فیلتر محصولات

شاخه‌ها
براساس قیمت
تومان تومان
مسافت
نقاط قوت
کشور سازنده
تکنولوژی کارکرد
جنس بدنه
ابعاد قوطی
نوع محصول
more... less
فرکانس اسمي ورودي
برند سازنده
وزن
دمای کارکرد
مقدار گارانتی
پکیج دزدگیر مناسب
فیلتر محصولات

گیت فروشگاهی

گیت فروشگاهی

گیت فروشـگاهی که با نام دزدگیر فروشــگاهی و دزدگیر پوشــاک نیز شناخته می شود، محصـولی برای افزایش امنیت فروشـگاه ها و حفظ کالاهای موجــود در آن اسـت که بر اساس کارکــرد و نوع استفاده به دسته های گوناگونی تقسـیم می گردد. این گیت ها در واقع از خروج کالا ها از فروشگاه بدون هماهنگی جلوگیـری می کنند. همچنین امکان جابجــایی و انتقــال گیت با جابجایی فروشــگاه نیز وجود دارد. این مجمـوعه شــامل آنتــن یا گیت اصلی، لیبــل و یا تگ، جدا کننــده و خنثی کننده می باشـد که در ادامه مطلب به معرفی آن ها می پردازیم.

گیت فروشگاهی

گیت فروشگاهی که با نام دزدگیر فروشگاهی و دزدگیر پوشاک نیز شناخته می شود، محصولی برای افزایش امنیت فروشگاه ها و حفظ کالاهای موجود در آن است که بر اساس کارکرد و نوع استفاده به دسته های گوناگونی تقسیم می گردد. این گیت ها در واقع از خروج کالا ها از فروشگاه بدون هماهنگی جلوگیری می کنند. همچنین امکان جابجایی و انتقال گیت با جابجایی فروشگاه نیز وجود دارد. این مجموعه شامل آنتن یا گیت اصلی، لیبل و یا تگ، جدا کننده و خنثی کننده می باشد که در ادامه مطلب به معرفی آن ها می پردازیم.

گیت فروشگاهی
به طور کلی عملکرد دزدگیر فروشگاهی ایجاد یک میدان مغناطیسی در خروجی فروشگاه و جلوگیری از عبور غیر مجاز کالا ها است. آنتن گیت فروشگاهی سیستم دزدگیری است که بر اساس کاربرد می تواند از نوع EM, RF و یا AM باشد. تگ یا لیبل قطعه ای است که بر روی کالا نصب می شود و با عبور از گیت اصلی، کاربر را از بروز ایراد در مجموعه آگاه می کند. تگ ها اندازه نسبتا بزرگی دارند و برای استفاده در فروشگاه پوشاک، کیف و کفش و... مناسب می باشند. لیبل ها اما با اندازه ظریف تر برای استفاده به روی طلا، لوازم آرایش و... طراحی شده اند.

سیستم گیت فروشگاهی
برای جدا کردن تگ از روی کالا نیاز به دستگاهی به نام جداکننده یا مگنت دزدگیر لباس وجود دارد که بدون آن تگ از محصول جدا نخواهد شد، مگنت یک آهنربای پر قدرت و با گاوس (واحد توان مغناطیسی آهنربا) بالاست که باعث باز شدن قفل داخل تگ و رها شدن سوزن تگ از درون این قفل می شود.

 

گیت فروشگاهی
همچنین دستگاهی به نام خنثی کننده نیز وجود دارد که با استفاده از آن لیبل قرار گرفته بر روی کالا خنثی می گردد. خنثی کننده دستگاهی متشکل از یک منبع تغذیه (اسیلاتور Oscillator) و یک پد مغناطیسی می باشد که با قرارگیری لیبل به روی پد آن را غیر فعال نموده یا به اصطلاح می سوزاند. به این ترتیب لیبل خنثی شده و بدون هیچگونه آلارمی از میان آنتن ها عبور می کند. خنثی کننده لیبل در هر سه نوع گیت AM ،EM وRF موجود می باشد.

همانطور که مشخص است لیبل ها از مجموعه خارج می شوند اما می توانید تگ ها را به دفعات استفاده کنید. در نظر داشته باشید این تگ و لیبل ها باید فاصله ای در حدود 3-1.5 متر از درب خروجی داشته باشند تا بدون اختلال و نویز فعالیت کنند، بنابراین چیدمان کالاها در فروشگاه نیز باید به دقت انجام گیرد. همچنین برای جلوگیری از مخدوش شدن لیبل ها و یا ایجاد اختلال در عملکرد تگ ها، می بایستی در قسمتی از کالا قرار گیرد که کمترین میزان دسترسی را داشته باشد. به این ترتیب می توانید اطمینان بیشتری از کارکرد آن داشته باشید. با توجه به نوع محصولات این تگ یا لیبل ها اندازه های گوناگونی خواهند داشت، اما به خاطر داشته باشید که به طور کلی هرچه اندازه تگ دزدگیر پوشاک بزرگتر باشد امکان شناسایی آن بیشتر خواهد بود. شما می توانید تگ ها را بارها و بارها مورد استفاده قرار دهید، با جدا کردن آن ها از کالا ها، امکان استفاده مجدد نیز فراهم می گردد. در مورد لیبل ها باید بدانیم به طور کلی یک بار مصرف هستند و با خروج کالا از فروشگاه دیگر قابل استفاده نخواهند بود، اما برخی لیبل ها امکان فعال و غیر فعال شدن دارند. از انواع لیبل و تگ فروشگاهی می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • تگ گلفی دزدگیر پوشاک مناسب برای انواع لباس ها
  • تگ صدفی برای لباس های ظریف و کوچک
  • تگ پاندا مناسب برای فروشگاه لباس کودک
  • تگ عینک قابل استفاده برای دسته عینک که تنها برای سیستم های RF و AM قابل استفاده است
  • تگ گریف مخصوص سیستم گیت فروشگاهی RF
  • لیبل مخصوص سیستم RF با اشکال و سایز های گوناگون 3×3، 4×4 و 5×5 و مدل های سفید و بارکدی
  • لیبل مخصوص سیستم AM قابل استفاده برای فروشگاه های لوازم آرایش و داروخانه ها
  • و...

تگ گیت فروشگاهی

 

تگ گیت فروشگاهی

به صدا در آمدن گیت فروشگاهی می تواند دلایلی به جز عبور غیر مجاز تگ یا لیبل از آستانه درب داشته باشد. این امکان وجود دارد که مشتری شما وسیله الکترونیکی با مدار و فرکانسی مشابه با گیت شما داشته باشد و یا اینکه تگ جدا نشده و لیبل خنثی نشده باشد. سیم های حامل جریان الکتریکی می توانند بر روی گیت ایجاد نویز و اختلال کنند و باعث بروز آلارم آن شوند، پس باید در هنگام نصب آن به مسیر عبور سیم و یا کابل برق فشار قوی توجه داشت. دقت داشته باشید که فاصله نزدیک سیم دارای جریان برق با آنتن گیرنده و همچنین شدت جریان و موازی بودن سیم با آنتن (گیت)، اثر نویز را بر روی گیت فروشگاهی بیشتر می‌کند. از دیگر عوامل تاثیر گذار بر کارکرد دزدگیر پوشاک می توان به کلید مینیاتوری، لامپ LED، لامپ هالوژن، لامپ نئون، درب اتوماتیک و... اشاره داشت.
در سال های گذشته وجود گیت ها، دوربین مداربسته و دزدگیر به تنهایی برای نزدیک نشدن سارقین به فروشگاه ها موثر بودند. حتی در برخی موارد ماکت این ابزار ها نیز می توانست تا حدی جنبه امنیتی داشته باشد، اما امروزه این امکان وجود دارد که ماکت این دستگاه از خود آن تشخیص داده شود. بنابراین پیشنهاد می شود برای تکمیل امنیت مجموعه خود، از گیت های فروشگاهی به درستی استفاده کنید.

کاربرد ها و انواع گیت دزدگیر فروشگاهی

در ادامه این مطلب به کارکرد دزدگیر لباس و معرفی انواع آن ها می پردازیم. عملکرد گیت فروشگاهی به این ترتیب است که آنتن اصلی در خروجی فروشگاه قرار می گیرد. میدان مغناطیسی ایجاد شده توسط این آنتن دارای فرکانس مشخصی است، با عبور تگ و یا لیبل با فرکانس مشابه از میان آن، آلارم دستگاه به صدا در می آید. سیستم گیت و دزدگیر فروشگاهی بر اساس نوع کاربرد و فرکانس به سه دسته تقسیم می شوند:

گیت فروشگاهی RADIO FREQUENCY) RF)

فرکانس گیت دزدگیر فروشگاهی RF در محدوده فرکانس رادیویی است. این نوع گیت فروشگاهی در فرکانس های مختلفی مانند ۸٫۲ - ۳٫۲۵ - ۱٫۹۵ - ۴٫۷۵ - ۱۰٫۲ مگا هرتز موجود هستند که رایج ترین آن ها فرکانس ۸٫۲ مگا هرتز است. کارکرد این گیت در ترکیب استفاده از یک آنتن فرستنده و یک آنتن گیرنده می باشد که با عبور دادن تگ یا لیبل با فرکانس سازگار با دستگاه، سیستم دزدگیر شروع به آژیر کشیدن می کند.
اصلی ترین مزیت این سیستم نسبت به دیگر سیستم های دزدگیر اینکه به خاطر قیمت مناسب آن از محبوبیت بالایی برخوردار است. همچنین صاف بودن و انعطاف پذیری بالای لیبل آن باعث می شود بر روی کالا های مختلف حتی کتاب نیز قابل استفاده باشد. در نظر داشته باشید در هنگام استفاده از این نوع گیت فروشگاهی امکان تداخل آن ها با سیستم های مجاور با فرکانس مشابه وجود دارد؛ برای مثال اگر شما در یک فروشگاه سیستم RF با فرکانس ۸٫۲ مگا هرتز را نصب نمایید عملکرد مناسبی دارد اما چنانچه پس از مدتی گیت فروشگاهی دیگری با فرکانس ۸٫۲ در مجاورت فروشگاه شما نصب گردد هر دو سیستم دچار اختلال شده و به صورت مداوم بوق می زنند. بنابراین بسته به نوع گیت دزدگیر فروشگاهی که خریداری می کنید باید فاصله ۶ تا ۱۰ متر بین دو گیت دزدگیر RF با فرکانس یکسان فاصله وجود داشته باشد تا از ایجاد اختلال جلوگیری شود. لیبل ها در این مجموعه می توانند اندازه 3×3، 4×4 و یا 5×5 سانتی متر به شکل دایره و یا مربعی داشته باشند.
از اصلی ترین موارد استفاده دزگیر فروشگاهی RF می توان به کتاب و لوازم تحریر فروشی ها اشاره داشت؛ به دلیل ضخامت کم و انعطاف پذیری بالا، امکان قرارگیری در داخل جلد کتاب و همچنین عدم امکان جدا کردن لیبل از محصول، گیت مناسب و ویژه کتاب ها، گیت فروشگاهی RF معرفی می گردد. به خاطر داشته باشید برای عبور این لیبل از گیت، نیاز به دستگاه خنثی کننده نیز خواهید داشت. از اصلی ترین نقات قوت دزدگیر فروشگاهی RF می توان به امکان استفاده از تگ و یا لیبل اشاره داشت، همچنین چسبندگی عالی لیبل و برچسب ها بر روی کالا ها در کنار کارکرد بسیار مناسب دزدگیر RF، از دیگر خصوصیات قابل توجه این دزدگیر می باشند.

گیت دزدگیر کتابخانه

گیت فروشگاهی ACOUSTO-MAGNETIC) AM)

گیت فروشگاهی AM بر خلاف گیت های فروشگاهی RF تنها با فرکانس ۵۸ کیلو هرتز عرضه می شوند. به طور کلی دزدگیر فروشگاهی AM شامل یک آنتن گیرنده و یک آنتن فرستنده است که جلوی درب فروشگاه قرار می گیرد، با عبور تگ با فرکانس 58KHz آلارم دستگاه به صدا در می آید. عملکرد این گیت این امکان را فراهم می آورد که فاصله تشخیص بالاتری فراهم آید و استفاده از آن برای فروشگاه های بزرگ نیز ممکن باشد. سرعت تشخیص در این گیت نسبت به دیگر گیت ها بالاتر می باشد و این مورد از مزایای آن نسبت به دیگر انواع گیت به شمار می رود. گفتنی است قیمت گیت فروشگاهی AM نسبت به دیگر سیستم ها بالاتر است.
تفاوت این گیت با دیگر محصولات و معیار تشخیص آن، در اندازه لیبل آن است. این لیبل ها تنها به شکل مستطیلی به اندازه 1×3 سانتی متری و ضخامت 1 میلی متر عرضه می شوند. این برچسب ها نسبتا برجسته بوده و برای استفاده در کتاب و لوازم تحریر فروشی مناسب نیستند اما می توان از آن ها در فروشگاه های لوازم آرایش و داروخانه استفاده کرد. به واسطه اندازه های ظریف و البته مختلف در کنار ماهیت شبه فلزی برخی انواع لوازم آرایش، گیت پیشنهادی برای این نوع فروشگاه ها دزدگیر فروشگاهی AM می باشد. با توجه به قیمت بالای سیستم و لیبل همچنین چسبندگی ضعیف و ضخیم بودن آن شما می توانید برای افزایش بازدهی کارکرد گیت AM و همین طور تکمیل سیستم امنیتی خود از ابزار دیگری مانند دوربین مداربسته نیز استفاده کنید. برای کنترل جابجایی کالا ها در فروشگاه هایی با دارا بون محصولات مختلف که اندازه و جنس های متفاوتی دارند، بهتر است از دو سیستم گیت دزدگیر RF و AM استفاده کرد.

لیبل دزدگیر فروشگاهی

گیت فروشگاهی  ELECTRO-MAGNETICAM) EM)

فرکانس گیت فروشگاهی EM معمولا بین ۱ تا ۱۰۰۰ هرتز می باشد. این نوع سیستم های دزدگیر مانند سیستم های RF وAM دارای یک فرستنده و گیرنده می باشند که با عبور دادن تگ و لیبل با فرکانس مشابه دستگاه شروع به آژیر کشیدن می کند. مزیت مهم آن ها امکان استفاده برای کالاهای فلزی و شبه فلزی است که باعث می شود برای استفاده در طلا و یا ساعت فروشی همینطور فروشگاه جواهرات مناسب باشد.

 

گیت دزدگیر فروشگاهی جواهرات

 

همچنین لیبل های باریک و انعطاف پذیر آن قابلیت استفاده برای محصولاتی با اندازه های مختلف مانند انواع لوازم آرایش را نیز فراهم می آورد. در نظر داشته باشید که این گیت در بهترین حالت قابلیت تشخیص تا 80 سانتی متر را دارند و با وجود آنتن های بزرگ، قدرت تشخیص بالایی ندارند، به همین خاطر باید برای تشخیص دقیق، تعداد آنتن های مجموعه بیشتر باشند. همچنین قیمت گیت دزدگیر EM و لیبل های آن به خاطر مدارهای پیچیده آن نسبت به دیگر انواع آن بالاتر است، به علاوه این که تعمیر و نگه داری آن نیز هزینه های بالاتری دارد.
لیبل گیت EM تنها لیبل هایی هستند که امکان فعال و غیر فعال شدن را دارند، به همین خاطر می توان آن را برای اماکنی مانند کتابخانه ها به کار برد، لیبل قرار گرفته بر روی کتابی که به امانت گرفته شده، قبل از خروج غیر فعال شده و پس از بازگرداندن آن دوباره فعال می گردد. ابعاد بزرگ این نوع گیت در مقایسه با دیگر گیت ها، استفاده از آن را با محدودیت مواجه می کند. گفتنی است این لیبل ها به سادگی بر روی فلزات قابل استفاده است، بنابراین با توجه به قیمت بالای آن خرید گیت فروشگاهی EM برای کتابخانه ها و طلافروشی و... توجیه پذیر است.

انتخاب آنتن گیت دزدگیر فروشگاهی

استفاده از سیستم دزدگیر فروشگاهی به صورت تک آنتن، جفت آنتن و یا چند آنتن امکان پذیر است. انتخاب تعداد آنتن به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آن نوع آنتن، عرض خروجی فروشگاه، نوع لیبل ها و... است. در ادامه مطلب به معرفی تعداد آنتن ها و شرایط استفاده از آن می پردازیم:

سیستم دزدگیر تک آنتن دزدگیر فروشگاهی

سیستم تک آنتن گیت فروشگاهی به دستگاهی گفته می شود که تنها به یک آنتن در خروجی فروشگاه نیاز دارد. برد این سیستم دزدگیر transceiver نام دارد. سیستم دزدگیر تک آنتن را می توان در وسط درب خروجی و یا در کنار آن قرار داد. میدان تشخیص سیستم دزدگیر تک آنتن از هر دو طرف و با یک فاصله مساوی می باشد. از آنجا که نویز پذیری سیستم دزدگیر تک آنتن در مقایسه با سیستم های جفت آنتن بیشتر است، قدرت و ضریب اطمینان آنها کمتر خواهد بود. از جمله موارد استفاده سیستم دزدگیر فروشگاهی تک آنتن، محافظت از درب های خروجی بزرگ با هزینه کمتر می باشد (به جای استفاده از دو یا سه آنتن تنها می توان از یک سیستم دزدگیر تک آنتن استفاده نمود). سیستم دزدگیر فروشگاهی تک آنتن برای محافظت از اشیایی که بر روی آن ها به جای تگ از لیبل استفاده شده، مناسب نیستند زیرا در بسیاری از موارد امکان تشخیص فرکانس دقیق لیبل وجود ندارد.

سیستم دزدگیر دو آنتن دزدگیر فروشگاهی

سیستم دزدگیر فروشگاهی دو آنتن (Dual Pedestal) به مجموعه ای اطلاق می شود که برای محاظت از درب خروج دارای دو آنتن گیت است. عموما در این نوع سیستم های دزدگیر فروشگاهی یکی از آنتن ها نقش فرستنده و دیگری نقش گیرنده را بر عهده دارند. همانطور که مشخص است به واسطه کمتر بودن میزان نویز پذیری این سیستم، دقت تشخیص آن بسیار بیشتر از سیستم تک آنتن می باشد. با استفاده از این سیستم قادر خواهید بود تا فاصله حدود 5 متری را کنترل کنید. در نظر داشته باشید این سیستم برای کنترل کالاهایی با لیبل نیز مناسب است، اما به طور کلی با توجه به ضعیف تر بودن لیبل نسبت به تگ، در صورت استفاده از لیبل باید فاصله بین آنتن ها کمتر باشد تا تشخیص آن با دقت صورت گیرد.

گیت فروشگاهی دو آنتن

سیستم دزدگیر سه آنتن دزدگیر فروشگاهی

استفاده از سیستم دزدگیر سه آنتن گیت فروشگاهی برای خروجی هایی با عرض زیاد پیشنهاد می شود. در این مجموعه سه آنتن برای محافظت از درب خروج به کار می روند. چیدمان آنتن ها می تواند به این صورت باشد که آنتن فرستنده (Transmitter Antenna) درست در میانه ورودی قرار می گیرد و آنتن های گیرنده (Receiver Antenna) در دو طرف آن هستند، این دو آنتن می توانند حداکثر فاصله 1.5 متری از فرستنده داشته باشند. به این ترتیب قادر خواهید بود تا اندازه 3 متر را در کنترل خود داشته باشید.

قیمت گیت فروشگاهی

همانطور که در بالا گفته شد گیت ها انواع مختلفی دارند که می بایست بنا بر محصولی که عرضه می شود نوع گیت فروشگاهی انتخاب گردند. هر کدام از سه نوع تکنولوژی EM و AM و RF سطح قیمتی ای دارند و با یکدیگر کاملا متفاوت هستند. گیت های فروشگاهی RF که بیشتر مناسب فروشگاه های کتاب و پوشاک هستند به نسبت قیمت بهتری دارند و که به لحاظ اطمینان از عملکرد می توان آن را در سطح متوسطی دانست چرا که احتمال خطا در دریافت کد لیبل وجود دارد.

اما گیت هایی که با تکنولوژی EM از امنیت بالاتری برخوردارند و میتوان آن را در بسیاری از کسب و کارها استفاده کرد. قیمت این دزدگیر های فروشگاهی با اینکه کمی بالاتر از نمونه های RF است ولی بسیاری به علت خطای بسیار پایین آن بیشتر مورد پسند قرار میدهند و آن را خریداری می کنند.

جمع بندی

در مجموع می توان گفت دزدگیر فروشگاهی به واسطه کاربرد ساده و دقیق، از بهترین انواع دزدگیر ها به شمار می رود. این محصول دقت بالایی دارد و با توجه به کارکرد های گوناگون می تواند در شرایط مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از این گیت برای فروشگاه های پوشاک، لوازم آرایش، مواد غذایی و... مناسب می باشد. به این ترتیب می توانید با کاهش خطای نیروی انسانی امنیت مجموعه خود را افزایش دهید. شما می توانید برای خرید گیت فروشگاهی با بخش فروش دی سی ای کالا تماس حاصل نمایید.

ادامه مطلب
بستن
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
منوی اصلی
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
تخفیف ها و پیشنهادها
کالای دست دوم
وبلاگ
تماس با ما

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری