فیلتر محصولات

براساس قیمت
تومان تومان
درب اتوماتیک شیشه ای
استاندارد مقاومتی
نوع موتور
کشور سازنده
سرعت حرکت درب
نوع محصول
قابلیت اتصال به
ولتاژ اسمي ورودي
فرکانس اسمي ورودي
برند سازنده
دیگر امکانات
مدل
مقدار گارانتی
قابلیت استفاده برای درب با قفل برقی
فیلتر محصولات

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای

موتور درب اتوماتیک شیشه ای

با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی، زندگی بشر پا به عرصه مدرنیته گذاشته است تا حدی که امروزه در همه ابعاد شاهد کم رنگ شدن روش های سنتی در بسیاری از امور مثل امور اداری افراد و شرکت ها، مبادلات تجاری، ساخت و ساز، حمل و نقل، عبور و مرور و ... هستیم. به عنوان یک مورد بسیار پر کاربرد برای ورودی اماکن عمومی پر ترددی مثل بیمارستان ‌ها، بانک ‌ها، ادارات، ملک‌ های تجاری، مجتمع های مسکونی و … از درب ‌های اتوماتیک و به خصوص نوع شیشه ای آن ها استفاده می کنند. این درب های شیشه ای برای باز و بسته شدن به صورت اتوماتیک نیازمند ابزار آلات منحصر به خودشان هستند که ما در این مبحث مشخصا اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای را به خاطر نقش مهمی که در بهبود تردد افراد دارند مورد بررسی قرار داده ایم.

داخل اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای

مزایای استفاده از اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای

درب‌ های ورودی یک ساختمان یکی از مهم‌ ترین قسمت های آن مخصوصا به لحاظ حفاظتی و امنیتی هستند. اصولا درب ها از هر نوع با هر شکل ظاهری که برخوردار باشند در زیبایی نمای ساختمان بسیار تاثیر گذارند. درب‌ های اتوماتیک شیشه ای نیز از این قاعده مستثنی نبوده و علاوه بر راحتی در عبور و مرور به ایجاد حس مثبت در فضای بصری کمک می کنند. این مسئله مدیون طراحی زیبا، وزن کم و به ویژه اپراتور آن است چون در همه درب های شیشه ای به باز و بسته شدن آرام و کنترل دقیق درب به شکل کاملا هوشمند کمک می کند.اپراتور درب اتوماتیک باید نسبت به حجم رفت و آمدهای روزانه یک فضا انتخاب شود. قطعا هرچه رفت آمد بیشتر باشد نیاز به اپراتور قوی ‌تری وجود دارد. شما با یک اپراتور درب اتوماتیک شیشه ‌ای از به خدمت گرفتن نیروی انسانی اضافه بی ‌نیاز شده و به افزایش صرفه جویی کمک می کنید. از مزایای اپراتور درب ‌اتوماتیک شیشه ‌ای امکان اتصال دوربین مدار بسته به آن است که این موضوع در اماکنی مثل بانک ‌ها و مراکز تجاری بزرگ بسیار به درد بخور است.

نحوه کارکرد اپراتور درب شیشه ای

نحوه کارکرد یک اپراتور درب شیشه ای با سنسور ها و مدار های الکترونیکی کنترلی که درون آن تعبیه شده و با نزدیک شدن چیزی به درب، به صورت خودکار آن را باز کرده تا عبور کامل فرد یا افراد میسر شود. به طور کلی سه حالت برای برنامه ریزی اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای وجود دارد، حالت عملکرد اتوماتیک یا خودکار، حالت عملکرد توقف باز، حالت عملکرد توقف بسته که البته با تنظیماتی می توان زمان بندی و نحوه کارکرد آن را تغییر داد مثلا درهای با امنیت بالاتر نیازمند هماهنگی بیشتری در تنظیمات اپراتور خود هستند به صورتی که درب تا زمانی که اپراتور شروع به کار کند باید کاملا بسته باشد و برای این فرایند لازم است که اپراتور تشخیص دهد چه کسی پشت در است تا درب را باز کند. 

انواع درب اتوماتیک

درب‌ های اتوماتیک انواع مختلفی دارند؛ اما درب‌ های شیشه‌ ای، از پرکاربرد ترین آن ها هستند تا جایی که به جرات می توان گفت جای درب‌های قدیمی و لولایی در اماکن تجاری، ادارات و ... گرفته اند. از دلایل رواج این نوع درب ‌ها می‌ توان به استحکام و دوام، زیبایی، راحتی، به حداقل رساندن تولید صدای درب، اصطکاک پایین، جلوگیری از اتلاف انرژی و افزایش امنیت ساختمان اشاره کرد. البته معایبی مانند بالا بودن هزینه خریداری و همچنین نظافت و نگهداری از آن با توجه به دلیل اینکه نیازمند روغن کاری و تیمز کاری خاص هستند کمی سخت است.

نمای داخل یک نوع اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای

اجزای اپراتور درب شیشه ای

اپراتور درب برقی مجموعه‌ای از تجهیزات مختلفی است که به صورت متحد، عملکرد درب ها را کنترل می‌کنند. این تجهیزات که شامل حسگر، دستگاه کنترل، کلید، تسمه گیر، تسمه، می ‌شود وظیفه باز و بسته کردن درب را بر عهده دارد. از دیگر وظایف اپراتور درب شیشه ‌ای که می ‌توان به آن اشاره کرد تنظیم حالت درب است. به این معنی که با توجه به میزان رفت و آمد از لحاظ شلوغی یا خلوتی، درب روی حالت قفل شده، فقط باز یا تنظیم باز و بسته بودن با سنسور تشخیص چشمی قابل تنظیم می شود. در ادامه به تفکیک کاربرد هر بخش را توضیح داده ایم.

موتور الکتریکی

از اجزای اصلی اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای که بیشتر به صورت تک فاز مورد استفاده قرار می ‌گیرد موتور الکتریکی آن است. این موتور ها به صورت چپ گرد یا راست گرد عمل کرده و هر کدام توان باز و بسته کردن یک لنگه را دارند. توجه داشته باشید که موتور نامحدود از بهترین موتور های اپراتور می ‌باشد. البته موتور به تنهایی برای حرکت درب کافی نیست و باید در کنار آن از جعبه دنده یا گیربکس استفاده کرد. جعبه دنده شامل چرخ دنده‌ هایی است که نیروی الکتریکی مولد داخل موتور را با ضریب بالا افزایش داده و به نیروی مکانیکی برای حرکت درب تبدیل می کند. به شکل جزئی تر در واقع موتور درب شیشه ای با این نوع کارکرد، تسمه را به حرکت در می آورد و تسمه باعث چرخش هنگرها شده و درب شیشه ای به حرکت درمی آورد.

منبع تغذیه داخلی

باتری بخشی مهم در اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای بوده و در زمانی که قطعی برق اتفاق می افتد، انرژی لازم جهت مصرف برق را فراهم می کند. به این صورت که مدار اپراتور به محض قطع جریان برق به صورت اتوماتیک به باتری وصل شده و در هنگام اتصال آن، مجدداً اتصال به باتری قطع می‌ شود. با این مکانیزم به موقع و سریع سیستم الکترونیکی اپراتور خیال ‌تان از جهت عملکرد موتور راحت بوده و قطعی برق نمی‌ تواند در کارکرد آن خللی ایجاد کند. 

چشمی درب اتوماتیک شیشه ای

چشمی درب اتوماتیک شیشه ای از سنسور هایی مثل سنسور مادون قرمز و سنسور مایکروویو تشکیل شده که حرکت افراد در نزدیکی درب را تشخیص می دهد و باعث باز و بسته شدن آن می‌ شود. این سنسور ها شامل دو بخش گیرنده و فرستنده بوده که اگر سیگنال های رفت و برگشتی بین این دو بخش قطع شود و یا تغییر کند، به عنوان حضور فرد تشخیص داده و به برد الکتریکی سیگنالی جهت باز و بسته شدن درب ارسال می‌ کند. این چشمی ها در ارتفاع ۶۰ سانتیمتری از زمین نصب می شوند و توسط اشعه مادون قرمز یکدیگر را می بینند. کار چشمی مادون قرمز این است که اگر کسی بین دو لنگه یا لته متحرک قرار گرفت با اشعه مایکروویو چشمی بالای درب بسته نشوند و یا تا زمانیکه کسی جلوی درب دیده نشده درب را باز نکند.

دستگاه مرکزی control box

کلیه کارهای برنامه ریزی و کنترل، وظیفه این قسمت می باشد. تنظیماتی از قبیل سرعت باز و بسته شدن،  زمان باز ماندن، عملکرد سنسور ها، میزان باز ماندن درب ‌ها، قطعی برق، اتصال به باتری، عملکرد کلید ها و … از طریق کنترل باکس مرکزی انجام می شود. برد الکترونیکی یا controller به عنوان مغز متفکر اپراتور شناخته می‌ شود و با برنامه ‌ریزی دقیقی که دارد تمامی فرامین برای عملکرد اپراتور و مدیریت درب، از همین برد صادر می‌ کند. این کار توسط یک کارشناس خبره بر روی برد الکتریکی قابل اجرا است تا عملکرد درب طبق خواسته مشتری تنظیم گردد. به دلیل اهمیت این بخش از یک جعبه محافظ جهت نگهداری آن در داخل اپراتور استفاده می‌ شود.

اجزای یک اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای

ضمانت و قیمت اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای

قیمت اپراتور درب های برقی شیشه ای به قطعات به کار رفته در داخل آن مثل موتور که از جمله مهم‌ترین قسمت است بستگی دارد. چرا که عامل اصلی حرکت درب های اتوماتیک شیشه ای همین موتور می باشد. از جمله مهم ترین کشور هایی که این قطعات را عرضه می‌کنند، می‌توان به آلمان، ایتالیا، بلژیک و چین اشاره کرد. اما در  این بین موتور های آلمانی، قیمت بالاتری نسبت به موتور  تولید شده در کشور های دیگر دارند. در کشورمان ایران نیز این محصولات توسط نمایندگی های فروش به صورت گسترده در سراسر کشور  چه به صورت تک محصول و یا پکیجی همراه با درب های شیشه ای به فروش می رسد. شما مشتری گرامی اکنون پس از خواندن این مطلب می توانید با فراق بال هر چه بیشتر از فروشگاه های خیابانی یا اینترنتی محصولا اپراتور درب شیشه ای را انتخاب و خریداری نمایید. 

ادامه مطلب
بستن
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
منوی اصلی
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
تخفیف ها و پیشنهادها
کالای دست دوم
وبلاگ
تماس با ما

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری