شماره تلفن 02177247145 - 02177186056
02177132831 - 02177132832
راهبند

براساس تردد

تردد بالا

تردد نامحدود

نوع راهبند 

بوم ساده

بوم تلسکوپی

بوم زنجیری

ستونی

اندازه بوم

3 متر

5 متر

6 متر

بالای 6 متر

راهبند

تلفن و سانترال هیچ محصولی در این دسته وجود ندارد

معرفی شرکت پاناسونیک

بیش از یک قرن پیش، فردی بنام ماتسوشیتا کونوسوکه در ژاپن شرکتی تاسیس کرد که در آن زمان محصولات خود را با برند ناسیونال به بازار عرضه می نمود. ماتسوشیتا پس از سالها تجربه و سفرهای متعدد، در سال 1961 اولین تلویزیون های خود را تحت برند پاناسونیک به بازار آمریکا و پس از آن به بازارهای آسیا و خاورمیانه عرضه نمود. تا جائیکه در سال 1970 توانست فروش این محصول را در بازارهای اروپایی نیز آغاز نماید. روند گسترش و معرفی محصولات پاناسونیک همچنان ادامه پیدا کرد و طی 72 سال از تاسیس کارخانه، برند پاناسونیک در بین تمام مردم دنیا شناخته شد. هم اکنون نیز شرکت پاناسونیک یکی از بزرگ ترین شرکت ها در زمینه ی صنایع الکترونیک می باشد که 580 شعبه و 330 هزار کارمند در کشورهای مختلف دارد و محصولات خود را برای کاربردهای خانگی، اداری، تجاری، صنعتی و... به بازار عرضه می نماید. در این مقاله به توضیح کوتاهی در خصوص تلفن و سانترال می پردازیم.

تلفن بی سیم ، تلفن رومیزی ، تلفن دیجیتال ، دستگاه سانترال

انواع تلفن 

شرکت پاناسونیک و زیمنس یکی از پیشگامان در تولید محصولات مخابراتی می باشند که تولیدات آنها مخصوصا در ایران جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است و تقریبا در هر خانه و اداره ای تلفن های رومیزی، بی سیم و یا دیجیتال این دو شرکت و دیگر شرکت ها دیده می شود.  انواع تلفن و سانترال برای مصارف مختلف تولید و به بازار عرضه می شوند. مثلا در منازل، فروشگاه ها و مکان هایی که از تلفن به صورت معمولی استفاده می نمایند، می توان از تلفن رومیزی  و یا تلفن بی سیم بهره گرفت. اما در صورتی که بخواهیم در یک ساختمان اداری و یا در مکان هایی که کارمندان زیادی مشغول به کار هستند از تلفن جهت ارتباط مابین کارمندان با یکدیگر و با مشتریان استفاده نماییم، باید در آن سازمان سیستم سانترال راه اندازی نمود و از مزایایی مانند، ارتباط داخلی و بدون هزینه، پخش پیام برای تماس گیرندگان و هدایت آنها به داخلی مورد نظر بدون نیاز به صحبت با اپراتور، دریافت 30 خط مستقل چهار یا پنج رقمی (E1) از یک خط، استفاده از تلفن به عنوان درب باز کن، ایجاد محدودیت زمان و شماره گیری برای کارمندان، شنود مکالمات کارمندان توسط مدیر، کنترل و پاسخگویی تماس ها در زمان عدم حضور در سازمان و بوسیله ی موبایل و قابلیت های بی نظیر دیگر بهره مند شد.

انتخاب تلفن مناسب

انتخاب تلفن و سانترال مورد نیاز برای اماکن مختلف کار زیاد دشواری نیست و از آنجایی که امکانات سیستم سانترال تنها مورد استفاده ی سازمان های بزرگ قرار می گیرد، در منازل می توان از تلفن رومیزی و تلفن بی سیم استفاده نمود. همچنین در شرکت ها، اداره ها، کارخانه ها، دانشگاه ها و دیگر سازمان ها با بهره گیری از سیستم سانترال امکانات مخابراتی مورد نیاز آن مکان را محیا نمود. اما باید توجه داشت که بسته به وسعت سازمان و تعداد کارمندان و شعب آن، دستگاه مرکزی سانترال با ظرفیت های متفاوتی به خریداران پیشنهاد می شود. پس از تهیه ی دستگاه سانترال، باید برای اضافه کردن امکانات مورد نیاز، اقدام به خرید کارت سانترال نمود. کارت های سانترال ویژگی هایی که به طور پیش فرض بر روی دستگاه مرکزی سانترال وجود ندارد را به آن اضافه می نمایند. سپس با توجه به تعداد کارمندان و تعداد خطوط اصلی و داخلی های مورد نیاز، باید تعدادی تلفن دیجیتال و آنالوگ را به سیستم اضافه کنیم. برخی از تلفن های دیجیتال دارای یک خروجی برای اتصال یک تلفن دیگر هستند که نیاز به سیم کشی اضافه را نیز کمتر می کند.

خدمات پس از فروش محصولات

بدون شک گارانتی و خدمات پس از فروش یک کالا نشانه ای از اعتبار و کیفیت آن کالا می باشد و هر محصول با کیفیتی باید دارای گارانتی معتبر و مورد تایید تولید کننده ی آن محصول باشد. اگر محصولی دارای گارانتی و خدمات پس از فروش باشد، در صورت بروز مشکلاتی که در ضمانت نامه قید شده، شرکت گارانتی کننده موظف است در طی مدت قرار داد تمامی این مشکلات را برطرف نماید. مدت زمان شروع خدمات پس از فروش و گارانتی انواع تلفن بی سیم و سانترال از زمان درج شده در فاکتور فروش به مدت تعیین شده در کارت ضمانت می باشد. لطفا جهت مشاوره، دریافت لیست قیمت تلفن و سانترال و همچنین خرید تلفن و سانترال با کارشناسان بخش فروش دی سی ای کالا تماس حاصل فرمایید.

سیستم های حفاظتی

تولیدکنندگان