم کشی های طولانی، انتقال برق 12 ولت، افت ولتاژ زیادی را به همراه خواهد داشت. اگر از چند آداپتور به طور مجزا استفاده می کنید این دو مساله را نخواهید داشت، با خرابی منبع تغذیه، فقط دوربین مداربسته مربوط به آن از دور خارج می شوند و انتقال برق 220 ولت تا محل دوربین هم افت ولتاژ کمتری خواهد داشت. اما باید بدانید که کابل هایی با ولتاژ برق شهری، ممکن است برای دوربین ها خطرناک باشد همچنین در این شرایط باید برای هر دوربین یک جعبه برای نصب آداپتور هم در نظر بگیرید.
به طور کلی بهتر است برای مجموعه کوچک دوربین مداربسته از منبع تغذیه مشترک و برای سیستم های بزرگتر از منبع مجزا استفاده کنید، اما اگر در مجموعه کوچکی از دوربین مداربسته گردان یا اسپید دام PTZ استفاده می کنید، باید آداپتور مخصوص این نوع دوربین با ولتاژ 24 ولت را به کار ببرید.

ادامه مطلب
بستن
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
منوی اصلی
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
تخفیف ها و پیشنهادها
کالای دست دوم
وبلاگ
تماس با ما

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری