فیلتر محصولات

براساس قیمت
تومان تومان
جک درب پارکینگ
لیست قیمت
کرکره برقی اتوماتیک
قدرت هرلنگه
عرض لنگه درب
ولتاژ جک یا موتور
نیاز به قفل برقی
قابلیت دو زمانه
برق اضطراری UPS
نوع جکها
کاربری جک ها
قابلیت ضد آب
اتصال به گیت تردد
نوع موتور
قدرت بر اساس نیوتن-توبولار
قدرت موتور بر اساس کیلو
ظرفیت تردد
کشور سازنده
ولتاژ ورودی
جنس بدنه
نوع محصول
برند سازنده
دیگر امکانات
مدل
دمای کارکرد
مقدار گارانتی
فیلتر محصولات

درب اتوماتیک (جک پارکینگ، کرکره و درب شیشه ای)

انواع درب اتوماتیک که شامل جک پارکینگی، کرکره برقی و درب شیشه ای می گردند، برای کنترل بیشتر و رفت و آمد ساده تر از ورودی ساختمان ها به کار می رود. عملکرد این محصولات با استفاده از یک ریموت کنترل و یا تشخیص خودکار افراد مجاز صورت می گیرد. جک پارکینگی می تواند با یک ریموت و یا استفاده از سیستم کنترل تردد خودکار خودرویی اجازه تردد به افراد را بدهد و درب شیشه ای با تشخیص حضور افراد بر اساس وزن آن ها و یا نور مادون قرمز مسیر را برای عبور باز می کند.

فهرست:

معرفی

مجموعه درب اتوماتیک یکی از مهمترین محصولات حفاظتی ساختمان برای تردد به شمار می رود. با استفاده از آن قادر خواهید بود درب ورودی ساختمان را به سادگی و تنها با فشردن یک کلید باز کنید. به طور کلی می توان این مجموعه را به سه دسته جک درب پارکینگ، درب اتوماتیک شیشه ای و کرکره برقی تقسیم کرد که هر کدام در شرایط خاص و ویژه خود به کار می روند. هر سه این درب ها به وسیله یک ریموت قابل کنترل هستند تا تردد را به سهولت هرچه تمام تر ممکن کنند.

انواع

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم انواع درب اتوماتیک در موقعیت ها و شرایط گوناگونی به کار می روند و باید در هنگام خرید به شرایط و موقعیت کارکرد آن توجه داشت. مثلا ممکن است برای ورودی ساختمان خود بتوانید از جک و کرکره استفاده کنید که این موضوع بستگی به فضای شما و جهت حرکت درب دارد. در ادامه مطلب به معرفی خصوصیات و شرایط کارکرد انواع درب ها می پردازیم:

جک درب پارکینگ

با استفاده از جک درب اتوماتیک پارکینگ می توانید درب پارکینگ ساختمان را به صورت اتوماتیک باز کنید. عملکرد آن به این صورت است که با استفاده از یک ریموت کنترل و فشردن کلید آن، درب به طور خودکار باز می شود. جک ها می توانند به شکل کشویی یا لولایی عمل کنند. جک درب پارکینگ بازویی درب ساختمان را به شکل لولایی و در جهت معمول که برای آن می شناسیم باز می کند، اما درب اتوماتیک کشویی برای ساختمان هایی با محدودیت فضا به کار می رود که امکان حرکت درب به داخل را ندارند، به این ترتیب باید از موتور درب اتوماتیک استفاده کرد که درب را به شکل کشویی و در راستای دیوار کناری آن به حرکت در آورد. در نظر داشته باشید که برای حرکت درب باید فضای کافی در کنار دیوار به اندازه طول درب وجود داشته باشد. قیمت جک درب پارکینگ تابعی از قدرت و ساختار آن است که در چند وقت اخیر به دلیل نوسانات شدید قیمت ارز، تفاوت قیمت جک ایرانی و خارجی بسیار زیاد شده است. از معروف ترین برند ها در میان ایرانی ها می توان جک پارکینگ سیماران و جک سوزوکی و از میان خارجی ها (که غالبا ایتالیایی هستند) به جک وی تو و درب اتوماتیک فک اشاره داشت.

این مقاله را هم بخوانید:
راهنمای خرید جک درب پارکینگی

جک درب پارکینگ

شما می توانید جک ها را به سیستم کنترل تردد خودکار خودرویی نیز مرتبط کنید تا به این ترتیب حتی نیاز به استفاده از ریموت نیز نداشته باشید. با استفاده از یک تگ برچسبی بر روی خودرو (و تعریف آن برای کنترل پنل) و با نزدیک شدن به ورودی ساختمان، مرکز کنترل آن را شناسایی می کند و درب به طور کاملا خودکار باز می شود. این سیستم می تواند پلاک خوان هم باشد تا با خواندن پلاک خودرو های از پیش تعریف شده، درب پارکینگ به طور اتوماتیک باز شود.

درب اتوماتیک شیشه ای

درب شیشه ای هم یکی دیگر از سیستم های خودکار تردد است. این مجموعه متشکل از یک اپراتور درب شیشه ای به همراه فریم آن است. درب های شیشه ای می توانند به شکل کشویی، لولایی، تاشو، گردان، تلسکوپی، گرد و زاویه ای باشند که هر کدام برای شرایط خاصی به کار می روند. انتخاب شما به نوع ورودی ساختمان و اندازه آن و البته قیمت درب اتوماتیک شیشه ای بستگی دارد. این محصول می تواند با استفاده از ریموت (با کنترل و تشخیص نگهبان ساختمان) و یا به طور اتوماتیک باز شود. حسگر درب شیشه ای اتوماتیک می تواند با نور مادون قرمز و یا با تشخیص وزن افراد، تحریک شده و درب را باز کند تا به این ترتیب نیازی به ریموت هم نباشد. همچنین اگر این سیستم را برای ساختمان اداری به کار می برید، می توانید آن را به سیستم حضور و غیاب یا کنترل دسترسی هم متصل کنید تا باز شدن درب و تردد افرادِ مجاز، تنها با احراز هویت آن ها ممکن باشد.

این مقاله را هم بخوانید:

راهنمای خرید درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای

کرکره برقی

کرکره های برقی مجموعه ای از تیغه ها هستند که به وسیله لولا به یکدیگر متصل شده اند و با شروع به کارِ موتور کرکره، شروع به جمع شدن بر روی یک شفت می کنند. با جمع شدن آن، مسیر تردد باز می شود و با پایین آمدن آن، ورودی بسته خواهد شد. عملکرد کرکره ها به سادگی و با استفاده از ریموت قابل کنترل خواهد بود. متداول ترین نوع تیغه کرکره آلومینیومی است، اما می توانید بر حسب موقعیت، انواع گالوانیزه یا پلی کربنات را هم استفاده کنید. تیغه پلی کربناتی حالت شیشه ای دارد و با بسته بودن آن، داخل فروشگاه یا بانک یا... مشخص خواهد بود.

کرکره برقی
انواع موتور کرکره شامل موتور توبلار، موتور ساید و موتور سانترال می گردد. موتور های ساید که پر قدرت ترین موتور ها هستند، برای درب هایی با وزن و میزان تردد بالا و ورودی های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند. به علاوه به خاطر دارا بودن ولتاژ 24v می توان آن را با UPS نیز به کار برد تا در هنگام قطعی برق با مساله ای مواجه نشوید. بنابراین می توان تفاوت قیمت موتور ساید کرکره برقی با دیگر موتور ها را منطقی دانست. از معروف ترین این مدل ها می توان به موتور ساید تیونی، موتور ساید بارزانته و موتور ساید اس دی سی اشاره کرد.

ریموت کنترل درب اتوماتیک

ریموت درب اتوماتیک ابزاری است که برقراری ارتباط با جک، کرکره یا درب شیشه ای را ممکن می کند؛ با فشردن یک کلید بر روی آن، می توانید درب را ببندید یا باز کنید. با خرید جک پارکینگی یا کرکره چند ریموت فابریک از همان برند را دریافت خواهید کرد، اما می توانید برای تمامی همسایه ها هم ریموت های جداگانه خریداری کنید. خرید ریموت فابریک از برند های غیر ایرانی هزینه بالایی خواهد داشت اما می توانید ریموت ایرانی را جایگزین آن کنید، مانند ریموت بتا یا استیل میت. برای استفاده از ریموت اصلی نیازی به قطعه اضافی ندارید، اما برای استفاده از یک ریموت دیگر باید با نصب یک رسیور بر روی مدار کنترل آن را ممکن کرد. ریموت کرکره برقی دارای دکمه های بالا، پایین، ایست و قفل است و این تفاوت اصلی ریموت جک با کرکره است، با این وجود می توان ریموت درب پارکینگ بر روی اکثر کرکره برقی ها هم تنظیم کرد. انواع ریموت کنترل ها شامل ریموت لرنینگ 433 با فرکانس ثابت، ریموت لرنینگ 315 با آنتن دهی خوب در اماکن نویزی و ریموت هایپینگ کد با فرکانس متغیر می گردد.

این مقاله را هم بخوانید:
ست کردن ریموت جک درب پارکینگ

قیمت درب اتوماتیک

قیمت درب اتوماتیک تابعی از عوامل متعدد در ساختمان است. در مورد کرکره برقی برای به حرکت در آوردن درب هایی که وزن متوسط دارند و میزان تردد از آن ها هم متوسط است، از موتور های سانترال یا سنترال کرکره استفاده می شود. عدم نیاز به تغییرات اساسی در ساختار کرکره برقی و صرف هزینه بالا برای آن، موتور سانترال کرکره را به بهترین گزینه برای تبدیل کرکره های قدیمی به کرکره های اتوماتیک می سازد. در کنار آن، نصب پیچیده و نیاز به قطعات بیشتر، محبوبیت آن را کمتر می کند. موتور توبلار کرکره برقی برای درب هایی با وزن و میزان تردد پایین به کار می روند. قیمت موتور توبلار کرکره برقی با اندازه نسبتا کوچک خود که فضای کمی را اشغال می کند بسیار مناسب است. موتور توبلار صنعتی میزان تردد بالا و درب های سنگین تر را هم پوشش می دهد.
در مورد جک هم شرایط به همین ترتیب است. جک هایی که برای ساختمان هایی با تردد پایین به کار می روند از قیمت مناسب تری برخوردارند، اما برای ساختمان هایی با تردد بالا باید از جک های ایتالیایی با قدرت و قیمت بالاتر استفاده کرد.

گارانتی

شرکت های سازنده درب اتوماتیک گارانتی های مختلفی برای محصولات خود ارائه می دهند که در مدت زمان معینی مسائل مربوط به تعمیر و یا گاهی تعویض قطعات را بر عهده می گیرند. این مدت زمان در مورد برند های مختلف متفاوت است و می تواند از یک تا پنج سال متغیر باشد. توجه داشته باشید که دریافت خدمات از شرکت سازنده و نمایندگی معتبر آن صورت می گیرد و شرکت فروشنده محصول، ارائه دهنده ی گارانتی جک، کرکره یا درب شیشه ای نیست.

فروش

خرید انواع درب اتوماتیک به سادگی در فروشگاه دی سی ای کالا ممکن شده است. کافی است نوع محصول مورد نظر خود را از منو انتخاب کنید تا گستره وسیعی از انتخاب ها را مشاهده کنید. در فیلتر هایی که در کاتالوگ همین صفحه مشاهده می کنید می توانید خصوصیات مورد نظر خود را ببینید و از میان آن ها بهترین گزینه را انتخاب کنید. دسته بندی دقیق محصولاتِ هر گروه کار انتخاب را برای شما ساده تر می کند.

راهنمای نصب درب اتوماتیک

نصب انواع درب اتوماتیک یکی از تخصصی ترین انواع نصب به شمار می رود. ممکن است مثلا برای نصب یک آیفون تصویری، دانستن اطلاعات پایه برق کاری و همینطور نحوه ی سیم کشی آن، در کنار کمی خلاقیت کافی باشد و بتوانید به سادگی خودتان آن را نصب کنید. اما در مورد جک، کرکره یا درب شیشه ای این موضوع صدق نمی کند و می بایستی نصاب حرفه ای مربوط به همان محصول این کار را انجام دهد. فروشگاه اینترنتی دی سی ای کالا می تواند ارتباط شما با بهترین نصاب های درب اتوماتیک را برقرار کند.

این مقاله را هم بخوانید:

محاسبه نصب جک درب پارکینگ در تهران و شهرستانها در سال 99

ادامه مطلب
بستن
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
منوی اصلی
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
تخفیف ها و پیشنهادها
کالای دست دوم
وبلاگ
تماس با ما

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری