صفحه اصلی آیفون تصویری راهنمای نصب و سیم کشی آیفون تصویری کوماکس

راهنمای نصب و سیم کشی آیفون تصویری کوماکس

توسط jahangiri
راهنمای نصب و سیم کشی آیفون تصویری کوماکس

زمان مورد نیاز: 1 ساعت.

برای نصب آیفون تصویری رنگی شش کار مهم را، برای انجام این هدف باید در نظر بگیرید، تا با سوختن سیستم، به دلیل عبور جریان برق ولتاژ بالا رو به رو نشوید. 6 قدمی که جهت نصب آیفون تصویری باید برداشته شود شامل مواردی همچون شناسایی دقیق نوع درب بازکن، نوع سیم کشی ساختمان، نصب آیفون تصویری، نصب پنل زنگ دم دری، اتصال جریان برق به درون مدار های سیستم و تست نهایی است.

 1. شناسایی نوع درب باز کن برقی

  یکی از مزایا آیفون تصویری کوماکس کره با دیگر برند های خارجی در تولید نمایشگر رنگی می باشد، که دارای همخوانی با 4 برند شناخته شده ایرانی از جمله سیماران، سوزوکی و اف اف تکنولوژی، آلدو است، تا پس از خرید در صورت نیاز به تغییر محصولی قدیمی از این برند، با دست باز به انتخاب نمایشگر مورد نیاز خود بپردازید.راهنمای نصب آیفون تصویری کوماکس

 2. نوع سیم کشی ساختمان

  شناخت سیم کشی موجود بر روی ساختمان از مهم ترین قدم های نصب آیفون تصویری است، تا پس از فعال سازی سیستم کیفیت تصویر و صدای قابل قبولی را در پنل رنگی درون منزلی دریافت نمایید. در صورتی که سیم کشی درب باز کن شما برای آیفون های صوتی و آیفون تصویری سیاه سفید باشد برای مشاهده تصاویر رنگی، تعویض سیم کشی آیفون کار اجباری است تا تصاویری با وضوح و شفافیت بالا را دریافت نمایید. سیم کشی آیفون تصویری با کمک کابل های 06 انجام می پذیرد که هر برند نمایشگر درون منزلی با توجه به استاندارد انحصاری خود که توسط بخش تحقیق و توسعه تعریف می شود از کابل هایی با تعداد زوج متفاوتی استفاده می کند. آیفون تصویری COMMAX برای انتقال تصویر خود از کابل 4 زوج استفاده کرده است، که این کابل از فضای تعبیه شده برای پنل زنگ آیفون رنگی که در کوچه یا خیابان کنده کاری شده است، کشیده و به درون ساختمان و هر تعداد واحدی که آیفون تصویری، مورد نظر را دارا است متصل می شود تا کارایی قابل قبولی را به کاربران و مصرف کنندگان خود ارائه دهد.سیم کشی آیفون تصویری کوماکس

 3. نصب آیفون تصویری

  پس از اتمام سیم کشی ساختمان، کابل 4 زوج آیفون تصویری رنگی کوماکس کره به صورت مجزا به پشت هر نمایشگر متصل شده، تا بعد از انجام این کار تمام رشته سیم های مجزا به یک کابل چهار زوج واحد که در کل ساختمان کشیده شده است متصل و شروع به دریافت جریان برق از منبع انرژی کرده و به انجام فعالیت هایی همچون باز کردن درب ساختمان و پارکینگ، نمایش تصویر پنل زنگ یا دوربین مدار بسته و پاسخگویی به مراجعه کنندگان می پردازد.

 4. نصب پنل زنگ دم دری

  بعد از نصب اتصالات آیفون رنگی نوبت به نصب پنل زنگ دم دری می شود، که درگاه انتقال جریان برق به درون ساختمان می باشد.4 زوج کابل واحد نامبرده شده در قسمت قبل پس از دریافت اتصالات از سیم کشی نمایشگر های رنگی، به پورت ورودی پنل دم دری وصل شده، تا پس از وصل شدن ترانس به پنل زنگ و اتصال آن به برق شهری، جریان انرژی را به درون ساختمان منتقل کند.

 5. تست نهایی

  پس از انجام تمامی مراحل بالا، حالا نوبت به گرفتن تست هایی از سیستم نصب شده است تا کارکرد صحیح آیفون تصویری، پنل زنگ و سیم کشی ساختمان تایید شود. فعالیت هایی که در این راستا باید صورت گیرد شامل مواردی همچون برقراری ارتباط از طریق پنل دم دری، ایجاد مکالمه جهت مشاهده انتقال صحیح صدا از نمایشگر به پنل و بالعکس و تست انتقال تصویر لنز پنل و دوربین مدار بسته به نمایشگر می باشد.

شرکت کوماکس به عنوان یکی از برند های تعیین کننده و مهم آیفون تصویری در بیش از 100 کشور جهان شناخته می شود، این کمپانی تمام توان خود را متمرکز بر این دارد تا همیشه انتخاب اول مشتریان خود بوده و رضایت آن ها را با طراحی بینظیر محصولات به کارگیری پیشرفته ترین فناوری ها و کسب گواهی نامه های متعدد جلب نماید. در تیم تحقیق و بررسی دی سی ای کالا بر آن شدیم تا محصولات این شرکت برای شما به ارمغان بیاوریم، از دیگر موارد قابل توجه در سری محصولات آیفون تصویری و پنل دم دری کوماکس نحوه انحصاری تجهیزات این کمپانی است که یکی از تاثیر گذارترین دلایل برای محبوب شدن این برند است. با ما همراه باشید تا در ادامه نحوه نصب نمایشگر رنگی کوماکس آشنا شوید.

روش نصب آیفون تصویری خارجی کوماکس

سیم کشی آیفون تصویری کوماکس

از اولین و مهترین قسمت برای نصب آیفون تصویری کوماکس آیفون تصویری خارجی شناخت دقیق سیم کشی آن هاست تا در هنگام انتقال صدا و تصویر و جریان انرژی با هیچگونه مشکلی رو به رو نشوید.
مانیتور های کوماکس نیازمند سیم کشی با ۴ رشته سیم میباشند که این رنگبندی به ترتیب شامل رنگ های قرمز،آبی،زرد،سفید میباشد.
رنگ قرمز : این سیم برای Voice یا صدا در رنگبندی سیم کشی آیفون تصویری کوماکس مورد استفاده قرار میگیرد .
رنگ آبی : به عنوان منفی در رنگبندی سیم کشی آیفون تصویری کوماکس استفاده میشود .
رنگ زرد : به عنوان مثبت دستکاه آیفون تصویری کوماکس مورد استفاده است.
رتگ سفید : به عنوان سیم تصویر در آیفون تصویری کوماکس مورد استفاده قرار میگیرد.

آموزش نصب آیفون تصویری کوماکس

در این بخش گزارشی کامل از روش نصب آیفون تصویری خارجی با کمک متخصصان فنی دی سی ای کالا تهیه کرده ایم که با خواندن آن به شما اطمینان میدهیم بدون هیچگونه مشکلی به نصب راه اندازی سیستم خریداری شده خود بپردازید. داخل جعبه آیفون تصویری رنگی یک عدد سوکت چهار تایی قرار دارد که با رعایت قسمت برجسته سوکت در هنگام نصب، سیم قرمز باید در بالاترین قسمت به صورت صحیح در جایگاه سوکت چهارتایی نمایشگر رنگی قرار گیرد. در قسمت پایین مانیتور یک عدد سیم سفید رنگ به متراژ یک و نیم متر و در قسمت انتهایی آن یک عدد دو شاخه وجود دارد که می توان مستقیما به برق شهر وصل نمود و در صورت دور بودن یا وجود نداشتن پریز برق می توان آن را به یکی از نزدیکترین کلید برق متصل کرد تا جریان برق 220 ولت از درون خود عبور دهد.

روش نصب پنل دم دری کوماکس

درون جعبه پنل آیفون تصویری خارجی یک عدد قوطی و دو عدد آلن وجود دارد که پس از برش دیوار و ایجاد فضایی برای زنگ دم دری قوطی پشت پنل را درون دیوار نصب می نماییم به صورتی که قوطی با لبه دیوار یکسان و تراز باشد. پس از نصب قوطی بر روی بدنه اصلی پنل چهار عدد پیچ وجود دارد که زیر هر کدام از آن ها اعداد یک تا چهار مشخص شده است . چهار عدد سیم مشخص شده از سمت مانیتور را با رعایت شماره به ترتیب (قرمز ،آبی،زرد،سفید ) در زیر پیچ قرار می دهیم .در قسمت پایین پنل دو عدد سیم وجود دارد که مستقیما از رله پنل جهت دریافت جریان برق بیرون آمده است که نحوه به کارگیری و استفاده از آن ها را برای شما کاربران و نصابان گرامی توضیح میدهیم.

اتصال ترانس و منبع انرژی

ترانس دربازکن تصویری کوماکس پس از متصل شدن به برق شهر دو ولتاژ ای سی و دی سی را در خروجی انتقال ارسال میکند و در صورت کاهش هزینه حتی می توانید از ترانس های ایرانی استفاده کنید، که دارای خروجی ای سی و دی سی میباشند. برای جلوگیری از نوسانات برق که باعث سوختن ترانس می گردد بهتر است از یک فیوز 500 میلی آمپر در بین یکی از سیم های برق ترانس استفاده کرد، و در آخر با بستن دو عدد پیچ آلن و در انتها کاور کار نصب به پایان رسیده است و اگر به صورت صحیح مانیتورو پنل را به هم متصل کرده باشید بدون هیچ گونه ایرادی می توانید از این سیستم استفاه کنید.

مقالات مرتبط

13 نظر

محمود آبان ۱۱, ۱۳۹۸ - ۹:۲۲ ب٫ظ

باسلام،لطفا راهنماییم کنید.

منبع تغذیه آیفون تصویری رنگی کوماکسم سوخته بود،آنرا تعویض کردم. چراغ سبزپنل داخلی روشن میشه،زنگ هم میخوره ولی تصویر و صدا نداره،،لطفا راهنماییم کنید،ممنون

پاسخ
مسلم زمانی آذر ۷, ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹ ق٫ظ

احتمالا پنل آیفون شما به تغذیه dc نیاز دارد که شما وصل نکردید- این مورد را چک کنید

پاسخ
شاهین آذر ۲۲, ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸ ب٫ظ

با سلام
امکان داره پنل قدیمی در ۶واحده رو عوض کرد و از مانیتور های قدیمی استفاده کرد؟

پاسخ
امید دی ۲۸, ۱۳۹۸ - ۶:۴۸ ب٫ظ

سلام آیفون تصویری مون کوماکس هست و قفل درب هم کله گاوی،چطور میشه یه کلید شستی کنار درب گذاشت که با اون کلید قفل رو باز کنیم نه با کلید روی قفل؟
ممنون

پاسخ
مسلم زمانی دی ۲۹, ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶ ق٫ظ

نوع آیفون تصویری مهم نیست- معمولا از ترانس یه رشته مستقیما به قفل وصل شده و رشته دیگر از طریق رله پنل برق رسانی می کند. حالا شما برای اینکه یک کلید بزارید باید اون رشته ای که پشت پنل کشیده شده را به یک کلید وصل کنید و از اون سر کلید به قفل اتصال بدید.
برای درک بهتر بزودی آموزش جداگانه ای گذاشته میشه

پاسخ
سعید اسفند ۱۶, ۱۳۹۸ - ۸:۵۱ ب٫ظ

سلام می خوام از دوربین آیفون تصویری کوماکس یه خروجی برای DVR بگیرم کسی میتونه راهنمایی کنه ؟

پاسخ
امراله اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۹ - ۴:۱۵ ب٫ظ

سلام ایفون تصویری پنل بیرونی کوماکس گوشی داخلیش الکتروپیک باشه بهش می خوره لطفا رهنمایی فرمایید

پاسخ
zamani اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۹ - ۶:۲۳ ب٫ظ

خیر قطعا خودتان نمی توانید انجام دهید
اما برخی از نصابها با یک سری تغییرها این کار رو انجام خواهند داد

پاسخ
فرشید خرداد ۱۰, ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸ ق٫ظ

سلام ترانس رو باز کردم فقط یک خروجی دارد فکر کنم فقط برای قفله خروجی دیگری ندیدم برای پنل

پاسخ
مرتضی توسلی تیر ۱۱, ۱۳۹۹ - ۸:۱۰ ب٫ظ

سلام پشت پنل ایفون تصویری کوماکس بغیر ازاون ۴ رشته ۲ رشته سیم آبی و قرمز و ۲ رشته سیم مشکی هست لطفا در این مورد راهنمایی بفرمایید چگونه وصل کنم

پاسخ
zamani شهریور ۲۷, ۱۳۹۹ - ۵:۲۵ ق٫ظ

4 رشته اول اتصال به مانیتور تصویری هست- دو رشته آبی و قرمز ورودی تغذیه مثبت و منفی هست و مشکی و سفید برای دربازکن در استفاده میشه

پاسخ
مجيد عزيزي مرداد ۱۲, ۱۳۹۹ - ۶:۰۱ ب٫ظ

سلام ، ضمن تشكر از توضيحاتتون ، آقا زماني محبت كنيد و راهنمايي بفرمايين سيمهاي آداپتور اي سي و دي سي چطور و بكه بايد وصل بشن ؟ يا در صورت امكان با من تماس بگيريد كه بتونم از راهنماييتون استفاده كنم ، البته اگر جسارت نباشه حق الزحمتونم تقديم ميكنم فقط خواهشا تماس بگيرين ، ممنون

پاسخ
zamani مرداد ۲۶, ۱۳۹۹ - ۸:۲۴ ق٫ظ

سلام
سیم های DC مستقیم به پنل وصل می شود- یعنی ربطی به قفل برقی ندارد
—————-
اما AC رو به این صورت وصل کنید:
یکی از سیمهای ترانس رو مستقیما به یک ورودی قفل برسانید
سیم دیگر را به یکی از سیمهای رله در بازکن پشت پنل و صل کرده
و سیم دیگر رله را به ورودی دیگر قفل برقی وصل کنید.

پاسخ

نظر خود را بنویسید