فیلتر محصولات

براساس قیمت
تومان تومان
برندها
فیلتر محصولات

ریموت بلوتوثی

play

روش ست کردن ریموت بلوتوثی

دکمه A و B ریموت بلوتوثی را هم زمان بفشارید.
در حالی که دکمه B را با انگشتان نگه داشته اید سه بار دکمه A را بزنید تا چراغ ریموت چشمک زن شود. با این کار ریموت شما خام شده و آماده دریافت فرکانس است. با مراحل بالا ریموت شما را فرکانس ریموت تغییر میکند.
ریموت اصلی را به ریموت بلوتوثی بچسبانید
دکمه ای از ریموت که میخواهید از آن کپی شود را بفشارید و نگه دارید و در همین حال از روی ریموت بلوتوثی دکمه مدنظر خود را بفشارید تا ال ای دی روی ریموت ثابت شود
دکمه مد نظر ست شده و این کار را می توانید برای همه دکمه ها انجام دهید

ریموت کنترل بلوتوثی

دنیای امروز که ما در آن زندگی می کنیم، به بسیاری از لحاظ نسبت به دوره های قبل از این کن فیکون شده و می توان گفت امروز ما در دنیایی ایمن، پر از آسایش و امنیت خاطر زندگی می کنیم که برای حفاظت از هر مکان شخصی و وسیله های با ارزش مان صد ها نوع لوازم حفاظتی و نظارتی داریم که اکثرا دیگر به صورت مدرن و الکترونیکی هستند که کنترل آنها با چیز هایی مانند ریموت کنترل ها صورت می گیرد. در متن زیر قصد داریم به معرفی و بررسی انواع بلوتوثی ریموت ها و نحوه استفاده آنها که قابل استفاده برای همه لوازم ما نیز هستند بپردازیم. با ما همراه باشید:

نحوه کارکرد و تنوع

حتما مستحضر هستید که ریموت کنترل ها نیز همانند اکثر دستگاه هایی که امروزه موارد استفاده بسیار زیادی در امورات بسیار متفاوتی دارند که از جمله می توان به ترتیب امنیت انواع فیکس کد (Fixed Code)، لرنینگ کد (Learning Code)، هاپینگ کد (Hopping Code) و ریموت های بلوتوثی اشاره کرد که در این متن هم قصد ما معرفی و بررسی نحوه کارکرد ریموت های بلوتوثی (Bluetooth Remotes) می باشد. یکی از اصلی ترین مسائل ریموت کنترل ها، نحوه ست کردن یا به عبارتی تکثیر آنها می باشد؛ چرا که این امر به منظر خیلی از مردم که به اصطلاح حاضر به رو به رو شدن با مسائلی مانند این نیستند، پیچیده به نظر می رسد، ولی ما اینجا هستیم تا بگوییم خیر، این امر نه تنها دشوار نیست، بلکه بسیار ساده است. 

در انواع کد لرنینگ که تکنولوژی ریموت های بلوتوثی نیز بر روی آن ها قابل ست شدن هستند، کد شناسی بین ریموت کنترل کد لرنینگ و گیرنده یا رسیور (Reciever) به صورت نرم افزاری انجام می گردد. با فشردن یک دکمه بر روی رسیور، آن را روی وضعیت شناسایی قرار داده و با زدن یک دکمه  از ریموت، کد مربوط به ریموت در حافظه آن ذخیره می گردد و از آن به بعد، فرمان های صادر شده از آن ریموت کنترل، برای دریافت کننده قابل رمزگشایی و دریافت می باشند.. از طرفی دیگر مهم است بدانیم فرکانس عملکرد تمام ریموت ها نیز از دو عدد 315 مگا هرتز و 433 MHz جدا نخواهند بود.

تنوع ریموت های بلوتوثی دی سی ای کالا-dcakala variation of bluetooth remotes

پس از آن برای آماده سازی ریموت بلوتوثی مان باید اقدام کنیم و در این مرحله باید ریموت بلوتوثی را آماده کنیم. این کار اصطلاحا به خام کردن نیز معروف است. معمولاً فرآیند خام کردن ریموت های بلوتوثی به این ترتیب است که باید دکمه های A و B یا دکمه های قفل و باز کردن را همزمان فشار دهید و نگه دارید تا زمانی که چراغ بالای ریموت چشمک زن شود. پس از آن در حالی که هنوز دکمه B (باز کننده) را نگه داشته ایم، کلید A (دکمه قفل) را رها کرده و سپس سه بار پشت سر هم دکمه A را فشار می دهیم تا دوباره چراغ بالای ریموت کنترل، به حالت چشمک زن برگردد. اکنون به همین سادگی ریموت بلوتوثی خام شده است. زمانی که دیگر با فشردن دکمه های ریموت چراغ آن روشن نمی شود، نشانه خام شدن آن ریموت می تواند باشد.

پس این که ریموت غیر فابریک را خام کردیم، می بایست دو ریموت اصلی و غیر اصلی را رو بروی هم قرار داد و هریک از دکمه های مشابه آن ها (برای مثال دکمه A، B و غیره روی هر دو ریموت) را برای ده ثانیه فشرد تا دو ریموت با هم مچ (Match) شوند. در صورت مچ شدن، چراغ ریموت چند باری ابتدا به صورت آهسته و سپس به سرعت بیشتری چشمک می زند و در نهایت به همین ترتیب، ریموت بلوتوثی جدید را کاملا با سیستم گیرنده ی کالایی که بر آن نصب است، ست (Set) کرده ایم. باید دقت داشت که در برخی مدل ریموت کنترل ها، گیرنده یا رسیور در پشت ریموت قرار دارد و باید دو ریموت را جهت تکمیل آن فرآیند، پشت به پشت هم برای ست نمودن قرا داد.

ویدیو روش ست کردن ریموت بلوتوثی

ست کردن ریموت های کد لرنینگ

همانطور که می دانید، احتمال اینکه ریموت مصرفی مان برای درب پارکینگ، کرکره یا حتی خودرو از نوع لرنینگ کد باشد اصلا کم نیست و در نتیجه نیاز است تا نحوه استفاده، ست کردن و ری ست (Reset) کردن این نوع از ریموت های بلوتوثی را نیز بلد باشیم . برای انجام این کار باید از خود رسیور (Reciever) بهره بگیریم. دکمه ای به اسم Learn یا Code  که روی رسیور وجود دارد که قاعدتا کنار آن چراغ چشمک زن کنار آن تعبیه شده است. ابتدا می بایست دکمه همان دکمه لرن یا کد (Learn/code) را روی گیرنده فشار دهیم تا آن چراغ به حالت چشمک زن روشن گردد، سپس یکی از دکمه های روی ریموت را می فشاریم تا چراغ روی آن نیز به حالت چشمک زن روشن شود و در واقع آن کد در حافظه رسیور ذخیره گردد تا از آن پس، فرمان های این ریموت، برای آن گیرنده قابل رمزگشایی و اجرا باشد.

settig two bluetooth remotes  ست کردن 2 ریموت بلوتوثی

پاک کردن کد ریموت کنترل ها

اگر بخواهیم کد ریموت ها را هر زمان به دلایلی مانند به سرقت رفتن یا گم شدن یکی، کم امنیت شدن به هر دلیل یا غیره از سیستم پاک کنیم کافیست بر روی گیرنده یا رسیور، دکمه Learn را به مدت 10 ثانیه فشار دهیم تا تمام ریموت هایی بر روی حافظه این رسیور ثبت بوده اند، پاک شده و امکان ذخیره کد ریموت های جدید فراهم شده است. در نهایت امیدواریم تا با ارائه این چند پاراگراف محتوای فنی، به شما در زمینه ساماندهی درب پارکینگ منزل، کرکره فروشگاه، خودرو و دیگر دستگاه ها یا امکانی که از آنها با ریموت بلوتوثی محافظت می کنید کمک کرده باشیم.

جهت کسب اطلاع در مورد نحوه خرید و قیمت انواع ریموت بلوتوثی با کارشناسان فروش DCAKALA از طریق شماره تماس 72195-021 تماس حاصل فرمائید.

ادامه مطلب
بستن
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
منوی اصلی
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
تخفیف ها و پیشنهادها
کالای دست دوم
وبلاگ
تماس با ما

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری