شماره تلفن 02177247145 - 02177186056
02177132831 - 02177132832
راهبند

براساس تردد

تردد بالا

تردد نامحدود

نوع راهبند 

بوم ساده

بوم تلسکوپی

بوم زنجیری

ستونی

اندازه بوم

3 متر

5 متر

6 متر

بالای 6 متر

راهبند

دوربین مداربسته بی سیم 8 محصول وجود دارد

دوربین مداربسته بیسیم ( wireless )

 در صورتی که با سیستم دوربین های مداربسته آشنایی داشته باشید می دانید که از آنها برای نظارت و کنترل یک محل خاص استفاده می شود ولی همانطور که می دانید نصب دوربین های مداربسته معمولا نیاز به سیم کشی تخصصی و تجهیزات مختلف دارد همچنین برای اتصال و خرید این نوع از دوربین ها معمولا هزینه زیادی باید صرف شود که ممکن است در برخی مکان ها مقرون به صرفه نباشد.

در همین راستا برخی شرکت ها اقدام به تولید دوربین مداربسته بیسیم ( دوربین مداربسته وایرلس ) نموده اند ، در ادامه با ما همراه شوید تا با قابلیت ها و کاربردهای این نوع دوربین آشنا شوید:

ابتدا بد نیست با تعریف دوربین مداربسته بیسیم آشنا شوید ، این دوربین ها همانطور که از نامشان پیداست از طریق وایرلس یا اینترنت به سرور مرکزی متصل می شوند و مزیت اساسی آنها این است که اتصال و راه اندازی این دوربین ها نیازی به سیم کشی های طولانی ندارد به همین دلیل علاوه بر کاهش هزینه ها نصب آسانی نیز دارند.

دوربین مداربسته بیسیم در انواع مختلف و با قابلیت های گوناگونی تولید شده است که در اینجا به معرفی دو نوع از آن می پردازیم :

دوربین مداربسته بیسیم آنالوگ :

دوربین مداربسته بی سیم آنالوگ دوربینی است که برای انتقال اطلاعات خود باید ابتدا تصاویر را به سیگنال های رادیویی تبدیل کند و بعد آنها را ارسال نماید همچنین خروجی فرکانسی آنها متناسب به بردشان متفاوت است که همین امر مشکلات زیادی را در استفاده از دوربین مداربسته بیسیم آنالوگ ایجاد کرده است و با اینکه ارزان قیمت و ساده هستند ولی استفاده از آنها امروزه به شدت محدود شده است.

دوربین مداربسته بیسیم آنالوگ به نویزهای الکترومغناطیسی حساس است در واقع در صورتی که موانع در راه انتقال تصاویر زیاد باشد یا وضعیت جوی مناسب نباشد کیفیت این دوربین ها به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد و کارایی آنها کاهش می یابد.

دوربین مداربسته بیسیم تحت شبکه ( IP ) :

امروزه استفاده از این دوربین ها افزایش یافته است زیرا شما به راحتی می توانید تنها با اتصال به شبکه اینترنت دوربین مداربسته وایرلس خود را راه اندازی نمایید .

دوربین مداربسته بیسیم تحت شبکه معمولا از تکنولوژی وای فای برای انتقال تصاویر استفاده می کند در نتیجه می تواند حجم بیشتری از اطلاعات را با سرعت و کیفیت بالا ارسال نماید در نتیجه شما می توانید بدون نگرانی از فاصله زیاد از امکانات این دوربین بهره ببرید.

کاربرد دوربین مداربسته بیسیم :

اگر شما نیاز دارید منزل ، محل کار ، کلاس های درس ، راهروها ، اتاق کودک یا به طور کلی هرمحلی را از دور مورد نظارت و کنترل خود قرار دهید استفاده از دوربین مداربسته وایرلس را به شما پیشنهاد می کنیم زیرا راه اندازی دوربین مداربسته بیسیم نیاز به دانش فنی زیادی ندارد و همچنین ممکن است در محل هایی امکان سیم کشی برای شما وجود نداشته باشد ولی نیاز به کنترل آن مکان داشته باشید که در این حالت دوربین مداربسته بیسیم انتخاب مناسبی می باشد.

دوربین مداربسته بیسیم هزینه های شما را برای راه اندازی یک سیستم نظارتی سریع و کاربردی کاهش می دهد و این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید تصاویر و صداهای محل مورد نیاز خود را بدون ایجاد نویز به راحتی از طریق گیرنده مورد نظرتان دریافت نمایید همچنین دوربین مداربسته بیسیم به راحتی می تواند به شبکه اینترنت موجود متصل شود و به دلیل بی سیم بودن آن کمتر در معرض دید قرار می گیرد و امکان نظارت مخفیانه را بالا می برد.

هدف اصلی دوربین مداربسته بیسیم تامین کردن یک راه حل موثر برای مواقعی است که شما نیاز دارید دوربین وایرلس را در جایگاهی بسیار دورتر از مرکز تصویری خود قرار دهید و یا قصد دارید در جایی که امکان کارگذاشتن کابل عملی نیست و یا خیلی هزینه بر است، دوربین مداربسته به کار ببرید به طور مثال گاهی لازم است اتاق فرزند خود را از محل کارتان کنترل نمایید که در این صورت تنها کافیست دوربین مداربسته بیسیم را به WIFI  منزل متصل کنید و بعد از طریق تلفن همراه خود محل مورد نظرتان را کنترل نمایید.

اطلاعات فنی دوربین مداربسته وایرلس :

فرستنده در دوربین های مداربسته وایرلس در ابعاد کوچک در داخل دوربین قرار گرفته است و تغذیه این دوربین ها از طریق یک باتری یا یک منبع تغذیه دائمی کوچک انجام می شود ، گیرنده دوربین مداربسته بی سیم نیز حجم زیادی ندارد و می تواند مستقیما به ورودی های صوتی و تصویری تلویزیون ، ویدئوها و کامپیوترهای دارای کارت ویدئو متصل گردد.

دوربین مداربسته بیسیم قابلیت نصب بر TV و کامپیوتر را دارد و می تواند تصاویر را با کیفیت مناسب ضبط نماید.

نکته منفی در رابطه با دوربین مداربسته بیسیم این است که این دوربین ها از ثبات نسبتا کمتری برخوردار هستند و همچنین در صورتی که سیستم اینترنت منزل یا محل کار شما دچار مشکل گردد در این حالت امکان استفاده از این نوع دوربین ها مختل می شود.

 

سیستم های حفاظتی

تولیدکنندگان