صفحه اصلی آیفون تصویری آموزش نصب آیفون تصویری سیماران

آموزش نصب آیفون تصویری سیماران

توسط zamani
راهنمای نصب و سیم کشی آیفون تصویری سوزوکی

برای اینکه بتوانیم آیفون تصویری سیماران را راه اندازی کنیم نیاز به این است که در مورد چگونگی سیم کشی و حتی خود سیم ها اطلاعات کافی داشته باشیم. ما در ادامه توضیحات کاملی در مورد نصب آیفون تصویری سیماران ارائه می نماییم.

کارکرد سیمها در آیفون تصویری سیماران

آیفون تصویری سیماران دارای 5 رشته سیم است که کاربرد هر یک به شرح زیر می باشد.
رنگ قرمز: این سیم برای رد بدل شدن صدا از بالا به پایین و از پنل به واحد می باشد.
رنگ آبی: این سیم ولتاژ منفی را در آیفون تصویری سیماران بر عهده دارد.
رنگ زرد: این سیم ولتاژ مثبت را منقل می کند.
رنگ سفید: این سیم انتقال تصویر را در آیفون سیماران برقرار می کند.
رنگ مشکی: در صورت استفاده شدن زنگ واحد با این سیم برقراز می شود.

نصب آیفون تصویری یک واحدی سیماران

اگر برای یک ساختمان تک واحدی نیاز آیفون تصویری سیماران است، می توان از نوع سیم کشی ساده استفاده نمود. به این معنی که در ابتدا از مانیتور تا پنل دم دری یک کابل 4 زوجی فویل دار 0.6 کشید.

نصب آیفون سیماران یک واحدی

سپس سوکت 4 سیم را به هر ترتیبی که مایل بودیم پشت مانیتور سیم بندی نمود و دقیقا مشابه همین سیم بندی پشت پنل آیفون سیماران را هم انجام داد. پنل سیماران دارای ورودی مثبت و منفی در پشت پنل می باشد که تغذیه آن را تامین نماید. و همجنین دو سیم دیگر که در صورت فشرده شدن کلید دربازکن، درب ورودی را باز نماید.

نصب آیفون سیماران در ساختمانهای کوچک

اگر از سیماران برای واحدهای زیر 5 واحد استفاده می کنید لازم نیست از سوئیچر مرکزی استفاده کنید. برای این چنین واحد هایی می بایست از یک کابل استفاده نمود که 4 رشته اصلی(قرمز،آبی،زرد و سفید) آن مشترک و بابت هر واحد یک سیم مجزا بابت زنگ (سیم رنگ مشکی) تعبیه نماییم. به این معنی که به طور مثال در یک ساختمان چهار واحدی به 8 رشته سیم برای اتصال به مانیتور و 4 رشته دیگر هم برای تغذیه ولتاژ AC و DC نیاز است . پشت مانیتور آیفون تصویری سیماران یک سوئیچر داخلی کار شده تا در صورت نیاز از آن استفاده شود برای استفاده از سوئیچر داخلی می بایست وضعیت جمپر پشت گوشی را تغییر داد.

نصب آیفون سیماران ساختمان کوچک

این نوع سیم کشی به اصطلاح پارالل نام دارد که مانیتورها به صورت سری پشت همدیگر نصب میگردند. نکته اینجاست که اگر از هر واحد سیم مجزا تا باکس دم دری یا پنل کشیده شود می بایست از سوئیچر مجتمع استفاده شود و دیگر سوئیچر پشت مانیتور استفاده نخواهد داشت.

نصب آیفون سیماران درساختمانهای بالای 5 واحد

برای ساختمانهای بالای 5 واحد و یا ساختمانهایی که از هر واحد یک کابل مجزا تا باکس دم دری کشیده شده است می بایست از سوئیچر مرکزی استفاده کرد. سوئیچر سیماران مدل 721 در تعداد واحدهای 4،6،8 و 10 واحدی تولید و در بازار موجود می باشد.

این راهم بخوانید:

راهنمای خرید آیفون تصویری سیماران
آیا می توان برند های مختلف آیفون تصویری را با یکدیگر استفاده کرد؟

نوع کابلکشی به این صورت است که از هر واحد می بایست یک کابل دو زوج تا پنل کشیده شود و از باکس تا پنل نیز یک کابل با تعداد سیمهای مورد نیاز کارگذاشته شود. منظور از تعداد سیم مورد نیاز این است که 4 رشته سیم اصلی به همراه یک رشته از هر واحد برای زنگ هر واحد و 4 رشته نیز برای ولتاژ و دربازکن می بایست در نظر گرفت.

نصب آیفون برای ساختمان با سوئیچر

حال به طور مثال برای یک ساختمان 8واحدی به این تعداد سیم نیاز می باشد.

  • 4 رشته سیم اصلی( قرمز، آبی، زرد و سفید)
  • هشت رشته مجزا برای زنگ هر واحد
  • چهار رشته برای مثبت و منفی پنل و ولتاژ دربازکن
  • جمع سیم مورد نیاز 16 عدد و می بایست کابل ده زوج کشیده شود.

نصب سیستم کدینگ آیفون تصویری سیماران

برای مجتمع های مسکونی و تجاری که نیاز به نصب مانیتور آیفون تصویری به تعداد زیاد است از سیستم کدینگ شرکت سیماران استفاده می شود. در این سیستم بجای استفاده از سوئیچر از سیستم دیکودر استفاده میگردد که میبایست به ازای هر چهار واحد یک عدد دیکودر تهیه کرد.

نصب آیفون تصویری سیماران کدینگ

نوع اتصال مانیتور ها به مانند نوع سوئچیر دار است و می بایست از هر واحد یک کابل دو زوج از تا دیکودر کشید. خروجی دیکودر 5 سیم است و می توان چندین دیکودر را به همدیگر متصل کرد. به ازای هر 5 دیکودر باید از یک ترانس 730 سیماران استفاده نمود.

در نهایت از آخرین دیکودر تا پنل کدینگ سیماران باید یک کابل 6 زوج نصب کرد که 5 رشته اصلی بعلاوه 4 رشته سیم برای ولتاژ پنل و دربازکن استفاده خواهد شد.

مقالات مرتبط

30 نظر

kaveh خرداد ۲۲, ۱۳۹۸ - ۹:۴۱ ق٫ظ

با تشکر از مطالب خوبتون
طبق راهنمایی شرکت سازنده، در سیستم کدینگ یک ترانس تغذیه برای پنل و یک ترانس تغذیه برای حداکثر 8 دیکدر کافیست.

پاسخ
مسلم زمانی خرداد ۲۲, ۱۳۹۸ - ۳:۴۶ ب٫ظ

این مورد در صورتی است که کاملا به هم نزدیک باشند – آموزش ما طوری است که کمترین خطا ایجاد گردد
ممنون از نظر مفیدتان

پاسخ
محمد98 تیر ۷, ۱۳۹۸ - ۶:۱۴ ب٫ظ

سلام. 4ماه می شود که آیفون تصویری الکتروپیک با پنل 1086 و مانیتور 1294 و سیم نمره 0.6 (4 زوج) نصب کردیم(ابتدای فروردین 98).برای 3ماه بدون هیچ مشکلی کار میکرد اما حالا(از خرداد 98) گاها تصویر کاملا سیاه نمایش می دهد، گاهی هم بدون هیچ مشکلی تصویر با کیفیت دارد. فاصله تصویر ندادن آن در حال بدتر شدن است مثلا ابتدا به ندرت تصویر نمی داد حالا چند روز تصویر نمی دهد، اما دوباره خود به خود درست می شود. ضمنا سیم آیفون از درون لوله فلکسی فلزی و روکار است و فاصله پنل تا مانیتور حدود 23 متر می باشد. صدای رفت و برگشت، صدای زنگ و در بازکن همیشه بدون مشکل بوده است.
مانیتور را با استفاده از گیرنده دیجیتال تست کردم، مشکل ندارد.
سیم را با پنل دوربین از یک آیفون قدیمی تست کردم، مشکل ندارد.
پنل بیرونی را به تلویزیون وصل کردم، مشکل ندارد.
تنها چیزی که شک دارم گرم شدن هوا است که از خرداد در خوزستان بی داد می کند.
الان مودم چکار باید بکنم، اگر مانیتور تصویر نمی داد و یا پنل دوربین خراب بود می فرستادم برای گارانتی. لطفا اگه نظری، تجربه ای، مورد مشابهی سراغ دارید، از راهنمایی تون ممنون می شوم.

پاسخ
مسلم زمانی تیر ۹, ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴ ق٫ظ

دو علت احتمال می دهیم
1- احتمال کم بودن ولتاژ ترانس که انشالله این باشد
2-مشکل در مسیر سیم- بهتر است برای تست از یک کابل دیگر استفاده کنید

پاسخ
محمد98 تیر ۱۰, ۱۳۹۸ - ۱:۰۹ ق٫ظ

سلام و تشکر فراوان
ولتاژ رار روی پنل دم در اندازه گیری کردم، ولتاژ 13.6 ولت بود.
کابل را با استفاده از پنل دوربین یک آیفون دیگر تست کردم و مشکلی در تصویر وجود نداشت، اما استفاده از یک کابل دیگر را هم انجام خواهم داد.
از توجه شما ممنونم

پاسخ
یاسر جوانمرد مرداد ۳, ۱۳۹۸ - ۰:۵۲ ق٫ظ

سلام. بر روی آیفن تصویری سیماران( مدل فرداد) . یک دکمه برای باز کردن جک پارکینگ تعبیه شده. میخواستم بپرسم که مدار نصب این دکمه برای باز کردن جک دروازه چه جوریه ؟؟ تشکر

پاسخ
Wahab مرداد ۸, ۱۳۹۸ - ۲:۴۹ ق٫ظ

كيف أضيف كامرا أخرى لايفون سيماران

پاسخ
Mohsen مرداد ۱۸, ۱۳۹۸ - ۱:۱۰ ب٫ظ

با سلام اکه برلتون مقدور بود نحوه اتصالات آیفون تصویری مارک کامکث رو هم توضیح بدید.مخصوصا نحوه اتصالات دیکودر به منبع تغذیه و گوشی و به پنل

پاسخ
محمدعلی مهر ۴, ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰ ب٫ظ

سلام و درود
پنل دم درب مدل الکتروپیک می باشد و مانیتور قبلی به دلیل مفقودی نیز مدل مانیتور تصویری الکتروپیک 1096 بود و حالا با توجه به آپشنهای مورد نیاز در مانیتور سیماران ، مدل HS78 M/100 – WI-FI را انتخاب نموده ام ، اما در اکثر سایت ها گفته شده که پروتکل شرکت الکتروپیک با شرکت سیماران همخوانی ندارد ولی یکی از نمایندگی ها فرمودند که نصب این موارد را انجام می دهد و مشکلی ندارد ؛ از جنابعالی خواهشمندم که راهنمایی فرمائید و نظر شما در چیست ؟

پاسخ
مسلم زمانی آذر ۱۱, ۱۳۹۸ - ۳:۵۷ ب٫ظ

سیم بندی این دو متفاوت هست. اما نصابهای حرفه ای با تغییر سیم بندی می توانند این دو را با هم سازگار سازند

پاسخ
aryakhan آبان ۱۵, ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳ ب٫ظ

باسلام در آیفون تصویری سیماران مدل وای فای دار،دوپنل داریم (یه پنل دوطبقه چیه پنل یه طبقه)وسه درب،آیا امکان وصل هست؟اگه ممکنه بگین چطور باید درب بازکن هارا وصل کرد،ممنونم

پاسخ
مسلم زمانی آذر ۷, ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵ ق٫ظ

بله امکانش هست
درب یک به ورودی یک و پنل دو طبقه
درب دو به ورودی دو و پنل یک واحدی
درب سوم به خروجی درب پارکینگ مانیتور وصل شود

پاسخ
روح اله جمشیدی دی ۲۶, ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲ ب٫ظ

با تشکر . لطفا نحوه بکارگیری دوربین دوم و اتصالات سیم را در آیفون تصویری سیماران M100 توضیح دهید . بعد آیا امکان استفاده از دوربین وب کم بعنوان دوربین دوم این آیفون وجود دارد ، و اگر دارد روش چیست ؟

پاسخ
مسلم زمانی دی ۲۹, ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳ ق٫ظ

ما قبلا این آموزش رو داده ایم- شما یک سرچ در گوگل به این عنوان روش اتصال دوربین مداربسته به آیفون تصویری بفرمایید تا ویدئو را ببینید- احتمالا بشه وبکم رو وصل کرد

پاسخ
حسن موسائی فروردین ۷, ۱۳۹۹ - ۴:۴۱ ب٫ظ

با سلام. اگه ممکنه روش اتصال گوشی موبایل به آیفون سیماران مدل hs78m100wifi رو با اینترنت همراه توضیح بدین.نرم افزار نصبه و داخل منزل متصل میشه و خارج از منزل و با اینترنت همراه، خیر.

پاسخ
علیرضا فروردین ۲۱, ۱۳۹۹ - ۶:۴۱ ب٫ظ

سلام. آیا کارشناسان خود شرکت برای نصب تشریف میارند. منزل در کرج هستش. پنل 16 تایی هستش.یک گوشی هم نصب کنند. هزینش چقدر میشه. منظورم هزینه نصب پنل و گوشی هستش
ممنون

پاسخ
zamani اردیبهشت ۱, ۱۳۹۹ - ۵:۲۹ ق٫ظ

برای نصب می بایست با شماره 72195 تماس حاصل نمایید. ممنون

پاسخ
علی کشگر فروردین ۲۶, ۱۳۹۹ - ۷:۵۶ ق٫ظ

سلام یک آیفن صوتی تابا بعد از ده سال استفاده سیم و منبع تغذیه‌ش رو تعویض کردیم الان هر ده روز یک منبع تغذیه رو آب میکنه علت چی میتونه باشه

پاسخ
zamani اردیبهشت ۱, ۱۳۹۹ - ۵:۲۳ ق٫ظ

یه جایی دو تا سیم خروجی اتصالی دارد- اونو پیگیری کنید

پاسخ
علی رضا اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۹ - ۳:۰۰ ق٫ظ

سلام وقت بخیر
لطفا نحوه باز کردن درب پارکینگ با استفاده از مانیتور سیماران مدل hs78 m100 -fiwi توضیح دهید.این مانیتور یک سوکت برای پنل اول – ی سوکت برای پنل دوم -و سوکت سومی دارد که در دفترچه نوشته برای ارتباط بین واحد ها .حالا چطور درب (جک) پارکینگ را باید با آن باز کرد؟ نحوه اتصال سیم به جک پارکینگ را هم بفرماپیدوممنون از راهنمایتون.

پاسخ
zamani اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۹ - ۶:۲۱ ب٫ظ

اگر دقت کنید پشت این آیفون جای یک سوکت دو تایی وجود دارد-این دقیقا خروجی رله برای جک درب پارکینگ می باشدو این خروجی باید به ورودی رله در جک پارکینگی متصل گردد. همچنین از داخل برنامه موبایل می توانید رله دوم که مربوط به جک پارکینگ هست رو فعال کنید

پاسخ
امیر خرداد ۱۰, ۱۳۹۹ - ۱:۴۰ ب٫ظ

سلام روی سوئیچ اعداد 1تا 4 هست و یکی هم s1 تا S10 هرکدوم اینها برای چکاری هستند ؟

پاسخ
امیر خرداد ۱۰, ۱۳۹۹ - ۱:۵۳ ب٫ظ

سلامروی سوئیچ 721 برای 10 واحد وقتی درب رو باز نمیکنه مربوز به کدوم سیم یا ترمینال میشه فقط یک واحد اینطوری میشه !
متشکرم

پاسخ
منشی خرداد ۳۱, ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶ ق٫ظ

با سلام وخسته نباشید،من یک آیفون سیماران مدلhf-75/m تهیه کردم الان حدود پنج سال کارداده است اما چند وقتی است که دیکر تصویر بیرون را نمایش نمیدهد ،دوربین بیرون وخود نمایشگر سالم است،ایا آیسیfm 638165 آن میتواند مشکل دارشده باشد ،گارانی آن تمام شده است آدرس تعمیر کار آن را در شیراز میخواستم راهنمایی فرمایید،با تشکر،منشی.

پاسخ
zamani تیر ۸, ۱۳۹۹ - ۵:۴۸ ق٫ظ

این مدل خاصی از شرکت سیماران بود که تماما وارداتی بود. بهترین راه تماس با خدمات پس از فروش سیماران هست. فکر می کنم تنها مرجعی که بتونه این آیفون رو تعمیر کنه خود شرکت سیمارانه

پاسخ
Moslem تیر ۱۲, ۱۳۹۹ - ۷:۳۷ ب٫ظ

سلام ما یک آیفون سیماران داریم مدلhs-35fl تصویر را دارم درب باز کن هم سالمه اما متاسفانه صدا رد و بدل نمیشه، ممکنه راهنمائیم کنید ممنون میشم

پاسخ
سعید مرتضایی مرداد ۹, ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳ ق٫ظ

با سلام وقت بخیر در مورد سیم بندی درب پارکینگ با این آیفون چگونه است؟

پاسخ
zamani مرداد ۲۶, ۱۳۹۹ - ۸:۴۴ ق٫ظ

پشت یک سری از مانیتور های سیماران یک رله خروجی برای جک درب پارکینگ دارد که شما می تونید از اون استفاده کتید

پاسخ
محسن مرداد ۲۸, ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵ ق٫ظ

سلام
ایفون سیماران مدل HS-43TKM100I که قابلیت باز کردن درب پارکینگ رو داره ، میخواستم بدونم که فقط در جک دار رو باز میکنه یا روی کرکره ای هم عمل میکنه؟

پاسخ
zamani شهریور ۲۷, ۱۳۹۹ - ۵:۱۹ ق٫ظ

اگر کرکره برقی شما ورودی برای مثلا رسیور یا کی سوئیچ داشته باشه به این آیفون تصویری هم وصل می شه

پاسخ

نظر خود را بنویسید