سوئیچر آیفون تصویری

معرفی سوئیچر آیفون تصویری

وطیفه اصلی سوئیچر آیفون تصویری جلوگیری از ایجاد تداخل زنگ بین واحدهای ساختمان است و البته از افت کیفیت تصویر در ساختمان هایی با تعداد طبقات بالا جلوگیری می کند. این قطعه بسیار مهم و کاربردی است و سیگنال زنگ را که مربوط به سیم شماره یک آیفون می باشد از سایر رشته ها جدا می کند. در واقع به زبان ساده وقتی زنگ یک واحد روی پنل فشرده می شود، سوئیچر باعث می شود که زنگ واحدهای دیگر زده نشود و تداخل ایجاد نگردد. استفاده از سوییچر آیفون تصویری در ساختمان های بالای 4 واحد (دو طبقه به بالا) ضروری است.

سوئیچر آیفون تصویری

انواع سوییچر آیفون تصویری

در هر ساختمانی با توجه به تعداد آیفون تصویری ها و نوع سیم کشی آنها از سوئیچر خاصی استفاده می شود. سوئیچرها انواع مختلفی دارند که کاربرد اصلی همه شان رفع تداخل زنگ خوردن واحدها است و در محل نصب متفاوت می باشند. در ادامه به معرفی انواع مختلف سوئیچر می پردازیم :

سوئیچر پشت پنل زنگ

 این سوئیچر به این صورت است که در قسمت پشت پنل زنگ دم درب نصب می گردد و از همه ی واحدها یک سیم به سوییچر کشیده می شود. برای ساختمان های زیر 20 واحد استفاده از این پنل مناسب است ولی باید توجه داشته باشید که این نوع سوئیچر سیم کشی زیادی دارد و به دلیل وجود تعداد سیم بالا، عیب یابی و تعمیر نیز سخت می شود.

سوئیچر پشت مانیتور

این نوع سوئیچر در پشت هر مانیتور داخل واحد به صورت جداگانه نصب می شود و نسبت به مدل پشت پنلی بهتر است چرا که سیم کشی کمتری دارد و در برخی مانیتورهای تصویری نیز سوئیچر داخلی روی برد صدا قرار داده شده است. این مدل شاید با افت کیفیت صدا و تصویر همراه باشد.

سوئیچر مرکزی

سوئیچر مرکزی یا مجتمع در مسیر سیم کشی بین مانیتور و پنل قرار می گیرد و داخل یک جعبه تقسیم یا تابلو داخل در طبقه هم کف قرار می گیرد. در واقع از هر واحد یک کابل به این باکس وارد می شود و از باکس به سمت پنل می رود. این مدل از سایر سوئیچرها بهتر است و بیشتر شرکت های تولید کننده آیفون تصویری از این سوئیچر استفاده می کنند به طور مثال آیفون تصویری های الکتروپیک، سیماران، سوزوکی و کالیوز

آیفون تصویری های برند تابا و کوماکس کره از سوئیچر پشت پنلی استفاده می کنند.

سوئیچر هوشمند

در ساختمان هایی با دو درب ورودی یا دو پنل زنگ برای اینکه بتوان دو درب را به صورت هم زمان از طریق یک مانیتور کنترل کرد از سوئیچر هوشمند استفاده می شود. این سوئیچر در فضایی بین دو پنل در طبقه هم کف ساختمان قرار می گیرد.

سوئیچر هوشمند آیفون تصویری

نصب سوئیچر آیفون تصویری

سوئیچرها دارای چهار ترمینال برای ورودی سیم و 5 ترمینال برای خروجی سیم هستند. قبل از نصب توجه داشته باشید که سیم ها، پنل و مانیتور سالم هستند، بعد از اطمینان از این مورد بسته به نوع آیفون تصویری شما چهار سیم ورودی به سوئیچر متصل می شوند و از طرف دیگر هم سوئیچر دارای 5 خروجی است که چهارتای آن دقیقا با سیم های ورودی یکی باشد. سیم پنجم که سیم زنگ است به شاسی زنگ همان واحد که برای آن سوئیچر در نظر گرفته شده است متصل می شود. در این حالت مشکل تداخل زنگ که در ساختمان هایی با تعداد واحد بالا شایع است کاملا برطرف می گردد.

دیکودر آیفون تصویری

جمع بندی

همانطور که گفته شد از سوئیچر برای تفکیک زنگ خوردن واحدها و عدم تداخل زنگ واحدها باهم استفاده می شود فقط این نکته را در نظر بگیرید که برای پنل های زنگ شستی دار استفاده از سوئیچر ضروری است. در صورتی که پنل زنگ ساختمان شما کدینگ است به جای سوییچر از دیکودر باید استفاده کرد.

ادامه مطلب
بستن
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
منوی اصلی
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
تخفیف ها و پیشنهادها
کالای دست دوم
وبلاگ
تماس با ما

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری