صفحه اصلی آیفون تصویری راههای جلوگیری از سرقت پنل آیفون تصویری

راههای جلوگیری از سرقت پنل آیفون تصویری

توسط مسلم زمانی
جلوگیری از سرقت پنل آیفون تصویری

در یکی دو سال اخیر که قیمت اجناس الکترونیکی بالا رفته است، آمار سرقت پنل دم دری یا زنگ آیفون تصویری به شدت افزایش یافته است. حال سوال بسیاری از افرادی که از آیفون تصویری استفاده میکنند این است که چه می توان کرد که جلوی سرقت پنل آیفون تصویری را گرفت. خوشبختانه چند راه وجود دارد که کار را برای سارقان سخت می کند، اما به صورت قطع جلوی آن را نخواهد گرفت.

کدام پنل های آیفون تصویری نظرها را جلب می کند؟

شاید سوال اساسی این باشد که چه چیزی باعث جلب توجه پنل آیفون تصویری می شود تا سارقان این پنل را به پنل های آیفون تصویری دیگر ترجیح دهند. اولین مورد ظاهر پنل است، در صورتی که از پنل های خاص یا کدینگ استفاده میکنید باید به فکر محافظت بیشتر برای پنل آیفون تصویری خود باشید. همچنین زنگهای دم درب ای که در مکانهای خلوت و کم رفت و آمد قرار گرفته اند نیز، طعمه ساده تری برای سارقان می باشند.

نصب پنل کدینگ آیفون تصویری

اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید که اغلب سارقان پنل های آیفون تصویری افراد معتاد و کارتن خواب هستند و دنبال گزینه های ساده و کم دردسر برای سرقت هستند و ما تا کنون سارقان حرفه ای و تخصصی که به صورت تیمی به سرقت پنل آیفون تصویری بپردازند، ندیده ایم.

راه های جلوگیری از سرقت پنل آیفون تصویری

نصب قاب بارانگیر

اسمش قاب بارانگیر است اما در صورتی که از جنس های فلزی مناسب استفاده شود، این قطعه آنقدر کار سارق را زیاد می کند که او عطاعش را به لقایش می بخشد و به گزینه راحت تری فکر می کند. برخی از قاب بارانگیرها به گونه ای هستند که بجز چهار پیچ بزرگ با رزوه های زیاد، چند عدد پیچ دیگر نیز روکشی روی پیچ های قبلی ایجاد می کنند تا کار باز کردن آنها واقعا زمان بر باشد.

تصویر قاب بارانگیر آیفون تصویری مناسب

استفاده از میکروسوئیچ و دزدگیر

پشت برخی از پنل ها به یک میکروسوئیچ تجهیز شده تا در صورتی که پیچ پنل کمی باز شود، میکروسوئیچ یک رله را فعال کند. حال می توان آن رله را به یک بیزر یا آژیر وصل کرد تا در صورتی که رله فعال شد، آژیر به صدا در آید و سارق متواری شود. البته می توان همان رله را به یکی یا چند زنگ نیز متصل نمود تا در صورت فعال شدن، زنگ واحد ها خورده و صاحب خانه متوجه دستگاری در پنل گردد.

خلاقیت های شخصی

برخی از افراد نیز به صورت خلاقانه کارهایی انجام می دهند که سارق ترجیح می دهد نزدیک آن پنل ها نشود. به طور مثال استفاده از قاب کامپوزیت سفارشی جهت زیبایی و جلوگیری از سرقت که واقعا کاربردی است. در صورتی که نمی خواهید هزینه زیادی بابت کامپوزیت کنید، می توانید از که براکت فلزی که از روی پیچ های پنل بگذرد و دو طرف روی دیوار پیچ شود نیز استفاده کنید.

مقالات مرتبط

0 0 امتیاز
Article Rating
اشتراک گذاری
اطلاع از
4 Comments
آخرین ها
جدیدترین بیشترین آرا
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
محمدپور
7 months ago

سلام
میشه لطفا در مورد مشکل بزرگی که بهش برخورد کردم و هزینه ی ۲میلیونی گردنم انداخته کمکم کنید
میتونم میکروسوئیچ رو به یکی از زنگها وصل کنم که در صورت باز شدن پنل،یکی از طبقات زنگ بخوره که این احتمال هم وجود داره که در زمان سرقت،اون واحد حضور نداشته باشن،میخواستم بدونم چجوری میشه کاری کرد که میکروسوئیچ زنگ هر ۴ طبقه رو بصدا دربیاره؟
لطفا کمکم کنید و در صورت امکان بصورت ساده بیان کنید
باتشکر از عزیزان

ابراهیم
5 days ago

سلام و درود بر شما . خواهشمند است در خصوص زنگ زدن آیفون تصویری تک نما در شب خود به خود توضیح دهید. تشکر

4
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx
()
x
fa_IRPersian