فیلتر محصولات

براساس قیمت
تومان تومان
برندها
فیلتر محصولات

ریموت نور بالا جک پارکینگ و کرکره برقی

راحت تر شدن کنترل لوازم اطراف یکی از مواردی است که این روزها خیلی مورد توجه قرار گرفته است. یکی از لوازمی که ایده های فراوانی برای جایگزین کردن آن وجود دارد ریموت کنترل جک پارکینگ یا کرکره برقی است که جدیدترین آن حذف ریموت و کنترل آن به وسیله نور بالای خودرو است. با این روش دیگر نگرانی بابت گم کردن ریموت یا جا گذاشتنش وجود ندارد و خودروها می توانند به ریموت دربازکن پارکینگ مجهز شوند.

نور بالا به جای ریموت

وقتی از سیستم نور بالا خودرو یا موتور برای باز کردن جک پارکینگی استفاده می شود، در اصل با نور بالا زدن عمل فشردن ریموت انجام می پذیرد. حالا چطور این کار انجام می پذیرد؟ اینجا باید صاحب خودرو یک کیت نور بالا خریداری کند و در مدار سیم بندی نور بالای خودرو قرار دهد. پس از این کار می بایست این ریموت روی فرکانس مدار درب پارکینگ ست شود تا با هر بار نور بالا زدن دستور باز یا بسته شدن درب ارسال شود. نصب این قطعه روی خودرو یا موتورسیکلت می تواند توسط صاحب خودرو یا باطری ساز انجام پذیرد.

یک محصول همه کاره

اگر کمی شناخت نسبت به ریموت های بلوتوثی داشته باشید می دانید که اگر آن ریموت سه دکمه داشته باشد می شود روی تک تک آنها یک کد تعیین کرد و حتی تا سه درب را روی آن ست نمود. اما ریموت نور بالا پا را فراتر گذاشته و قادر است در مدل فول تا 15 ریموت را در خود جا دهد. این یعنی با یک نور بالا و نگه داشتنش 5 فرمان ارسال می شود. رله دوم نور بالای دوم و رله سوم نور بالای سوم وارد مدار شده و مجموعا 15 کد را در خود جا می دهد.

فرکانس های قابل کپی برداری

ریموت نور بالا در دو فرکانس 433 و 315 مگا هرتز قابل سفارش است. فرکانس 433 همه گیر است و فرکانس 315 بسیار محدود و در رسیور هایی خاصی استفاده می گردد و از این رسیور تنها برای تقویت آنتن برای اماکنی که دارای نویز هستند استفاده می شود.

ریموت نوربالا چطور روی جک پارکینگ ست می شود؟

نصب ریموت نور بالا

ریموت نوربالا خودرو یا موتور در اصل یک ریموت بلوتوثی چند کاره است. برای ست کردن ریموت بلوتوثی باید از یک ریموتی که قبلا روی جک پارکینگ کار می کرده استفاده نمود و به روش ریموت به ریموت آن را روی ریموت نور بالا تعریف کرد. حسن این روش این است که برای ست کردن دیگر لازم نیست به محل ساختمان رفت و فقط کافیست کاربر موقع نصب ریموت نور بالا خودرو، همراه خودش یک کنترل ست شده روی جک پارکینگی داشته باشد تا نصاب آن را ست کند.

نصب ریموت نور بالا تخصص می خواهد؟

درون جعبه محصول کاتالوگ فارسی وجود دارد و اگر مصرف کننده کمی فنی باشد و خودرو اش خیلی هم خاص نباشد می تواند از پس نصب اش بر آید. اما خیلی از خریداران ترجیح می دهند این کار را به باطری سازها و متخصصان این امر بسپارند تا این نصب تمیز و استاندارد انجام پذیرد. البته خیلی از فروشگاه های اسپورتی هم قادر به نصب این قطعه هستند.

آیا ریموت نور بالا روی جک من ست می شود؟

تقریبا 95 درصد جک های پارکینگی را می توان با ریموت نور بالا تنظیم کرد. در مدل های ایرانی تنها جک محک است که فرکانسی خاص دارد که قابل کپی نیست. در در مدل های ایتالیایی و آلمانی مدل های زومر، لایف، بنینکا، نایس و فک و فادینی آن هم در شرایطی که از ریموت فابریکی استفاده شود قابل کپی برداری نیستند.

چطور مانع تحریک اتفاقی نور بالا شویم؟

ممکن است اتفاق بیفتد که در خودرو داخل پارکینگ هستید و اتفاقی دستتان به نور بالا خورده است. آیا درب باز می شود؟ خیر چرا که برای باز شدن درب باید حتما بیش از 1 ثانیه نور بالا را نگه دارید. اگر باز هم نگران این مورد هستید می توانید کیت نور بالا را روی دو نور بالا ست کنید تا حتما درب پارکینگ با دو ریموت نور بالا باز شود.

برای خودروهایی که دنده عقب وارد یا خارج می شوند راهکار چیست؟

کارکرد ریموت نور بالا در دنده عقب

ریموت های جک پارکینگی فرکانس های نامرئی به همه سو می فرستند. پس نیاز نیست حتما رو به درب نور بالا بزنیم. این عادت که ریموت رو به درب یا فلاشر گرفته می شود یک عادت غلط است که از کنترل تلویزیون که سیستمی متفاوت دارد به کاربران القا شده است. اگر آنتن دهی پایین است احتمالا جک پارکینگی شما آنتن خارجی ندارد و به همین دلیل باید به درب خیلی نزدیک شوید تا دستور دریافت شود.

آیا قرار دادن حالت نور بالا در جاده به کیت یا خودرو آسیب وارد می کند؟

خیر- وقتی که دستتان روی نور بالا قرار می گیرد و یا نور خودرو را روی حالات بالا می گذارید، کیت نور بالا تا حداکثر 15 ثانیه تمام فرکانس ها را ارسال کرده و پس از آن در حالت استندبای قرار میگیرد و نه برقی مصرف میکند و نه فرکانسی ارسال می کند. البته برخی از مدل های غیر اصلی این قابلیت را ندارند و همواره روشن می مانند.

ریموت نور بالا روی موتور سیکلت

ریموت نور بالا در موتور سیکلت

ریموت نور بالا را میتوان روی هر وسیله نقلیه موتوری نصب نمود. حالا می خواهد خودرو سواری باشد یا وانت و حتی موتور سیکلت. نصب این قطعه روی موتور ساده است چرا که سیم کشی موتور سیکلت اصلا پیچیدگی خاصی ندارد و کاربر خود می تواند به راحتی آن را پیدا کرده و کیت نور بالا را روی آن نصب کند.

امنیت کیت نوربالا 

خیلی ها نگران امنیت کیت نور بالا هستند و میگویند این قطعه امنیت ساختمان را به خطر می اندازد. اما این باور خیلی با واقعیت همسو نیست، چرا که وقتی خودرو خاموش است نور بالای آن از کار می افتد و عملا برقی وجود ندارد که درب را باز کند. این جریان در موتور سیکلت ها نیز وجود دارد و تا وقتی سوئیچ باز نشود نور بالا موتور عمل نمی کند.

فاصله آنتن دهی چقدر است؟

برای بسیاری مهم است که ریموتشان آنتن دهی خوبی داشته باشد. کیت نور بالا دارای آنتن خارجی است که ارسال فرکانس را تا 50 درصد نسبت به ریموت های معمولی تقویت می کند. پس نباید نگران آنتن دهی آن باشید. اگر هم کلا آنتن دهی جک پارکینگی شما خوب نیست کافیست از یک آنتن بیرونی برای آن استفاده کنید.

ادامه مطلب
بستن
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
منوی اصلی
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
تخفیف ها و پیشنهادها
کالای دست دوم
وبلاگ
تماس با ما

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری