فیلتر محصولات

برندها
فیلتر محصولات

سنسور درب اتوماتیک شیشه ای

چشمی درب اتوماتیک شیشه ای

برای ما انسان هایی که در عصر مدرن امروز که غرق در انواع تسهیلات زیستی در زمینه های مختلف با هدف مشترک راحتی و آسایش بیشتر ما می کوشند زندگی می کنیم، دیدن و هضم تکنولوژی های متفاوت امری پیش پا افتاده و اجتناب ناپذیر، چرا که با هر سر جنباندنی، با یکی از آنها سر و کار خواهیم داشت. این حقیقت حتی شامل پیش پا افتاده ترین کار های امورات روزمره مثل گذار از محل های مختلف و ورود و خروج به اماکن مختلف نیز می شود که برای مثال تردد از درب اتوماتیک شیشه ای ورودی یک ساختمان که شاید سه دهه است در ذهن ما نهادینه شده و به چگونگی این پروسه به ظاهر ساده اصلا اهمیت نمی دهیم. با ما همراه باشید تا به چند و چون این سیستم و عملکرد سنسور درب اتوماتیک شیشه ای بپردازیم:

سنسور درب اتوماتیک شیشه ای

انواع چشمی درب اتوماتیک شیشه ای

حتما تا بحال متوجه تفاوت در نوع عملکرد درب های شیشه ای اتوماتیکی که در مقابل آنها قرار گرفتید شده اید، چرا که چندین نوع مواجهه با لحظه عبور یک شخص را می توان تاثیر اصلی انتخاب نوع و تنظیم سنسور چشمی درب اتوماتیک شیشه ای مان بدانیم. البته این هم همانند خود تردد، شاید چندان ذهن ما را درگیر خود نکند ولی می دانیم صنف بسیار پر چالش و نیازمند فنون و حرفه ای گری های خاص خودش است. در واقع درب شیشه ای ما، بعد از قرار گرفتن داخل ریل مناسب و نصب، توسط سنسور و چشمی که برای آن برگزیده ایم، عملکردش مشخص می شود. از جمله تفاوت در نوع عملکرد، می توانیم به سرعت باز شدن درب اتوماتیک شیشه ای، نحوه باز شدن درب شیشه ای (این که از مرکز به دو طرف راست و چپ، از راست به چپ یا از سمت چپ به سمت راست کشیده شود) و زمان باز ماندن آن اشاره کنیم. 

یکی از اصلی ترین فاکتور های مهم هنگام انتخاب درب شیشه ای اتوماتیک، انتخاب نوع سنسور یا چشمی از میان انواع سنسور درب اتوماتیک است که بسته به نیاز و البته هزینه ای که ما برای آن کنار گذاشته ایم، می تواند متفاوت باشد، اما آنچه در بازار امروز کشورمان برای انتخاب کار را کمی سخت می کند، انواع چشمی درب اتوماتیک شیشه ای است که در بین آنها می توان به چشمی های مایکروویو (Microwave Sensors)، سنسور های مادون قرمز (Infrared Sensors) و سنسور های جانبی و مکمل چشمی درب اتوماتیک شیشه ای می باشند که هر یک باز انواع مختلف دارند و در ادامه به توضیح آنها به صورت مفصل می پردازیم.

سنسور مایکروویو

جهت تسهیل انتخاب بین انواع سنسور های متداول برای درب های اتوماتیک شیشه ای، بهتر است اشراف خوبی بر آنها داشته باشیم. یکی از انتخاب های رایج در این بین سنسور مایکروویو چشمی درب های اتوماتیک می باشد که از طریق امواج الکترومغناطیسی که با طول موج تقریبی 24 گیگاهرتز از آنتن های تعبیه شده درون سنسور ها در محیط پخش شده و رفلکت یا بازخورد آن ها توسط آنتن های گیرنده و ارسال آن ها به پردازنده ی مرکزی کار می کند. اگر در محیط اطراف سنسور هیچ حرکتی نباشد، فرکانس (Frequency) های ارسالی و دریافتی تفاوتی با هم نخواهند داشت، ولی اگر در این میان حرکتی صورت بگیرد، فرکانس یکسان نمی ماند و کریستال سنسور در حد جریان میلی ولت تغییر نموده و فرمان لازم را به رله خروجی ارسال می کند. همچین همانطور که گفته شد حساسیت، شدت و زاویه پوشش می تواند توسط نصاب ها و بر اساس نیاز و استفاده درب اتوماتیک شیشه، تماما قابل تنظیم و تغییر می باشد.

سنسور مادون قرمز

در میان چشمی یا سنسور های درب اتوماتیک شیشه ای که استفاده آنها در بازار این صنف رایج است، سنسور مادون قرمز یا Infrared Sensors نیز جزء انتخاب های اول و پر فروش ترین های موجود می باشد. این چشمی ها از فن آوری اشعه مادون قرمز برای فرمان درب های اتومات شیشه ای استفاده می کند و در نتیجه امکان تشخیص دما و تغییر آن را دارد. زمانی که شخصی در جلوی درب حاضر می شود تغییر دمایی میکرو سانتی گراد یا شاید کمتر دارد که آن را تشخیص داده و فرمان درب را باز می کند. سنسور های اینفرارد معمولا به عنوان چشمی های اصلی درب اتوماتیک به کار می آیند.

انواع چشمی درب اتوماتیک شیشه ای

جمع بندی و قیمت چشمی درب اتوماتیک شیشه ای

آنچه در چند پاراگراف بالا ملاحظه کردید، معرفی و بررسی انواع، کارایی و چکیده ای بر هر آنچه می بایست در ارتباط با سنسور های درب های اتوماتیک شیشه ای را در بر داشت که با مطالعه آن می توانیم با آگاهی کامل نسبت به خرید سنسور درب اتوماتیک شیشه ای و دیگر تجهیزات درب اتوماتیک اقدام کنیم. در خلال متن با هم دیدیم این سنسور ها شامل دو نوع مایکروویو و اینفرارد می شوند و مکانیزم عملکرد هر یک با دیگری در عین شباهت، تفاوت هایی نیز دارند. در مجموع نیاز است هنگام انتخاب درب اتوماتیک شیشه ای، با در نظر مکان مورد نظر و تمرکز بر نیاز خود و همچنین مبلغی که برای آن اختصاص داده ایم، بهترین انتخاب را در میان موارد موجود در بازار پر چالش این صنف انجام دهیم.

ادامه مطلب
بستن
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
منوی اصلی
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
تخفیف ها و پیشنهادها
کالای دست دوم
وبلاگ
تماس با ما

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری