راهنمای نصب و سیم کشی آیفون تصویری کوماکس

شرکت کوماکس به عنوان یکی از برند های تعیین کننده و مهم در بیش از ۱۰۰ کشور جهان شناخته می شود، این کمپانی تمام توان خود را متمرکز بر این دارد تا همیشه انتخاب اول مشتریان خود بوده و رضایت آن ها را با طراحی بینظیر محصولاو ت به کارگیری پیشرفته ترین فناوری ها و کسب گواهی نامه های متعدد جلب نماید. شرکت تحقیق و بررسی دی سی ای کالا بر آن شدیم تا محصولات این شرکت برای شما به ارمغان بیاوریم، از دیگر موارد قابل توجه در سری محصولات آیفون تصویری و پنل دم دری کوماکس نحوه انحصاری تجهیزات این کمپانی است که یکی از تاثیر گذارترین دلایل برای محبوب شدن این برند است. با ما همراه باشید تا در ادامه نحوه نصب نمایشگر رنگی کوماکس آشنا شوید.

روش نصب آیفون تصویری خارجی کوماکس

سیم کشی آیفون تصویری کوماکس

از اولین و مهترین قسمت برای نصب آیفون تصویری خارجی شناخت دقیق سیم کشی آن هاست تا در هنگام انتقال صدا و تصویر و جریان انرژی با هیچگونه مشکلی رو به رو نشوید.
مانیتور های کوماکس نیازمند سیم کشی با ۴ رشته سیم میباشند که این رنگبندی به ترتیب شامل رنگ های قرمز،آبی،زرد،سفید میباشد.
رنگ قرمز : این سیم برای Voice یا صدا در رنگبندی سیم کشی آیفون تصویری کوماکس مورد استفاده قرار میگیرد .
رنگ آبی : به عنوان منفی در رنگبندی سیم کشی آیفون تصویری کوماکس استفاده میشود .
رنگ زرد : به عنوان مثبت دستکاه آیفون تصویری کوماکس مورد استفاده است.
رتگ سفید : به عنوان سیم تصویر در آیفون تصویری کوماکس مورد استفاده قرار میگیرد.

آموزش نصب آیفون تصویری کوماس

در این بخش گزارشی کامل از روش نصب آیفون تصویری کوماکس با کمک متخصصان فنی دی سی ای کالا تهیه کرده ایم که با خواندن آن به شما اطمینان میدهیم بدون هیچگونه مشکلی به نصب راه اندازی سیستم خریداری شده خود بپردازید. داخل جعبه آیفون تصویری رنگی یک عدد سوکت چهار تایی قرار دارد که با رعایت قسمت برجسته سوکت در هنگام نصب، سیم قرمز باید در بالاترین قسمت به صورت صحیح در جایگاه سوکت چهارتایی نمایشگر رنگی قرار گیرد.در قسمت پایین مانیتور یک عدد سیم سفید رنگ به متراژ یک و نیم متر و در قسمت انتهایی آن یک عدد دو شاخه وجود دارد که می توان مستقیما به برق شهر وصل نمود و در صورت دور بودن یا وجود نداشتن پریز برق می توان آن را به یکی از نزدیکترین کلید برق متصل کرد تا جریان برق ۲۲۰ ولت از درون خود عبور دهد.

روش نصب پنل دم دری کوماکس

درون جعبه پنل آیفون تصویری خارجی یک عدد قوطی و دو عدد آلن وجود دارد که پس از برش دیوار و ایجاد فضایی برای زنگ دم دری قوطی پشت پنل را درون دیوار نصب می نماییم به صورتی که قوطی با لبه دیوار یکسان و تراز باشد. پس از نصب قوطی بر روی بدنه اصلی پنل چهار عدد پیچ وجود دارد که زیر هر کدام از آن ها اعداد یک تا چهار مشخص شده است . چهار عدد سیم مشخص شده از سمت مانیتور را با رعایت شماره به ترتیب (قرمز ،آبی،زرد،سفید ) در زیر پیچ قرار می دهیم .در قسمت پایین پنل دو عدد سیم وجود دارد که مستقیما از رله پنل جهت دریافت جریان برق بیرون آمده است که نحوه به کارگیری و استفاده از آن ها را برای شما کاربران و نصابان گرامی توضیح میدهیم.

اتصال ترانس و منبع انرژی

ترانس دربازکن تصویری کوماکس پس از متصل شدن به برق شهر دو ولتاژ ای سی و دی سی را در خروجی انتقال ارسال میکند و در صورت کاهش هزینه حتی می توانید از ترانس های ایرانی استفاده کنید، که دارای خروجی ای سی و دی سی میباشند. برای جلوگیری از نوسانات برق که باعث سوختن ترانس می گردد بهتر است از یک فیوز ۵۰۰ میلی آمپر در بین یکی از سیم های برق ترانس استفاده کرد، و در آخر با بستن دو عدد پیچ آلن و در انتها کاور کار نصب به پایان رسیده است و اگر به صورت صحیح مانیتورو پنل را به هم متصل کرده باشید بدون هیچ گونه ایرادی می توانید از این سیستم استفاه کنید.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *