راهنمای نصب و سیم کشی آیفون تصویری فربیکو

با پیشرفت تکنولوژی و ساخت تجهیزات برقی پیشرفته با کیفیت در عرصه کنترل عبور و مرور افراد در ساختمان اداری و مسکونی، شرکت های بسیاری فعالیت های خود جهت تامین نیاز های مشتریان آغاز کرده اند. کمپانی فربیکو الکترونیک یکی از با سابقه ترین شرکت های ایرانی است که به تولید آیفون تصویری رنگی می پردازد. در این قسمت با کمک متخصصان فنی دی سی ای کالا بر آن شدیم تا شما را با نحوه نصب و سیم کشی آیفون تصویری فربیکو آشنا کرده، بدون نیاز به هیچگونه متخصص نصب آیفون تصویری، سامانه خریداری شده خود را راه اندازی و عیب یابی نمایید.

نصب آیفون تصویری فربیکو

سیم کشی آیفون فربیکو

از اولین گام در جهت راه اندازی سیستم آیفون تصویری فربیکو اتصال پنل زنگ به نمایشگر درون منزلی است که از طریق کابل های ۴ و ۶ زوج با ضخامت ۰٫۶ میلی متر انجام می پذیرد. پس از نصب تمام سیم های آیفون تصویری به سیم کشی آخرین پنل دورن منزلی یک مقاومت ۷۵ اهم متصل می کنید تا مدار سیستم بسته شده و پس از اتصال جریان برق قادر به استفاده آیفون های تصویری باشید. در صورت وجود پنل دوم ادامه سیم های کشیده از نمایشگر ها را به ورودی پنل دوم انتقال می دهید. پس از اتمام سیم کشی ها ترانس یا منبع تغذیه را به صورت اختصاصی به هر کدام از پنل های زنگ متصل کرده و جریان برق را به درون سیستم های نصب شده بر روی ساختمان منتقل کنید. از نکاتی که برای متصل شدن ترانس باید به آن توجه داشت، وصل شدن منبع تغذیه به جریان برق شهر در وهله اول است تا هر گونه نوسانات برقی را در همان گام اول انتقال جریان مهار کرده و از آسیب بسیار شدید مانند سوختگی و خراب شدن آیفون تصویری جلوگیری کند. پس از متصل شدن ترانس به برق دو رشته سیم از خروجی DC و دو رشته سیم از خروجی AC به ورودی همین دو جریان که بر روی پنل زنگ قرار گرفته متصل می شود و سیستم های نصب شده بر روی ساختمان را راه اندازی می کند.

نصب دیکودر پنل کدینگ آیفون صویری فربیکو

نحوه نصب دیکودر پنل کدینگ فربیکو

برای نصب آیفون تصویری به پنل های کدینگ باید از قطعه ایی که با نام Decoder شناخته می شود استفاده نمود تا پس از برقراری ارتباط فرد مراجعه کننده و فشردن عدد شماره واحد مورد نظر آن شماره برای سیستم ترجمه شده و ارتباط با واحد مورد نظر مُیَسِر شود. در حالت معمولی نمایشگر ها به طور مستقیم به پنل زنگ متصل می شدند ولی در این حالت دیکودر مستقیم به پنل کدینگ وصل شده و پس آز آن آیفون تصویری ها به همان سیم کشی متصل می شوند. این قطعه بیشتر برای ساختمان های که بیش از ۱۵ واحد مسکونی یا تجاری هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

2 پاسخ

  1. مطالب خیلی خوبی دارید با تشکر از اطلاعاتی که در خصوص نصب دوربین مداربسته منتشر میکنید

  2. بسیار عالی که ستاره ای هستید در تاریکی که در موقعیت تحریم علم را پیش میبرید

    باتشکر از بزرگواریتان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *