فیلتر محصولات

براساس قیمت
تومان تومان
برندها
فیلتر محصولات

دوربین مناسب فضای باز (بولت)

به طور کلی دوربین‌ های مداربسته به انواع مختلفی تقسیم می‌ شوند. انواعی مانند دوربین مداربسته دام، دوربین مداربسته‌ بولت و غیره. ما در این مقاله قصد داریم با بیان ویژگی های کامل دوربین مداربسته بولت، کاربران را به شناخت کاملی از این نوع دوربین مدار بسته برسانیم‌. برای این منظور بهتر است ابتدا مفهوم واژه بولت ( Bullet) را بیان کنیم؛ که در واقع به معنای گلوله یا لوله است. با این وصف می شود حدس زد که دوربین های مداربسته بولت دارای بدنه ای لوله ای شکل و فلزی هستند.

دوربین مدار بسته بولت

مروزه در انواع مکان های متفاوت مانند پارکینگ ها، شرکت ها، سازمان ها و … از این نوع دوربین های مداربسته استفاده می شود. حتی دیده شده است که گاهی در منازل مسکونی نیز از دوربین های مداربسته بولت استفاده می گردد. در حقیقت دوربین مداربسته بولت نوعی از تجهیزات ایمنی به شمار می رود که توسط برندهای مختلف تولید و در بازار عرضه می شود. در ضمن این نوع دوربین های مداربسته، در دسته دوربین های مانیتورینگ ویدیویی قرار دارند و همانطور که گفته شد از نظر ظاهری شکلی شبیه به لوله و به طور کلی شبیه یک تفنگ می باشند.

اجزای دوربین مدار بسته بولت

به عبارت بهتر دوربین مداربسته بولت عموما روی دیواره های خارجی نصب می شود و درست مثل یک لوله تفنگ نقطه به خصوصی را هدف قرار می دهد. در این مقاله با بررسی ویژگی های انواع دوربین مداربسته بولت تلاش می کنیم شناختنامه کاملی از این محصول را در اختیار کاربران قرار بدهیم.

کاربرد های دوربین مداربسته بولت

از آن‌جا که دوربین مداربسته بولت در دو نوع شبکه ای و آنالوگ در بازار موجود است، کاربران بر مبنای نیاز خود یکی از انواع یاد شده را انتخاب می کنند. اما به طور کلی دوربین مداربسته بولت در انواع گوناگون در فضاهای خارجی به کار گرفته می شود. ویژگی هایی مانند ضدآب و ضدضربه بودن این نوع دوربین های مداربسته، آنها را به عنوان بهترین گزینه های استفاده در فضاهای بیرونی مطرح می کند. محوطه های بیرونی منازل مسکونی، ورودی و خروجی شرکت ها و بانک ها، ورودی های اصلی فروشگاه ها و هتل ها و بسیاری موارد مشابه دیگر، از جمله مکان هایی است که عموما دوربین های مداربسته بولت به کار گرفته می شوند.

کاربردهای دوربین مداربسته دام

ویژگی های دوربین مداربسته بولت

انواع مختلف دوربین مداربسته بولت دارای ویژگی های منحصربفردی است که شناخت آنها می تواند یاریگر کاربران  در انتخاب بهتر این نوع محصولات در هنگام خرید باشد. در ادامه به برخی از مهمترین ویژگی های دوربین های مداربسته بولت می پردازیم.

قدرت مانور بالا

قدرت مانور دوربین های مداربسته بولت در مقایسه با دیگر انواع دوربین های مداربسته، بسیار بالاتر است. این نوع دوربین ها به گونه ای طراحی شده اند که قابلیت تنظیم زاویه دید و کنترل حرکتی دوربین را دارند و بنابراین محدوده بیشتری را تحت پوشش قرار می دهند. در واقع چنانچه زاویه دوربین هنگام نصب به درستی تنظیم نشده باشد، این امکان وجود دارد که جهت دوربین بولت را بدون سوراخکاری های مکرر و ایجاد خرابی در نما، از نو تغییر داد. در واقع دوربین مداربسته بولت، به عکس دوربین مداربسته دام، متحرک است و امکان تنظیم مجدد پس از نصب وجود دارد. در حقیقت قدرت مانور بالای دوربین های بولت، یکی از دلایل پرفروش بودن این نوع محصولات در بازار می باشد.

فرآیند نصب آسان

معمولا یکی از دغدغه های اصلی کاربران هنگام خرید دوربین مداربسته، چگونگی فرآیند نصب دوربین است. این که دوربین کجا باید نصب شود و همچنین تفاوت هایی که میان انواع دوربین های مداربسته وجود دارد، چه تاثیری در نصب آنها خواهد داشت، از جمله سولات متدوال کاربران درباره نصب انواع دوربین مداربسته می باشد. به طور کلی دوربین های مداربسته بولت به دلیل امکان حرکتی که دارند از محدودیت مکانی کمتری برای نصب برخوردارند. در واقع این امکان وجود دارد که دوربین مداربسته بولت را بر روی دیوارها، سقف و یا هر مکان مشابه دیگری نصب نمود.

اصولا دوربین های حفاظتی بولت برای نصب در مکان های کوچکتر مانند راه پله ها، راهروها، ورودی ها و امثالهم طراحی و ساخته می شوند. البته دوربین های مداربسته بولت با این وصف در قیاس با دوربین های نوع دام، تفاوتی از نظر کیفی ندارند و می توانند مکان های بزرگتری را نیز تحت پوشش قرار بدهند. اما قابلیت حرکتی، آنها را سازگار با انواع محیط های کوچکتر نموده است. در نهایت این نکته را نیز باید یادآور بشویم که دوربین های مداربسته بولت اصولا در هر دو نوع سیمدار و بیسیم تولید و عرضه می شود. بنابراین کاربران می توانند بسته به شرایط و نیاز خود، هر کدام از انواع یاد شده را انتخاب نمایند.

تنوع چشمگیر

در مقایسه با دیگر انواع دوربین های مداربسته، بیشترین تنوع مربوط به دوربین های مداربسته بولت می باشد. برای نمونه دوربین های بولت در هر دو نوع دوربین بولت IP و دوربین بولت آنالوگ تولید و عرضه می‌ شوند. همچنین ویژگی های منحصربفرد دیگری نیز در انواع دوربین مداربسته بولت وجود دارد که برای مثال می توان از قابلیت دید در شب در این نوع دوربین ها یاد کرد.

داشتن سنسورهای حرکت، امکان بزرگنمایی تصاویر و داشتن سنسورهای حرارتی از جمله قابلیت های دیگر انواع دوربین مداربسته بولت است. دیگر ویژگی منحصربفرد و جذاب دوربین های مداربسته بولت مجهز بودن آنها به سیستم WiFi می باشد. همچنین در این نوع دوربین ها به سادگی قابلیت استفاده میکرو SD کارت وجود دارد تا به کمک آن فیلم های ضبط شده در حافظه دوربین ذخیره بشود.

نصب خارجی یک عامل بازدارنده

از آنجا که دوربین های امنیتی بولت عموما ضدآب هستند و این امکان وجود دارد که در فضاهای بیرونی از آن‌ها استفاده شود، در بسیاری موارد سارقین با رویت بدنه دوربین بر روی دیوار و ورودی پارکینگ ها و ساختمان های گوناگون، از داخل شدن به ساختمان پشیمان می شوند. در واقع قابلیت نصب در فضای خارجی، به عنوان عاملی بازدارنده عمل می کند.

دوربین مداربسته بولت

جلوگیری از بازتاب نور

یکی از راهکارهای سارقین برای از کار انداختن دوربین های مدار بسته، تاباندن نور مستقیم بر روی لنز دوربین های حفاظتی می باشد. در واقع انعکاس نور، سبب کور شدن لنز دوربین حفاظتی و سفید و ناواضح شدن تصاویر فیلم ها خواهد شد. با این وصف دوربین های مداربسته بولت به دلیل نصب در ارتفاع و فاصله های زیاد، و اینکه اصولا روی لنز آنها به سمت پایین است، این امکان را از سارقین می گیرند که چنین ترفندی را به کار بگیرند.

در اینجا پس از برشمردن مزایای مختلف دوربین های مداربسته بولت، بهتر است به یکی از بزرگترین معایب این نوع دوربین ها نیز اشاره ای داشته باشیم. توجه کنید که دوربین مداربسته بولت اصولا به دلیل نصب در فضاهای خارجی، می تواند در دسترس سارقین باشد و همین نکته در واقع مهمترین ضعف این نوع دوربین ها محسوب می گردد. بنابراین بهتر است دوربین مداربسته بولت حتما دارای حفاظ امنیتی باشد.

درباره‌ی زاویه دید دوربین‌ های بولت

به طور کلی در دوربین های گلوله‌ای یا همان دوربین های مداربسته بولت از دو نوع لنز استفاده می شود که شامل: لنزهای ثابت و لنزهای وریفوکال یا قابل تغییر می باشد. در واقع در لنزهای وریفوکال، امکان تغییر در فاصله کانونی وجود دارد، اگرچه این تغییر در بازه‌ای محدود اتفاق می‌افتد. توضیح اینکه این ویژگی لنزهای دوربین مداربسته بولت، در حقیقت به کاربران اجازه می دهد زاویه دید دوربین را به شکل دلخواه تنظیم نمایند.

زاویه دید دوربین مداربسته بولت

همچنین در لنزهای وریفوکال، به عکس لنزهای ثابت، امکان زوم کردن و بزرگنمایی نیز وجود دارد. از طرفی تمام عملیات‌ های ممکن در دوربین های مداربسته بولت با لنز وریفوکال به صورت دستی انجام می شود و کاربران می توانند خودشان تنظیمات گوناگون را بر روی لنز این نوع دوربین ها اعمال کنند. اما در نهایت باید به نوع سوم لنزهای مورد استفاده در دوربین های بولت نیز اشاره نماییم. لنزهای موترایز نیز یکی دیگر از لنزهای مورد استفاده در دوربین های بولت است. تنها تفاوت لنزهای موترایز با لنزهای وریفوکال در این است که تنظیمات این نوع لنزها دیگر به صورت دستی انجام نمی شود، بلکه با استفاده از یک موتور کوچک و از راه دور کنترل می‌ گردد.

بهترین برندهای تولید دوربین های بولت

همانطور که درباره تنوع دوربین های بولت در بازار سخن گفتیم، شرکت های گوناگونی این نوع دوربین ها را تولید می کنند. در این میان برخی از این برندها در میان کاربران از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشند. برای نمونه برندهایی مانند هایک ویژن که یک برند چینی تولید کننده انواع دوربین مداربسته است، و یا نمونه های دیگری مانند برندهای هایلوک، داهوا، یونی ویو، سونی، پاناسونیک و برند بوش از جمله بهترین و پرفروش ترین برندها در زمینه انواع دوربین مداربسته به ویژه دوربین مداربسته بولت می باشند.

برندهای دوربین مداربسته بولت

با توجه به اهمیت انواع دوربین های مداربسته در برقراری امنیت ساختمان های گوناگون، در این مقاله تلاش شده است دوربین های مداربسته بولت را به عنوان یکی از پرکاربردترین انواع دوربین های حفاظتی به طور کامل برای کاربران شرح بدهیم.

ادامه مطلب
بستن
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
منوی اصلی
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
تخفیف ها و پیشنهادها
کالای دست دوم
وبلاگ
تماس با ما

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری