فیلتر محصولات

شاخه‌ها
براساس قیمت
تومان تومان
برندها
فیلتر محصولات

دوربین ثبت وقایع خودرو

پرفروش ترین های دوربین ثبت وقایع
دوربین خودرویی آینه ای جگوار M121-Eco دو دوربینه دوربین خودرویی آینه ای جگوار M121-Eco دو دوربینه
ارسال فوری- 3 ساعته
1,900,000 تومان
20%
دوربین ثبت وقایع آینه ای جگوار M323-Touch دو دوربین تمام صفحه تاچ دوربین ثبت وقایع آینه ای جگوار M323-Touch دو دوربین تمام صفحه تاچ
ارسال فوری- 3 ساعته
3,950,000 تومان 3,160,000 تومان
8%
دوربین خودرویی آینه ای جگوار M221-Touch لمسی دو دوربینه دوربین خودرویی آینه ای جگوار M221-Touch لمسی دو دوربینه
ارسال از ۱ روز کاری دیگر
1,800,000 تومان 1,650,000 تومان
2%
دوربین ثبت وقایع خودرویی L921-4G جگوار صفحه نمایش، سیم کارت خور و Gps دار دوربین ثبت وقایع خودرویی L921-4G جگوار صفحه نمایش، سیم کارت خور و Gps دار
ارسال از ۱ روز کاری دیگر
8,900,000 تومان 8,700,000 تومان
<
>

راهنمای خرید دوربین ثبت وقایع

  • دوربین ثبت وقایع آینه ای برای چه خودروهایی پیشنهاد می شود؟
  • برای خودروهای مانیتور دار از چه دوربین ثبت وقایعی استفاده شود؟
  • چرا باید از دوربین خودرویی استفاده کنم؟
  • دوربین های ثبت وقایع خودرویی سیم کارتی چه قابلیت ویژه دارد؟
  • تمام قابلیت های دوربین ثبت وقایع در یک نگاه چیست؟

لیست قیمت دوربین ثبت وقایع

این سوال که آیا دوربین خودرویی جزو تجهیزات ضروری است یا تجملاتی سوال بسیاری از صاحبان خودرو و حتی مردمان عادی است. ما بیشتر تصاویر دوربین خودرویی را در تعقیب گریز پلیس ها و سارقین دیده ایم که برای ما بسیار هیجان برانگیز بوده است و سوال اینجاست استفاده از دوربین ثبت وقایع خودرویی چه فایده ای برای افراد معمولی دارد که رانندگی پر هیجان که همراه با تعقیب گریز ندارند دارد. اجازه بدهید برای جواب سوال ابتدا انواع دوربین خودرویی را معرفی کنیم تا کاربرد هر کدام را تشریح کنیم.

1- دوربین آینه ای ساده

دوربین خودرویی آینه ای

دوربین های آینه ای ساده که بجز کار آینه بر روی خود یک مانیتور کوچک نیز دارند که در زمان عدم استفاده از مانیتور کل فضای آینه به مانند یک آینه ساده که پشت را نشان میدهد عمل میکند. رسالت این دوربین خودرویی نمایش پشت خودرو از صفحه نمایش داخل آینه است در زمانی است که شما دنده عقب می روید تا نقاط کور پشت خودرو خود را مشاهده کنید. در کنار آن نهایتا چند سنسور روی سپر عقب نصب گردد تا بجز تصویر، با نزدیک شدن به مانع صدایی درون کابین نیز پخش شود. کل ویژگی دوربین های خودرویی آینه ای اینجا تمام میشود و اگر قابلیت های بیشتری میخواهید پاراگراف های بعدی را بخوانید.

2- دوربین خودرویی 360 درجه

تفاوت این نوع دوربین ها به دوربین آینه ای ساده در تعداد دوربین است که بیشتر شده و تقریبا تمامی بدنه خودرو را پوشش میدهد. وظیفه این نوع دوربین های خودرویی نیز در کمک کردن در پارک خودرو است که راننده هنگام پارک میتواند به سراسر خودرو اشراف داشته باشد. 

3- دوربین ثبت وقایع خودرویی

دوربین خودرویی هوشمند

وظیفه این دوربین ها با دو دسته قبلی کاملا متفاوت است و کاری که این دوربین می کند این است که وقایع داخل و یا خارج از خودرو را در یک فضای ذخیره سازی حفظ کند. شکل دوربین های ثبت وقایع خودرویی بسیار متنوع است از دوربین هایی به شکل آینه که کار دوربین های آینه ای ساده را هم انجام میدهد گرفته تا قطعه ای جدا که در کنار آینه قرار میگیرد متنوع است. این نوع دوربین خودرویی حداقل دارای یک دوربین بوده که تصاویر جلو را همراه با صدا ذخیره میکند. تصاویر ذخیره شده در کارت حافظه ثبت می شود. در کنار آن برخی مدل ها این قابلیت را دارند که تصاویر را در بستر اینترنت به تلفن همراه ارسال کنند. این زمانی با ارزش است که دوربین به عنوان یک سیستم حفاظتی در داخل خودرو استفاده شود.

 لزوم استفاده از دوربین ثبت وقایع خودرو

به پاراگراف اول بر میگردیم و به سوال اول پاسخ میدهیم که استفاده از این دوربین ها چه لزومی دارند و آیا این دوربین ها نیاز هستند یا تجملات؟ به نظر نویسنده این مطلب تجهیزاتی در حال حاضر تولید شده اند که می توانند از گاها از جان و مال ما محافظت کنند و حتی در مواقعی حق دیگران را بتوان به آنها داد. یکی از این تجهیزات دوربین خودرویی است که هنوز خیلی در ایران باب نشده است اما به شدت برای خوردو توصیه می شود. فرض کنید در خیابان در حال گذر هستید و خودرویی دنده عقب به شما میزند. در صورت عدم پذیرش راننده خاطی و نداشتن این نوع دوربین، برای ثابت کردن این موضوع ممکن است به دردسر بیفتید و یا نتوانید ثابت کنید. عبور از چراغ قرمز و تصادف با خودرو شما نیز یکی از اتفاقاتی است که ممکن است هر جا بیفتد و امکان ثابت کردن مقصر بدون داشتن دوربین بسیار سخت است.

استفاده از دوربین ثبت وقایع به عنوان یک ابزار مهم در بسیاری از حوزه‌ها و کاربردها از جمله امنیت، حفاظت، نظارت و ثبت رویدادها مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از مزایای استفاده از دوربین ثبت وقایع عبارتند از:

1. افزایش امنیت: دوربین‌های ثبت وقایع می‌توانند به عنوان یک ابزار امنیتی مؤثر عمل کنند. آنها به شناسایی و رصد فعالیت‌های مشکوک در محیط‌های مختلف کمک می‌کنند و در صورت لزوم می‌توانند به عنوان شواهد قابل قبول در دادگاه استفاده شوند.

2. نظارت و کنترل: دوربین‌های ثبت وقایع به مدیران و مالکان کسب و کار کمک می‌کنند تا فعالیت‌ها و رویدادهای درون سازمانی را نظارت کنند. این امکان را به آنها می‌دهد تا به طور مستمر از رویدادها و فعالیت‌ها آگاه شوند و در صورت لزوم برخی تغییرات و بهبودها را اعمال کنند.

3. ثبت وقایع: دوربین‌های ثبت وقایع به عنوان یک ابزار ضبط و ثبت رویدادها و فعالیت‌ها عمل می‌کنند. این امکان را به ما می‌دهند تا رویدادها را به صورت واقعی و دقیق ثبت کنیم و در صورت نیاز آن‌ها را مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم.

4. اثبات قانونی: دوربین‌های ثبت وقایع می‌توانند به عنوان شواهد قابل قبول در دادگاه استفاده شوند. آنها می‌توانند در حل اختلافات، تحقیقات جنایی و اثبات تخلفات مورد استفاده قرار بگیرند.

5. کاهش خسارت: استفاده از دوربین‌های ثبت وقایع می‌تواند به کاهش خسارت‌های مالی و مادی کمک کند. آنها به ما امکان می‌دهند تا رویدادهای غیرمطلوب را به طور سریع تشخیص داده و برای جلوگیری از ایجاد خسارت‌های بیشتر اقدام کنیم.

در کنار اینها ثبت تصاویر سارقان، کیف قاپان و زورگیران می تواند توسط این دوربین ها انجام شود که می تواند به پلیس در شناسایی و دستگیری آنها کمک شایانی کند. در ادامه تصاویری که توسط دوربین های خودرویی ثبت شد را مشاهده خواهید کرد.

چرا دوربین خودرویی

امروزه با گسترش شهرنشینی و صنایع مختلف تقریبا بسیاری از شهروندان به ازای هر خانوار حداقل یک خودرو دارند. این خودروها جزو اموال شخصی افراد یعنی ما افراد جامعه به حساب می آیند و زندگی روزمره بشر را نسبت به قرون گذشته دستخوش تحول بزرگی کرده است. اما مسئله ای که بسیار اهمیت دارد اعمال تمهیداتی برای حفظ امنیت هر چه بیشتر این سرمایه ها و جلوگیری از سرقت آن ها است. دوربین های مداربسته ثبت وقایع یکی از بهترین ابزار برای نظارت و امنیت خودرو می باشند که در شکل ها و انواع متنوعی تولید و به بازار عرضه شده اند و در موقعیت های مختلف یک خودرو مثل شیشه یا پشت آینه جلوی راننده نصب می شوند. در نظر داشته باشید که این دوربین های مدار بسته ماشین، دارای تنوع و ویژگی های متفاوتی هستند که ما در ادامه برای شما ذکر خواهیم کرد.

عکس اول وسط متن شاخه دوربین ثبت وقایع خودرو

رابط کاربری دوربین فیلم برداری خودرو 

این وسیله در واقع از دو بخش تشکیل شده است که شامل یک دوربین و یک مانیتور می باشد. مانیتور می تواند روبروی راننده به شیشه یا داشبورد ماشین وصل شود و با دکمه های کاربری آن تصاویر دریافتی از دوربین نصب شده بر روی هر قسمت از بدنه خودرو به صورت لحظه ای یا ذخیره شده در حافظه را می توان چک کرد.

انواع دوربین ثبت وقایع خودرو

از آنجایی که دوربین مدار بسته ماشین دارای لنزهای مختلفی می باشد، قابلیت نصب بر اساس کاربرد های آن در قسمت های مختلف خودرو را دارند. از انواع این دوربین ها می توان به دو مورد دوربین سیم کارت خور و دوربین آینه ای خودرو اشاره کرد که اولی قابلیت اتصال به اینترنت و ارسال در خواست کمک و GPS را دارد و دومی که انواع مختلفی داشته و همچنین دارای نمایشگر مخصوص است.

اجزای تشکیل دهنده دوربین ماشین

معمولا دوربین ماشین بستگی به مارک و کیفیت آن از اجزای مختلفی تشکیل شده اند. این دوربین ها از دو لنز تشکیل شده و وظایف مهمی همچون محافظت از پشت، جلوی، راست و چپ ماشین شما را دارند. چرا که معمولا در طول رانندگی یا پارک ماشین ممکن است مسائلی پیش بیاید که نیازمند به ثبت شدن داشته باشند.این تکنولوژی در خودروهای بسیار گران قیمت به صورت یک آبشن هم تعبیه شده است. در واقع دوران جدیدی برای خودرو ها آغاز شده است دورانی سرشار از هیجان و اتفاقات جذاب که ماشین ها در آن می توانند کارهای بسیاری برای شما انجام دهند. 

بررسی قابلیت ها و ویژگی های دوربین ثبت وقایع خودرو

از جمله کاربردی هایی که شاید دلیل عمده خرید دوربین خودرویی می باشد، عبارتند از ثبت و ضبط تمام اتفاقات در طول مسیر حرکت در جاده و اتوبان، ثبت خاطرات زیبای سفر به صورت عکس و فیلم، ثبت اتفاقات پشت خودرو در حالت پارک که احتمال برخورد اتوموبیل یا موتور با آن وجود دارد، حفاظت از خودروی شما در برابر سرقت و کمک به پارک آن برای دید بهتر از عقب ماشین تا از برخورد با خودروی پشتی یا انحراف جلوگیری شود. دوربین ماشین می تواند فضای اطراف را به صورت 360 درجه ای پوشش داده و تصویربرداری کند تا در صورت نزدیک شدن هر شخصی، متوجه آن شده و به صاحب ماشین اعلام هشدار دهد. معمولا در تصادفات رانندگی، تا آمدن مامور پلیس و رسیدگی به موضوع تا یافتن فرد مقصر، درگیری بین رانندگان پیش می آید. برای جلوگیری از این نزاع و کشمکش نصب این وسیله بسیار راهگشا می باشد. البته تنها کاربرد دوربین برای خودرو در جاده یا اتوبان نیست، به عنوان مثال اگر زمانی ماشین خود را جایی پارک کرده باشید و وسیله ای دیگر به ماشین شما اصابت کند؛ اینجاست که دوربین ثبت وقایع خودرو به کمک شما می آید و می تواند پلاک آن وسیله رادر حافظه داخلی خود ضبط کند. از این جهت می توان گفت دوربین ثبت وقایع خودرو کمک بزرگی هم به پلیس راهنمایی و رانندگی کرده است.

تصویر وسط متن شاخه دوربین ثبت وقایع خودرویی

نور کم در تاریکی

دوربین مداربسته خودرو تا حد امکان باید بتواند در تاریکی هم تصویربرداری کند چون بسیاری از سارقان در هنگام شب که زمان مناسبی برای آنهاست دزدی می کنند، پس با نور مادون قرمز لامپ کنار دوربین، می تواند به طور شفاف در تاریکی تصویر برداری کرده تا از آن برای شناسایی سارق و مدرک استفاده کرد.

سنسورهای حرکتی

بسیاری از دوربین خودروها ، زمانی که متوجه حرکتی غیرمعمول در اطراف خودروی شما شوند بلافاصله با صدای آژیر و یا با ارسال پیغام به تلفن همراه هشدار می دهند. اینکار با سنسور حساس به حرکت و سنسور کمک راننده انجام می شود.

ارسال تصاویر و تماشای آنلاین آن ها

از آنجایی که دوربین ماشین قابلیت اتصال به اینترنت دارد و حتی سیم کارت جداگانه هم در آن نصب می گردد، می تواند پیغام هشدار به شما ارسال کند. به این صورت که علاوه بر ضبط وقایع دریافتی در حافظه خود می تواند به صورت بر خط و زنده هم با تلفن همراه تصاویر را از طریق اینترنت پخش کنند

نصب آسان دوربین و مانیتور

بعضی از دوربین ها برای روشن ماندن نیاز به برق دارند که می توان آن ها را به فندک ماشین متصل نمود. بعضی دیگر هم از باتری استفاده می کنند که معمولا شارژی بوده و می توان با اتصال به برق ماشین آن ها را شارژ کرد. درکل نصب دوربین ماشین به دلیل کوچکی و سیم کشی ساده بسیار آسان است.

گارانتی و خدمات پس از فروش

با توجه به موارد مطرح شده در بالا دوربین ثبت وقایع خودرو برای هر ماشینی تبدیل به یک ضرورت شده است تا در صورت پیش آمدن هر اتفاقی بتوان مقصر را توسط دوربین شناخت. دوربین ثبت وقایع خودرویی با گارانتی و خدمات پس از فروش 3 ساله به مشتریان عرضه می گردد و شما برای خرید آن نیاز به صرف هزینه زیاد ندارید چرا که این سیستم ها دارای تنوع بالایی بوده و به راحتی می توانید آن را با قیمت مناسب برای نصب در خودرو خود تهیه نمایید. شما مشتری گرامی پس از بازید از فروشگاه تخصصی ما DCAKALA قبل از خرید می توانید اطلاعات بیشتری از قیمت و تنوع این محصولات داشته باشید. 

ادامه مطلب
بستن
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
منوی اصلی
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
تخفیف ها و پیشنهادها
کالای دست دوم
وبلاگ
تماس با ما

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری